Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: agata-a Wysłano: 12.4.2011 (15:09) Odpowiedzi: 11

CO NA ZAPARCIA U 2 LATKI?

Dziewczyny doradzcie coś, bo juz nie mam pomyłsu, zeby pomóc małej!! juz nawet zaczęłam kupowac activie , ale nie wiem czy to coś da, je sliwki, jabłka i dalej nic nie pomaga cigle "twrada" kupa?słyszłam ze woda z miodem jest dobra?
poradzcie cos!!
avatar # 12.4.2011 (16:54) Witaj moze spróbój czopki glicerynowesmilie1.gif kupisz w kazdej aptecesmilie1.gif
Dawid-Tomasz
5 lat 2 miesiące 3 dni
avatar # 12.4.2011 (17:17) czopki to ostateczność
ale ten miód to faktycznie pomaga
mój maluch też ma problem z twardą kupką i daje mu herbatę z miodem (wody z miodem nie chciał) i tak po 2-3 dniach kupka była ładna i się nie męczył
nie daję mu tego stale bo nie chcę żeby mu się brzuszek przyzwyczaił (jabłka i śliwki u nas już nie działają) tylko jak jest już mu na prawdę ciężko

a szwagierka swojej trzylatce daje pomarańcze i one jej pomagają przy twardej kupce
Dominik Józef
5 lat 5 miesięcy 14 dni
Julian Szymon
2 lata 2 miesiące 27 dni
Izabela Wiktoria
2 lata 2 miesiące 27 dni
avatar # 12.4.2011 (19:10) mój naszczescie nie ma zaparcsmilie1.gifspróbój jeszcze moze kompotu ze sliwek suszonychsmilie1.gif
Dawid-Tomasz
5 lat 2 miesiące 3 dni
avatar # 12.4.2011 (19:59) Mieliśmy ten sam problem, i nic nie pomagało, miód też.
Poszliśmy z tym do lekarza i dostaliśmy syrop Debridat i saszetki Dic(l)oman, z tym że syrop pomógł, to saszetki odłożyliśmy.
Wojtuś Grześ
5 lat 9 miesięcy 26 dni
Michaś Ryś
4 lata 13 dni
avatar # 13.4.2011 (08:45) kurcze dziewczyny, nawet nei straszcie, musze faktycznie spróbowac z tym miodem, tylko napiszcie jak to podawac ile wody a ile miodu?
nadia robi codziennie kupke, albo co 2-gi dzień tyle ze jest strzsznie twarda, wczoraj tak płakała, bo nei mogła wypchnac , pierwszy raz jej sie tak zdarzyło;/
avatar # 13.4.2011 (13:48) ja daje łyżeczkę na kubek picia (250ml), czasami Domi nie wypije całego kubka a czasami trzy mu robiłam dziennie

i pamiętaj zero czekolady, wyeliminowałam czekoladę całkowicie z diety synka i kupki nie są już takie kamienne, czasami się zdarzają ale już rzadziej, teraz są jak starawa plastelina
Dominik Józef
5 lat 5 miesięcy 14 dni
Julian Szymon
2 lata 2 miesiące 27 dni
Izabela Wiktoria
2 lata 2 miesiące 27 dni
avatar # 13.4.2011 (16:30) a może poprostu trzeba odbudować flore bakteryjna bo u nas np tak bylo dawałam lakcid i syropek przeczyszczajacy luctulusum
a teraz daje kiwi a babcia nam poleciła gorczyce 2łyzeczki np w trakcie jedzenia....nam nie pomogło bo flora była zepsuta ale moze u Was bedzie inaczej.....mam nadzieje ze szybko zaparcia przejda bo moja córcia strasznie cierpiała nawet bala sie pozniej nocnika...trzymam kciuki zeby cos pomogło...smilie1.gif
Zuzanna
5 lat 5 miesięcy 12 dni
Filipek
2 lata 6 miesięcy 22 dni
avatar # 14.4.2011 (09:07) dziekuję Wam dziewczyny za rade!smilie1.gif
wczoraj juz zrobiła w miare normalna kupke- najpierw trwada a później już normalna...ale wydaje mi sie , ze to przez antybiotyk, bo akurat jest chora na zaplenie krtani;/ a po antybiotuku zawsze ma rozwolnienie;/
avatar # 14.4.2011 (09:10) ja dawałam syropek lactulosum dwa razy dziennie po łyżeczce a czasem kiedy kupka była już normalna zmniejszałam dawkę, aż do zupełnego odstawienia. ja na początku też próbowałam wszystkiego. miód, śliwki, otręby, itp.... i nic nie dawało rady. byliśmy nawet u chirurga dziecięcego bo olek potrafił robić raz na tydzień. no a po lactulosie kupiłam w aptece syrop alvia i po jednej butelce wszystko się unormowało. już od września nic nie stosujemy i problem znikł i mam nadzieję, że już nie wróci.
aleksander
6 lat 11 miesięcy 29 dni
Zosia
4 lata 2 miesiące 22 dni
avatar # 14.4.2011 (09:12) mnie też pediatra przepisała 2 butelki tego syropku- lactulosum, mam nadzieje, że pomożesmilie1.gif

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 8 Zaparcia
Autor: finia | Ostatnia odpowiedź: 24.7.2009 (19:27)
Odpowiedzi: 10 Zaparcia
Autor: sad633 | Ostatnia odpowiedź: 7.5.2011 (11:02)
Odpowiedzi: 12 zaparcia
Autor: marta_20_wejhe | Ostatnia odpowiedź: 28.2.2012 (15:30)
Odpowiedzi: 3 ZAPARCIA
Autor: fruska | Ostatnia odpowiedź: 12.8.2013 (12:40)
Odpowiedzi: 8 ZAPARCIA
Autor: fruska | Ostatnia odpowiedź: 12.8.2013 (12:44)