Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: malwa Wysłano: 13.2.2011 (11:40) Odpowiedzi: 17

Brak okresu -> Luteina -> Ciąża

Witajcie,

Śledzę wasze posty od 2 lat, ale dopiero teraz mam powody do napisania czegoś od siebie.

W środę zrobiłam test (w przeciwieństwie do co niektórych, nie boję się Pani Aptekarkismilie1.gif) i ukazały się 2 kreseczki. Teraz we wtorek mam wizytę u gina, ale dręczą mnie pytania, a te jeszcze 2 dni wydają się mi tak odległe.

Otóż ostatni okres maiłam na początku listopada i jak to bywa w moim przypadku zatrzymał mi się (prawdopodobnie z powodu grudniowego stresu). Po świętach poszłam do gina, stwierdził, że nie zawsze mam owulację (raz na rok - półtora mam takie spóźnienia). Po badaniu zapisał mi luteinę (brałam wcześniej ten lek i zawsze pomagał) i tabletki antykoncepcyjne, które miałam zacząć brać od pierwszego dnia okresu. Wg jego zaleceń brałam tabletki przez 5 dni 2 razy dziennie, ale jak po 2 tyg. nie dostałam @ brałam znowu te tabletki. Tylko, że za pierwszym razem gdzieś tak w 3 dniu, kochaliśmy się z narzeczonym, oczywiście bez zabezpieczenia, no i stąd te 2 kreseczki.

Czas na moje pytanie: Jeśli brałam te tabletki na przywrócenie @, co spowodowane jest niskim poziomem progesteronu, a i te tabletki są przede wszystkim stosowane w celu podtrzymania ciąży, to czy teraz nadal mam je brać? Zostało mi ich około 10 sztuk. Jestem prawdopodobnie w 4-5 tyg. ciąży i boję się, że mogą być jakieś komplikacje i np.poronię. Lekarz mi powiedział, że należę do grupy kobiet, które mogą mieć problemy z zajściem w ciążę (w co wcale nie wątpię, bo miałam szansę tyle razy zaciążyć a dopiero teraz to się stało...). Czekam na wasze odpowiedzi i rady.
avatar # Konto nieaktywne 13.2.2011 (12:30) Mysle ze jesli te tabl nie zaszkodza dziecku (tez je kiedys bralam na wywolanie @ ale to jeszcze w liceum i nie znam ich od strony ciazy) to mozesz brac poki nie pojdziesz do lekarza no chybaze sumienie inaczej ci podpowiada. Jak pisalam bralam je dawno i nie wiem czy mozna brac je podczas ciazy a co pisze w ulotce
avatar # 13.2.2011 (12:32) luteina jest lekiem ktory przede wszystkim wywoluje @ i ktory podtrzymuje ewentualną ciążę, wiec jezeli na tescie pojawily sie 2 kreski to powinnas brac nadal luteine do nastepnej wizyty u gina, a proponuje Ci isc za jakies 3 tyg, jezeli przypuszcalnie jestes 4-5tydz ciazy, bo teraz i tak lekarz nic nie zobaczy, albo powtorz test za kilka dni
Michał
3 lata 7 miesięcy 27 dni
avatar # Konto nieaktywne 13.2.2011 (12:37) Czasami widac ciaze juz w 5 tyg ale rzadko i tak jak kolezanka wyzej napisala lepiej byloby poczekac tak do 6/7 tyg ciazy
avatar # 13.2.2011 (13:09) Na opakowaniu jest info przede wszystkim dotyczące właśnie brania tych tabletek w czasie ciąży, więc pomyślałam, że tak zapobiegawczo wezmę jedną na dzień. We wtorek i tak pójdę do lekarza, dopytam o te tabletki i o termin kolejnej wizyty. Co do ciąży raczej nie mam wątpliwości, bo mam bolące piersi no i mdłości przez dużą część dnia i taka jakaś senna jestem, ale nie wiem czy to akurat jest objaw ciąży. Powtórzyć test jednak nie zaszkodzismilie1.gif Stwierdziłam, że muszę po prostu potwierdzić tą informację, bo też nie chce jakby rodzinie dawać dawki jakiś tam zbędnych złudzeńsmilie6.gif
Maja
3 lata 1 miesiąc 9 dni
avatar # 13.2.2011 (14:23) sluchaj ja zawsze bralam luteine juz od 16dc wiec ci nie zaszkodzi, czy jestes w ciazy czy tez nie mozesz 1 tabl dziennie wziac. A co do mdlosci to one dopiero wystepuja ok 8-9 tydz, teraz to za wczesnie zeby stwierdzic. a bolace piersi moga byc po luteinie. wiem cos mniej wiecej na ten temat bo my z mezem staralismy sie odziecko 4 lata i teraz dopiero nam sie udLO,
Michał
3 lata 7 miesięcy 27 dni
avatar # Konto nieaktywne 13.2.2011 (14:30) Ja nigdy nie brałam luteiny ale pamiętam ze szkoły ze jest to hormon wytwarzany przez ciałko żółte ( które powstaje przy uwolnieniu sie komórki jajowej)pod wpływem luteiny macica staje sie gruba,ganbczasta i bardzo dobrze ukrwiona co z kolei pozwala na zagnieżdzenie się w niej komórki jajowej,a jeśli nie dojdzie do zapłodnienia..błona sluzowa złuszcza sie i powstaje krwawienie czyli miesiaczka.Czyli wynikało by z tego ze przygotowuje macice na ciąże,to chyba nie powinna zaszkodzić..smilie1.gif
Gratulujęsmilie1.gif
avatar # 13.2.2011 (15:46) kochana luteina pomaga w utrzymaniu cialka zoltego poki nie wykszta,ci sie lozysko sa one ok i nie zaszkodza dziecku
Gracjan - Mieczysław
5 lat 1 miesiąc 0 dni
Lena Ewelina
3 lata 5 miesięcy 8 dni
patiszka napisała:
A co do mdlosci to one dopiero wystepuja ok 8-9 tydz,
Ja mdłości miałam od 4 tygodnia a w 5 dowiedziałam się że jestem w ciąży więc widać ale nie zawsze smilie1.gif Ja miałam to szczęście że już wiedziałam ale dziwne żebym nie była bo rzygałam jak kot smilie5.gifsmilie5.gif Luteine możesz spokojnie brać na pewno nie zaszkodzi ale raczej "wzmocni" smilie5.gifsmilie5.gif
Sebastian Dawid
4 lata 6 miesięcy 23 dni
Amelia Wiktoria
2 lata 2 miesiące 13 dni
avatar # Konto nieaktywne 14.2.2011 (07:48) witam wszystkich mi sie okres tez spuznial robilam bete nic testy tez nic no ale w koncu sie wkurzylam i poszlam prywatnie zrobil mi badanie usg dopochwowo wg lekarza mialam za malo hormonow w lewym jajniku przepisal tabletki anty zeby sie unormowal (wczesniej tez bralam luteine pod jezyk na wywolanie okresu a bylam prywatnie bo moj lekarz mial urlop) po 13 dniach czulam ze jest cos nie tak jestem palaczka i wg odrzucilo mi palenie do tego jaka tabletke przeciwbolowa bym nie wziela czułam "odjazd" masakra bralam te tabletki te 13dni ale cos mnie tknelo ze zrobie test wyszedl pozytywny zadzwonilam do mojego lekarza powiedzial ze jest juz po urlopie i mam jutro sie stawic u niego ale przy badaniu wraz nie mogl wyczuc ciazy zlecil bete zadzwonil do mnie po poludniu i powiedzial ze jest dodatnia i ze mam przyjsc po skierowanie na usg i bylam i wyszedl 10tydzien i sie zastanawiam do dzis jak tekarz doswiadczony (mowa o tym prywaciazu) nie wykryl ciazy badajac mnie poprzez usg dopochwowe gdy ta ciaza miala juz ponad 2 miesiacesmilie10.gif

no ale u mnie naszczescie skonczylo sie wszystko dobrze dzis mam juz 2 zdrowe i wspaniale corkismilie1.gif zycze powodzenie
avatar # 14.2.2011 (12:11) Dla potwierdzenia zrobię sobie jeszcze dzisiaj jeden test, zobaczę czy potwierdzi środowe 2 kreski. Na wszelki wypadek wzięłam luteinę wczoraj i dziś. Jutro, nawet jeśli lekarz mi jeszcze nie potwierdzi ciąży, dopytam go o ten lek. Nie planowałam jeszcze tej ciąży, ale jak się stało, to chcę żeby wszystko było w jak najlepszym porządku. Jeśli jednak okaże się, że ciąży brak to będę dalej szukać swojej @... Mam jednak nadzieję, że ciąża jest i będzie wszystko ok. Trzymajcie za mnie kciukismilie1.gif
Maja
3 lata 1 miesiąc 9 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 12 Brak okresu, a jednak nie ciąża :/
Autor: biala_89 | Ostatnia odpowiedź: 3.11.2011 (12:21)
Odpowiedzi: 15 brak okresu a biore bromergon co jest??? ciąża?
Autor: kasiula881988 | Ostatnia odpowiedź: 27.3.2013 (20:22)
Odpowiedzi: 17 Brak okresu
Autor: kingus902 | Ostatnia odpowiedź: 21.7.2012 (19:41)
Odpowiedzi: 2 Brak okresu
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 4.12.2012 (21:07)
Odpowiedzi: 22 brak okresu a test neg.
Autor: dOsiaaaczek199 | Ostatnia odpowiedź: 5.11.2012 (17:32)