znieczulenie - Benc.pl

# Autor: wweerraa13 Wysłano: 3.3.2013 (21:51) Odpowiedzi: 29

znieczulenie

A czy któraś z was słyszała o komplikacjach przy znieczuleniu do kręgosłupa przy porodzie naturalnym? Bo kilka osób mi odradza to znieczulenie bo mówią że jest ryzyko uszkodzenie kręgosłupa i mogę jeździć na wózku do końca życia ?
Jakie rady jeszcze dajecie ? Może któraś z was korzystała z tego w Austrii ?
# 4.3.2013 (00:09)
wweerraa13 napisała:
A czy któraś z was słyszała o komplikacjach przy znieczuleniu do kręgosłupa przy porodzie naturalnym? Bo kilka osób mi odradza to znieczulenie bo mówią że jest ryzyko uszkodzenie kręgosłupa i mogę jeździć na wózku do końca życia ? Jakie rady jeszcze dajecie ? Może któraś z was korzystała z tego w Austrii ?
ja kożystałam ze znieczulenia i bardzo polecam . Nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia !
Karolinka Wiktoria
11 lat 4 miesiące 24 dni
# 4.3.2013 (09:17) ja się również podpisuję pod tym co napisała Mirka.

Są różne rodzaje znieczulenia przy porodzie - wziewne, dożylne, zzo. Nie w każdym szpitalu dostępne sa wszystkie. Nie podaje się ich ot tak...każdy w odpowiednim etapie porodu. Np. zzo dopiero przy konkretnym rozwarciu, ale jest bardzo zbawienne. Nareszcie można świadomie uczestniczyć w porodzie, wspołpracować.

Ja bardzo polecam, BARDZO!
Środki wziewne oraz znieczulenie dożylne absolutnie nic mi nie dało.
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# 4.3.2013 (09:19) Jeśli boisz się komplikacji, a nie chcesz odmawiac sobie możliwości zzo, to poproś na samym poczatku porodu o założenie wkłucia (praktycznie bezbolesne). Mniej bezpieczne jest zakładanie jak jesteś juz baaardzo zmęczona, a skurcze podcinają Ci nogi. No stress smilie3.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# Konto nieaktywne 4.3.2013 (16:39) nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia, chyba bym umarła z bólu smilie1.gif
# 4.3.2013 (18:16)
Z konta usuniętego napisano:
chyba bym umarła z bólu smilie1.gif
ja na bank smilie5.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# Konto nieaktywne 4.3.2013 (19:55)
nie, nie umarłabys :-) ja za kazdym razem mialam tylko gaz i ból porodowy wspominam naprawde ok. nie piszę tego by sie chwalic, ze taka twarda jestem tylko nie ma co sie sugerowac opowiesciami innych i nastawiac, ze bez znieczulenia nie dacie rady, ze to taki koszmar bo moze sie okazac, ze nie bedzie tak źle! trzeba myslec pozytywnie :-)
# 4.3.2013 (20:23)
nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia, chyba bym umarła z bólu smilie1.gif
Dasz radę smilie5.gifJak ja dałam 2 razy to ty Halinka ten jeden raz wytrzymasz smilie1.gif
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży
# 4.3.2013 (20:33) No jasne! Bo bywa różnie smilie1.gif Wszystkim życzę super porodów zresztą smilie3.gif sobie również smilie5.gif
Natomiast warto być przygotowanym na taką ewentualność po prostu, bo poród może być bardziej lub mniej miłą niespodzianką smilie3.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# 4.3.2013 (20:43) Moja koleżanka np tak się bała wkłucia w kręgosłup że broń boże tylko nie znieczulenie co tutaj w de jest za darmo i bez problemu można dostać i nie jedna kobieta w Polsce chciałaby taką mieć możliwość heh .Ona wolała pokrzyczeć i żeby ją bolało hihihi

Ja przy córce nie zdążyłam bo nie miałam badań krwi zrobionych ,wprawdzie pobrali krew ale za nim zbadali to córkę miałam już dawno w ramionachsmilie1.gif

Nie ma tak źle ,da się przeżyć są gorsze rzeczy niż poród.

Jeżeli ten ból byłby nie do przeżycia to żadna kobieta by 2 raz nie planowała by dzidziusia .
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży
# 4.3.2013 (20:46) Trzeba mieć dobre cioteczki bencowe bo moje zabrały mi telepatycznie po kilka skurczy i Polcia w 2 h były na świecie .Skurcze miałam co minutę i jeszcze siedziałam w domu i pisałam z nimi i na fb hehe dobrze że mój m zatargał mnie do szpitala bo jeszcze moment i byłby poród domowy hehe
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 1 Znieczulenie do porodu
Autor: p_a_u_l_a | Ostatnia odpowiedź: 6.11.2008 (20:46)
Odpowiedzi: 2 miesiączka, a znieczulenie w kręgosłup.
Autor: Benia_ | Ostatnia odpowiedź: 25.3.2009 (11:51)
Odpowiedzi: 32 Znieczulenie zewnątrzoponowe - doświadczenia
Autor: as78 | Ostatnia odpowiedź: 31.1.2011 (14:33)
Odpowiedzi: 16 znieczulenie ogólne dziecka
Autor: marta63210 | Ostatnia odpowiedź: 12.2.2012 (12:50)

# Autor: wweerraa13 Wysłano: 3.3.2013 (21:51) Odpowiedzi: 29

znieczulenie

A czy któraś z was słyszała o komplikacjach przy znieczuleniu do kręgosłupa przy porodzie naturalnym? Bo kilka osób mi odradza to znieczulenie bo mówią że jest ryzyko uszkodzenie kręgosłupa i mogę jeździć na wózku do końca życia ?
Jakie rady jeszcze dajecie ? Może któraś z was korzystała z tego w Austrii ?
# 4.3.2013 (00:09)
wweerraa13 napisała:
A czy któraś z was słyszała o komplikacjach przy znieczuleniu do kręgosłupa przy porodzie naturalnym? Bo kilka osób mi odradza to znieczulenie bo mówią że jest ryzyko uszkodzenie kręgosłupa i mogę jeździć na wózku do końca życia ? Jakie rady jeszcze dajecie ? Może któraś z was korzystała z tego w Austrii ?
ja kożystałam ze znieczulenia i bardzo polecam . Nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia !
Karolinka Wiktoria
11 lat 4 miesiące 24 dni
# 4.3.2013 (09:17) ja się również podpisuję pod tym co napisała Mirka.

Są różne rodzaje znieczulenia przy porodzie - wziewne, dożylne, zzo. Nie w każdym szpitalu dostępne sa wszystkie. Nie podaje się ich ot tak...każdy w odpowiednim etapie porodu. Np. zzo dopiero przy konkretnym rozwarciu, ale jest bardzo zbawienne. Nareszcie można świadomie uczestniczyć w porodzie, wspołpracować.

Ja bardzo polecam, BARDZO!
Środki wziewne oraz znieczulenie dożylne absolutnie nic mi nie dało.
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# 4.3.2013 (09:19) Jeśli boisz się komplikacji, a nie chcesz odmawiac sobie możliwości zzo, to poproś na samym poczatku porodu o założenie wkłucia (praktycznie bezbolesne). Mniej bezpieczne jest zakładanie jak jesteś juz baaardzo zmęczona, a skurcze podcinają Ci nogi. No stress smilie3.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# Konto nieaktywne 4.3.2013 (16:39) nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia, chyba bym umarła z bólu smilie1.gif
# 4.3.2013 (18:16)
ja na bank smilie5.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# Konto nieaktywne 4.3.2013 (19:55)
nie, nie umarłabys :-) ja za kazdym razem mialam tylko gaz i ból porodowy wspominam naprawde ok. nie piszę tego by sie chwalic, ze taka twarda jestem tylko nie ma co sie sugerowac opowiesciami innych i nastawiac, ze bez znieczulenia nie dacie rady, ze to taki koszmar bo moze sie okazac, ze nie bedzie tak źle! trzeba myslec pozytywnie :-)
# 4.3.2013 (20:23)
nie wyobrażam sobie rodzić bez znieczulenia, chyba bym umarła z bólu smilie1.gif
Dasz radę smilie5.gifJak ja dałam 2 razy to ty Halinka ten jeden raz wytrzymasz smilie1.gif
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży
# 4.3.2013 (20:33) No jasne! Bo bywa różnie smilie1.gif Wszystkim życzę super porodów zresztą smilie3.gif sobie również smilie5.gif
Natomiast warto być przygotowanym na taką ewentualność po prostu, bo poród może być bardziej lub mniej miłą niespodzianką smilie3.gif
Aleksander
7 lat 4 miesiące 12 dni
# 4.3.2013 (20:43) Moja koleżanka np tak się bała wkłucia w kręgosłup że broń boże tylko nie znieczulenie co tutaj w de jest za darmo i bez problemu można dostać i nie jedna kobieta w Polsce chciałaby taką mieć możliwość heh .Ona wolała pokrzyczeć i żeby ją bolało hihihi

Ja przy córce nie zdążyłam bo nie miałam badań krwi zrobionych ,wprawdzie pobrali krew ale za nim zbadali to córkę miałam już dawno w ramionachsmilie1.gif

Nie ma tak źle ,da się przeżyć są gorsze rzeczy niż poród.

Jeżeli ten ból byłby nie do przeżycia to żadna kobieta by 2 raz nie planowała by dzidziusia .
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży
# 4.3.2013 (20:46) Trzeba mieć dobre cioteczki bencowe bo moje zabrały mi telepatycznie po kilka skurczy i Polcia w 2 h były na świecie .Skurcze miałam co minutę i jeszcze siedziałam w domu i pisałam z nimi i na fb hehe dobrze że mój m zatargał mnie do szpitala bo jeszcze moment i byłby poród domowy hehe
Jakub Oscar
10 lat 4 miesiące 25 dni
Pola Sara F.
7 lat 8 miesięcy 29 dni
Jestem w ciąży

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 1 Znieczulenie do porodu
Autor: p_a_u_l_a | Ostatnia odpowiedź: 6.11.2008 (20:46)
Odpowiedzi: 2 miesiączka, a znieczulenie w kręgosłup.
Autor: Benia_ | Ostatnia odpowiedź: 25.3.2009 (11:51)
Odpowiedzi: 32 Znieczulenie zewnątrzoponowe - doświadczenia
Autor: as78 | Ostatnia odpowiedź: 31.1.2011 (14:33)
Odpowiedzi: 16 znieczulenie ogólne dziecka
Autor: marta63210 | Ostatnia odpowiedź: 12.2.2012 (12:50)