Bunt dwulatka - Benc.pl

Bunt dwulatka

Kategoria: Małe dzieci, Rozwój Dodano: 29.1.2010 (13:29)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

Bunt dwulatka

Trudno przeoczyć moment, kiedy dziecko zaczyna przechodzić bunt dwulatka. Nasz mały, słodki aniołek nagle zaczyna się złościć - tupie nogami, krzyczy, na wszelkie prośby odpowiada „nie", histeryzuje... I często wyprowadza rodziców z równowagi!

Kilka faktów

Bunt dwulatka rozpoczyna się około osiemnastego miesiąca życia malca. Zwykle wtedy w dziecku odzywa się indywidualista - wszystko chce zrobić sam, propozycje rodzica są negowane, maluch wpada w szał, kiedy chcemy go ubrać, histeryzuje przy jedzeniu lub okłada pięściami mamę czy tatę, kiedy coś idzie nie po jego myśli.

Okres ten jest jednak niezwykle ważny w życiu dziecka, jest też naturalny. To moment, kiedy brzdąc ma okazję poznać samego siebie, swoje emocje, zainteresowania, swoją wolę. Zauważa, że ma wpływ na rzeczywistość, może decydować i od jego „tak" bądź „nie" coś zależy. Jest jednak jeszcze za mały na to, żeby swoje emocje umieć okiełznać - wyciszyć się ze złości, zapanować nad własną histerią. Nieraz też nie potrafi zdecydować - zwłaszcza jeśli serwuje mu się kilka opcji do wyboru.

Co ważne, bunt mija. Na to, jak długo trwa, ogromny wpływ mają rodzice. Liczy się zwłaszcza to, czy umieją nad dzieckiem zapanować, czy są konsekwentni i czy potrafią zachować spokój.

Uznaj prawo do buntu!

Jak już wspomnieliśmy, bardzo dużo zależy tu od rodzica. Najważniejsze i najtrudniejsze, musi on starać się zrozumieć dziecko i je zaakceptować ze wszelkimi buntami. Co nie oznacza, że ma mu na histerię pozwalać! Dajmy potomkowi czas, aby z buntu wyrósł, i nie denerwujmy się! Spokój mamy i taty z czasem będzie udzielał się dziecku. Zobaczy ono bowiem, że jego autorytet (rodzic) się nie awanturuje i umie opanować emocje. Zatem przyjmujemy do wiadomości, że nasze dziecko odkryło swoje „ja" i ma prawo do decydowania. Nie złościmy się, raczej staramy się latorośli pomóc zrozumieć samego siebie. Największy błąd, jaki rodzic może tu popełnić, to stwierdzić, że ma niegrzeczne dziecko i że czym prędzej musi je „naprawić".

Przewiduj!

Dwulatek przestał już być niemowlęciem, które można bez słów przenieść z podłogi do łóżeczka czy nagle oderwać od zabawy. Nie spodoba mu się, gdy w trakcie interesującego rozbierania samochodziku na części, wyjmiesz mu go z rąk i zarządzisz zjedzenie deseru. Trudno się dziwić, prawda? My też wpadamy we wściekłość, gdy w czasie oglądania arcyciekawego programu, wyłączą nam prąd. To naturalne, że mały człowiek się złości, przecież ma prawo pobawić się do końca. Rodzic musi się tu wykazać albo cierpliwością, albo mądrością polegającą na przewidywaniu z góry tego, co może się wydarzyć. Jeśli za piętnaście minut musimy wyjść z domu, nie organizujemy dziecku zajęcia, które może go wciągnąć na dłużej.

Uprzedzaj!

Okres buntu dwulatka jest czasem, kiedy powoli zyskujemy w dziecku partnera, z którym trzeba się liczyć. Jeśli musimy wyjść z nim do fryzjera, informujemy i oswajamy z tym wcześniej. Pociecha zwyczajnie może się bać nowej sytuacji. Pomocne mogą się tu okazać akcesoria - lalka, grzebyki i nożyczki (oczywiście plastikowe). Zabawa w obcinanie włosów przygotuje pozytywny grunt pod wyprawę do fryzjera (można się bawić w dentystę, lekarza, szczepienie, itp.). Należy też w trakcie opowiadać o swoich doświadczeniach, a także uprzedzać, że wkrótce i malec pójdzie do fryzjera/lekarza/dentysty.

Informujemy zawczasu o wszystkim - że zaraz zjemy śniadanie, że pójdziemy na spacer, spotkamy się z innymi dziećmi. Dzięki temu dajemy potomkowi szansę na ustosunkowanie się. Może on nagle stwierdzić, że nie chce spotkać się z kuzynem. Mądry rodzic zapyta dlaczego i może okazać się, że dziecko ma ważny powód, aby odmawiać.

Mów jasno!

Mów jasno, zwięźle i prostymi słowami. Krótkie komunikaty najłatwiej dziecku zrozumieć. O wiele trudniej przecież przyswoić chaotyczny słowotok. Jeśli zdecydowanym tonem powiesz: „Oddaj łopatkę koleżance", szkrabowi łatwiej będzie to pojąć niż zdania: „Dlaczego zabrałeś Ali łopatkę? To nieładnie! Niegrzeczna z ciebie dziewczynka. Nikt nie będzie chciał sie z tobą za chwilę bawić."

Staraj się też nie nadużywać słów „nie" i „nie wolno". Formułuj komunikaty tak, aby nie zawierały zbyt wielu negacji. Dziecko zamiast usłyszeć „nie dotykaj" - słyszy przede wszystkim to ostatnie.

Dawaj proste wybory!

Nasz pupilek nie poradzi sobie z wyborem między kilkoma rzeczami. Nie jest też dobrze, aby o wszystkim decydować za niego. Dawaj więc wybór, ale w sposób kontrolowany. Pokazuj (!) i pytaj: „chcesz ubrać bluzeczkę z kwiatkiem czy tę z motylkiem?"/" Wolisz wypić sok czy wodę?" Jeśli mimo wszystko dzieciak upiera się, aby ubrać T-shirt ze słonikiem, spokojnie wyjaśnij, że się ubrudził i musisz go najpierw uprać. Zapytaj, czy ci w tym pomoże. Na pewno zrobi to z przyjemnością, w mig też zapomni, czego się przed chwilą domagał! Oprócz tego będziecie mieć zorganizowany czas i dobrą zabawę.

A co, jeśli jednak wpadnie w histerię?

Przede wszystkim ty też nie panikuj i nie wściekaj się. Zachowaj stoicki spokój, pokaż, że kopanie w drzwi nie robi na tobie wrażenia. Możesz wziąć malca na kolana, poprosić, by się uspokoił i zapytać, co się stało. Zapewnij też, że wspólnie rozwiążecie problem. Dzieci ufają swoim rodzicom, więc pewnie szybko dojdziecie do porozumienia.

W sytuacji skrajnej, gdy brzdąc nie chce współpracować, zignoruj jego zachowanie. Nie uspokajaj na siłę, nie przytulaj, nie głaszcz. Usiądź obok i zacznij się bawić, wydając przy tym różne dźwięki lub opowiadając, w co się bawisz. Staraj się być naturalna(y). Zignorowany berbeć przestanie wrzeszczeć. Możesz wtedy powiedzieć: „Wspaniale, że już się uspokoiłeś! Czy chcesz się ze mną pobawić?"

Rodzicielska mądrość

Bunt dwulatka to czas, kiedy wreszcie można poczuć, że wychowujemy dziecko sensu stricto. Nie ma co się więc złościć. Trzeba zacząć myśleć, przewidywać, zapewniać o miłości, dawać dobre przykłady, dbać o spokój i harmonijny rozwój naszego potomka...

 

Komentarze

Pozostało znaków 1024
 • swdvlxe

  http://www.secretariadomusica.es/812-outlet-belstaff-online.php
  http://www.twiceasnicetiara.co.uk/546-belstaff-h-racer-jacket-ebay.htm
  http://www.moonywitcher.it/254-canada-goose-italia-prezzi.php
  http://www.boelling-galerie.de/420-woolrich-jacke-kinder.htm
  http://www.posicionamiento-en-buscadores.es/876-chaqueta-mujer-tipo-barbour.php

  <a href=http://www.offertecrociereonline.it/uggs-39-743.html>Uggs 39</a>
  <a href=http://www.apte.es/655-donde-comprar-ugg-autenticas-mas-baratas.html&gt ;Donde Comprar Ugg Autenticas Mas Baratas</a>
  <a href=http://www.happyvoices-gospel.de/837-parajumpers-store-frankfurt.php&gt ;Parajumpers Store Frankfurt</a>
  <a href=http://www.gebrauchte-boote-motorboote-segelboote.de/258-parajumpers-ugo-l. htm>Parajumpers Ugo L</a>
  <a href=http://www.johanneum-lingen.de/parajumpers-günstig-kaufen-634.php&gt ;Parajumpers Günstig Kaufen</a>
 • <a href=http://www.royale-t.nl/382-adidas-originals-la-trainer-weave.html>Ad idas Originals La Trainer Weave</a>
  Anticipate that in your surgery rehabilitation, you are going to appearance worse just before, you start to look better. The irritation and bruising after surgical treatment goes out quickly enough. When it will, you'll be capable of getting a better idea of your correct results. Check with your physician about, how much time your recovery time period will probably be.

  <img>https://www.nikehuarachesale.nl/images/car2/7163-nike-huarach es-amsterdam.jpg</img>

  Use on the internet offer websites. There are many different internet sites similar to this and they also typically give a new bargain each and every couple of days. Every single web site has different choices, nevertheless, you typically locate offers at community merchants, splendor parlors, coffee houses and a lot of other places in the area. This is certainly a terrific way to cut costs and help your local companies.

  <img>https://www.voetbalschoenengoedkoop.nl/images/que2/3787-adida s-ace-tango-17.1-tr.jpg</img>
 • <a href=http://www.nationalemotorbeurs.nl/958-palladium-pampa-hi-schoenen.html& gt;Palladium Pampa Hi Schoenen</a>
  Use social websites web sites to advertise your blog site. Many individuals will hyperlink weblogs that they can like on his or her social media marketing page, and you will do exactly the same thing. This will attract far more focus on your blog, and much more probably your buddies will check your blog out, and may article it with their social media site as well.

  <img>https://www.nationalemotorbeurs.nl/images/notar2/9203-dolce-g abbana-schoenen-dames-zwart.jpg</img>

  The last row of symbols on your ipad tablet will be shut regardless of what site of icons you might be on. This should be utilized for your most used programs. Generally, men and women love to put interpersonal programs, e mail or music applications right here. Mess around with these slots to get what is perfect for you.

  <img>https://www.Louisvuittonbestellennederland.nl/images/dni2/787 9-louis-vuitton-rugtas-kopen.jpg</img>
 • jwaodpm

  http://www.thamescommunityfoundation.org.uk/719-moncler-pom-pom-hat-mens.htm
  http://www.talleresdecoraccionaeg.es/canada-goose-españa-barcelona-136.php
  http://www.students4students.nu/uggs-tøfler-pris-694.html
  http://www.easyout.de/098-moncler-jacken-gebraucht-kaufen.php
  http://www.daidalos-coaching.nu/979-canada-goose-carson.php

  <a href=http://www.twiceasnicetiara.co.uk/437-belstaff-sidney-leather-biker-jacket. htm>Belstaff Sidney Leather Biker Jacket</a>
  <a href=http://www.pages-web-annuaire.fr/998-canada-goose-chilliwack-bomber-femmes- navy.html>Canada Goose Chilliwack Bomber Femmes Navy</a>
  <a href=http://www.bar-o-nes.nl/parajumper-outlet-heren-433.html>Parajumper Outlet Heren</a>
  <a href=http://www.chocolatee.fr/blouson-canada-goose-femme-090.html>Blouson Canada Goose Femme</a>
  <a href=http://www.jamaisvu-jv.it/giacca-pelle-belstaff-132.html>Giacca Pelle Belstaff</a>
 • <a href=http://www.louisvuittonbestellennederland.nl/951-louis-vuitton-handtas-mark tplaats.html>Louis Vuitton Handtas Marktplaats</a>
  When you're marketing your own home don't permit your ego or satisfaction get in the manner concerning the residence. It isn't of you it's relating to your residence. Sure, it might be just brick and concrete but these individuals are seeking their potential home. Be appealing and willing to permit people execute a move-by way of. Of course you wouldn't want to buy some thing without having to be inside it nor would they.

  <img>https://www.befc.nl/images/kap2/3778-louboutin-verkooppunten- belgie.jpg</img>

  There are plenty of applications on the iphone 4 that enable you to look up video show periods. Rather than on the way to the theatre in frustration, or the need to go all the way the place to find a personal computer, you can easily make use of your iphone. This can save you considerable time and will help you put together for a day.

  <img>https://www.Louisvuittonbestellennederland.nl/images/dni2/301 9-louis-vuitton-tas-aliexpress.jpg</img>
 • <a href=http://www.catharijne-concerten.nl/830-adidas-sneakers-women.php>Adi das Sneakers Women</a>
  Stop trying to money the trends in the market place. You want your hard earned dollars to flow with all the common span of the marketplace. While you are playing from the trend in the marketplace, you might be deciding that one could predict the near future better than the developments. The current market operates within the love of your tendency dealer.

  <img>https://www.notarisluijten.nl/images/buy2/10651-skechers-memo ry-foam-für-kinder.jpg</img>

  If you opt for a site for the sub-managed web site, check with your host if they'll ahead the old webpage in your new domain. This will likely permit end users to get into your new web site from the old bookmarks. You can even placed redirect webpages on your outdated website, which immediately bring consumers out of your old web site in your a different one.

  <img>https://www.roncallicourier.nl/images/dek2/9501-nike-pet-wit. jpg</img>
 • aumzfkc

  http://www.botasfutboloutlet.es/nike-360-ctr-830.html
  http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/046-new-balance-574-rose-et-blanche.php
  http://www.botasfutboloutlet.es/botas-de-futbol-nike-magista-azules-166.html
  http://www.reflexfurniture.co.uk/nike-print-roshe-129.asp
  http://www.gressoneywalserfestival.it/653-polo-ralph-lauren-donne-camicia.html

  <a href=http://www.shotsphotography.co.uk/268-air-max-pink-black.php>Air Max Pink Black</a>
  <a href=http://www.botasfutboloutlet.es/zapato-de-futbol-de-cr7-563.html>Zap ato De Futbol De Cr7</a>
  <a href=http://www.botasfutboloutlet.es/botas-de-futbol-adidas-nuevas-2017-787.html >Botas De Futbol Adidas Nuevas 2017</a>
  <a href=http://www.cheapasicstrainersuk.ru/asics-gel-kayano-20-womens-992>As ics Gel Kayano 20 Womens</a>
  <a href=http://www.cheapoakleysunglassesuk.ru/oakley-jawbone-black-380>Oakle y Jawbone Black</a>
 • xwndpqd

  http://www.alberghifirenzecentro.it/scarpe-lacoste-vendita-online-036.html
  http://www.alpenny.it/nike-free-flyknit-pink-flash-676.html
  http://www.dangerouslyclose.co.uk/nike-air-max-90-white-black-417.htm
  http://www.150store.it/adidas-scarpe-zx-flux-blu-859.htm
  http://www.faithministries.co.uk/classic-polo-t-shirts-buy-online-615.html

  <a href=http://www.adidassneakersoriginals.dk/adidas-lite-racer-white-649.php&g t;Adidas Lite Racer White</a>
  <a href=http://www.beardownproductions.co.uk/air-max-shoes-white-and-black-079.htm& amp;gt;Air Max Shoes White And Black</a>
  <a href=http://www.hfg-archivulm.de/nike-free-damen-gold-010.htm>Nike Free Damen Gold</a>
  <a href=http://www.scarpevibramprezzo.it/scarpe-goretex-vibram-064.html>Scar pe Goretex Vibram</a>
  <a href=http://www.faithministries.co.uk/tommy-hilfiger-rain-coat-189.html>T ommy Hilfiger Rain Coat</a>
 • qtcoowv

  http://www.lesaldrich.co.uk/lacoste-women-shoes-leather-932.htm
  http://www.madamecoquine.es/puma-botines-mujer-147.html
  http://www.tdcmusic.co.uk/black-and-purple-womens-tennis-shoes-758.htm
  http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/712-new-balance-femme-rose-et-noir.php
  http://www.ekra-wohnmobilvermietung.de/068-nike-shox-gĂĽnstig-online-bestellen .html

  <a href=http://www.countryfarms.co.uk/nike-free-5.0-size-3-620.htm>Nike Free 5.0 Size 3</a>
  <a href=http://www.okakene.es/asics-tiger-precio-485.html>Asics Tiger Precio</a>
  <a href=http://www.sinclairanddrummond.co.uk/new-balance-574-green-and-orange-270.a sp>New Balance 574 Green And Orange</a>
  <a href=http://www.ahpaaxe.de/air-max-2016-qs-436.html>Air Max 2016 Qs</a>
  <a href=http://www.logosurvey.co.uk/028-new-balance-crt300-black.php>New Balance Crt300 Black</a>
 • wfokuvk

  http://www.corrairz-nature.fr/802-chaussures-nike-shox-rivalry-homme-pas-cher.ht ml
  http://www.bjdn.co.uk/clarks-sale-boots-014.asp
  http://www.gatwick-airport-parking-deals.co.uk/nike-cortez-all-white-361.htm
  http://www.hogan2018.it/070-scarpe-hogan-donne-scontate.htm
  http://www.middlesbroughcyclecentre.co.uk/756-lacoste-gazon-black.htm

  <a href=http://www.diplo-magazine.co.uk/ladies-adidas-gazelle-uk-733.php>Lad ies Adidas Gazelle Uk</a>
  <a href=http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/743-new-balance-577-napes.php&gt ;New Balance 577 Napes</a>
  <a href=http://www.metronomedistribution.co.uk/455-sb-janoski.htm>Sb Janoski</a>
  <a href=http://www.zapatillasmizunomujer.es/salomon-xa-pro-3d-ultra-2-gtx-w-precio- 738.html>Salomon Xa Pro 3d Ultra 2 Gtx W Precio</a>
  <a href=http://www.zapatillasmodabaratas.es/zapatillas-running-fila-dashtech-energi zed-730.php>Zapatillas Running Fila Dashtech Energized</a>

Pokaż więcej komentarzy

Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.

Bunt dwulatka

Kategoria: Małe dzieci, Rozwój Dodano: 29.1.2010 (13:29)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

Bunt dwulatka

Trudno przeoczyć moment, kiedy dziecko zaczyna przechodzić bunt dwulatka. Nasz mały, słodki aniołek nagle zaczyna się złościć - tupie nogami, krzyczy, na wszelkie prośby odpowiada „nie", histeryzuje... I często wyprowadza rodziców z równowagi!

Kilka faktów

Bunt dwulatka rozpoczyna się około osiemnastego miesiąca życia malca. Zwykle wtedy w dziecku odzywa się indywidualista - wszystko chce zrobić sam, propozycje rodzica są negowane, maluch wpada w szał, kiedy chcemy go ubrać, histeryzuje przy jedzeniu lub okłada pięściami mamę czy tatę, kiedy coś idzie nie po jego myśli.

Okres ten jest jednak niezwykle ważny w życiu dziecka, jest też naturalny. To moment, kiedy brzdąc ma okazję poznać samego siebie, swoje emocje, zainteresowania, swoją wolę. Zauważa, że ma wpływ na rzeczywistość, może decydować i od jego „tak" bądź „nie" coś zależy. Jest jednak jeszcze za mały na to, żeby swoje emocje umieć okiełznać - wyciszyć się ze złości, zapanować nad własną histerią. Nieraz też nie potrafi zdecydować - zwłaszcza jeśli serwuje mu się kilka opcji do wyboru.

Co ważne, bunt mija. Na to, jak długo trwa, ogromny wpływ mają rodzice. Liczy się zwłaszcza to, czy umieją nad dzieckiem zapanować, czy są konsekwentni i czy potrafią zachować spokój.

Uznaj prawo do buntu!

Jak już wspomnieliśmy, bardzo dużo zależy tu od rodzica. Najważniejsze i najtrudniejsze, musi on starać się zrozumieć dziecko i je zaakceptować ze wszelkimi buntami. Co nie oznacza, że ma mu na histerię pozwalać! Dajmy potomkowi czas, aby z buntu wyrósł, i nie denerwujmy się! Spokój mamy i taty z czasem będzie udzielał się dziecku. Zobaczy ono bowiem, że jego autorytet (rodzic) się nie awanturuje i umie opanować emocje. Zatem przyjmujemy do wiadomości, że nasze dziecko odkryło swoje „ja" i ma prawo do decydowania. Nie złościmy się, raczej staramy się latorośli pomóc zrozumieć samego siebie. Największy błąd, jaki rodzic może tu popełnić, to stwierdzić, że ma niegrzeczne dziecko i że czym prędzej musi je „naprawić".

Przewiduj!

Dwulatek przestał już być niemowlęciem, które można bez słów przenieść z podłogi do łóżeczka czy nagle oderwać od zabawy. Nie spodoba mu się, gdy w trakcie interesującego rozbierania samochodziku na części, wyjmiesz mu go z rąk i zarządzisz zjedzenie deseru. Trudno się dziwić, prawda? My też wpadamy we wściekłość, gdy w czasie oglądania arcyciekawego programu, wyłączą nam prąd. To naturalne, że mały człowiek się złości, przecież ma prawo pobawić się do końca. Rodzic musi się tu wykazać albo cierpliwością, albo mądrością polegającą na przewidywaniu z góry tego, co może się wydarzyć. Jeśli za piętnaście minut musimy wyjść z domu, nie organizujemy dziecku zajęcia, które może go wciągnąć na dłużej.

Uprzedzaj!

Okres buntu dwulatka jest czasem, kiedy powoli zyskujemy w dziecku partnera, z którym trzeba się liczyć. Jeśli musimy wyjść z nim do fryzjera, informujemy i oswajamy z tym wcześniej. Pociecha zwyczajnie może się bać nowej sytuacji. Pomocne mogą się tu okazać akcesoria - lalka, grzebyki i nożyczki (oczywiście plastikowe). Zabawa w obcinanie włosów przygotuje pozytywny grunt pod wyprawę do fryzjera (można się bawić w dentystę, lekarza, szczepienie, itp.). Należy też w trakcie opowiadać o swoich doświadczeniach, a także uprzedzać, że wkrótce i malec pójdzie do fryzjera/lekarza/dentysty.

Informujemy zawczasu o wszystkim - że zaraz zjemy śniadanie, że pójdziemy na spacer, spotkamy się z innymi dziećmi. Dzięki temu dajemy potomkowi szansę na ustosunkowanie się. Może on nagle stwierdzić, że nie chce spotkać się z kuzynem. Mądry rodzic zapyta dlaczego i może okazać się, że dziecko ma ważny powód, aby odmawiać.

Mów jasno!

Mów jasno, zwięźle i prostymi słowami. Krótkie komunikaty najłatwiej dziecku zrozumieć. O wiele trudniej przecież przyswoić chaotyczny słowotok. Jeśli zdecydowanym tonem powiesz: „Oddaj łopatkę koleżance", szkrabowi łatwiej będzie to pojąć niż zdania: „Dlaczego zabrałeś Ali łopatkę? To nieładnie! Niegrzeczna z ciebie dziewczynka. Nikt nie będzie chciał sie z tobą za chwilę bawić."

Staraj się też nie nadużywać słów „nie" i „nie wolno". Formułuj komunikaty tak, aby nie zawierały zbyt wielu negacji. Dziecko zamiast usłyszeć „nie dotykaj" - słyszy przede wszystkim to ostatnie.

Dawaj proste wybory!

Nasz pupilek nie poradzi sobie z wyborem między kilkoma rzeczami. Nie jest też dobrze, aby o wszystkim decydować za niego. Dawaj więc wybór, ale w sposób kontrolowany. Pokazuj (!) i pytaj: „chcesz ubrać bluzeczkę z kwiatkiem czy tę z motylkiem?"/" Wolisz wypić sok czy wodę?" Jeśli mimo wszystko dzieciak upiera się, aby ubrać T-shirt ze słonikiem, spokojnie wyjaśnij, że się ubrudził i musisz go najpierw uprać. Zapytaj, czy ci w tym pomoże. Na pewno zrobi to z przyjemnością, w mig też zapomni, czego się przed chwilą domagał! Oprócz tego będziecie mieć zorganizowany czas i dobrą zabawę.

A co, jeśli jednak wpadnie w histerię?

Przede wszystkim ty też nie panikuj i nie wściekaj się. Zachowaj stoicki spokój, pokaż, że kopanie w drzwi nie robi na tobie wrażenia. Możesz wziąć malca na kolana, poprosić, by się uspokoił i zapytać, co się stało. Zapewnij też, że wspólnie rozwiążecie problem. Dzieci ufają swoim rodzicom, więc pewnie szybko dojdziecie do porozumienia.

W sytuacji skrajnej, gdy brzdąc nie chce współpracować, zignoruj jego zachowanie. Nie uspokajaj na siłę, nie przytulaj, nie głaszcz. Usiądź obok i zacznij się bawić, wydając przy tym różne dźwięki lub opowiadając, w co się bawisz. Staraj się być naturalna(y). Zignorowany berbeć przestanie wrzeszczeć. Możesz wtedy powiedzieć: „Wspaniale, że już się uspokoiłeś! Czy chcesz się ze mną pobawić?"

Rodzicielska mądrość

Bunt dwulatka to czas, kiedy wreszcie można poczuć, że wychowujemy dziecko sensu stricto. Nie ma co się więc złościć. Trzeba zacząć myśleć, przewidywać, zapewniać o miłości, dawać dobre przykłady, dbać o spokój i harmonijny rozwój naszego potomka...

 

Komentarze

Pozostało znaków 1024
 • swdvlxe

  http://www.secretariadomusica.es/812-outlet-belstaff-online.php
  http://www.twiceasnicetiara.co.uk/546-belstaff-h-racer-jacket-ebay.htm
  http://www.moonywitcher.it/254-canada-goose-italia-prezzi.php
  http://www.boelling-galerie.de/420-woolrich-jacke-kinder.htm
  http://www.posicionamiento-en-buscadores.es/876-chaqueta-mujer-tipo-barbour.php

  <a href=http://www.offertecrociereonline.it/uggs-39-743.html>Uggs 39</a>
  <a href=http://www.apte.es/655-donde-comprar-ugg-autenticas-mas-baratas.html&gt ;Donde Comprar Ugg Autenticas Mas Baratas</a>
  <a href=http://www.happyvoices-gospel.de/837-parajumpers-store-frankfurt.php&gt ;Parajumpers Store Frankfurt</a>
  <a href=http://www.gebrauchte-boote-motorboote-segelboote.de/258-parajumpers-ugo-l. htm>Parajumpers Ugo L</a>
  <a href=http://www.johanneum-lingen.de/parajumpers-günstig-kaufen-634.php&gt ;Parajumpers Günstig Kaufen</a>
 • <a href=http://www.royale-t.nl/382-adidas-originals-la-trainer-weave.html>Ad idas Originals La Trainer Weave</a>
  Anticipate that in your surgery rehabilitation, you are going to appearance worse just before, you start to look better. The irritation and bruising after surgical treatment goes out quickly enough. When it will, you'll be capable of getting a better idea of your correct results. Check with your physician about, how much time your recovery time period will probably be.

  <img>https://www.nikehuarachesale.nl/images/car2/7163-nike-huarach es-amsterdam.jpg</img>

  Use on the internet offer websites. There are many different internet sites similar to this and they also typically give a new bargain each and every couple of days. Every single web site has different choices, nevertheless, you typically locate offers at community merchants, splendor parlors, coffee houses and a lot of other places in the area. This is certainly a terrific way to cut costs and help your local companies.

  <img>https://www.voetbalschoenengoedkoop.nl/images/que2/3787-adida s-ace-tango-17.1-tr.jpg</img>
 • <a href=http://www.nationalemotorbeurs.nl/958-palladium-pampa-hi-schoenen.html& gt;Palladium Pampa Hi Schoenen</a>
  Use social websites web sites to advertise your blog site. Many individuals will hyperlink weblogs that they can like on his or her social media marketing page, and you will do exactly the same thing. This will attract far more focus on your blog, and much more probably your buddies will check your blog out, and may article it with their social media site as well.

  <img>https://www.nationalemotorbeurs.nl/images/notar2/9203-dolce-g abbana-schoenen-dames-zwart.jpg</img>

  The last row of symbols on your ipad tablet will be shut regardless of what site of icons you might be on. This should be utilized for your most used programs. Generally, men and women love to put interpersonal programs, e mail or music applications right here. Mess around with these slots to get what is perfect for you.

  <img>https://www.Louisvuittonbestellennederland.nl/images/dni2/787 9-louis-vuitton-rugtas-kopen.jpg</img>
 • jwaodpm

  http://www.thamescommunityfoundation.org.uk/719-moncler-pom-pom-hat-mens.htm
  http://www.talleresdecoraccionaeg.es/canada-goose-españa-barcelona-136.php
  http://www.students4students.nu/uggs-tøfler-pris-694.html
  http://www.easyout.de/098-moncler-jacken-gebraucht-kaufen.php
  http://www.daidalos-coaching.nu/979-canada-goose-carson.php

  <a href=http://www.twiceasnicetiara.co.uk/437-belstaff-sidney-leather-biker-jacket. htm>Belstaff Sidney Leather Biker Jacket</a>
  <a href=http://www.pages-web-annuaire.fr/998-canada-goose-chilliwack-bomber-femmes- navy.html>Canada Goose Chilliwack Bomber Femmes Navy</a>
  <a href=http://www.bar-o-nes.nl/parajumper-outlet-heren-433.html>Parajumper Outlet Heren</a>
  <a href=http://www.chocolatee.fr/blouson-canada-goose-femme-090.html>Blouson Canada Goose Femme</a>
  <a href=http://www.jamaisvu-jv.it/giacca-pelle-belstaff-132.html>Giacca Pelle Belstaff</a>
 • <a href=http://www.louisvuittonbestellennederland.nl/951-louis-vuitton-handtas-mark tplaats.html>Louis Vuitton Handtas Marktplaats</a>
  When you're marketing your own home don't permit your ego or satisfaction get in the manner concerning the residence. It isn't of you it's relating to your residence. Sure, it might be just brick and concrete but these individuals are seeking their potential home. Be appealing and willing to permit people execute a move-by way of. Of course you wouldn't want to buy some thing without having to be inside it nor would they.

  <img>https://www.befc.nl/images/kap2/3778-louboutin-verkooppunten- belgie.jpg</img>

  There are plenty of applications on the iphone 4 that enable you to look up video show periods. Rather than on the way to the theatre in frustration, or the need to go all the way the place to find a personal computer, you can easily make use of your iphone. This can save you considerable time and will help you put together for a day.

  <img>https://www.Louisvuittonbestellennederland.nl/images/dni2/301 9-louis-vuitton-tas-aliexpress.jpg</img>
 • <a href=http://www.catharijne-concerten.nl/830-adidas-sneakers-women.php>Adi das Sneakers Women</a>
  Stop trying to money the trends in the market place. You want your hard earned dollars to flow with all the common span of the marketplace. While you are playing from the trend in the marketplace, you might be deciding that one could predict the near future better than the developments. The current market operates within the love of your tendency dealer.

  <img>https://www.notarisluijten.nl/images/buy2/10651-skechers-memo ry-foam-für-kinder.jpg</img>

  If you opt for a site for the sub-managed web site, check with your host if they'll ahead the old webpage in your new domain. This will likely permit end users to get into your new web site from the old bookmarks. You can even placed redirect webpages on your outdated website, which immediately bring consumers out of your old web site in your a different one.

  <img>https://www.roncallicourier.nl/images/dek2/9501-nike-pet-wit. jpg</img>
 • aumzfkc

  http://www.botasfutboloutlet.es/nike-360-ctr-830.html
  http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/046-new-balance-574-rose-et-blanche.php
  http://www.botasfutboloutlet.es/botas-de-futbol-nike-magista-azules-166.html
  http://www.reflexfurniture.co.uk/nike-print-roshe-129.asp
  http://www.gressoneywalserfestival.it/653-polo-ralph-lauren-donne-camicia.html

  <a href=http://www.shotsphotography.co.uk/268-air-max-pink-black.php>Air Max Pink Black</a>
  <a href=http://www.botasfutboloutlet.es/zapato-de-futbol-de-cr7-563.html>Zap ato De Futbol De Cr7</a>
  <a href=http://www.botasfutboloutlet.es/botas-de-futbol-adidas-nuevas-2017-787.html >Botas De Futbol Adidas Nuevas 2017</a>
  <a href=http://www.cheapasicstrainersuk.ru/asics-gel-kayano-20-womens-992>As ics Gel Kayano 20 Womens</a>
  <a href=http://www.cheapoakleysunglassesuk.ru/oakley-jawbone-black-380>Oakle y Jawbone Black</a>
 • xwndpqd

  http://www.alberghifirenzecentro.it/scarpe-lacoste-vendita-online-036.html
  http://www.alpenny.it/nike-free-flyknit-pink-flash-676.html
  http://www.dangerouslyclose.co.uk/nike-air-max-90-white-black-417.htm
  http://www.150store.it/adidas-scarpe-zx-flux-blu-859.htm
  http://www.faithministries.co.uk/classic-polo-t-shirts-buy-online-615.html

  <a href=http://www.adidassneakersoriginals.dk/adidas-lite-racer-white-649.php&g t;Adidas Lite Racer White</a>
  <a href=http://www.beardownproductions.co.uk/air-max-shoes-white-and-black-079.htm& amp;gt;Air Max Shoes White And Black</a>
  <a href=http://www.hfg-archivulm.de/nike-free-damen-gold-010.htm>Nike Free Damen Gold</a>
  <a href=http://www.scarpevibramprezzo.it/scarpe-goretex-vibram-064.html>Scar pe Goretex Vibram</a>
  <a href=http://www.faithministries.co.uk/tommy-hilfiger-rain-coat-189.html>T ommy Hilfiger Rain Coat</a>
 • qtcoowv

  http://www.lesaldrich.co.uk/lacoste-women-shoes-leather-932.htm
  http://www.madamecoquine.es/puma-botines-mujer-147.html
  http://www.tdcmusic.co.uk/black-and-purple-womens-tennis-shoes-758.htm
  http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/712-new-balance-femme-rose-et-noir.php
  http://www.ekra-wohnmobilvermietung.de/068-nike-shox-gĂĽnstig-online-bestellen .html

  <a href=http://www.countryfarms.co.uk/nike-free-5.0-size-3-620.htm>Nike Free 5.0 Size 3</a>
  <a href=http://www.okakene.es/asics-tiger-precio-485.html>Asics Tiger Precio</a>
  <a href=http://www.sinclairanddrummond.co.uk/new-balance-574-green-and-orange-270.a sp>New Balance 574 Green And Orange</a>
  <a href=http://www.ahpaaxe.de/air-max-2016-qs-436.html>Air Max 2016 Qs</a>
  <a href=http://www.logosurvey.co.uk/028-new-balance-crt300-black.php>New Balance Crt300 Black</a>
 • wfokuvk

  http://www.corrairz-nature.fr/802-chaussures-nike-shox-rivalry-homme-pas-cher.ht ml
  http://www.bjdn.co.uk/clarks-sale-boots-014.asp
  http://www.gatwick-airport-parking-deals.co.uk/nike-cortez-all-white-361.htm
  http://www.hogan2018.it/070-scarpe-hogan-donne-scontate.htm
  http://www.middlesbroughcyclecentre.co.uk/756-lacoste-gazon-black.htm

  <a href=http://www.diplo-magazine.co.uk/ladies-adidas-gazelle-uk-733.php>Lad ies Adidas Gazelle Uk</a>
  <a href=http://www.probaiedumontsaintmichel.fr/743-new-balance-577-napes.php&gt ;New Balance 577 Napes</a>
  <a href=http://www.metronomedistribution.co.uk/455-sb-janoski.htm>Sb Janoski</a>
  <a href=http://www.zapatillasmizunomujer.es/salomon-xa-pro-3d-ultra-2-gtx-w-precio- 738.html>Salomon Xa Pro 3d Ultra 2 Gtx W Precio</a>
  <a href=http://www.zapatillasmodabaratas.es/zapatillas-running-fila-dashtech-energi zed-730.php>Zapatillas Running Fila Dashtech Energized</a>

Pokaż więcej komentarzy

Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.