Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: dzasta Wysłano: 29.11.2010 (11:08) Odpowiedzi: 215

Gdy roczne dziecko nie chce jesc mleka

witam pisze do was bo juz nie wiem co robic moj roczny synek od 3 tyg nie je wogole mleka,niby niektore dzieci tak maja,ale to mnie nie pociesza,probowalam wszystkiego,aby zjadal choc raz dziennie mleko czy kasze ,ale bez skutecznie.Miala ktoras z mam podobny problem?maly je juz wszystko,ale mam wrazenie ,ze i tak jest glodny w nocy ciagle sie budzi i placze...moze znow zabki mu ida,pediatra przynajmniej tak twierdzi. zupki je chetnie,ale tylko z makaronem,nie jest niejadkiem tak mi sie wydaje,bo gdy widzi ze ktos cos je to i on sie domaga,pomimo nawet i paru kesow...
avatar # 29.11.2010 (14:22) Witaj !
ja mam ten sam problem tylko że moje dziecko już od 2mc nie je mleka i nic na to nie poradzę!
szczerze to nie znam żadnego sposobu na to aby chciała chociaż odrobinę zjeść! Mam lepszą sytuacje że ona lubi jeść i je wszystko co wpadnie jej w rączki.

Spróbuj maluszkowi dawać bardziej sycące kolacyjki nie ciężkie ale żeby mały się najadał smilie1.gif
Julia Anna
4 lata 10 miesięcy 24 dni
avatar # 29.11.2010 (14:48) można spróbować przemycić mleko, w jogurciku, twarożku... nie wiem czy kakao to dobry pomysł - najlepiej zapytaj o to pediatrę, ale tak sobie myślę, że nawet gdyby pił kakao to zawsze jakiś sposób na przemycenie mleczka... a jest ono nadal ważne w diecie rocznego malucha
Antonina
4 lata 7 miesięcy 1 dzień
avatar # 29.11.2010 (15:17) u mnie nawet takie rzeczy nie pomogły, co mała poczuła mleko w ustach to wyciągała język i paluszkiem ścierała..
dobrze chociaż że czasem kaszkę zje!
Julia Anna
avatar # 29.11.2010 (16:22) ja miałam taki problem jak Julka skończyła nie chciała jeść mleka modyfikowanego ani kaszek.Byłam akurat u pediatry z przeziębienie i zapytałam sie co mam robić w takiej sytłacji.Lekarz kazał mi pomalu wprowadzac noramalne jedzenie a między czasie przemycić serek,jogurt
Julka
5 lat 11 miesięcy 14 dni
Angelika
1 rok 11 miesięcy 30 dni
avatar # 29.11.2010 (17:10) a jeszcze dodam ze moja woli krowie. rzadko kiedy jej daje bo jeszcze za mała jest na to mleko ale czasem jak jem płatki czy coś to zawsze skubnie odrobinę.
Julia Anna
annsec napisała:
a jeszcze dodam ze moja woli krowie.
coś w tym jest bo moja tez woli zwykłe mleko niz modyfikowane.
Julka
5 lat 11 miesięcy 14 dni
Angelika
1 rok 11 miesięcy 30 dni
avatar # 29.11.2010 (17:12) hej dziewczyny. Ja z moja Oliwka mam to samo. Mleka nie pila juz od tylu miesiecy... Daje jej jogurty ,dodaje mleko krowie do ziemniakow i wszystkiego do czego sie da smilie6.gif probowalismy juz chyba wszystkiego...
nie chce zadnego mleka nawet smakochwych z rurka smilie6.gif
Oliwia
5 lat 6 miesięcy 8 dni
Kornelka
3 lata 10 miesięcy 16 dni
avatar # Konto nieaktywne 29.11.2010 (17:23) Ja mialam tez taki problem Amelia nie chciala w ogole mleka jak widziala ze ide z mlekiem to odrazu piszczala kupilam jej bebiko bananowe i zjada teraz przynajmiej 1 butle dzienniesmilie1.gif wiec moze tez sprobuj dac synkowi jakies mleko smakowe?
avatar # Konto nieaktywne 29.11.2010 (21:35)
AGULAiJULA napisała:
annsec napisała:
a jeszcze dodam ze moja woli krowie.
coś w tym jest bo moja tez woli zwykłe mleko niz modyfikowane.
bo dzieci są mądresmilie3.gif Moja znowu uwielbia kakao i już dawno pije mleko krowie,z resztą u nas modyfikowane było tylko kilka razy w użyciu...na samym poczatku jak był mus to dostawała ale tylko 2 tygodnie... Mleko wcale nie musi być w diecie dziecka....jeżeli je wszystko to dostaje białko zwierzęce w mięsie,rybach,maśle...są dzieci które wogóle nie piją mleka i ..żyją...
avatar # 29.11.2010 (21:37) Mi wlasnie pediatra powiedzial tak samo,zeby wprowadzac inne pokarmy,tyle ze on juz od dawna je wszystko,wiadomo nie w ogromnych ilosciach,ale tego skubnie to tego tylko martwie sie bo jednak mleko dostarcza tyle wartosciowych skladnikow,wiem ze sa inne, ale widac taki wyrost...mowicie,ze dajecie mleko krowie? niby lepsze to niz nic
Jestem w ciąży
FILIP
5 lat 4 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 45 Nie chce jeść mleka!
Autor: j_adzia | Ostatnia odpowiedź: 9.10.2011 (09:37)
Odpowiedzi: 5 nie chce jesc mleka hipoalergicznego
Autor: aaameliaaa | Ostatnia odpowiedź: 20.1.2014 (11:34)
Odpowiedzi: 15 6 miesięczne dziecko nie chce pić mleka!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 8.1.2013 (18:02)
Odpowiedzi: 266 moje dziecko chce ciagle jesc w nocy
Autor: klaudia20mama | Ostatnia odpowiedź: 27.2.2009 (13:53)