Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 9.1.2009 (12:14) Odpowiedzi: 7

MENU 3 MIESIĘCZNEGO DZIECKA!!!

PROSZĘ O RADĘ DOŚWIADCZONE MAMUSIĘ CO MOGĘ ZACZĄĆ DAWAĆ CÓRECZCE KTÓRA SKOŃCZYŁA 3 MIESIĄCE,BYŁAM DZIŚ U LEKARZA I ON POWIEDZIAŁ ŻE WSZYSTKIE PRZECIERKI I SOCZKI NA KTÓRYCH PISZE OD 4 MIESIĄCA MOŻNA DAWAĆ SKORO DZIECKO SKOŃCZYŁO 3 I DODAM ŻE CÓRECZKA JEST KARMIONA OD POCZĄTKU MLEKIEM MODYFIKOWANYM I PIJE HERBATKĘ Z KOPRU WŁOSKIEGO PROSZĘ O RADĘ CZY NA PEWNO JUŻ MOGĘ JEJ DAWAĆ TE WSZYSTKIE PRZECIERKI I SOCZKI?

w sumie to wszystko zależy od dziecka. możesz spróbowac powoli po 1-2 łyżeczkach dziennie wprowadzac jakiś przecierek i sprawdzić jak zareaguje. dzieciaczki czesto dostają zaparć kiedy im sie wprowadza bardziej stałe posiłki. a jak jej nic nie bedzie to dawaj coraz więcej i powinno byc dobrze- moja mama dawała mi przecierki juz w 2 miesiącu i podobno nic mi nie było ))

Zuzanna
5 lat 10 miesięcy 18 dni
Dorotka
4 lata 2 miesiące 15 dni
avatar # Konto nieaktywne 9.1.2009 (13:24)

Ja zaczęłam od marchewki, potem było jabłuszko, marchewka z jabłuszkiem, a wczoraj pierwszy raz był banan. Dostałam w prezencie od Hippa paczuszkę startową dla 4miesięcznego dzieciaczka i przy Hippie pozostanę. Jedzonko pochodzi z ekologicznych upraw, no i Majeczka bardzo polubiła słoiczkowe przysmaki. Podaję jej 6 łyżeczek (takich dzidziusiowych łyżeczek )maksymalnie.
Pije też herbatkę na lepsze trawienie (koper włoski+rumianek+anyżek) oraz herbatkę malina+ dzika róża, też od Hippa.
Dużo jest słoiczków przeznaczonych dla tak małych dzieciaczków, ale nie szaleję i powolutku wprowadzam nowe smaki. Brzuszek przecież musi nauczyć się trawić nowe jedzenie.

Wszystkie pokarmy maja fajna naklejeczke 4 m-ce ale przed tym pisze jeszcze po ukonczonym 4 m-cu zycia i to jest prawda dzieciaczki nie maja wczesniej jeszcze przygotowanego jelita i trawienie jest dla nich nie takie lekkie jak dla nas... Ja karmilam tylko piersia do ukonczenia 5 m-ca nastepnie dodawalam powoli warzywka w poludnie warzywka z miesem itp. Jezeli nie dokarmiasz dziecka do 5-6 miesiaca zycia to niepowinno miec problemow z nadwaga w dziecinstwie...

Melody
6 lat 1 miesiąc 26 dni

ja zacznę po 4 miesiącu jednak dawać, teraz to tylko daję troszke polizać różnych smaków i ma radochę... najbardziej jak dotykam mu usteczek bananem... mlaska na glos

avatar # 12.4.2009 (20:49) moj maluch je marchewke z jabłuszkiem albo samo jabłuszko i soczek jabłkowy wszystko z BoboVitysmilie1.gifJak zacznie 5 miesiac wprowadze mu kaszke i jakies dania dynie z ziemniaczkiem albo marchewke i ziemniaczek a w 6 miesiacu dolozymy mieskosmilie1.gif
Dawid Sylwester
5 lat 8 miesięcy 21 dni
Wiktorek Zygmunt
8 miesięcy 24 dni
avatar # 1.8.2010 (20:18) W TRZECIM MIESIACU TWOJA CORECZKA POTRZEBUJE TYLKO MLEKA A OD CZWARTEGO MOZESZ DAWAC PO LYZECZCE WARZYW I OWOCOW A OD PITEGO OBIADKI
Z konta usuniętego napisano:
PROSZĘ O RADĘ DOŚWIADCZONE MAMUSIĘ CO MOGĘ ZACZĄĆ DAWAĆ CÓRECZCE KTÓRA SKOŃCZYŁA 3 MIESIĄCE,BYŁAM DZIŚ U LEKARZA I ON POWIEDZIAŁ ŻE WSZYSTKIE PRZECIERKI I SOCZKI NA KTÓRYCH PISZE OD 4 MIESIĄCA MOŻNA DAWAĆ SKORO DZIECKO SKOŃCZYŁO 3 I DODAM ŻE CÓRECZKA JEST KARMIONA OD POCZĄTKU MLEKIEM MODYFIKOWANYM I PIJE HERBATKĘ Z KOPRU WŁOSKIEGO PROSZĘ O RADĘ CZY NA PEWNO JUŻ MOGĘ JEJ DAWAĆ TE WSZYSTKIE PRZECIERKI I SOCZKI?
SANDRA
4 lata 7 miesięcy 8 dni
avatar # 3.10.2013 (15:20) WITAJCIE MAM DZIECKO W WIEKU 3 MIESIECY I BYŁAM Z NIM U LEKARZA LEKARZ POWIEDZIAŁ MI ŻE MOGĘ DAWAĆ MU WARZYWKA I OWOCE P TROSZKU GO PRZYZWYCZAJAĆ DO JEDZENIA CO O TYM MYŚLICIE DROGIE MAMY

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 62 Menu 4 miesięcznego dziecka
Autor: Simi | Ostatnia odpowiedź: 24.8.2010 (11:17)
Odpowiedzi: 18 Menu malucha 9 - cio miesięcznego
Autor: sad633 | Ostatnia odpowiedź: 26.11.2009 (13:51)
Odpowiedzi: 3 Menu siedmiomiesięcznego dziecka
Autor: Alutka25 | Ostatnia odpowiedź: 2.1.2010 (00:42)
Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 30 Rozwój 6, 5 miesiecznego dziecka
Autor: justyna1609 | Ostatnia odpowiedź: 26.3.2011 (08:13)