Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: maryna Wysłano: 3.3.2011 (08:47) Odpowiedzi: 7

Rozwolnienie u maluszka.POMOCY!!!!!!!!!! !!!

Drogie mamusie.Mój synek za dwa dni skończy 8 miesięcy bardzo się martwię (dosłownie już wariuję) ponieważ od tygodnia ma rozwolnienie ,robi po cztery ,pięć kupek na dzień i od trzech dni jedną w nocy ,pierwszy raz coś takiego ma bo do tej pory miał zaparcia.Moja pani doktor twierdzi że to właśnie te zaparcia są przyczyną tej biegunki przepisała mu nefuroksazyd i lakcid no i do tego bierze jeszcze ketotifen bo jest alergikiem kaszle i ma katarek ,ale to nic mu nie pomaga.Poza tym jest pogodny trochę marudny ale myślę że marudzi na ząbki bo właśnie wyszły mu kolejne dwa na górze i już następny mu się zaczyna przebijać ,a może to jest przyczyna tego wszystkiego ,a jak to było u was.Wspomnę jeszcze tylko że jest na piersi i od tygodnia je tylko pierś, 2 razy dziennie kleik ryżowy i pije wodę z cukrem i to mnie najbardziej martwi czy od takiego jedzenia nic mu nie będzie.Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
avatar # 3.3.2011 (09:29) moj syn mial rozwonienie przez miesiac czasu byl na diecie i jak sie w koncu okazalo to ma alergie na jablko. przez rok czasu nie jadl jablka teraz ma prawie 5 lat i raz na jakis czas mu pozwalam i na szczescie nie ma reakcji. a przyczyna moga byc rowniez zeby. u starszego syna jak wychodzily wszystkie czworki dostal rozwolnienie do tego stopnia, ze trafilismy do szpitala.
a dlaczego ma taka radykalna diete? skoro ma rozwolnienie to daj mu marchwianki i ryzu rozgotowanego a do picia jak juz to glukoze a nie wode z cukrem
do tego podaj lakcid i acidlac bo zawira zywe kultury bakterii.
Jestem w ciąży
staś
8 lat 3 miesiące 13 dni
Jeremi Karol
4 lata 8 miesięcy 11 dni
avatar # 3.3.2011 (09:31) Moja córeczka jeszcze takiego czegoś nigdy nie miała , całe szczęście .
Ale jak się tak martwisz poproś pediatrę niech ci da skierowanie do szpitala , tam dobrze maluszka zbadają poobserwują i będziesz wszytko wiedziała smilie3.gif ja na twoim mijescu bym tak zrobiła ale decyzja należy do ciebie .
Adelka
4 lata 10 miesięcy 13 dni
Gabryś
3 lata 3 miesiące 8 dni
avatar # 3.3.2011 (10:11) Mój synek miał rozwolnienie dwa miesiące temu przez bite dwa tygodnie i to gorzej niz u was. Załapał w przychodni jakiegoś wirusa, robił kupkę co pół godziny nawet takze po kilkanascie razy dziennie, później już nie miał czym to wodą... Pierwszego dnia pani dr przepisała Nifuroksazyd, Lacido Baby i Hydronea Baby, ale wieczorem dostał bardzo wysokiej gorączki, pojechalismy do innego lekarza. Po kilku dniach nie przechodziło, więc Nifuroksazyd zamienilismy na Bactrim, a oprocz tego podawałam mu Smectę dwa razy dziennie pół saszetki, w koncu przeszło, ale co się namęczyliśmy do nie miara... Jeśli po lekach nie przechodzi to odwiedź innego lekarza, albo niech wasza pani dr zmieni wam leki na silniejsze. Mozna też podać zastrzyk, ale z tym roznie bywa. Pozdrawiam smilie1.gif
Filip
4 lata 11 dni
avatar # 3.3.2011 (10:48) NO MY PRZY tych czworkach wyladowalismy w szpitalu bo stas w jeden dzien 30 pieluch zalatwil i balam sie zeby sie nie odwodnil. dostal kroploke i po2 dniach wyszlismy a teraz to juz wiem co robic jak mamy rozwolnienie gorzej jak jest zatwardzenie
Jestem w ciąży
staś
8 lat 3 miesiące 13 dni
Jeremi Karol
4 lata 8 miesięcy 11 dni
avatar # 3.3.2011 (15:49) Mój synek ma biegunke już 2 tygodnie. W zeszłą sobotę bylismy w szpitalu na kroplówce bo byl trochę odwodniony. Też dostał Nifuroksazyd i Lakcid robie mu marchwianki i nic nie pomaga. Jedynie zmiejszyly mu się kupki do 5-6 razy dziennie. Niestety dalej robi na rzadko, lekarze nie wiedzą dlaczego ma tak długo biegunke. i dalej siedzimy w domu i się męczymy oprocz tego dostał katar i kaszel. Poprostu panuje wirus w powietrzu dlatego tak dużo dzieci ma biegunki
Filipek
5 lat 27 dni
avatar # 3.3.2011 (19:27) Dzięki za odpowiedzi .Powiedzcie a co konkretnie dawałyście jeść podczas biegunki swoim pociechom. Ja dziś znowu dzwoniłam do pani doktor i powiedziała mi że mam do poniedziałku dalej dawać te same leki a jeżeli nie przejdzie to w poniedziałek do niej przyjechać, no i jeszcze kisiel kazała mi dawać co wy na to czy dawałyście kisiel?
kalinkapl napisała:
a dlaczego ma taka radykalna diete? skoro ma rozwolnienie to daj mu marchwianki i ryzu rozgotowanego a do picia jak juz to glukoze a nie wode z cukrem
najpierw nie kazała pani doktor dawać marchwianki ani nic takiego bo jak już wspomniałam wcześniej miał cały czas zaparcia zdarzało się że po 6 dni się nie załatwiał i jak to ona ujeła żeby znowu go nie zakleić,ale już dziś kazała mu dać.A czy jak ja tą wodę gotuję razem z cukrem jakiś czas to nie jest to samo co glukoza?
Michałek
4 lata 3 miesiące 21 dni
avatar # 3.3.2011 (20:02) moj synek jak mial ok 8 miesiecy tez dopadla go biegunka, lekarka zalecila smecte i orsalit, nie był w ogole odwodniony, wiec tez myslelismy ze to nic powaznego, moze reakcja na zeby, ale tak na wszelki wypadek dostalismy skierowanie na wymaz z kału, no i okazalo sie ze zlapal salmonelle, nie mam pojecia skad bo my z mezem bylismy zdrowi...
dostał Bactrim no i mu przeszlo, a po bakteriach nie ma juz sladu, moze popros o skierowanie na takie badanie...
Bartek
4 lata 10 miesięcy 17 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 4 Dla maluszka
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 14.1.2010 (11:28)
Odpowiedzi: 9 biegunka u maluszka:(
Autor: mamcia20 | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2009 (19:56)
Odpowiedzi: 184 Imię dla maluszka .
Autor: Anonimowaa | Ostatnia odpowiedź: 11.12.2009 (20:58)
Odpowiedzi: 5 Klub Maluszka
Autor: mamusia25 | Ostatnia odpowiedź: 19.8.2010 (22:26)
Odpowiedzi: 3 ciuszki dla maluszka...
Autor: migotka310 | Ostatnia odpowiedź: 21.2.2011 (10:43)