Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Wcześniaki

avatar # Autor: acanka1 Wysłano: 20.2.2009 (10:52) Odpowiedzi: 112

Wcześniak z 32 tyg. ciązy!

Mamusie witam!Moje maleństwo urodziło się w 32 tyg.ciąży pierwszy miesiąc swojego życia spędziło w inkubatorku a wasze krasnoludki??Czekam na jakieś odpowiedzi!Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami,kłopotami oraz pytaniami!

A jak dziewczyny z rozwojem intelektualnym u waszych pociech???Co z wymową???Bo mój Hubcio nie bardzo chce z nami pogadać,fakt mówi jakieś słówka typu mama,tata,dziadzia,niania ale to od jakiś dwóch miesięcy dopiero i na dodatek bardzo niewyraznie,troszeczke się martwie że czeka nas logopeda

Hubert
7 lat 7 miesięcy 19 dni
Jestem w ciąży
avatar # Konto nieaktywne 13.3.2009 (17:01)

No tak jak pisałam wcześniej nasza córcia jest oceniona przez pediatrę pod wzgl. intelektualnym na 3 latka skończone Gaduła z niej straszna ale wcześnie zaczęła bo w wieku 1,5 roczku już dużo mówiła więc teraz już mówi wszystko pełnymi, rozbudowanymi zdaniami. Zna wszystkie kolory i liczy do 10. Śpiewa całe piosenki typu wlazł kotek, ogórek, itp
Ale Acanka nie martw się kolega Julci młodszy tylko o 2 tyg nie mówi wiele,, tylko mama, tata, baba - same dwusylabowe wyrazy. Widocznie chłopcy tak mają, że zaczynają później.
ja jestem gaduła i widocznie moja córka odziedziczyła ten wczesny dar w genach

Witam Mam na imię Monika i urodziłam Synka Kacperka w końcówce 35 tygodnia ciąży. Miał się urodzić 1 kwietnia. Mały ważył 2520g i mierzył 49 dł. W szpitalu byliśmy tydzień. Mały dostawał antybiotyk na płucka, ponieważ urodził się z zapaleniem płuc. Przyczyną przedwczesnego porodu była jakaś infekcja, którą miałam... I dlatego też Mały miał zapalenie płuc. Dziś jest wszystko Dobrze. Choć przed nami wiele kontroli u różnych lekarzy, ponieważ Kacperek jest wcześniakiem.

Gorąco wszystkie mamuśki pozdrawiamy i życzmy powodzenia i zdrówka!!!

Kacperek
5 lat 6 miesięcy 25 dni
Oluś
2 lata 10 miesięcy 2 dni
avatar # Konto nieaktywne 14.3.2009 (13:27)

nie masz się czego martwić acanka1. Mojego kuzyna synek też prawie nic nie mówi, a ma 2lata i 3miesiące...zna tylko kilka słów i to tylko jedno albo dwu sylabowe. Lekarze twierdza że dobrze się rozwija i zacznie w swoim czasie mówić.

mój synek też urodził się jako wcześniak z 35tygodnia, powodów wczesnego porodu są nieznane... ważył 2670 i był dł 51cm,a teraz stara się przegonić rówieśników bo już dawno ich dogonił. Leżeliśmy tylko 5 dni w szpitalu i puścili nas do domu pod jednym warunkiem że będziemy pod stałą kontrolą kardiologa, bo mały miał jakieś szmery na sercu i po dokładnych badaniach stwierdzili dziurkę w serduszku ale na szczęście wszystko się powoli goi.
pozdrawiam ;*

witajci jestem w 33 tygodniu i wypadło mi troche czopu zółta wydzielina zero bóli. czy takie cos oznacza ze poród sie zbliza?

Samuel
5 lat 4 miesiące 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 16.3.2009 (12:20)

Czop mi się kojarzy z brązowo czerwoną wydzielią, a nie żółtą. Ale jesli nei masz pewności to zadzwoń do swojego gina. Po wypadnięciu czopu możesz jeszcze 2-3 tyg nie rodzić ale lepiej się upewnić czy wszystko gra.

najpierw był czop taka galaretka a na drugi dzien zóta wydzelina

Samuel
5 lat 4 miesiące 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 16.3.2009 (12:36)

lepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem. Ja tak miałam na dzień przed porodem :/
pozdrawiam

a czy miałas jakies bóle

Samuel
5 lat 4 miesiące 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 16.3.2009 (15:28)

Nie watro pytać o to na forum bo tu konieczne jest badanie gina Koniecznie o niego zadzwoń i to on Cię najlepiej uspokoi.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 36 Wcześniak
Autor: 19izunia88 | Ostatnia odpowiedź: 29.3.2012 (21:21)
Odpowiedzi: 12 Wcześniak od kiedy.
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 2.8.2010 (18:15)
Odpowiedzi: 4 Wcześniak.. szmery serca, powiększona nerka?
Autor: fragola_369 | Ostatnia odpowiedź: 21.10.2013 (12:08)
Odpowiedzi: 48 Sprawdź czy jesteś w ciąży. Objawy ciąży.
Autor: benc | Ostatnia odpowiedź: 7.10.2008 (23:13)