Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Wcześniaki

avatar # Autor: ulinqa Wysłano: 7.8.2009 (21:56) Odpowiedzi: 26

BEZPŁATNE SZCZEPIENIE NA PNEUMOKOKI DLA WCZEŚNIAKÓW

Jeszcze nie rozmawiałam z pediatrą,ale słyszałamz kilku źródeł, że wcześniaki mają bezpłatne szczepionki na pneumokoki i powinny być szczepione, bo są bardziej zagrożone niż donoszone maluchy...czy ktoś wie więcej?
avatar # 7.8.2009 (22:48) Hej. Pierwsze słyszę! Ja ur wcześniaka i mi nikt o tym nie wspomniał! Ciekawe... Ale wątpię, że to prawda... Wtedy mamy, które ur terminowo by się oburzały, dlaczego ich dzieci nie dostaną szczepionki. A taka szczepionka wcale nie jest tania... Jak dowiesz się coś więcej to pisz! A do ilu tyg życia dziecka trzeba zaszczepić?
Kacperek
5 lat 8 miesięcy 7 dni
Oluś
2 lata 11 miesięcy 15 dni
avatar # 7.8.2009 (23:10) http://forum.gazeta.pl/forum/w,572,96101923,,szczepionka_na_pneumokoki_dla_wczesniaka.html?v=2
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni
avatar # 7.8.2009 (23:13) Ojej... Faktycznie?
I czemu żaden lekarz Nam tego nie powiedział?
Kacperek
5 lat 8 miesięcy 7 dni
Oluś
avatar # 7.8.2009 (23:14) http://www.pneumokoki.pl/programy_lokalne
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni
avatar # 7.8.2009 (23:16) Aha... Czyli moje miasto nie finansuje...
Kacperek
5 lat 8 miesięcy 7 dni
Oluś
avatar # 7.8.2009 (23:17) A znalazłam wypowiedz jednej mamy: "A my mieliśmy refundowane pneumokoki, wystarczyło zaświadczenie ze szpitala z neonatoligii, że dziecko ma wskazania do tej szczepionki."

(z innego forum)
Kacperek
5 lat 8 miesięcy 7 dni
Oluś
avatar # 7.8.2009 (23:23) No nie ma co patrzeć na miasta tylko pytać, ponoć w jakiejś gazecie teżotym pisze, dowiem się jutrow jakieji dam znać, trzebakupić gazetkę i do pediatry myślę...
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni
avatar # 7.8.2009 (23:30) czytałam, że wcześniaki które chorowały czy chorują, z zaburzeniami, na innym, że wcześniakpo prostu...moja ur się w35 tyg z masą 2780g i52cm, leżała w inkubatorze, bo marzła, ale wszystko było ok, oznakiwcześniactwa, alebez zaburzeń jak narazie, jeszcze czekanas kontrola 2 u neurologa...
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni
avatar # 8.8.2009 (08:30) Ja również urodziłam synka w 35 tyg ciąży...
Ważył 2520g i mierzł 49cm (był malutki). Dostał max punktów (3 razy po 10 smilie1.gif)
Urodził się z zapaleniem płuc - miałam jakąś infekcje i to było przyczyną tak szybkiego porodu!
W szpitalu byliśmy tydzień bo Kacperek szybko zdrowiał. I Wam życzę dużo zdrówka!!!
My jeździmy co jakiś czas do neurologa! Byliśmy też na badaniu wzroku i u chirurga. 2 razy na bioderkach. Kacperek jest zdrowy, ale wszystko chcą skontrolować - i dobrze, bo przynajmniej jest dokładnie zbadany!
Mój nie leżał w inkubatorze, choć dostawał dożylnie antybiotyki. Leżał na takim łóżeczku podgrzewanym, bo również nie trzymał ciepła. Do dziś karmię piersią i lekarze mówią, że bardzo dobrze, dla Dziecka smilie1.gif
Kacperek
5 lat 8 miesięcy 7 dni
Oluś
avatar # 8.8.2009 (10:21) Nasza jest jeszcze mała, ale widać, ze trochę później zaczyna sie zmieniać niż donoszone noworodki, choć nie sądza, by to opóźnienie było aż o 5 tyg, raczej ok 3....trochę martwię sie neurologiem, choć w szpitalu była badana i niby ok, ale wiadomo niektóre rzeczy wychodząz czasem,....ma kilka objawów co mnie niepokoją, jest bardzo lękliwa, zdarza jej się prężyć podczas jedzenia, ogólnie dużo się kręci i stęka, jakby wiecznie jej coś leżało na żołądku, albo jakby co chwilę chciała kupkę zrobić...my leżeliśmy w szpitalu 9 dni ze względu na żółtaczkę, 7 dni w inkubatorze, nie wolno było mi jej wyciągać przez 4 dni, więc nie mogłam jej przystawiać, dostawała butlę, potem już nie było szans na karmienie, ale syn też był sztucznie karmiony i nie mieliśmy problemów z chorobami itd, więc mam nadzieję, ze i córka nie będzie miała...
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 43 Meningo i pneumokoki
Autor: Akszy | Ostatnia odpowiedź: 4.1.2012 (19:34)
Odpowiedzi: 22 SZCZEPIĆ NA PNEUMOKOKI CZY NIE ?CZY MOZE NA MENINGOKOKI ??????
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 29.6.2009 (12:24)
Odpowiedzi: 7 Szczepienie
Autor: Kasia2605 | Ostatnia odpowiedź: 5.3.2014 (14:56)
Odpowiedzi: 33 szczepienie w 18 m-cu życia.
Autor: stanczaky | Ostatnia odpowiedź: 10.11.2010 (09:24)
Odpowiedzi: 0 Bezpłatne warsztaty/szkolenia kosmetyczne. Wrocław i okolice :)
Autor: stanczaky | Ostatnia odpowiedź: 12.12.2012 (14:05)