Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: sysunia2909 Wysłano: 21.2.2011 (20:35) Odpowiedzi: 20

schemat żywienia dla 5, 5 miesiecznego dziecka

Witam was dziewczyny,smilie3.gifpowiedzice mi ile razy dziennie powinno wypijać mleka 5,5 miesieczne dziecko...Mój synek jak wypije 3x150 to jest dobrze rzadko kiedy 4 x 150.. ostatnio to w ofole jest problem przekonać go do mleka zeby wypił musze go zagadywać..;/ do tego je zupki duży słoik czasme mały i słoiczek mały deserku...nasz rozkład dnai wygląda tak:
kolo 8:30 jak wstanie dostaje mleczko 130-150 ml
ok 11 30 deserek 100-120 ml
ok 13 30 obiadek120-190 ml
ok 16:30 mleko130-160 ml
pk 19 15 mleko czaem w nocy się budzi na mleko ale rzadko150-180ml
pić w ogole nie chce jak na dzień wypije z 50 ml wody to jest cud;/
powiedzcie mi czy prawidłowo go odżywiam?
jeszcze do nie dawna na noc zagęszczalam mu mleko kaszką albo kleikiem ale teraz juz tego nie robie bo pozniej rano był problem ze zjedzeniem mleczka. na noc dostaje samo mleko . dodam że zagęszczam mu mleko zagęszczaczem nutriton bo synek ulewa. dodam że ma 72 cm i waży 8700. będe wdzięczna za odpowiedz...

jeszcze chciałam zapytać o ten zagęszczacz czy on powoduje że dziecko jest bardziej syte po posiłku?
avatar # 21.2.2011 (21:53) Ehm nie wiem co mam napisać, mój mały w tym wieku wypijał już 180 chyba z 4 razy dziennie i obiadek albo deserek ale on bardzo szybko zaczął wszystko jeść i jak miał niecały miesiąc to przesypiał całe noce.. A i do mleka od 4 miesiąca kaszkę mu dawałam albo od 5.. Najpierw dałam mu do mleka kleik później kachę.. Widzę że jest dość długi jak na swój wiek i waży też prawidłowo więc moim zdaniem nie ma się czym martwić po prostu Twój syn nie należy do głodomorków jak mójsmilie5.gif
Sebastian Dawid
4 lata 6 miesięcy 12 dni
Amelia Wiktoria
2 lata 2 miesiące 2 dni
avatar # 21.2.2011 (22:31) wow smilie1.gif Maja jeszcze nie wypija 150ml mleka , ale ona jest z tych mnijeszych dzieci i teraz wazy niecale 7kg i ma 68cm ,Takze twoja niunia jest o polowe mlodsza smilie3.gif i wieksza. Ale jesli dziecko nie placze albo juz ma dosyc mleka to mysle ze nie ma co wciskac na sile widocznie nie jest glodne.Mysle ze odpowiednio karmisz , zacznij niedlugo wprowadzac kaszki dla dzieci od 4 miesiaca i trudno powiedziec ile powinno jesc twoje dziecko bo kazde je innaczej tak jak widzisz moja Maja je mniej a jest starsza ,takze to sprawa indywidualna jak dziecko bedzie glodne to cie poinformuje o tym!
Majeczka
4 lata 5 miesięcy 7 dni
Sebuś
3 lata 4 miesiące 10 dni
Julia06 napisała:
nie wypija 150ml mleka
Mój od chyba 3 czy 4 miesięcy wypija całą butlę czyli 240 i te miarki co są do mleka to z 6 takich kaszki jeszcze dodaję tylko że od 2 czy 3 miesięcy on je tylko 2 razy dziennie czasem jak mam na obiad coś czego nie może jeść to butlę dostatnie smilie1.gif Tylko że między butlami jak sobie tak przekalkulowałam to nie ja tak dużo coś tam skubnie zawsze ale żeby dużo to nie. Mój ważył jak miał ponad 9 miesięcy 13 kg a centymetrów nie mierzyłam ale ciuszki zakładam na 86 cm to ponad 80 ma smilie1.gif Jak chory był z 3 tygodnie temu to przez półtora tygodnia nie jadł mleka czasem chlebka albo serka zjadł już się bałam że mleko odrzuci bo niektóre dzieci tak mają ale jak zjadł całą butlę to byłam szczęśliwa że wkońcu doszedł do zdrowia i wiem że dziecko na pewno najedzone smilie5.gif
Sebastian Dawid
4 lata 6 miesięcy 12 dni
Amelia Wiktoria
2 lata 2 miesiące 2 dni
avatar # 21.2.2011 (23:07) Moim zdaniem Twoja dzidzia dobrze je i nie masz się czym przejmować, a to, że jest chudsza- jeśli mieści się w siatkach centylowych nie ma powodu do obaw, nie każde niemowlę musi być pulpecikiem.
Zuzia
4 lata 6 miesięcy 21 dni
Jestem w ciąży
35 tygodni 1 dzień
avatar # 22.2.2011 (08:04) najbardziej martwi mnie to że jak zje np mleko o 11 wieczorem to rano tak jak dzisiaj wstaliśmy juz o 6 30 a on do tej pory jesc nie chce...martwi mnie to bo pić też nic nie chce a ponoc powinien miec 850 ml na dobe a czasem jest tak ze ma 500-700 rzadko się zdarza ze ma te 850ml..juz z zupkami i deserkiem. a ten zageszczacz powoduje sytośc? może powinnam go karmic co 4 godziny ? tylko wtedy to juz sie w ogole nie bede miesici z posiłkami np o 8 mleko o 12 zupka o 16 mleko o 20 mleko a gdzie czas na deserek?moze miedzy posiłkami po troszke porzez cały dzien jeden deserek? co o tym sądziocie?
Filipek
4 lata 1 miesiąc 5 dni
Zuzia
1 rok 7 miesięcy 23 dni
avatar # 22.2.2011 (08:58) sysunina odstaw zagęszczacz albo go ogranicz i zobaczysz jak będzie, zagęszczacz zapycha, dziecko dłużej trawi takie jedzonko może Twojemu synkowi już go nie potrzeba
a co do picia to niestety niektóre dzieci tak mająsmilie2.gif mój dopiero od niedawna woła o picie i w ogóle chce je pić bo wcześniej było ciężko, zwłaszcza latem
a picie poprawiło się jak mu kupiłam kubeczek 360, nic innego mu nie pasowało a ten kubek pokochał i polubił picie
poszukaj może jakiegoś niekapka albo kształt smoczka które synek polubi
co do rytmu jedzenia to może synek nie potrzebuje już jedzenia o 23??? o 20 kolacja i o 8 rano śniadanko
mój długo jadł w nocy (nawet dwa razy) ale jak się zbuntował to koniec 12h spokojnie wytrzymasmilie1.gif a na kolację ma mleczko z kaszą manną (270-300ml wypija)
możesz też synka karmić częściej ale mniejszymi ilościami, brzuszek nie będzie taki obciążony
mój właśnie najadł się niecałą kromką chlebasmilie5.gif następne jedzonko za 3hsmilie1.gif
tak na prawdę nie ma dobrego sposobu na karmienie dziecka, bo każde jest inne, jedne jedzą dużo i rzadko inne wolą skubnąć coś co godzinkę musisz synka przetestować po prostu
Dominik Józef
5 lat 5 miesięcy 10 dni
Julian Szymon
2 lata 2 miesiące 23 dni
Izabela Wiktoria
2 lata 2 miesiące 23 dni
avatar # 22.2.2011 (09:12) dziękuje za radysmilie3.gif tylko u nas jest taki problem że jka mu nie dam zageszczacza to bedzie ulewał. ulewa od urodzenia i bez zageszczacza nie da rady.wczoraj np dalam mu pic 60 ml wody wypił i zaraz wszystko było na mnie ręce mi opadają jak ma go karmić . bo mleka tez juz nie bardzo chce... w sumie to musze mu wmuszać zeby zjadł. a o 23 sam się budzi na jedzenie.wczesniej dawałam mu na noc kaszke ale własnie rano nie chciał jesc nie raz do 10 rano potrafil nie jesc az w koncu mu wmusze. dlatego teraz dostaje samo mlekona noc. mleka nie cce jesc od jakis 2 tygodni jak był chory to nie bardzo chciał i tak mu teraz zostało.a jak bym mu dała kaszke rano np to by pozniej pol dnia nic nie chcial bo był by najedzony.nie wiem juz co robic...;/
Filipek
4 lata 1 miesiąc 5 dni
Zuzia
1 rok 7 miesięcy 23 dni
avatar # 22.2.2011 (11:36) sysunia, wg mnie wszystko jest w porzadku, schemat tez jest ok. moja kinia tez nie jadla tyle mleka na dobe ile bylo w tabeli... a przybierala prawidlowo na wadze i byla zdrowasmilie1.gif tez malo pila, a probowalam wszystkiego, roznych herbatek, wody, soczkow, roznych naczyn, zeby tylko ja zachecic, wszystko na nic... a teraz nie ma problemu z piciem, wypija duzo i chetnie, najlepiej sama wode, ale soczkow nie znosi, co jakis czas probuje, ale sama musze je pozniej picsmilie1.gif
a waga twojego dziecka cie martwi? 8600 to naprawde bardzo duzo jak na 5,5 miesieczne dziecko, nawet jak na chlopcasmilie1.gif
Kinga
5 lat 12 dni
avatar # 22.2.2011 (11:41) sprawdzilam, kinga wazyla 6800 w wieku twojego synka (a waga urodzeniowa 3400)
Kinga
5 lat 12 dni
avatar # Konto nieaktywne 22.2.2011 (12:26) wg mnie dziecko je tyle ile mu potrzeba moze zamiast mleka woli jest zupke 2 razy dziennie np moja kinga pije mleko 2/3razy czasem na mus gdy jeszcze obiadku nie ma nie uznaje sloiczkow i jej gotuje chociaz ostatnio je to co i my i zauwazylam ze pochlania jedzenie "dla doroslych" niesamowicie a jak chce jej dac mleko to zaczyna sie opor z jej strony tyle ze ja jej zageszczam kaszka zeby sytniejsze miala.

Sama nie wiem ale ja bym wprowadzila wiecej normalnego jedzenia to tak jak ty bys miala bym zakladajac na samej owsiance przejadla by ci sie to moze twoj synek tez ma taki okres

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 7 MENU 3 MIESIĘCZNEGO DZIECKA!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 9.1.2009 (12:14)
Odpowiedzi: 63 Menu 4 miesięcznego dziecka
Autor: Simi | Ostatnia odpowiedź: 24.8.2010 (11:17)
Odpowiedzi: 30 Rozwój 6, 5 miesiecznego dziecka
Autor: justyna1609 | Ostatnia odpowiedź: 26.3.2011 (08:13)
Odpowiedzi: 66 żywienie 4-miesięcznego dziecka
Autor: joasia0606 | Ostatnia odpowiedź: 18.1.2013 (09:45)