Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: Nibylandia Wysłano: 20.9.2009 (10:15) Odpowiedzi: 54

Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka??

Większość mam pyta jak odzwyczaić dziecko, ja wręcz przeciwnie. Mam problem bo moja córka nie chce smoczka, ale chciałaby za to cały czas być przy piersi... Nastka nawet nie chce mi pić nic przez smoczek z butelki. Ostatnio nawet zasypianie stało się trudniejsze, dlatego, że chce zasypiać przy cycku :/ (zaznaczę, że córka śpi ze mną w łóżku) a nawet jeśli zaśnie to ja nie moge wyjść z łóżka, bo zaraz sie budzi i znów do piersi chce smilie2.gif także Anastazja idzie spać o 19:30 i ja jestem zmuszona także iść spać. Dlatego właśnie zależy mi, żeby przyzwyczaić ją do smoczka. Macie jakieś sposoby?? Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy smilie1.gif
avatar # Konto nieaktywne 20.9.2009 (12:05) Ja miałam podobniesmilie1.gifAle do smoczka nie nauczyłam.Julia też tak chodziła spać i przy piersi,jak usnęła to ja wstawałam a ona spała dalej,zazwyczaj przy cycusi trwało to 30-40min,potem usypiała w ten sam sposób tylko przy butli.
Proponuję żebyś jeszcze troszkę poczekała za 2miesiące będziesz wprowadzać nowe jedzonko i wtedy najlepiej jest odstawić pierś.
Julia sama zrezygnowała bo miałam mało pokarmu i jak miała 5miesięcy to była dokarmiana
avatar # 20.9.2009 (13:13) a probowalas silikonowe nakladki (kapturki)?... moze wtedy sie przyzwyczai do silikonu...?
nie wiem czy malej dawalas swoj pokarm w butelce czy sztuczny?... jak sztuczny to sproboj swoj jej dac...
Jakub
5 lat 4 miesiące 28 dni
avatar # 20.9.2009 (18:19) Albo kształt smoczka jej nie odpowiada... Emilka już od pierwszych godzin w domu była przyzwyczajana do smoczusia po to by właśnie uniknąć takiej sytuacji . Jako pierwszy smoczek dostała zupełnie płaski tak jak się cycuś układa w buźce podczas jedzenia,potem jak go już za bardzo wymemłała to daliśmy jej sylikonowy i było w porządku. Przez to już w 2 miesiącu mogliśmy jej podać herbatkę z kopru włoskiego (miała problemy z kupką i to pomogło). Spróbuj zrobić tak że jak już zaśnie przy cycusiu - jak się naje-to taki śpiący dzióbek delikatnie po dotykaj smoczusiem , jak nie otworzy to wyciśnij sobie ze 2 krople pokarmu na niego i też spróbuj...może się uda..nie wiem co Ci tu jeszcze doradzić ..jak coś wymyślę to napiszę...smilie1.gif i daj znać czy coś pomogłosmilie1.gif
Emilia
5 lat 6 miesięcy 5 dni
avatar # 20.9.2009 (19:45) ja mojej to wręcz musialam dać smoka, bo rączki ciumkała i nie chciałam, żeby jej tak zostało. sprawdź może inny kształt. moja akceptuje tylko smoki avent. i zrobiłabym tak jak L-P radzismilie1.gif
Powodzenia
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 12 dni
Oscar Liam
2 lata 6 miesięcy 3 dni
avatar # 20.9.2009 (20:31) Witaj,ja mam ten sam problem,mala nie chce smoka choc probowalam juz kazdych ksztaltow,ma odruch wymiotny jak probuje jej dac,z butelka tez mialam podobnie,2 tygodnie uczylam ja pic z butelki avent,wkoncu sie nauczyla,teraz karmie ja i piersia i butla bo wczesniej stale bylaby przy piersi,nic nie moglam zrobic,chce ja nauczyc bo ssie raczki no ale narazie z marnym skutkiem,trzymam kciuki za ciebie i za siebiesmilie1.gifbo starsza moja miala smoka i wiem jaki jest pomocny,pozdrawiam!
NADIA
5 lat 2 miesiące 27 dni
Sara
9 lat 8 miesięcy 15 dni
avatar # 20.9.2009 (21:04) moze chodzi o ksztalt? moja Hania tez non stop chciala byc przy piersi pierwszy smoczek nie przypasowal jej ale ten z aventu w ksztalcie lezki odrazu przypadl do gustu.
Hania
7 lat 9 miesięcy 20 dni
avatar # 20.9.2009 (21:56) My też mamy ten sam problem... Mały na początku nie chciał cumelka a że prawie wogóle nie płakał nie dawaliśmy mu go. Myślałam że obędzie się bez smoczka ale gdy skończył trzy miesiące, potrzeba ssania nasiliła się i musieliśmy go nauczyć bo nie nadążałam wyciągać mu rączek z buźki. Na początku miał odruch wymiotny, dławił się i różne cuda wyprawiał, później traktował wkładanie cumelka jako świetną zabawę. A teraz już coraz częściej przyssie się i coraz bardziej mu to pasuje. I faktycznie odpowiada mu tylko smoczek awentu a próbowaliśmy różnych.
Brajan Artur
5 lat 5 miesięcy 3 dni
Nadia Monika
2 lata 6 miesięcy 4 dni
avatar # 21.9.2009 (07:58) Ja mam te problem, że ona całą noc chciałaby ssać pierś... Co do smoczów to kupiłam różne kształty... ten z aventu też mam, ale to wszystko na nic. Ja na początku miałam mało pokarmu więc córka była dokarmiana mlekiem modyfikowanym, ale jak zauważyła, że z piersi leci więcej to od tamtej pory nie chce mi pić mleka z butli. Już nawet oszukałam ją, że odciągnęłam troche swojego pokarmu i podałam przez butelke, to za 1-szym razem wypiła, później już nie chciała hehe. Nastusia zaczęła mi teraz jeść zupki, kaszki i deserki, więc może będzie lepiej... przynajmniej mam taką nadzieje smilie3.gif Aha a co do podania jej smoczka jak uśnie sobie przy piersi - to też tak próbowałam, ale ona zaraz sie budzi i robi minke w stylu "co Ty mi za obrzydlistwo wkładasz do buzi" smilie5.gif i wypluwa smoka i zaczyna się krzyk... Dziękuje wszystkim za rady :*
Anastazja Elwira
5 lat 5 miesięcy 21 dni
avatar # 21.9.2009 (16:57) hej,wlasnie wrocilam z zakupow,kupilam smoczek z aventu jestem ciekawa jak bedzie sie podobal malej..a co u was?
NADIA
5 lat 2 miesiące 27 dni
Sara
9 lat 8 miesięcy 15 dni
avatar # 22.9.2009 (06:58) U mnie nic nowego. Chociaz nocka dzisiaj ciut lepsza byla. Wczoraj próbowałam ja uspać w wózku, bo co ją wzięłam na ręce to chciała do piersi, ale oczywiście smoczek - bee. Także troszke ją wymęczyłam, to później zjadła troche mleka i poszła spać smilie5.gif
Anastazja Elwira
5 lat 5 miesięcy 21 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 4 Jak przyzwyczaic do butelki.
Autor: majkaandmaja | Ostatnia odpowiedź: 16.8.2011 (19:46)
Odpowiedzi: 64 Oblizywanie smoczka
Autor: Amik81 | Ostatnia odpowiedź: 10.1.2010 (20:58)
Odpowiedzi: 13 Jak pozbyć się natrętnego smoczka uspokajającego ?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 1.2.2011 (15:23)
Odpowiedzi: 6 Dziecko??
Autor: madzia1309 | Ostatnia odpowiedź: 17.7.2011 (01:09)
Odpowiedzi: 68 Dziecko z SMA...
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 23.2.2012 (10:19)