Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Do jedzenia

avatar # Autor: aniulka66664 Wysłano: 4.5.2010 (14:08) Odpowiedzi: 544

Jedzonko dla maluszka,kiedy zacząć podawac dziecku ...

Witam mam takie pytanko , bo sama nie bardzo wiem od kiedy moge podawac mojemu dziecku soczki, zupki,deserki(np.jogurcik i jaki jest najlepszy dla niemowlaka?)
Moze podzielicie sie ze mna swoim doswiadczeniem, jak same karmilyscie swoje malenstwasmilie1.gif
Czekam na odpowiedzi i z gory dziekujesmilie1.gif
aniulka66664 napisała:
Witam mam takie pytanko , bo sama nie bardzo wiem od kiedy moge podawac mojemu dziecku soczki, zupki,deserki(np.jogurcik i jaki jest najlepszy dla niemowlaka?) Moze podzielicie sie ze mna swoim doswiadczeniem, jak same karmilyscie swoje malenstwasmilie1.gif Czekam na odpowiedzi i z gory dziekujesmilie1.gif
ja pierwszy deserek wprowadzilam jak moj synek mial 2,5 miesiaca i to byla lyzeczka co 2 dni, pozniej jak mal 3 dostal 10 ml soczku, jak mial rowniez 3 miesiuace dostal jedna miarke od mleka kaszki jablkowej na 120 ml mleka jak mial 4 dostawal juz obiadki nie karmilam swojego syna ksiazkowo a jegurciki dopero dostal po 6 miesiacu
Gracjan - Mieczysław
5 lat 22 dni
Lena Ewelina
3 lata 4 miesiące 29 dni
avatar # 4.5.2010 (15:47) aniulka na opakowaniach w sklepach masz dokładne wytyczne co kiedy i ile smilie1.gif
i tego się trzymaj, żeby nie zrobić dziecku KRZYWDY...
ja zaczelam od jabłka tartego pod koniec 4 miesiąca , potem była gotowana marchewka i soki
podajesz po troszeczku i nie więcej niż jedna nowość na 2/3 dni żebys w razie czego wiedziala na co dziecko jest uczulone.
z wprowadzaniem nowości nie ma żartów...lepiej poczekać troche dluzej niz za szybko działać

a jesli karmisz piersia to mozesz spokojnie czekac do 6 miesiaca
POWODZENIA
Franek
5 lat 2 miesiące 29 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 9 dni
avatar # 4.5.2010 (15:53) Najlepiej i najbezpieczniej kierować się schematem żywieniowym - tam zawarto wszytskie informacje na temat tego jakie produkty i kiedy powinny pojawić się w diecie dziecka. Ja natomiast polecam artykuł na ten temat - zawsze taka lektura wiele wyjaśnismilie3.gif http://www.papilot.pl/article/8399/Czym-karmic-niemowlaka.html
avatar # 4.5.2010 (16:00) pod warunkiem że nie będzie to schemat żywieniowy pod patronatem jakiejś marki np hipp
bo oni przecza sami sobie
np w schemacie jest że gluten w 6 miesiacu a produkuja kaszki z glutenem z oznaczeniem ze po 4
no to o co chodzi?
Franek
5 lat 2 miesiące 29 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 9 dni
avatar # 4.5.2010 (16:28) bvehehehehehe schematy zywieniowe bzdura!!!!!!! wszystko zalezy od dziecka i od rodzicow lekarze kaza trzymac sie schematow te dzieci co sa na schenatach nie raz sa czesciej chore niz te co nie na schematach to zalezy od rodzica
Gracjan - Mieczysław
5 lat 22 dni
Lena Ewelina
3 lata 4 miesiące 29 dni
Rybka19883 napisała:
bvehehehehehe schematy zywieniowe bzdura!!!!!!! wszystko zalezy od dziecka i od rodzicow lekarze kaza trzymac sie schematow te dzieci co sa na schenatach nie raz sa czesciej chore niz te co nie na schematach to zalezy od rodzica
Brawo ! A Ty który wydział medycyny skończyłaś, jeśli można zapytać ? Na pewno wiele mam chętnie skorzystałoby z Twoich rad podpartych nauką i badaniami. Oczywiście masz rację, że to zależy od rodzica i od dziecka. Jedno dziecko ma bardziej rozgarniętych rodziców, inne mniej. To, że Ty tak karmisz i Twojemu synkowi nic nie jest, dowodzi tylko jednego starego przysłowia, które mówi, kto ma zawsze szczęście.
Franek
5 lat 2 miesiące 29 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 9 dni
natagra napisała:
Rybka19883 napisała:
bvehehehehehe schematy zywieniowe bzdura!!!!!!! wszystko zalezy od dziecka i od rodzicow lekarze kaza trzymac sie schematow te dzieci co sa na schenatach nie raz sa czesciej chore niz te co nie na schematach to zalezy od rodzica
Brawo ! A Ty który wydział medycyny skończyłaś, jeśli można zapytać ? Na pewno wiele mam chętnie skorzystałoby z Twoich rad podpartych nauką i badaniami. Oczywiście masz rację, że to zależy od rodzica i od dziecka. Jedno dziecko ma bardziej rozgarniętych rodziców, inne mniej. To, że Ty tak karmisz i Twojemu synkowi nic nie jest, dowodzi tylko jednego starego przysłowia, które mówi, kto ma zawsze szczęście.
wiesz znam duzo przypadkow ze moje kumpele mialy pierwsze dziecko schematami zywieniowymi w 6 miescu wprowadzaly jedzenie i co????????????? i mialy zieci klopoty z koscmi z chodzeniem ze wszystkim a kiedy 2 syn sie urodzil jak mial 2 miesiace podawala danonka na palcu dziecko mialo 2 miesiace dala mu kalafiora z ziemniakiem zmiksowanego i dziecku nic nie bylo. Bzdura schematy zywieniowe
Gracjan - Mieczysław
5 lat 22 dni
Lena Ewelina
3 lata 4 miesiące 29 dni
avatar # 4.5.2010 (17:07) Aniulka ja zaczelam dawac małej pierwsze posiłki kilka dni przed ukonczeniem 4-go miesiąca(oczewiście jabłko lub marchewkę)Ale tak jak pisze Natagra stopniowo i bez pośpiechu,dzieci mają delikatne żołądeczki i dla niektórych 2,5 miesięcznych szkrabów mogło by sie to skończyc bólem brzuszka a jedzenie ma byc przyjemnościa dla maluszka bez skutków ubocznychsmilie1.gif
NADIA
5 lat 2 miesiące 19 dni
Sara
9 lat 8 miesięcy 7 dni
wiesz znam duzo przypadkow ze moje kumpele mialy pierwsze dziecko schematami zywieniowymi w 6 miescu wprowadzaly jedzenie i co????????????? i mialy zieci klopoty z koscmi z chodzeniem ze wszystkim a kiedy 2 syn sie urodzil jak mial 2 miesiace podawala danonka na palcu dziecko mialo 2 miesiace dala mu kalafiora z ziemniakiem zmiksowanego i dziecku nic nie bylo. Bzdura schematy zywieniowe

A to ciekawe, bo ja nie znam żadnego a tez mam koleżanki z dziećmi. Pierwsze słysze, że kłopoty z kośćmi można mieć jak się danonków nie je. To może na recepte powinny być?

Kazdy podejmuje decyzje sam a konsekwencje będzie ponosić dziecko. Wszystkie organizacje zdrowia stanowczo nie polecają rozszerzania diety przed 4 miesiącem życia dziecka. To, że nic się nie dzieje nie znaczy, że w przyszłości nie pojawią sie problemy.
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 4 dni
Oscar Liam
2 lata 5 miesięcy 25 dni
avatar # 4.5.2010 (17:34) Ja nie moge rybka czytac Twoich wypowiedzi spokojnie.
Każdy rodzic robi jak uważa.
Ty wypowiedzialas swoje zdanie, ja swoje.
Tylko, że Ty każdą rzecz odmienną od Twoich poglądów nazywasz bzdurą...
Możesz się nie zgadzać ze schematami zywieniowymi . Twoje prawo. Ja Ci zyczę powodzenia. Ale jednak ludzie którzy ustalają reguły zywieniowe znają się na tym i tak z kosmosu sobie tego nie biorą tylko podpierają to badaniami i latami pracy.
A Ty reprezentujesz jakies farmazony.

Oczywiscie wiele mam nie zwraca uwagi na schematy zywieniowe ale że ktos dajac w wieku 2. 5 miesiaca deserki ma zdrowe dziecko to nie znaczy że robi dobrze. Po prostu Ci się udało. Wielu nierozsądnym matkom niestety nie i mają teraz powaznie chore dzieci.
Franek
5 lat 2 miesiące 29 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 9 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 12 vit D3-jak długo podawac ją dziecku?
Autor: weronika2502 | Ostatnia odpowiedź: 9.3.2009 (17:34)
Odpowiedzi: 6 Co podawać do picia 1,5rocznemu dziecku w czasie anginy?
Autor: Marry025 | Ostatnia odpowiedź: 16.9.2011 (11:03)
Odpowiedzi: 42 Kiedy mogę zacząć kompletować rzeczy...
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 30.6.2011 (10:17)
Odpowiedzi: 34 kiedy najwcześniej można zacząć starania po poronieniu?
Autor: katrin888 | Ostatnia odpowiedź: 16.2.2013 (19:01)