Bezpieczne strony www dla dzieci. - Benc.pl

Bezpieczne strony www dla dzieci.

Kategoria: Małe dzieci, Czas wolny Dodano: 16.2.2011 (09:10)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

title

Jesteś rodzicem i na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że kontakt dziecka z komputerem jest nieunikniony. Ten moment prędzej czy później nadejdzie: Twoje dziecko zechce serfować samodzielnie po stronach www. Zanim to jednak nastąpi, rodzic musi towarzyszyć mu w tej wędrówce, czuwać nad tym jakie stron odwiedza i nauczyć zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Warto, aby dołożył wszelkich starań, by korzystanie z zasobów sieciowych było dla dziecka bezpieczne. Abyście jednak nie błądzili w gąszczu stron www dostępnych w internecie, już dziś przedstawiamy Wam listę stron dziecięcych polecanych przez rodziców oraz redakcję i czytelników GAGI!

Każdy kto ma do czynienia z dziećmi (rodzic, opiekun, starsze rodzeństwo, rodzina) wie, że bardzo lubią one bawić się na komputerze. W krótkim czasie wiedzą jak go uruchomić, jak wyłączyć oraz szybko opanowują terminologię związaną z tą dziedziną: myszka, klawiatura, dysk, enter, spacja, a także strona www.

Warto jednak przygodę dziecka z komputerem rozpocząć od wyjaśnienia młodemu użytkownikowi działania sprzętu oraz zasad jego bezpiecznej obsługi. Dziecko bowiem już od najmłodszych lat staje się użytkownikiem sieci i często nawet lepiej od swoich rodziców odnajduje się w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego powinno wiedzieć że zabawa jest zabawą, ale niebezpieczeństwo czai się wszędzie.

Rodzic musi wiedzieć, że dziecko obcując z komputerem, prędzej czy później zwróci uwagę na gry dla dzieci w wersji online. Jednak zanim zacznie przygodę z internetem, pamiętaj że Twoja obecność jest przy tym niezmiernie istotna. Dziecko nie może być pozostawione samo sobie, bo na każdym kroku w sieci czai się jakieś niebezpieczeństwo. Istnieje na szczęście wiele stron bezpiecznych, po których dzieci mogą poruszać się bez problemu i a rodzice nie mają obaw o treści na nich występujące. Abyście nie musieli błądzić w gąszczu stron www w internecie, już dziś przedstawiamy Wam listę stron dziecięcych polecanych przez rodziców oraz redakcję i czytelników GAGI! Oto lista bezpiecznych stron www:

www.benc.pl/gry/ Bezpieczne gry edukacyjne online dla dzieci od 2 roku życia. Na stronie mały gracz ma do wyboru puzzle, układanki i literówki. Strona, na której dzieciaki znajdą gry na różnych poziomach trudności. Nie trzeba kupować, wystarczy tylko wybrać grę.

www.zyraffa.pl Strona, na której dzieciaki znajdą gry na różnych poziomach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nie trzeba kupować, wystarczy tylko wybrać grę.

www.planetaedukacji.pl Planeta Edukacji to portal dla przedszkolaków przeznaczony do ich edukowania. Specjalnie opracowane lekcje dla najmłodszych dotyczą m.in.: mierzenia, liczenia, czytania, kreatywnego myślenia, ale również języka angielskiego czy kosmosu.

graffitianalysis.com Tu grafitti zyskało nowy wymiar. Niesamowita strona umożliwiająca zabawę w graffiti, nie tylko dla chłopców.

www.superkid.pl Super strona z przeróżnymi zagadkami i ćwiczeniami dla dzieci. Z jej pomocą zapewnisz dziecku mądrą i kształcącą rozrywkę oraz dowiesz się, jakie materiały pomogą Ci w przypadku, gdy dziecko ma trudności w nauce. Przygotowane wersje do druku.

www.poissonrouge.com Dobre gry i zabawy dla małych dzieci. Zabawy są proste, ale bardzo wciągające. Polecamy encyklopedię.

madebyjoel.blogspot.com To nie są typowe strony dla dzieci, zachęcamy do korzystania z nich, są świetną inspiracją!

www.wierszedladzieci.pl Znaleźć tu można nie tylko zawarte w nazwie strony wiersze, ale także puzzle, piosenki, konkursy, quizy, malowanki i gry memo. Piękna szata graficzna, przyjemna muzyczka.

www.domowyprzedszkolak.pl Strona z ciekawymi i ładnie opracowanymi grami edukacyjnymi dla najmłodszych - tym razem z oryginalnym pomysłem - ustawiania maksymalnego czasu gry. Poza tym - kolorowanki, piosenki i porady dla rodziców.

kidshealth.org Nasze ciało, nasz świat. Warto zajrzeć, żeby zobaczyć, jak co pracuje w nas samych.

www.ciufcia.pl Ciufcia to portal z prostą i bardzo przyjazną dla dzieci grafiką, który uczy języka, posiada wiele gier i zabaw edukacyjnych.

www.wierszykidladzieci.pl Portal ze znanymi wierszykami m.in. Tuwima, Brzechwy czy Marii Konopnickiej do czytania i słuchania.

www.malowankidladzieci.com.pl Malowanki dla dzieci online. Dziecko może wypełnić wirtualnym pędzlem tematyczny szablon.

www.bigfishgames.com Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gry internetowe dla małych i dużych

www.ferryhalim.com/orisinal/ Prześliczne i bardzo proste gry. Dobre dla dzieci i rodziców, gdy dzieci nie widzą. Uwaga, można wsiąknąć na długo

www.lego.pl Można wspólnie z dzieckiem podejrzeć najnowsze propozycje najbardziej znanego producenta klocków na świecie. Na stronie można też obejrzeć filmiki i zagrać w proste gry.

www.zeum.org W tym niezwykłym budynku, w samym centrum miasta, dzieci i młodzi dorośli mogą nauczyć się podstaw tworzenia filmów, teledysków, animacji komputerowej i plastelinowej.

www.zoodladzieci.pl To projekt edukacyjny, który oferuje ponad 250 zdjęć w pokazach slajdów, prawie 100 bajek czytanych przez lektora, interaktywne ilustracje do kolorowania oraz filmy pokazujące prawdziwe zwyczaje i zachowania zwierząt.

www.littlekingdom.co.uk Coś dla fanów bajki Ben and Holly's Little Kingdom - można oglądać poszczególne odcinki, które w języku angielskim stanowią dodatkową lekcję dla dziecka.

www.kula.gov.pl Wędrówka po większych polskich miastach, opowieści o historii i kulturze - towarzyszy temu sympatyczny głos „przewodnika".

www.panfu.pl Wirtualne gry Panfu i Oloko. Tu bezpiecznie i przyjemnie dzieci mogą wchodzić w świat społeczności internetowych, w których uczą się podczas gry kreatywności oraz ekspresji samego siebie, jak również interakcji pomiędzy dziećmi.

www.wyspaleona.pl Na wirtualnej wyspie Leona Wasze pociechy znajdą szereg gier, zabaw i atrakcji, które wspomogą ich rozwój intelektualny. W grach zawarte są elementy, które pomogą rozwinąć wyobraźnię i poszerzą wiedzę dzieci.

www.babyradio.pl Internetowe radio dla dzieci. BabyRadio.pl stworzyła z miłości do dzieci i muzyki grupa rodziców, którzy na co dzień pracują w stacjach radiowych.

www.nick.com.pl Świat pełen zabaw, gier i atrakcji, czyli to wszystko, czym żyją dzieciaki - dobra zabawa, przygoda, twórcze myślenie, śmiech - to znajdą milusińscy na tej stronie.

www.cartoonnetwork.pl Serwis internetowy stacji Cartoon Network. Gry, filmy, konkursy, a wszystko to wraz z bohaterami najpopularniejszych kreskówek i animacji.

www.buliba.pl Strona stworzona dla dzieci przez zapaleńców, którzy starannie wybierają i komponują menu, aby cieszyć rodziców i wzmacniać wszechstronny rozwój dzieci.

www.minimini.pl Gry, puzzle i łamigłówki to tylko część atrakcji, jakie znajdziecie na portalu mini mini. To strona, na której można znaleźć wiele ciekawych rozrywek dla dzieci (do 7 roku życia), konkursów, filmików, piosenek, kolorowanek, wygaszaczy oraz tapet na komputer.

www.kurnik.pl Serwis z darmowymi grami online dla trochę starszych dzieci, młodzieży i dorosłych; posiada m.in. gry planszowe (np. lubianego przez dzieci Chińczyka), karciane, logiczne i „literaki" - grę słowną, rozwijającą słownictwo i bardzo wciągającą

www.sieciaki.pl Portal dla dzieci, którego ideą jest promowanie bezpiecznego dziecka w sieci. Serwis zawiera również stale aktualizowany katalog bezpiecznych stron internetowych dla dzieci

www.kubusiowo.com Jeśli Twoje dziecko lubi Kubusia Puchatka i innych mieszkańców stumilowego lasu, ta strona jest stworzona dla Was. Zawiera filmy dla dzieci, kolorowanki, które można wydrukować, gry i zabawy dla ciut starszych.

www.dobrejnocki.pl Do oglądania kultowe bajki, dobranocki, filmy. Twój maluch znajdzie tu również kolorowanki, bajki do poczytania oraz stację radiową - baby radio.

www.gra-dla-dziecka.pl Strona z grami dla nieco starszych dzieci, angielskim on-line i kolorowankami.

www.jojo.pl Ciekawa stron dla ciut starszych dzieciaczków, szczególnie tych, które mają wszechstronne zainteresowania. Gry, zabawy i atrakcje.

www.lapbakcyla.pl Świetna strona o ilustratorach dziecięcych, a w prezentach ich obrazki do wydrukowania.

www.czarodziejskakura.pl Magazyn dla dzieci. Prostota przekazu i desingu zachwycają od pierwszych chwil.

www.activitypad.com Gry dla dzieci, zabawa i nauka angielskiego w jednym!

www.bajkimisiabumka.pl Strona legnickiej autorki Edyty Grabowskiej-Gwardiak, m.in. książki „Bajki dobrodziejki". Można poczytać maluchowi bajkę, są zagadki i oryginalny misiowy pamiętnik.

www.ecsw.pl/appedu Wirtualne Centrum Sztuki Współczesnej - dla młodych artystów, do malowania, rysowania lub mazania. Wyobraźnia nie zna granic...

www.kids.nationalgeographic.com/kids Zwierzęta w wersji angielskiej, gry, zabawy, ciekawostki i wiele, wiele więcej.

www.mowimyobrazami.pl Akcja „Mówimy obrazami" pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię poprzez rysowanie. Bardzo pomysłowo zaprojektowana strona z kolorowankami dla dzieci do wydrukowania.

www.niewiemkto.pl Strona zaprojektowana z fantazją. Znana z muzycznych projektów grupa NieWiemGdzie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.

www.pankuleczka.pl Jeśli nie znacie Pana Kuleczki, to wspaniale, że tu trafiliście! Bo Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy!

www.madramysz.pl Zapewnia mądrze i wesoło spędzony czas przed komputerem. Chwila wytchnienia dla rodzica.

www.gralandia.pl Portal dla dzieci z grami, kolorowankami, piosenkami i bajkami.

www.nudastop.pl Strony z grami, kolorowankami, zagadkami itp. z ulubionymi bohaterami bajek naszych dzieci.

www.kulturalnyplaczabaw.pl Gry, piosenki i bajki dla dzieci w jednym miejscu.

www.kolorowaneczki.pl Do wyboru mnóstwo szablonów do pokolorowania - niektóre z opcją wydruku.

www.babytv.com Bezpieczna i edukacyjna telewizja dla małych dzieci.

www.benc.pl/gry/ Bezpieczne gry edukacyjne online dla dzieci od 2 roku życia.

www.maluchy.pl Ta strona dostarczy maluchowi sporo świetnej zabawy. Można drukować różnego typu kolorowanki. To strona nie tylko dla dzieci, to strona również dla rodziców bądź tych którzy planują nimi być.

resources.kaboose.com/games/ resources.kaboose.com/games/ Gry dla dzieci i mam.

www.dzieci.mos.gov.pl Serwis dla dzieci, który w formie zabawy uświadamia, jak ważną sprawą jest kwestia dbania o nasze środowisko.

www.yummy.pl Strona do nauki języków obcych, pomysłowa i dowcipna. Dodatkowo można tu posłuchać czytanych bajek albo porysować kredą po wirtualnej tablicy.

www.anikino.pl Tu znajdziemy całą skarbnicę wierszyków i piosenek, większość z nich sami na pewno pamiętamy z lat młodości. Oprócz tego gry, zabawy i kolorowanki, a jako rarytasik - klasyczne bajki dźwiękowe.

www.superbajki.com Zbiór bajek dla najmłodszych od Świnki Peppy po Strażaka Sama. Czyli bohaterowie animacji kanału Mini Mini.

www.kididdles.com Angielskie piosenki dla dzieci. Znajdziesz tu te najpopularniejsze, jak i mniej znane, które miło zaskoczą zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

www.sesamestreet.org Niezawodna Ulica Sezamkowa raj dla najmodszych.

www.kolorowanki-dzieci.pl Fajna strona z dużym wyborem tematycznie poselekcjonowanych kolorowanek. Znajdziemy tu między inymi bohaterów zarówno klasycznych bajek jak i tych aktualnych na topie. Kolorowanki okazjonalne na dzień mamy czy babci oraz związane ze świętami.

www.waszebajki.pl Strona z klasycznymi słuchowiskami dla dzieci w nowoczesnym wydaniu. Oprócz tego są zabawy, gdzie nasi milusińscy odkrywają dźwięki otaczającego nas świata, uczą się liczyć i poznawać instrumenty muzyczne.

www.gry-dla-dzieci.eu Kolorowanki, ubieranki i bardzo duży wybór gier z podziałem na kategorię wiekową.

www.bubole.pl Projekt skierowany do nieco starszych dzieci ale dorosłym przysporzy też nie lada ubawu. Plus za fajną grafikę i współgrającą estetykę dźwiękową. Na stronie możemy rozkwaszać brzydkie robale oraz stworzyć własnego spersonalizowanego bubola.

www.cozciebiewyrosnie.pl „Co z Ciebie wyrośnie" - gra nawiązująca do wystrzałowego leksykonu o tym samym tytule przedstawiającego najbardziej oryginalne, najciekawsze i najzabawniejsze zajęcia i zawody świata: od antypodysty do zwierzęcego fryzjera. Świetna grafika.

www.thisissand.com Niesamowicie kreatywna sprawa. Tworzenie obrazów z pixeli jakby z piasku.

www.littlekids.nationalgeographic.com Strona dla miłośników Mamy Mirabelle. Uczy, bawi i rozwija w dzieciach miłość i pasję do zwierząt.

www.nga.gov Strona która pozwala na wprowadzenie dzieci w świat sztuki. Same komponując mogą stać się twórcami.

www.zosiaikevin.pl Angielski dla przedszkolaka to interaktywny kurs języka angielskiego, przygotowany z myślą o dzieciach pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia. Kurs zawiera 20 lekcji podczas których nauka połączona jest z wspaniałą zabawą.

www.bobibobi.13tka.com Zabawy i darmowe gry dla dzieci. Prawdziwy wypełniacz czasu.

www.paddington.com.pl Możesz dołączyć do klubu wielbicieli misia Paddingtona, czytać i słuchać fragmenty książek. Jest również kiosk z opowiadaniami i zabawkami związanymi z misiem, testy wiedzy o Paddingtonie oraz naprawdę ciekawe gry.

www.innovationslearning.co.uk Strona, na której znajdziecie coś do nauki matematyki, angielskiego, geografii, sztuki itp. Podają tu ciekawe informacje, a wiedzę można sprawdzić w grach i quizach. Dla dorosłych też jest to fajna przygoda. Wymagana znajomością angielskiego.

www.learnenglishkids.britishcouncil.org Dużo zabawy dla dzieci na każdym poziomie językowym. Ćwiczenie buzi i języka angielskiego.

www.pbskids.org Mądre gry dla dzieci. Nawet te nieznające języka będą potrafiły się odnaleźć. Znani bohaterowie na pewno zachęcą maluchy do eksploracji strony.

www.pl.jimjam.tv Strona dla najmłodszego pokolenia, na której znajdziemy wiele ciekawych gier - także do ściągnięcia i zabawy nie tylko przez internet. Można skorzystać z działu „mówimy po angielsku", gdzie znajduje się po kilka słówek z różnych działów tematycznych.

www.crayola.com Duży wybór kolorowanek od podstaw z każdej dziedziny i dla dzieci w różnym wieku. Gotowe wersje do druku.

Znaleźliśmy się wśród stron, którym rodzice i opiekunowie zaufali. Dziękujemy :)

Podobne tematy

Najlepsze strony internetowe dla dzieci. Benc.pl został zgłoszony do konkursu „Najlepszych stron www dla dzieci i o dzieciach" i odniósł sukces! UPC Polska i magazyn Gaga zaprosili rodziców i opiekunów do zgłaszania stron internetowych w konkursie na „Najlepsze strony www dla dzieci i o dzieciach". Celem konkursu było promowanie Internetu jako źródła wartościowych informacji dla rodziców oraz miejsca, w którym dzieci...

Otyłość u dzieci Obecnie otyłość zalicza się do chorób cywilizacyjnych. Niestety z roku na rok problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci na całym świecie, jak i w Polsce.  Nie trudno spotkać w parku, na placu zabaw, czy chociażby w sklepie dzieci, których rodzice uważają, że ich pociecha „dobrze wygląda", a w rzeczywistości jest po prostu gruba.  Zauważają to również pediatrzy i Światowa Organizacja...

Choroby u dzieci

Choroby u dzieci Dziecko kaszle, pojawia się katar - czy to przeziębienie czy grypa? Wysypka na plecach oznacza różyczkę, ospę czy odrę? A ostry ból gardła to sygnał początków anginy czy może szkarlatyny? Przyjrzyjmy się objawom chorób, na które narażone są nasze dzieci.

Dzieci są jak motyle Pozwólmy naszym dzieciom być pięknymi motylami. Pokażmy im, jak piękny jest świat widziany oczami latającego motyla. Każdy z nas ma sobie ukrytego motyla, wolnego, pięknego, niezależnego. Teraz jest czas, aby pokazać go światu. Odkryć w sobie prawdziwą pasję i energię do działania. Czasem będzie trudno. Proces stawania się pięknym motylem może kosztować nas wiele czasu,energii,...

Wielkanoc dla dzieci

Wielkanoc dla dzieci Wielkanoc dla dzieci, czyli jak im wytłumaczyć sens świąt Wielkiejnocy i jak zachęcić do uczestnictwa w przygotowaniach, tak aby były one nie mniej ważne dla niego od świąt grudniowych?

Komentarze

Pozostało znaków 1024
Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.

Bezpieczne strony www dla dzieci.

Kategoria: Małe dzieci, Czas wolny Dodano: 16.2.2011 (09:10)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

title

Jesteś rodzicem i na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że kontakt dziecka z komputerem jest nieunikniony. Ten moment prędzej czy później nadejdzie: Twoje dziecko zechce serfować samodzielnie po stronach www. Zanim to jednak nastąpi, rodzic musi towarzyszyć mu w tej wędrówce, czuwać nad tym jakie stron odwiedza i nauczyć zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Warto, aby dołożył wszelkich starań, by korzystanie z zasobów sieciowych było dla dziecka bezpieczne. Abyście jednak nie błądzili w gąszczu stron www dostępnych w internecie, już dziś przedstawiamy Wam listę stron dziecięcych polecanych przez rodziców oraz redakcję i czytelników GAGI!

Każdy kto ma do czynienia z dziećmi (rodzic, opiekun, starsze rodzeństwo, rodzina) wie, że bardzo lubią one bawić się na komputerze. W krótkim czasie wiedzą jak go uruchomić, jak wyłączyć oraz szybko opanowują terminologię związaną z tą dziedziną: myszka, klawiatura, dysk, enter, spacja, a także strona www.

Warto jednak przygodę dziecka z komputerem rozpocząć od wyjaśnienia młodemu użytkownikowi działania sprzętu oraz zasad jego bezpiecznej obsługi. Dziecko bowiem już od najmłodszych lat staje się użytkownikiem sieci i często nawet lepiej od swoich rodziców odnajduje się w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego powinno wiedzieć że zabawa jest zabawą, ale niebezpieczeństwo czai się wszędzie.

Rodzic musi wiedzieć, że dziecko obcując z komputerem, prędzej czy później zwróci uwagę na gry dla dzieci w wersji online. Jednak zanim zacznie przygodę z internetem, pamiętaj że Twoja obecność jest przy tym niezmiernie istotna. Dziecko nie może być pozostawione samo sobie, bo na każdym kroku w sieci czai się jakieś niebezpieczeństwo. Istnieje na szczęście wiele stron bezpiecznych, po których dzieci mogą poruszać się bez problemu i a rodzice nie mają obaw o treści na nich występujące. Abyście nie musieli błądzić w gąszczu stron www w internecie, już dziś przedstawiamy Wam listę stron dziecięcych polecanych przez rodziców oraz redakcję i czytelników GAGI! Oto lista bezpiecznych stron www:

www.benc.pl/gry/ Bezpieczne gry edukacyjne online dla dzieci od 2 roku życia. Na stronie mały gracz ma do wyboru puzzle, układanki i literówki. Strona, na której dzieciaki znajdą gry na różnych poziomach trudności. Nie trzeba kupować, wystarczy tylko wybrać grę.

www.zyraffa.pl Strona, na której dzieciaki znajdą gry na różnych poziomach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nie trzeba kupować, wystarczy tylko wybrać grę.

www.planetaedukacji.pl Planeta Edukacji to portal dla przedszkolaków przeznaczony do ich edukowania. Specjalnie opracowane lekcje dla najmłodszych dotyczą m.in.: mierzenia, liczenia, czytania, kreatywnego myślenia, ale również języka angielskiego czy kosmosu.

graffitianalysis.com Tu grafitti zyskało nowy wymiar. Niesamowita strona umożliwiająca zabawę w graffiti, nie tylko dla chłopców.

www.superkid.pl Super strona z przeróżnymi zagadkami i ćwiczeniami dla dzieci. Z jej pomocą zapewnisz dziecku mądrą i kształcącą rozrywkę oraz dowiesz się, jakie materiały pomogą Ci w przypadku, gdy dziecko ma trudności w nauce. Przygotowane wersje do druku.

www.poissonrouge.com Dobre gry i zabawy dla małych dzieci. Zabawy są proste, ale bardzo wciągające. Polecamy encyklopedię.

madebyjoel.blogspot.com To nie są typowe strony dla dzieci, zachęcamy do korzystania z nich, są świetną inspiracją!

www.wierszedladzieci.pl Znaleźć tu można nie tylko zawarte w nazwie strony wiersze, ale także puzzle, piosenki, konkursy, quizy, malowanki i gry memo. Piękna szata graficzna, przyjemna muzyczka.

www.domowyprzedszkolak.pl Strona z ciekawymi i ładnie opracowanymi grami edukacyjnymi dla najmłodszych - tym razem z oryginalnym pomysłem - ustawiania maksymalnego czasu gry. Poza tym - kolorowanki, piosenki i porady dla rodziców.

kidshealth.org Nasze ciało, nasz świat. Warto zajrzeć, żeby zobaczyć, jak co pracuje w nas samych.

www.ciufcia.pl Ciufcia to portal z prostą i bardzo przyjazną dla dzieci grafiką, który uczy języka, posiada wiele gier i zabaw edukacyjnych.

www.wierszykidladzieci.pl Portal ze znanymi wierszykami m.in. Tuwima, Brzechwy czy Marii Konopnickiej do czytania i słuchania.

www.malowankidladzieci.com.pl Malowanki dla dzieci online. Dziecko może wypełnić wirtualnym pędzlem tematyczny szablon.

www.bigfishgames.com Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gry internetowe dla małych i dużych

www.ferryhalim.com/orisinal/ Prześliczne i bardzo proste gry. Dobre dla dzieci i rodziców, gdy dzieci nie widzą. Uwaga, można wsiąknąć na długo

www.lego.pl Można wspólnie z dzieckiem podejrzeć najnowsze propozycje najbardziej znanego producenta klocków na świecie. Na stronie można też obejrzeć filmiki i zagrać w proste gry.

www.zeum.org W tym niezwykłym budynku, w samym centrum miasta, dzieci i młodzi dorośli mogą nauczyć się podstaw tworzenia filmów, teledysków, animacji komputerowej i plastelinowej.

www.zoodladzieci.pl To projekt edukacyjny, który oferuje ponad 250 zdjęć w pokazach slajdów, prawie 100 bajek czytanych przez lektora, interaktywne ilustracje do kolorowania oraz filmy pokazujące prawdziwe zwyczaje i zachowania zwierząt.

www.littlekingdom.co.uk Coś dla fanów bajki Ben and Holly's Little Kingdom - można oglądać poszczególne odcinki, które w języku angielskim stanowią dodatkową lekcję dla dziecka.

www.kula.gov.pl Wędrówka po większych polskich miastach, opowieści o historii i kulturze - towarzyszy temu sympatyczny głos „przewodnika".

www.panfu.pl Wirtualne gry Panfu i Oloko. Tu bezpiecznie i przyjemnie dzieci mogą wchodzić w świat społeczności internetowych, w których uczą się podczas gry kreatywności oraz ekspresji samego siebie, jak również interakcji pomiędzy dziećmi.

www.wyspaleona.pl Na wirtualnej wyspie Leona Wasze pociechy znajdą szereg gier, zabaw i atrakcji, które wspomogą ich rozwój intelektualny. W grach zawarte są elementy, które pomogą rozwinąć wyobraźnię i poszerzą wiedzę dzieci.

www.babyradio.pl Internetowe radio dla dzieci. BabyRadio.pl stworzyła z miłości do dzieci i muzyki grupa rodziców, którzy na co dzień pracują w stacjach radiowych.

www.nick.com.pl Świat pełen zabaw, gier i atrakcji, czyli to wszystko, czym żyją dzieciaki - dobra zabawa, przygoda, twórcze myślenie, śmiech - to znajdą milusińscy na tej stronie.

www.cartoonnetwork.pl Serwis internetowy stacji Cartoon Network. Gry, filmy, konkursy, a wszystko to wraz z bohaterami najpopularniejszych kreskówek i animacji.

www.buliba.pl Strona stworzona dla dzieci przez zapaleńców, którzy starannie wybierają i komponują menu, aby cieszyć rodziców i wzmacniać wszechstronny rozwój dzieci.

www.minimini.pl Gry, puzzle i łamigłówki to tylko część atrakcji, jakie znajdziecie na portalu mini mini. To strona, na której można znaleźć wiele ciekawych rozrywek dla dzieci (do 7 roku życia), konkursów, filmików, piosenek, kolorowanek, wygaszaczy oraz tapet na komputer.

www.kurnik.pl Serwis z darmowymi grami online dla trochę starszych dzieci, młodzieży i dorosłych; posiada m.in. gry planszowe (np. lubianego przez dzieci Chińczyka), karciane, logiczne i „literaki" - grę słowną, rozwijającą słownictwo i bardzo wciągającą

www.sieciaki.pl Portal dla dzieci, którego ideą jest promowanie bezpiecznego dziecka w sieci. Serwis zawiera również stale aktualizowany katalog bezpiecznych stron internetowych dla dzieci

www.kubusiowo.com Jeśli Twoje dziecko lubi Kubusia Puchatka i innych mieszkańców stumilowego lasu, ta strona jest stworzona dla Was. Zawiera filmy dla dzieci, kolorowanki, które można wydrukować, gry i zabawy dla ciut starszych.

www.dobrejnocki.pl Do oglądania kultowe bajki, dobranocki, filmy. Twój maluch znajdzie tu również kolorowanki, bajki do poczytania oraz stację radiową - baby radio.

www.gra-dla-dziecka.pl Strona z grami dla nieco starszych dzieci, angielskim on-line i kolorowankami.

www.jojo.pl Ciekawa stron dla ciut starszych dzieciaczków, szczególnie tych, które mają wszechstronne zainteresowania. Gry, zabawy i atrakcje.

www.lapbakcyla.pl Świetna strona o ilustratorach dziecięcych, a w prezentach ich obrazki do wydrukowania.

www.czarodziejskakura.pl Magazyn dla dzieci. Prostota przekazu i desingu zachwycają od pierwszych chwil.

www.activitypad.com Gry dla dzieci, zabawa i nauka angielskiego w jednym!

www.bajkimisiabumka.pl Strona legnickiej autorki Edyty Grabowskiej-Gwardiak, m.in. książki „Bajki dobrodziejki". Można poczytać maluchowi bajkę, są zagadki i oryginalny misiowy pamiętnik.

www.ecsw.pl/appedu Wirtualne Centrum Sztuki Współczesnej - dla młodych artystów, do malowania, rysowania lub mazania. Wyobraźnia nie zna granic...

www.kids.nationalgeographic.com/kids Zwierzęta w wersji angielskiej, gry, zabawy, ciekawostki i wiele, wiele więcej.

www.mowimyobrazami.pl Akcja „Mówimy obrazami" pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię poprzez rysowanie. Bardzo pomysłowo zaprojektowana strona z kolorowankami dla dzieci do wydrukowania.

www.niewiemkto.pl Strona zaprojektowana z fantazją. Znana z muzycznych projektów grupa NieWiemGdzie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.

www.pankuleczka.pl Jeśli nie znacie Pana Kuleczki, to wspaniale, że tu trafiliście! Bo Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy!

www.madramysz.pl Zapewnia mądrze i wesoło spędzony czas przed komputerem. Chwila wytchnienia dla rodzica.

www.gralandia.pl Portal dla dzieci z grami, kolorowankami, piosenkami i bajkami.

www.nudastop.pl Strony z grami, kolorowankami, zagadkami itp. z ulubionymi bohaterami bajek naszych dzieci.

www.kulturalnyplaczabaw.pl Gry, piosenki i bajki dla dzieci w jednym miejscu.

www.kolorowaneczki.pl Do wyboru mnóstwo szablonów do pokolorowania - niektóre z opcją wydruku.

www.babytv.com Bezpieczna i edukacyjna telewizja dla małych dzieci.

www.benc.pl/gry/ Bezpieczne gry edukacyjne online dla dzieci od 2 roku życia.

www.maluchy.pl Ta strona dostarczy maluchowi sporo świetnej zabawy. Można drukować różnego typu kolorowanki. To strona nie tylko dla dzieci, to strona również dla rodziców bądź tych którzy planują nimi być.

resources.kaboose.com/games/ resources.kaboose.com/games/ Gry dla dzieci i mam.

www.dzieci.mos.gov.pl Serwis dla dzieci, który w formie zabawy uświadamia, jak ważną sprawą jest kwestia dbania o nasze środowisko.

www.yummy.pl Strona do nauki języków obcych, pomysłowa i dowcipna. Dodatkowo można tu posłuchać czytanych bajek albo porysować kredą po wirtualnej tablicy.

www.anikino.pl Tu znajdziemy całą skarbnicę wierszyków i piosenek, większość z nich sami na pewno pamiętamy z lat młodości. Oprócz tego gry, zabawy i kolorowanki, a jako rarytasik - klasyczne bajki dźwiękowe.

www.superbajki.com Zbiór bajek dla najmłodszych od Świnki Peppy po Strażaka Sama. Czyli bohaterowie animacji kanału Mini Mini.

www.kididdles.com Angielskie piosenki dla dzieci. Znajdziesz tu te najpopularniejsze, jak i mniej znane, które miło zaskoczą zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

www.sesamestreet.org Niezawodna Ulica Sezamkowa raj dla najmodszych.

www.kolorowanki-dzieci.pl Fajna strona z dużym wyborem tematycznie poselekcjonowanych kolorowanek. Znajdziemy tu między inymi bohaterów zarówno klasycznych bajek jak i tych aktualnych na topie. Kolorowanki okazjonalne na dzień mamy czy babci oraz związane ze świętami.

www.waszebajki.pl Strona z klasycznymi słuchowiskami dla dzieci w nowoczesnym wydaniu. Oprócz tego są zabawy, gdzie nasi milusińscy odkrywają dźwięki otaczającego nas świata, uczą się liczyć i poznawać instrumenty muzyczne.

www.gry-dla-dzieci.eu Kolorowanki, ubieranki i bardzo duży wybór gier z podziałem na kategorię wiekową.

www.bubole.pl Projekt skierowany do nieco starszych dzieci ale dorosłym przysporzy też nie lada ubawu. Plus za fajną grafikę i współgrającą estetykę dźwiękową. Na stronie możemy rozkwaszać brzydkie robale oraz stworzyć własnego spersonalizowanego bubola.

www.cozciebiewyrosnie.pl „Co z Ciebie wyrośnie" - gra nawiązująca do wystrzałowego leksykonu o tym samym tytule przedstawiającego najbardziej oryginalne, najciekawsze i najzabawniejsze zajęcia i zawody świata: od antypodysty do zwierzęcego fryzjera. Świetna grafika.

www.thisissand.com Niesamowicie kreatywna sprawa. Tworzenie obrazów z pixeli jakby z piasku.

www.littlekids.nationalgeographic.com Strona dla miłośników Mamy Mirabelle. Uczy, bawi i rozwija w dzieciach miłość i pasję do zwierząt.

www.nga.gov Strona która pozwala na wprowadzenie dzieci w świat sztuki. Same komponując mogą stać się twórcami.

www.zosiaikevin.pl Angielski dla przedszkolaka to interaktywny kurs języka angielskiego, przygotowany z myślą o dzieciach pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia. Kurs zawiera 20 lekcji podczas których nauka połączona jest z wspaniałą zabawą.

www.bobibobi.13tka.com Zabawy i darmowe gry dla dzieci. Prawdziwy wypełniacz czasu.

www.paddington.com.pl Możesz dołączyć do klubu wielbicieli misia Paddingtona, czytać i słuchać fragmenty książek. Jest również kiosk z opowiadaniami i zabawkami związanymi z misiem, testy wiedzy o Paddingtonie oraz naprawdę ciekawe gry.

www.innovationslearning.co.uk Strona, na której znajdziecie coś do nauki matematyki, angielskiego, geografii, sztuki itp. Podają tu ciekawe informacje, a wiedzę można sprawdzić w grach i quizach. Dla dorosłych też jest to fajna przygoda. Wymagana znajomością angielskiego.

www.learnenglishkids.britishcouncil.org Dużo zabawy dla dzieci na każdym poziomie językowym. Ćwiczenie buzi i języka angielskiego.

www.pbskids.org Mądre gry dla dzieci. Nawet te nieznające języka będą potrafiły się odnaleźć. Znani bohaterowie na pewno zachęcą maluchy do eksploracji strony.

www.pl.jimjam.tv Strona dla najmłodszego pokolenia, na której znajdziemy wiele ciekawych gier - także do ściągnięcia i zabawy nie tylko przez internet. Można skorzystać z działu „mówimy po angielsku", gdzie znajduje się po kilka słówek z różnych działów tematycznych.

www.crayola.com Duży wybór kolorowanek od podstaw z każdej dziedziny i dla dzieci w różnym wieku. Gotowe wersje do druku.

Znaleźliśmy się wśród stron, którym rodzice i opiekunowie zaufali. Dziękujemy :)

Podobne tematy

Najlepsze strony internetowe dla dzieci. Benc.pl został zgłoszony do konkursu „Najlepszych stron www dla dzieci i o dzieciach" i odniósł sukces! UPC Polska i magazyn Gaga zaprosili rodziców i opiekunów do zgłaszania stron internetowych w konkursie na „Najlepsze strony www dla dzieci i o dzieciach". Celem konkursu było promowanie Internetu jako źródła wartościowych informacji dla rodziców oraz miejsca, w którym dzieci...

Otyłość u dzieci Obecnie otyłość zalicza się do chorób cywilizacyjnych. Niestety z roku na rok problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci na całym świecie, jak i w Polsce.  Nie trudno spotkać w parku, na placu zabaw, czy chociażby w sklepie dzieci, których rodzice uważają, że ich pociecha „dobrze wygląda", a w rzeczywistości jest po prostu gruba.  Zauważają to również pediatrzy i Światowa Organizacja...

Choroby u dzieci

Choroby u dzieci Dziecko kaszle, pojawia się katar - czy to przeziębienie czy grypa? Wysypka na plecach oznacza różyczkę, ospę czy odrę? A ostry ból gardła to sygnał początków anginy czy może szkarlatyny? Przyjrzyjmy się objawom chorób, na które narażone są nasze dzieci.

Dzieci są jak motyle Pozwólmy naszym dzieciom być pięknymi motylami. Pokażmy im, jak piękny jest świat widziany oczami latającego motyla. Każdy z nas ma sobie ukrytego motyla, wolnego, pięknego, niezależnego. Teraz jest czas, aby pokazać go światu. Odkryć w sobie prawdziwą pasję i energię do działania. Czasem będzie trudno. Proces stawania się pięknym motylem może kosztować nas wiele czasu,energii,...

Wielkanoc dla dzieci

Wielkanoc dla dzieci Wielkanoc dla dzieci, czyli jak im wytłumaczyć sens świąt Wielkiejnocy i jak zachęcić do uczestnictwa w przygotowaniach, tak aby były one nie mniej ważne dla niego od świąt grudniowych?

Komentarze

Pozostało znaków 1024
Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.