Ciąża przed pierwszą miesiączką po łyżeczkowaniu - Benc.pl

# Autor: gosia485 Wysłano: 4.4.2013 (13:31) Odpowiedzi: 17

Ciąża przed pierwszą miesiączką po łyżeczkowaniu

Witam !
Mam problem. W sumie to sama nie wiem co mam mysleć, robić.
Dokładnie 2 marca 2013 miałam zabieg łyżeczkowania, byłam w 11 tyg ciąży, płód zatrzymał sie w 8 tygodniu ciąży. Bardzo to przeżyłam. Jednak po nie calych trzech tygodniach zaczeliśmy z narzeczonym się starać o dzidzię. Po prostu zawierzam wszystko Bogu. Dziś mija już 33 dzień od zabiegu a miesiaczki nie mam. Bardzo bym chciała być w kolejnej ciaży. Biore kwas foliowy. Lekarz zalecił.
Zrobilam test ciążowy 2 marca ale wieczorem. negatywny był. Czy Któraś z Was też tak miała a jednak byla w ciąży?
Z góry od razu dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi :***
# 4.4.2013 (19:43) Nie byłam w takiej sytuacji, aczkolwiek swojego czasu również poroniłam, i z własnego wyboru "olałam" pierwszy miesiąc po - dla pewności że organizm doszedł do normy.
Okres po łyżeczkowaniu i poronieniu może się przesunąć.
Przede wszystkim wykonaj test z porannego moczu.
Co mówił Twój gin? Kiedy wg. niego powinnaś spodziewać sie @? Może warto skonsultować to z lekarzem?

Pozdrawiam

P.S: Kwas foliowy bierze się przed planowanym zajściem w ciążę, gdyż zmniejsza on ryzyko powstania wad cewy nerwowej. Ani nie utrzymuje ciąży, ani nie pomaga w jej zajściu, ale o tym zapewne wiesz smilie1.gif
Z reguły w takich sytuacjach gin przepisuje proforma Duphaston bądź luteinę, aczkolwiek nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, szczególnie jeżeli nie wystąpiło krwawienie, a płód obumarł.
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (10:24) # latte - nic mi właśnie nie powiedział, ani o miesiączce.
Powiedział tylko że jeśli chcę wcześniej zajść w ciążę to mam brać kwas foliowy.
nic więcej mi nie powiedział......
# 5.4.2013 (13:04) Proponuję żebyś wybrała się do niego ponownie, informując o objawach. Ewentualnie wybierz się do innego lekarza, bo to co Ci powiedział o kwasie foliowym to głupota. Chyba nie przęjął się za bardzo Twoją sytuacją. Z reguły w takich sytuacjach kobietom zlecany jest szereg badań (zaczynając od ogólnego morfo i moczu, po hormony) w celu uniknięcia powtórki sytuacji.
Zadbaj o to sama. Idź do gina. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (13:40) Niestety dzis dostałam miesiączkę, jednak jest ona taka jakaś "czysta" i bardzo skąpa.
W następnym cyklu na pewno sie uda smilie1.gif)

Dziękuje # latte za odpowiedzi jakie mi udzieliłaś.
# 5.4.2013 (16:01) Możliwe że @ Ci się rozkręci, ale pamiętaj, że jesteś po łyżeczkowaniu, więc może być ona bardziej skąpa.
Dobrze by było gdybyś była pod opieką dobrego ginekologa, który będzie Cię obserwował i pomagał w prowadzeniu ciąży, której Ci życzę smilie3.gif
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (22:03) Dziękuje Tobie bardzo # latte. Normalnie jak woda wygląda. W sumie to w jednej podpasce cały dzień mogłabym chodzić.
Mój poprzedni ginekolog nie wiedział ze plód nie żyje, bo nie badał nawet echa serca.
Zapisałam się więc do tego który mi robił zabieg.
Mam nadzieję że chociaż On będzie teraz bardziej dbal o mnie niż poprzedni.
# 5.4.2013 (23:02) Trzymam kciuki smilie3.gif
Aleksander
7 lat 25 dni
# 6.4.2013 (10:51) Dziękuje:**
Dzis już niestety leje się ze mnie jak z kranu.
Po miesiączce zaczynamy dalej się starać o dzidzię :*
Mam nadzieję, że nam się uda :***
# 7.5.2013 (19:13) Hej. Gosia, a czy ty nie za szybko starasz się o kolejną ciąże? Po takim zabiegu, to trzeba odczekać chociażby dwa lub trzy normalne miesiączki, żeby organizm wrócił do swojego normalnego cyklu.
Fabian
6 lat 3 miesiące 23 dni
# 8.5.2013 (10:37) Wczoraj zrobiłam test i sa dwie kreseczki smilie1.gif

Dziś to samo smilie1.gif
Jutro idę do lekarza. Zobaczymy co mi powiesmilie1.gif

Wystarczy że uwierzysz że się uda, a wszystko będzie dobrze :***

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 2 Ciąża przed pierwszą miesiączką po łyżeczkowaniu
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.9.2013 (18:36)
Odpowiedzi: 28 Pierwsza miesiączka po porodzie :)
Autor: Nibylandia | Ostatnia odpowiedź: 27.12.2009 (13:24)
Odpowiedzi: 7 lęk przed pierwsza kąpiea
Autor: chuda16 | Ostatnia odpowiedź: 23.8.2008 (16:31)
Odpowiedzi: 1 Plamienie przed miesiączką
Autor: iwka01761 | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2018 (17:37)
Odpowiedzi: 9 Ciążą - po drugim łyżeczkowaniu
Autor: dorcyg | Ostatnia odpowiedź: 5.8.2009 (16:47)

# Autor: gosia485 Wysłano: 4.4.2013 (13:31) Odpowiedzi: 17

Ciąża przed pierwszą miesiączką po łyżeczkowaniu

Witam !
Mam problem. W sumie to sama nie wiem co mam mysleć, robić.
Dokładnie 2 marca 2013 miałam zabieg łyżeczkowania, byłam w 11 tyg ciąży, płód zatrzymał sie w 8 tygodniu ciąży. Bardzo to przeżyłam. Jednak po nie calych trzech tygodniach zaczeliśmy z narzeczonym się starać o dzidzię. Po prostu zawierzam wszystko Bogu. Dziś mija już 33 dzień od zabiegu a miesiaczki nie mam. Bardzo bym chciała być w kolejnej ciaży. Biore kwas foliowy. Lekarz zalecił.
Zrobilam test ciążowy 2 marca ale wieczorem. negatywny był. Czy Któraś z Was też tak miała a jednak byla w ciąży?
Z góry od razu dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi :***
# 4.4.2013 (19:43) Nie byłam w takiej sytuacji, aczkolwiek swojego czasu również poroniłam, i z własnego wyboru "olałam" pierwszy miesiąc po - dla pewności że organizm doszedł do normy.
Okres po łyżeczkowaniu i poronieniu może się przesunąć.
Przede wszystkim wykonaj test z porannego moczu.
Co mówił Twój gin? Kiedy wg. niego powinnaś spodziewać sie @? Może warto skonsultować to z lekarzem?

Pozdrawiam

P.S: Kwas foliowy bierze się przed planowanym zajściem w ciążę, gdyż zmniejsza on ryzyko powstania wad cewy nerwowej. Ani nie utrzymuje ciąży, ani nie pomaga w jej zajściu, ale o tym zapewne wiesz smilie1.gif
Z reguły w takich sytuacjach gin przepisuje proforma Duphaston bądź luteinę, aczkolwiek nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, szczególnie jeżeli nie wystąpiło krwawienie, a płód obumarł.
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (10:24) # latte - nic mi właśnie nie powiedział, ani o miesiączce.
Powiedział tylko że jeśli chcę wcześniej zajść w ciążę to mam brać kwas foliowy.
nic więcej mi nie powiedział......
# 5.4.2013 (13:04) Proponuję żebyś wybrała się do niego ponownie, informując o objawach. Ewentualnie wybierz się do innego lekarza, bo to co Ci powiedział o kwasie foliowym to głupota. Chyba nie przęjął się za bardzo Twoją sytuacją. Z reguły w takich sytuacjach kobietom zlecany jest szereg badań (zaczynając od ogólnego morfo i moczu, po hormony) w celu uniknięcia powtórki sytuacji.
Zadbaj o to sama. Idź do gina. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (13:40) Niestety dzis dostałam miesiączkę, jednak jest ona taka jakaś "czysta" i bardzo skąpa.
W następnym cyklu na pewno sie uda smilie1.gif)

Dziękuje # latte za odpowiedzi jakie mi udzieliłaś.
# 5.4.2013 (16:01) Możliwe że @ Ci się rozkręci, ale pamiętaj, że jesteś po łyżeczkowaniu, więc może być ona bardziej skąpa.
Dobrze by było gdybyś była pod opieką dobrego ginekologa, który będzie Cię obserwował i pomagał w prowadzeniu ciąży, której Ci życzę smilie3.gif
Aleksander
7 lat 25 dni
# 5.4.2013 (22:03) Dziękuje Tobie bardzo # latte. Normalnie jak woda wygląda. W sumie to w jednej podpasce cały dzień mogłabym chodzić.
Mój poprzedni ginekolog nie wiedział ze plód nie żyje, bo nie badał nawet echa serca.
Zapisałam się więc do tego który mi robił zabieg.
Mam nadzieję że chociaż On będzie teraz bardziej dbal o mnie niż poprzedni.
# 5.4.2013 (23:02) Trzymam kciuki smilie3.gif
Aleksander
7 lat 25 dni
# 6.4.2013 (10:51) Dziękuje:**
Dzis już niestety leje się ze mnie jak z kranu.
Po miesiączce zaczynamy dalej się starać o dzidzię :*
Mam nadzieję, że nam się uda :***
# 7.5.2013 (19:13) Hej. Gosia, a czy ty nie za szybko starasz się o kolejną ciąże? Po takim zabiegu, to trzeba odczekać chociażby dwa lub trzy normalne miesiączki, żeby organizm wrócił do swojego normalnego cyklu.
Fabian
6 lat 3 miesiące 23 dni
# 8.5.2013 (10:37) Wczoraj zrobiłam test i sa dwie kreseczki smilie1.gif

Dziś to samo smilie1.gif
Jutro idę do lekarza. Zobaczymy co mi powiesmilie1.gif

Wystarczy że uwierzysz że się uda, a wszystko będzie dobrze :***

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 2 Ciąża przed pierwszą miesiączką po łyżeczkowaniu
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.9.2013 (18:36)
Odpowiedzi: 28 Pierwsza miesiączka po porodzie :)
Autor: Nibylandia | Ostatnia odpowiedź: 27.12.2009 (13:24)
Odpowiedzi: 7 lęk przed pierwsza kąpiea
Autor: chuda16 | Ostatnia odpowiedź: 23.8.2008 (16:31)
Odpowiedzi: 1 Plamienie przed miesiączką
Autor: iwka01761 | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2018 (17:37)
Odpowiedzi: 9 Ciążą - po drugim łyżeczkowaniu
Autor: dorcyg | Ostatnia odpowiedź: 5.8.2009 (16:47)