Moda na eko zabawki! - Benc.pl

Moda na eko zabawki!

Kategoria: Zabawki, Zabawki Dodano: 22.6.2011 (14:42)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

title

Za nami Dzień Dziecka lecz mimo to okazji do kupowania zabawek nie brakuje. Urodziny, imieniny, w nagrodę, tak po prostu bez okazji... powody można by mnożyć. Zawsze jednak stajemy przed dylematem co wybrać spośród bogatej oferty dostępnej na rynku dziecięcym? Pragniemy aby kupiona przez nas zabawka była bezpieczna, miała walory edukacyjne, stymulowała rozwój dziecka, a przede wszystkim, aby ucieszyła swego małego użytkownika.Na półkach sklepowych a jeszcze częściej w sklepach internetowych możemy dostrzec coraz więcej zabawek z kategorii: ekologiczne. Eko styl życia zaczyna imponować Polakom i wzbudzać nasze zainteresowanie. Chcemy odżywiać się zdrowo, prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o nasze środowisko i być świadomymi konsumentami. Coraz częściej zaczyna się również mówić o ekologicznym rodzicielstwie, czyli postawie wychowawczej dążącej do kształtowania dzieci w duchu ekologicznym od chwili narodzin.

Doskonałym sposobem na oswajanie dzieci z ekologią oraz pretekstem do rozmów na jej temat są zabawki ekologiczne.

Dobra zabawka ekologiczna to taka, która:

 • została wyprodukowana z surowców naturalnych lub z recyklingu
 • powstała w zgodzie z naturą, w poszanowaniu środowiska
 • jest dla dziecka całkowicie bezpieczna
 • pełni funkcje edukacyjne, pobudza do kreatywnego myślenia
 • została wyprodukowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu, bez wyzysku dzieci i
 • dorosłych


Oczywiście wśród zabawek ekologicznych podobnie jak wśród plastikowych, mamy do wyboru ogrom producentów, oferujących zabawki z różnych materiałów, dla różnych grup wiekowych.

Oto krótki przegląd godnych polecenia najpopularniejszych marek eko-zabawek.

Zabawki z tektury


Funkcjonalne, naturalne i kreatywne - takie są projekty holenderskiej firmy Kidsonroof.

Firma powstała w 2005 roku a jej założycielami są Holenderka Romy Boesveldt oraz Rosjanin Ilya Yashkin. On projektuje, ona dba o rozwój koncepcyjny i stylizacje. Projektują dla dzieci, a swoje pomysły testują na własnych pociechach. Ich trójka dzieci wraz z licznymi przyjaciółmi są najlepszymi jurorami projektów Kidsonroof. Ich produkty zawsze pochodzą z recyklingu i są biodegradowalne.

Układanki TOTEM ich projektu zostały zaliczone przez magazyn TIME do 100 najbardziej designerskich produktów organicznych świata.

Ciągle poszukują nowych pomysłów. Najważniejsze są dla nich: środowisko, design, funkcjonalność oraz odpowiedzialność społeczna.

W ofercie firmy znajdziemy tekturowe domki, mebelki, pojazdy, układanki, klocki, drewniane zabawki, figurki, maskotki. Wszystkie pobudzają kreatywność i wyobraźnię dziecka.

Zabawki z drewna

Wśród zabawek drewnianych niewątpliwie na uwagę zasługują dwie firmy - Bajo oraz Educo.

Zabawki firmy BAJO są pomysłowe, edukacyjne, niebanalne, bezpieczne dla dzieci, trwałe, ładne - niewątpliwie można by je zachwalać bez końca.

Polska firma BAJO oferuje szeroką gamę zabawek od wieku niemowlęcego poprzez przedszkolny do szkolnego. Wszystkie zabawki są wykonane z drewna i zgodnie z ideą firmy posiadają choć jeden element pozostawiony w naturalnym kolorze drewna, aby dać dziecku możliwość kontaktu z ciepłym, naturalnym materiałem. Bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że Bajo jest cenione nie tylko w Polsce, odnosi również sukcesu na całym świecie i posiada swoje przedstawicielstwa m.in. w Australii, Grecji, Norwegii i Belgii.

Zabawki Educo rozwijają wyobraźnię przestrzenną i precyzję u dziecka.

Od 1983 roku zabawki Educo znane są z wysokiego kunsztu i solidnego wykonania, edukacyjnej wartości oraz innowacyjnych pomysłów. Są to zabawki cenione zarówno w domu, jak i w ośrodkach terapeutycznych, klinikach oraz w czasie rehabilitacji dzieci i dorosłych wymagających fizycznej,mentalnej lub emocjonalnej pomocy.

Zabawki z recyklingu

Green Toys Inc tworzy klasyczne zabawki dla dzieci wykonane w niezwykły sposób.

Materiały używane do produkcji zabawek pochodzą z recyklingu tworzyw sztucznych, głównie z kartonów po mleku. Dzięki temu Green Toys zmniejsza zużycie paliw kopalnianych oraz emisję gazów cieplarnianych, poprawiając ogólny stan zdrowia i szczęścia na naszej planecie.

Green Toys posiada wszystkie wymagane atesty świadczące o najwyższej jakości zabawek. Produkty tej firmy są pozbawione Bisfenolu A (BPA), a wszelkie farby użyte do produkcji są bezołowiowe. Ponadto zabawki posiadają międzynarodowe standardy jakości ISO 8124 i EN71.

Zabawki z wikliny

Nowością na rynku jest powrót do starych zapomnianych zabawek, jak np. wózki i kołyski dla lalek ręcznie wyplatane z wikliny. Zabawki te są w 100% naturalne, nie pokryte żadnymi szkodliwymi dla zdrowia lakierami, ani farbami.

Dziecko czerpie z zabawy obcując z pięknym, naturalnym, drewnianym przedmiotem. Wiklinowy wózek dla lalek jest nie tylko estetyczny i ekologiczny, ale również przystępny cenowo.

Zabawki z materiału

Cocoon Couture jest tworzone przez Ingrid Daniell i Melanie McLeod, dwie mamy z pasją do projektowania pięknych i inspirujących produktów dla dzieci.

Pierwsze kroki Cocoon Couture stawiało w 2004 roku, produkując krótkie serie swoich unikatowych produktów dla kilku butików w Melbourne i Sydney. Szybko jednak nabrały tempa, a wieść o ich przepięknych projektach zaczęła obiegać cały świat.

Dzieci Ingrid oraz Melanie odgrywają istotną rolę w procesie twórczym: opiniują projekty, testują produkty a przede wszystkim są stałym źródłem inspiracji!

Cocoon Couture to kolekcja niepowtarzalnych worków i puf dla dzieci oraz unikatowych akcesoriów dla dzieci.

Wszystkie zabawki można kupić na www.ekoteko.pl

Podobne tematy

Moda na zabawki z PRL-u

Moda na zabawki z PRL-u Czy nasze dzieci docenią zabawki - relikty przeszłości swoich rodziców? Kto wie, może magia tych prostych, niereklamowanych nigdzie przedmiotów zachwyci także najmłodsze pokolenie. A nawet jeśli nie, my sami będziemy mieć mnóstwo radości z odzyskania kawałka dzieciństwa - moda na zabawki z PRL-u powraca.

Moda na styl vintage w branży zabawkowej

Moda na styl vintage w branży zabawkowej Przykładem dobrej zabawki vintage są Figurki Totem - blok ze sztywnego kartonu z szablonami zwierząt i ludzi. Układanka ta jest wykonana z mocnego kartonu (100% z recyklingu), z kolorową grafiką z obu stron. Znajduje się ona na liście 100 najlepszych organicznych produktów całego świata magazynu TIME.

Zabawki na wiosnę i Wielkanoc

Zabawki na wiosnę i Wielkanoc Dzieci cieszą się z Wielkanocy jak nikt inny. Uwielbiają przygotowywanie kartek, pisanek, podglądanie rosnącej baby w piekarniku i polewanie się wodą. Do co poniektórych przychodzi także wielkanocny Zając, co w ogóle jest wspaniałym dopełnieniem całości. Wyrazem wielkanocnej radości rodziny może być po zakończeniu śniadania, wspólna zabawa - zwana szukaniem zajączka, czyli małej niespodzianki dla każdego.

Zabawki na plażę

Zabawki na plażę Obowiązkowo powinno to być wiaderko, niezbyt duże, by dziecko miało dość siły, aby podnieść pojemnik napełniony piaskiem i zrobić babkę. Do tego ważne jest, by zestaw zawierał sztywną łopatkę, grabki oraz foremki do piasku. A jakie jeszcze zabawki?

Zabawki z drewna zawsze modne

Zabawki z drewna zawsze modne Nie wiesz jaką zabawkę kupić swojemu dziecku czy dziecku znajomych na jakąś okazję? W rozwiązaniu tego problemu wcale nie pomogła Ci wizyta w sklepie zabawkowym? Nic dziwnego, bo wybór zabawek jest obecnie olbrzymi, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowości, które podbiją serca dzieci i są wyzwaniem dla portfeli rodziców.

zobacz wszystkie

Komentarze

Pozostało znaków 1024
 • w Polsce mamy projektantów i firmy, które produkują eko produkty i zabawki dla malców:) ?Ja sama uwielbiam to, co robią lullalove.com :) Dzieci bardzo dobrze odczytują geometrię, radzą sobie świetnie z prostymi kształtami, same dopowiadając i dopisują. Teraz ekologia i design idą parą z jakością i jeśli patrzymy a rodzimych producentów można wyłapać perełki w świetnych cenach.
 • ja uważam, że lepiej kupić zabawki z drewna niż plastikowe, po pierwsze są ekologiczne, po drugie bezpieczne , a po trzecie są trwalsze. Ostatnio kupiłam swojemu dziecku łóżeczko z baldachimem zabawkilola.pl oraz kołyskę z baldachimem zabawkilola.pl Są to ulubione zabawki mojego dziecka:) Miło patrzeć jak dziecko jest ciągle uśmiechnięte bawiąc się:)
 • np ja np kupiłam synkowi samochody firmy btoys i pudełko jest tak zrobione żeby służyło dziecku jako garaż, dodatkowo dziękuje pięknie za to, że nie musiałam siedzieć ze śrubokrętem i odkręcać śrubek podczas gdy Julek krzyczał, że chce jalk najszybciej samochodziki! zupełnie nie wiem po co takie utrudnienie, chyba, żeby matki miały problem, że dać dziecku samochód;) eko, wielofunkcyjne zabawki górą!
Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.

Moda na eko zabawki!

Kategoria: Zabawki, Zabawki Dodano: 22.6.2011 (14:42)

Autor: zobacz wszystkie artykuły autora

title

Za nami Dzień Dziecka lecz mimo to okazji do kupowania zabawek nie brakuje. Urodziny, imieniny, w nagrodę, tak po prostu bez okazji... powody można by mnożyć. Zawsze jednak stajemy przed dylematem co wybrać spośród bogatej oferty dostępnej na rynku dziecięcym? Pragniemy aby kupiona przez nas zabawka była bezpieczna, miała walory edukacyjne, stymulowała rozwój dziecka, a przede wszystkim, aby ucieszyła swego małego użytkownika.Na półkach sklepowych a jeszcze częściej w sklepach internetowych możemy dostrzec coraz więcej zabawek z kategorii: ekologiczne. Eko styl życia zaczyna imponować Polakom i wzbudzać nasze zainteresowanie. Chcemy odżywiać się zdrowo, prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o nasze środowisko i być świadomymi konsumentami. Coraz częściej zaczyna się również mówić o ekologicznym rodzicielstwie, czyli postawie wychowawczej dążącej do kształtowania dzieci w duchu ekologicznym od chwili narodzin.

Doskonałym sposobem na oswajanie dzieci z ekologią oraz pretekstem do rozmów na jej temat są zabawki ekologiczne.

Dobra zabawka ekologiczna to taka, która:

 • została wyprodukowana z surowców naturalnych lub z recyklingu
 • powstała w zgodzie z naturą, w poszanowaniu środowiska
 • jest dla dziecka całkowicie bezpieczna
 • pełni funkcje edukacyjne, pobudza do kreatywnego myślenia
 • została wyprodukowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu, bez wyzysku dzieci i
 • dorosłych


Oczywiście wśród zabawek ekologicznych podobnie jak wśród plastikowych, mamy do wyboru ogrom producentów, oferujących zabawki z różnych materiałów, dla różnych grup wiekowych.

Oto krótki przegląd godnych polecenia najpopularniejszych marek eko-zabawek.

Zabawki z tektury


Funkcjonalne, naturalne i kreatywne - takie są projekty holenderskiej firmy Kidsonroof.

Firma powstała w 2005 roku a jej założycielami są Holenderka Romy Boesveldt oraz Rosjanin Ilya Yashkin. On projektuje, ona dba o rozwój koncepcyjny i stylizacje. Projektują dla dzieci, a swoje pomysły testują na własnych pociechach. Ich trójka dzieci wraz z licznymi przyjaciółmi są najlepszymi jurorami projektów Kidsonroof. Ich produkty zawsze pochodzą z recyklingu i są biodegradowalne.

Układanki TOTEM ich projektu zostały zaliczone przez magazyn TIME do 100 najbardziej designerskich produktów organicznych świata.

Ciągle poszukują nowych pomysłów. Najważniejsze są dla nich: środowisko, design, funkcjonalność oraz odpowiedzialność społeczna.

W ofercie firmy znajdziemy tekturowe domki, mebelki, pojazdy, układanki, klocki, drewniane zabawki, figurki, maskotki. Wszystkie pobudzają kreatywność i wyobraźnię dziecka.

Zabawki z drewna

Wśród zabawek drewnianych niewątpliwie na uwagę zasługują dwie firmy - Bajo oraz Educo.

Zabawki firmy BAJO są pomysłowe, edukacyjne, niebanalne, bezpieczne dla dzieci, trwałe, ładne - niewątpliwie można by je zachwalać bez końca.

Polska firma BAJO oferuje szeroką gamę zabawek od wieku niemowlęcego poprzez przedszkolny do szkolnego. Wszystkie zabawki są wykonane z drewna i zgodnie z ideą firmy posiadają choć jeden element pozostawiony w naturalnym kolorze drewna, aby dać dziecku możliwość kontaktu z ciepłym, naturalnym materiałem. Bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że Bajo jest cenione nie tylko w Polsce, odnosi również sukcesu na całym świecie i posiada swoje przedstawicielstwa m.in. w Australii, Grecji, Norwegii i Belgii.

Zabawki Educo rozwijają wyobraźnię przestrzenną i precyzję u dziecka.

Od 1983 roku zabawki Educo znane są z wysokiego kunsztu i solidnego wykonania, edukacyjnej wartości oraz innowacyjnych pomysłów. Są to zabawki cenione zarówno w domu, jak i w ośrodkach terapeutycznych, klinikach oraz w czasie rehabilitacji dzieci i dorosłych wymagających fizycznej,mentalnej lub emocjonalnej pomocy.

Zabawki z recyklingu

Green Toys Inc tworzy klasyczne zabawki dla dzieci wykonane w niezwykły sposób.

Materiały używane do produkcji zabawek pochodzą z recyklingu tworzyw sztucznych, głównie z kartonów po mleku. Dzięki temu Green Toys zmniejsza zużycie paliw kopalnianych oraz emisję gazów cieplarnianych, poprawiając ogólny stan zdrowia i szczęścia na naszej planecie.

Green Toys posiada wszystkie wymagane atesty świadczące o najwyższej jakości zabawek. Produkty tej firmy są pozbawione Bisfenolu A (BPA), a wszelkie farby użyte do produkcji są bezołowiowe. Ponadto zabawki posiadają międzynarodowe standardy jakości ISO 8124 i EN71.

Zabawki z wikliny

Nowością na rynku jest powrót do starych zapomnianych zabawek, jak np. wózki i kołyski dla lalek ręcznie wyplatane z wikliny. Zabawki te są w 100% naturalne, nie pokryte żadnymi szkodliwymi dla zdrowia lakierami, ani farbami.

Dziecko czerpie z zabawy obcując z pięknym, naturalnym, drewnianym przedmiotem. Wiklinowy wózek dla lalek jest nie tylko estetyczny i ekologiczny, ale również przystępny cenowo.

Zabawki z materiału

Cocoon Couture jest tworzone przez Ingrid Daniell i Melanie McLeod, dwie mamy z pasją do projektowania pięknych i inspirujących produktów dla dzieci.

Pierwsze kroki Cocoon Couture stawiało w 2004 roku, produkując krótkie serie swoich unikatowych produktów dla kilku butików w Melbourne i Sydney. Szybko jednak nabrały tempa, a wieść o ich przepięknych projektach zaczęła obiegać cały świat.

Dzieci Ingrid oraz Melanie odgrywają istotną rolę w procesie twórczym: opiniują projekty, testują produkty a przede wszystkim są stałym źródłem inspiracji!

Cocoon Couture to kolekcja niepowtarzalnych worków i puf dla dzieci oraz unikatowych akcesoriów dla dzieci.

Wszystkie zabawki można kupić na www.ekoteko.pl

Podobne tematy

Moda na zabawki z PRL-u

Moda na zabawki z PRL-u Czy nasze dzieci docenią zabawki - relikty przeszłości swoich rodziców? Kto wie, może magia tych prostych, niereklamowanych nigdzie przedmiotów zachwyci także najmłodsze pokolenie. A nawet jeśli nie, my sami będziemy mieć mnóstwo radości z odzyskania kawałka dzieciństwa - moda na zabawki z PRL-u powraca.

Moda na styl vintage w branży zabawkowej

Moda na styl vintage w branży zabawkowej Przykładem dobrej zabawki vintage są Figurki Totem - blok ze sztywnego kartonu z szablonami zwierząt i ludzi. Układanka ta jest wykonana z mocnego kartonu (100% z recyklingu), z kolorową grafiką z obu stron. Znajduje się ona na liście 100 najlepszych organicznych produktów całego świata magazynu TIME.

Zabawki na wiosnę i Wielkanoc

Zabawki na wiosnę i Wielkanoc Dzieci cieszą się z Wielkanocy jak nikt inny. Uwielbiają przygotowywanie kartek, pisanek, podglądanie rosnącej baby w piekarniku i polewanie się wodą. Do co poniektórych przychodzi także wielkanocny Zając, co w ogóle jest wspaniałym dopełnieniem całości. Wyrazem wielkanocnej radości rodziny może być po zakończeniu śniadania, wspólna zabawa - zwana szukaniem zajączka, czyli małej niespodzianki dla każdego.

Zabawki na plażę

Zabawki na plażę Obowiązkowo powinno to być wiaderko, niezbyt duże, by dziecko miało dość siły, aby podnieść pojemnik napełniony piaskiem i zrobić babkę. Do tego ważne jest, by zestaw zawierał sztywną łopatkę, grabki oraz foremki do piasku. A jakie jeszcze zabawki?

Zabawki z drewna zawsze modne

Zabawki z drewna zawsze modne Nie wiesz jaką zabawkę kupić swojemu dziecku czy dziecku znajomych na jakąś okazję? W rozwiązaniu tego problemu wcale nie pomogła Ci wizyta w sklepie zabawkowym? Nic dziwnego, bo wybór zabawek jest obecnie olbrzymi, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowości, które podbiją serca dzieci i są wyzwaniem dla portfeli rodziców.

zobacz wszystkie

Komentarze

Pozostało znaków 1024
 • w Polsce mamy projektantów i firmy, które produkują eko produkty i zabawki dla malców:) ?Ja sama uwielbiam to, co robią lullalove.com :) Dzieci bardzo dobrze odczytują geometrię, radzą sobie świetnie z prostymi kształtami, same dopowiadając i dopisują. Teraz ekologia i design idą parą z jakością i jeśli patrzymy a rodzimych producentów można wyłapać perełki w świetnych cenach.
 • ja uważam, że lepiej kupić zabawki z drewna niż plastikowe, po pierwsze są ekologiczne, po drugie bezpieczne , a po trzecie są trwalsze. Ostatnio kupiłam swojemu dziecku łóżeczko z baldachimem zabawkilola.pl oraz kołyskę z baldachimem zabawkilola.pl Są to ulubione zabawki mojego dziecka:) Miło patrzeć jak dziecko jest ciągle uśmiechnięte bawiąc się:)
 • np ja np kupiłam synkowi samochody firmy btoys i pudełko jest tak zrobione żeby służyło dziecku jako garaż, dodatkowo dziękuje pięknie za to, że nie musiałam siedzieć ze śrubokrętem i odkręcać śrubek podczas gdy Julek krzyczał, że chce jalk najszybciej samochodziki! zupełnie nie wiem po co takie utrudnienie, chyba, żeby matki miały problem, że dać dziecku samochód;) eko, wielofunkcyjne zabawki górą!
Wszelkie porady i artykuły zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną bez zgody właściela serwisu zabronione.