Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 8.1.2013 (18:02) Odpowiedzi: 15

6 miesięczne dziecko nie chce pić mleka!

Witam wszystkie Mamusie.
Jestem tu nowa i wiem, że się powtarzam z tym wpisem, ale potrzebuje rady, pomocy.
Moje dziecko w grudniu zachorowało, i tak się złożyło, ze zaczęliśmy wcześniej wprowadzać powoli mleko 2 (Jesteśmy na BEBILONIE)
Najpierw myślałam, że to kwestia antybiotyku (zawiesiny doustnej) i Mały nie miał apetytu, ale teraz dostaje zastrzyki i nadal odmawia jedzenia.
To nie kwestia butelki, bo herbatkę pije litrami (HIPP)
Zupki domowe, deserki GERBER, owoce, pieczywo zjada chętnie i na wszystko otwiera buźkę, niestety jak poczuje mleko to wypluwa smoczka.
Wypija maksymalnie 200-250 ml mleka na dobę - a dodam, że mój Maluszek to straszny głodomorek, i wypijał na dobę 4-5x 180 ml.
Jutro idę z małym do pediatry i mam nadzieję, że gdy wyzdrowieje to mu przejdzie - bo czytałam, że sa przypadki iż Maluszkom nudziło się mleko i nie chciały go przyjmować.

Kochane, czy któraś z Was też to przechodziła?

Pozdrawiam
avatar # 8.1.2013 (19:28) Czesc nie masz czym sie przejmowac twoje dziecko widocznie narazie nie ma potrzeby pic mleczka wazne ze wszystko inne je.
Moje male jak skonczylam karmic piersia(9miesiecy) tylko miesiac pil sztuczne.Ale nadrabial serkami i kaszkami.Teraz jak ma 3 lata czasami wypije kubek kakao ale dalej je serki ,monte czasami platki.Poprostu taki typ co nie lubi mleka.Nie masz sie czym martwic.
Antoni Michał
4 lata 6 miesięcy 15 dni
avatar # 8.1.2013 (19:54) to jest taki etap, bo dziecko zaczyna jesc nowości, i mleko idzie w odstawke, nie zmuszaj, nc mu nie bedzie jak pare dni nie zje mleczka, i za pare dni spróbuj ponownie, moze jakies kaszki dodawać , zeby zmieniły smak, bedzie dobrzesmilie3.gifnic na siłesmilie3.gif
Filipek
3 lata 11 miesięcy 6 dni
Zuzia
1 rok 5 miesięcy 25 dni
avatar # Konto nieaktywne 8.1.2013 (20:24) Dziękuje, dziewczyny!
Ale głównie chodzi o to, że w nocy Mały jeszcze się budził na mleko, teraz też się budzi ale z głodu, nie wiem co podać mu w nocy? Kaszka strasznie szybko gęstnieje i nie da się jej podać przez butlę, a łyżeczką karmienie całkiem go rozbudzi (w ogóle mój Maluszek źle sypia smilie2.gif )

Co mogę Mu podawać w dzień i co w nocy?
avatar # 8.1.2013 (20:57) mi sie wydaje ,ze moze za duzo mu dajesz slodkich herbatek (hipp) i maly sie juz przyzwyczail ze z butelki to tylko slodkie leci a mleko jednak ma inny smak , a jesli je dodatkowe posilki i kaszki, to tego mleka az tyle nie potrzebuje, najwyzej rano i wieczorem , do tego kaszki i inne posilki i jest ok , a skad wiesz ,ze maly jest glodny w nocy?? moze cos innego go budzi np. zabki albo brzusio go boli , nie zawsze w nocy placz musi oznaczac glod a jak by byl glodny to by wypil mleczko widocznie nie potrzaebuje dlatego pluje ,bo teraz doczytalam ze mleko ogolnie pije ale nie tyle ile bys chciala??Takze tu niechodzi o smak mleka ,ze mu nie smakuje.Wydaje mi sie ze, mu wystrczy to co wypija.
P.s ogranicz slodkie soczki z cukrem ,bo to sie nie dziwie ,ze pije tego litramismilie1.gif
Majeczka
4 lata 3 miesiące 8 dni
Sebuś
3 lata 2 miesiące 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 8.1.2013 (21:11) Julia06 może masz rację, odkąd zaczął pić dużo herbatek (zazwyczaj podaję mu z kopru i na trawienie + kilka ziaren malonowej) nie chce mleka. Ale spróbowałam nawet zrobić kakao i też nie chciał, właściwie to, nie chce w ogóle -wypił jedynie na śpiocha w nocy 90 ml. Zazwyczaj nocą podaje mu samą herbatkę.
Całymi dniami jęczy i marudzi, a gdy widzi łyżeczkę otwiera dzióbek - więc wydaje mi się, że jest głodny.. i strasznie ssie smoczka.
Nawet spróbowaliśmy zmienić na NAN, ale też nie chce.
avatar # 8.1.2013 (22:11) spróbuj mu dać mleczko w nocy jak nie bedzie chciał zjesc to znaczy ze nie ejst głodny, a kasze można zrobić rzadszą, ja nigdy nie robiłam takich gestych , i sa smoczki specjalne do kaszek.moze mały zaczyna zabkować i butelka go uraża w dziąsełka.;/
Filipek
3 lata 11 miesięcy 6 dni
Zuzia
1 rok 5 miesięcy 25 dni
avatar # 8.1.2013 (22:15) mi tez cos mowi , ze zabkismilie1.gif ,dlatego marudzi w ciagu dnia i moccno ssie smoka ,bo z niego nie leci ,a moze go wkurza to ze chce sobie possac a nie jesc ,a mu tu mleczko leci smilie1.gif dlatego smoka ssie ostro a mleka nie chce smilie1.gif Ja raczej nie widze nic niepokojacego . Co innego jak by nic nie chcial jesc...
Majeczka
4 lata 3 miesiące 8 dni
Sebuś
3 lata 2 miesiące 11 dni
avatar # 8.1.2013 (22:17) a kakao to chyba duzo zawczesniej ,chyba dopiero po roczku mozna dawac ,bo uczula
Majeczka
4 lata 3 miesiące 8 dni
Sebuś
3 lata 2 miesiące 11 dni
avatar # Konto nieaktywne 9.1.2013 (08:50) Właśnie w nocy na śpiocha trochę wypija, ale przez cały dzień jest marudny i wydaje mi się, że głodny. W porównaniu z tym co zjadał jeszcze tydzień temu i teraz to jest ogromna różnica. Po za mlekiem i kaszką nie wiem co mogę a co nie mu podać. W ogóle czuje się trochę pogubiona w tej sytuacji :/
avatar # 9.1.2013 (11:11) czasami tak jest,ze dzieci maja lepsze i gorsze okresy jesli chodzi o jedzenie. Nie powinnas sie martwic, cos tam jednak tego mleka wypija, najwidoczniej akurat teraz tylko tyle mu wystarcza. A jesli chodzi o marudzenie, to rzeczywiscie moga byc to zeby. OJ,ja cos o tym wiem!masakra.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 215 Gdy roczne dziecko nie chce jesc mleka
Autor: dzasta | Ostatnia odpowiedź: 29.11.2010 (11:08)
Odpowiedzi: 45 Nie chce jeść mleka!
Autor: j_adzia | Ostatnia odpowiedź: 9.10.2011 (09:37)
Odpowiedzi: 5 nie chce jesc mleka hipoalergicznego
Autor: aaameliaaa | Ostatnia odpowiedź: 20.1.2014 (11:34)
Odpowiedzi: 28 czym zająć 6 miesieczne dziecko.
Autor: jolciaaa23 | Ostatnia odpowiedź: 13.7.2009 (13:24)
Odpowiedzi: 57 3 miesieczne dziecko a jedzenie w słoiczkach
Autor: siwa0507 | Ostatnia odpowiedź: 20.4.2012 (22:29)