Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: euphoris Wysłano: 25.11.2009 (20:42) Odpowiedzi: 16

Kiedy dziecko samo je..?

Hej Mamuśkismilie1.gif
Mam pytanko, kiedy dziecko zaczyna się samo uczyć jeść?
W krzesełku do karmienia ale samo... łyzką i z talerzyka?
Kiedy należy je zacząć tak uczyć?
A przy okazji kiedy pociecha uczy się pić sama z niekapka/kubka?
Oczywiście zdaję sobie sprawe, że falownica to wszystko indywidualna sprawa
ale tak w przybliżeniu....
avatar # Konto nieaktywne 25.11.2009 (22:28) Jeśli chodzi o kubek niekapek to moja załapała w 9 miesiącu jak z niego pić. Co do reszty, jeszcze nie próbowałam jej uczyć ale sama jestem ciekawa jak to jest u innych dziewczyn. Halo! Odezwijcie się!
avatar # Konto nieaktywne 26.11.2009 (08:22) U nas niekapek się nie sprawdził,Julia miała ok rok jak zaczęła pić ze szklanki,którą trzymaliśmy,niestety woli butelkismilie2.gifJeść zaczęła dość szybko bo zawsze jak ją karmiliśmy w krześle to dostawała swoją łyżeczkę i ok 1,6roku potrafiła już sama ale dla niej to bardziej zabawa więc ja ją też karmię
avatar # 26.11.2009 (08:47) Dawidek pije caly czas z butelki ale roznie albo sam sobie trzyma albo ja musze, z niekapka nie umi ewentyalnie pije z tego niekapka ale jak z kubka bez pokrywkismilie1.gif
Dawid Sylwester
5 lat 9 miesięcy 22 dni
Wiktorek Zygmunt
9 miesięcy 25 dni
avatar # 26.11.2009 (09:45) Zuzia długo długo nie mogła przyzwyczaić się do niekapka, ale za to przez słomkę nauczyła się pić nie mając jeszcze roczku (bodajże koło 10 m-ca, nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się teraz sprawdzaćsmilie6.gif) Teraz w ciągu dnia pije z termokubka ze słomką tommee tippee, a na noc niekapek dr brown's smilie1.gif
co do samodzielnego jedzenia to już od jakiegoś czasu uczy się jeść sama, tyle że jednocześnie trzeba ją jeszcze trochę dokarmiać, bo sporo ląduje wokół zamiast w buzi smilie1.gif no i jednak Zuzia preferuje jedzenie rączkami, tylko czasem użyje widelczyka albo łyżeczki smilie1.gif
Zuzia
6 lat 5 miesięcy 20 dni
Jestem w ciąży
avatar # Konto nieaktywne 26.11.2009 (10:24) moja Julka z niekapka nie umie pić uczyłam ją od pół roczku ale do dziś nie chce pić z niekapka a jeść sama zaczęła koło roczku i np.danonka zje sama,zupka ją karmię bo by cała wylała bo to jedzenie samodzielne to dla niej świetna zabawasmilie1.gif
avatar # Konto nieaktywne 26.11.2009 (10:46) ja gabrielowi od poczatku dawalam lyzeczke w lapke, zaczelam go karmic 5-6 mc, a jak skonczyl roczek to juz sam zajadal http://www.benc.pl/zdjecia/zdjecie/53140/ natomiast kubek niekapek przydal sie inaczej..spelnial role zabawki nie kubka.. nigdy synek z niego nie pil, pil z butelki(ze smoczkiem) ktora ok 1,5 roku zastapila bezposrednio butelka 0.5l taka z dziobkiem-wode mineralna mam na mysli, bo mojemu synkowi soczki zaczely dopiero, poooozno smakowac-pite juz ze zwyklego kubka
avatar # Konto nieaktywne 26.11.2009 (12:27) Oj kristi, widzę, ze moja mała ma opóźnienie w samodzielnym jedzeniu. Po porodzie zacznę ją uczyć bo teraz to mi się nawet nie chce. Zresztą przerwa w nauce niewskazana.
Zapomniałam dopisać, że moja Mati pije od 10go miesiąca pije wodę z bidona i preferuje go bardziej niż niekapka. Zresztą bardziej praktyczny... No i wszędzie na mieście można kupić awaryjnie soczek ze słomką lub wejść do knajpki i dać dziecku wodę w szklaneczce ze słomką smilie1.gif
avatar # Konto nieaktywne 26.11.2009 (12:57) a mój maluszek sam jeszcze nie chce jeść. czasami weżnie łyżkę i je przez chwile ale to bardziej zabawa dla niego. a z kubka niekapka korzystaliśmy od 7miesięcy no a teraz już poje z zwykłej butelki z dzióbkiem smilie3.gif
avatar # 26.11.2009 (18:53) Widze, ze to bardzo indzwidualna sprawa hehe...
No jestem ciekawa jak to bedzie w naszym przypadku.
Ale zawsze mi sie wydawalo,ze wlasnie kolo roku (lub wyzej) dzieko zaczyna probowac samo jesc... wczesniej to pewnie wiecej londuje poza buziasmilie6.gif
O L I V I A
5 lat 6 miesięcy 26 dni
avatar # Konto nieaktywne 27.11.2009 (08:43) 100lat dla Oliviismilie1.gif
Lili od 8m-ca pije też z bidonu,próby podejmowałam już w 7-mym,co do jedzenia to my bawimy się w jedzenie chyba od 9m-ca,mam zdjęcie w galerii,czasem trafi do buźki,czasem w czółko,ubaw mamy po pachy,to na razie nie nauka ,ale takie oswajanie,bardzo jej się podoba jak tylko powiem"sama"od razu wyciąga rączkęsmilie1.gif

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 13 Kiedy dziecko samo na podwórko???
Autor: ananke_88 | Ostatnia odpowiedź: 28.10.2012 (12:55)
Odpowiedzi: 97 Kiedy dziecko na nocnik????
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 28.3.2010 (14:46)
Odpowiedzi: 58 Kiedy czas na drugie dziecko?
Autor: Julia06 | Ostatnia odpowiedź: 26.8.2010 (18:57)
Odpowiedzi: 45 Kiedy odpowiedni wiek na dziecko???
Autor: aleksandraa89 | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2012 (12:15)