Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 2.4.2009 (19:37) Odpowiedzi: 102

CHRZEST

Co myślicie drogie mamusie o chrzcie dziecka,w jakim wieku powinno się chrzcić, teraz coraz częściej słyszę od znajomych że chrzczą pół roczne a nawet roczne dopiero dzieci moja córka była chrzczona jak miała niecały miesiąc bo chcieliśmy żeby szybko była dzieckiem bożym i było nie tylko pod naszą opiekąsmilie1.gif
i jak byście mogły napisać drogie mamusie jak to jest u Was czy szybko chrzcicie swoje skarby czy czekacie i dlaczego?
pozdrawiam!!!
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2009 (10:11) Rodzice nie muszą się spowiadać jeżeli nie chcą,ale u chrzestni muszą,tak przynajmniej jest u nas.
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2009 (10:15) ja jak trzymałam do chrztu swoją chrześnice to ja z drugim chrzestnym byliśmy wyspowiadani ale że rodzice nie byli w związku formalnym to nie byli u spowiedzi
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2009 (10:21) Mój też nie był,ale ja poszłam,też nie jestem w formalnym związku.Kiedyś bardzo lubiłam chodzić do kościoła i byłam praktykująca,ale teraz przez tych księży to przestałam chodzić,a ksiądz z naszej parafii nie chciał dać bratu zaświadczenia i nawet go chciał szantażować i zmusić do ślubu kościelnego
avatar # 29.5.2009 (10:26) Wg mnie chrzest powinien być wtedy kiedy rodzice są wierzący i praktykujący i gdy chcą wychować dzieckow rodzinie katolickiej, bo taki jest wg kościola sens chrztu świętego. A nie nalezy chrzcic dziecka dla świętego spokoju, czy że tak wypada lub jeśli ktoś namawia. takie jest moje zdanie, ale nie chce tu nikogo krytykować. Każdy decyduje sam o swoim życiu
Marcelina
5 lat 7 miesięcy 11 dni
avatar # 29.5.2009 (10:39) kiedys bylo inaczej,bo kosciol nie patrzyl czy chrzestny jest wierzacy czy nie...np moja mama miala chrzestnego ktory byl niewierzacym i nikt problemow nie robil,a ja jakbym chciala ochrzcic mala normalnie bez kombinowania to nie,,,bo ksieza teraz sa do bani,patrza tylko zeby im smarowac a ja nie zamierzam ytego robic...na szczescie jest u nas jeden super ksiadz,taki mlody sympatyczny,wiec zalatwiac chrzest pojde z moja mama,bo ja wszyscy ksieza znajasmilie1.gif chociaz jedna w rodzinie co sie pojawia co tydzienw kosciele...ja teraz w niedziele tez ide bo jest msza za moja babcie...czasem lubie isc do kosciola...no i lubie jak jest kolędasmilie1.gif ale tak to nie...mala bedzie chodzic z babcia od kosciolka,bo chce by to robila...a chce ja ochrzic bo chce by byla w koncu malym anioleczkiemsmilie1.gifmoze bedzie grzeczniejsza hihihi ;p
Zoe Julia
5 lat 8 miesięcy 6 dni
avatar # 29.5.2009 (10:42) no i dobrze Justi robiszsmilie1.gif babcia jej pokoaze jak się modlić itd a w przyszłości sama wybierze jak jest dla niej najlepiejsmilie1.gif
Marcelina
5 lat 7 miesięcy 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2009 (10:45) Ja ochrzciłam bo jestem wierząca i w tej wierze się wychowałam i tak chcę wychować moją córkę,ale postępowanie księży dziś jest okropne,robią problem choć go nie ma,chrzest jest dla dziecka,a nie dla rodziców i chrzestnych.Z mojej parafii wypisało się bardzo dużo ludzi przez obecnego księdza,ja zresztą też
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2009 (10:58) my też jesteśmy wierzący i Julka ochrzciliśmy bardzo szybko bo tego chcieliśmy,ale naprawdę księża mogą zniechęcić do chodzenia do kościoła ja tez nie chodzę do swojego kościoła bo nie mam zamiaru słuchać ile potrzebuje pieniędzy na budowę kościoła które buduje od 20 latsmilie1.gifa ślub jak załatwialiśmy tam to tragedia tylko kasa i kasasmilie1.gifi tez jedyny warunek wybrania świadka do ślubu musi być wierzący bezsensu tzn ze ludzie niewierzący są już całkiem wykluczeni nie mogą być świadkami, chrzestnymi i jak masz np. jedyną siostrę niewierzącą to lepiej sobie wsiąść obcego wierzącego z ulicy i on będzie druga matką twoje dziecka i jak by ci się coś stało to weźmie pod opiekę twoje dziecko bezsensu,ale się zbulwersowałamsmilie1.gif
ja do kościoła chodzę ale nie dla księżysmilie1.gif
Gosiulek86 napisała:
no i dobrze Justi robiszsmilie1.gif babcia jej pokoaze jak się modlić itd a w przyszłości sama wybierze jak jest dla niej najlepiejsmilie1.gif

dokladnie,ja nigdy nie musislam chodzic do kosciola,chcialam to szlam nie to nie...nikt mnie nie zmuszal i niczego nie narzucal...a do komunii nie poszlam po to zeby dostac prezenty,tylko naprawde chcialam..biala sukienka,sliczne piosenki w kosciele i wogole ta cala oprawa...
mojej tez zostawie wybor,nie bede jej zmuszac...
Zoe Julia
5 lat 8 miesięcy 6 dni
avatar # 29.5.2009 (12:37) klaudia masz calkowita racje z tymi swiadkami,chrzestnymi itp...lepiej wziasc obcego niz najblizsza rodzine...dla nich nie liczy sie to ze np ktos jest niewierzacy ale jest dobrym czlowiekiem,ktory pomoze kazdemu,ktory nigdy nikogo nie skrzywdzi itp...dla nich sie liczy to ze np.idzie do spowiedzi,przyjmie komunie a pozniej pojdzie i napadnie na kogos...wrrr...moj brat dla swoich dzieci zalatwil chrzest w jakims klasztorze,bedzie tylko szybki chrzest i papa,oni tez nie moga isc do komuni itp bo sa po cywilnym a bratowa to rozwodka...
ale caly czas mysle zeby wziasc te karteczki do spowiedzi i jakiegos kumpla wyslac byleby pieczatka byla...musze jeszcze raz poczytac o tym prawie kanonicznym jak to jest faktycznie...
Zoe Julia
5 lat 8 miesięcy 6 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 4 chrzest - problem !
Autor: Maja19 | Ostatnia odpowiedź: 15.4.2009 (14:32)
Odpowiedzi: 42 Co kupić na chrzest
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 21.4.2011 (14:55)
Odpowiedzi: 3 UBRANKO NA CHRZEST DLA DZIEWCZYNKI
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 30.10.2008 (13:17)
Odpowiedzi: 1 Ubranko na chrzest dla chlopczyka ręcznie robione tanio sprzedam
Autor: nelka | Ostatnia odpowiedź: 23.6.2009 (16:37)
Odpowiedzi: 278 Przepisy kulinarne na różne okazje : chrzest , roczek , urodzinki .
Autor: betinka | Ostatnia odpowiedź: 30.12.2010 (10:10)