Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: emila12 Wysłano: 9.2.2010 (11:06) Odpowiedzi: 25

Bardzo ruchliwe niemowlę

Witam drogie mamusie małych brzdąców. Chciałabym opisać zachowanie mojej 10-miesięcznej córeczki, bo zastanawiam się czy jest prawidłowe. Mała bardzo dobrze się rozwija, potrafi robić wiele rzeczy pa-pa, kosi-kosi, jaka duża jestem, daje buzi, pokazuje nosek i oczka, rozróżnia zabawki, jak powiem pokochaj lale to idzie do niej i ja całuje, potrafi i wiele innych rzeczy. Dużo gaworzy, mało płacze, ale często marudzi.
Zastanawia mnie jednak jej zbytnia ruchliwość, jest bardzo absorbującym dzieckiem, raczkuje jak błyskawica, nie usiedzi w foteliku lub na kolanach na minute, ciągle chce zmieniać pozycję. Na zabawce jest w stanie skoncentrować się może najwyżej 2 min, zaraz biegnie do następnej. Obserwując inne dzieci, które bawią sie same, układają klocki zastanawiam się, czy moja mała będzie się kiedyś tak ładnie bawiła sama. Potrafi wkładać klocki do pudełeczka, ale włoży trzy i już jej się nudzi biegnie do następnej zabawki. Czy wy macie takie problemy ze swoimi pociechami, czy może takie zachowanie jest naturalne w tym wieku i dziecko po prostu z tego wyrośnie, czy mam doszukiwać się może ADHD? Błagam pomóżcie!
avatar # 9.2.2010 (11:56) emila12 mam córeczkę w tym samym wieku co Ty i dziś miałam identyczny wątek założyćsmilie1.gif Moja też nie pobawi się sama. Wszystko jest tak jak opisujesz a poza tym nie może spać w nocy. Strasznie się wierci przez sen i uderza główką w barierki. Jak weźmiemy ją do siebie to niby zaśnie, ale całą noc muszę kontrolowac to jej przemieszczanie się. Zawsze była ruchliwa, ale problemy ze spaniem zaczęły sie dopiero 2 tyg temu.
Poza tym nie pozwoli mi zmienić sobie pieluszki. Ucieka, a jak ją próbuję przytrzymać to urządza histerię. Krzyczy wtedy jak szalona i rzuca się tak, że cieżko ją utrzymać. Wogóle nie potrafi się wyciszyćsmilie2.gif Jak jest czas drzemki i biorę ją na górę to próbuję do niej mówić spokojnie a ona zaczyna wtedy jakies skoki urządzać na kolanach. Normalnie to wygląda jakby ją szatan opętał. Nie wiem co robićsmilie2.gif Przytrzymywanie na siłę powoduje u niej jeszcze większa frustrację.
Widzę, że ona sama sobie nie może z tą energią poradzić, ale nie wiem zupełnie jak jej pomócsmilie2.gif
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 7 dni
Oscar Liam
2 lata 5 miesięcy 28 dni
avatar # 9.2.2010 (12:10) Ja mam identycznie. Moja mała w nocy śpi, ale tez cały czas sie kreci, wierci, nawet czasami rzuca. Zasypia w swoim łożeczku, ale ok 2 w nocy muszę ją zabrac do swojego lozka, przytulic bo tak sie wierci, az lozeczko podskakuje. Mimo tego, wstaje wypoczeta, radosna, po godzinie to mija i zaczyna sie albo marudzenie albo zabawa, w tempie blyskawicy. Jak myslisz czy to przejdzie? Takie pobudzenie cały czas. Ma czasami chwile spokoju, gdy jest w wozku na spacerze, lub na rekach, czasami nawet bawi sie sama ok 20 min, ale to sie zdarza naprawde rzadko.
Oliwia
5 lat 6 miesięcy 15 dni
avatar # 9.2.2010 (13:08) Nie martwcie się ja mam dwójkę takich diabełków w domu i synowi jeszcze nie przeszło,poprostu mają dużo energii a co do tych histerii to może wychodzą im ząbki tzw.oczne to bardzo dokucza maluszką i może nie mogą sobie poradzić z tym rozdrażnieniem a Wy choć byście na głowie stanęły to nie pomożecie im...do ADHD to chyba daleko,ale obserwować należy wtedy gdy będzie widać agresję,bo jeżeli to tylko nadpobudliwość to da się z tym żyć poprostu trzeba się przyzwyczaić.
Ja przed spaniem pozwalam Misi chwilę na takie szaleństwo,poskacze trochę,bardziej się zmęczy i wtedy zdecydowanym tonem mówię jej,że starczy i idziemy spać,kładę ją i wtedy się uspokaja i po chwili zasypia.
Natan
13 lat 2 miesiące 24 dni
Michalinka
5 lat 7 miesięcy 1 dzień
Jakub
3 lata 3 miesiące 23 dni
avatar # 9.2.2010 (13:08) Moja śpi od 22 do 8-9 rano. Boże to mnie też takie coś czeka??
Michalinka Antoninka
5 lat 4 dni
avatar # 9.2.2010 (13:09) Moja tez zasypia i śpi do 2-3 w nocy u siebie a później musimy ją brac do nas. Ostatniej nocy planowałam nawet przemęczyć się z nią i spróbowac nie brać. 2 razy udało mi się ją uśpić i odłożyć do jej łóżeczka ale za trzecim zrezygnowałam, bo sama nie miałam juz siły ciągle wstawać. Jak ją w nocy przytulałam to zauważyłam właśnie, że nawet w półśnie nie może uleżeć spokojnie. Cały czas jakieś nerwy przez jej ciałko przechodzą.
Ja bym nie podpinała od razu tego pod ADHD. Na razie mam parę pomysłów i spróbuję wprowadzić je w życie. Po pierwsze ograniczyć telewizję (moja juz się interesuje bajkami w tv). Po drugie codziennie obowiązkowy spacer (ostatnio nie wychodziłyśmy bo było brzydko). Spróbuję też włożyć jej to łóżeczka taką osłonkę na barierki, żeby nie uderzała główka o twarde jak się będzie rzucać. Zobaczymy czy będa jakies rezultaty.
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 7 dni
Oscar Liam
2 lata 5 miesięcy 28 dni
avatar # 9.2.2010 (13:10) Nie koniecznie,ale kto wie?smilie6.gif
Natan
13 lat 2 miesiące 24 dni
Michalinka
5 lat 7 miesięcy 1 dzień
Jakub
3 lata 3 miesiące 23 dni
avatar # 9.2.2010 (13:13) W ciągu dnia to mi aż tak nie zależy, ale żeby mi noce przesypiała.
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 7 dni
Oscar Liam
2 lata 5 miesięcy 28 dni
trollflicka napisała:
Po pierwsze ograniczyć telewizję (moja juz się interesuje bajkami w tv). Po drugie codziennie obowiązkowy spacer (ostatnio nie wychodziłyśmy bo było brzydko).
Też mi się wydaje,ze to może dać efekty.
Natan
13 lat 2 miesiące 24 dni
Michalinka
5 lat 7 miesięcy 1 dzień
Jakub
3 lata 3 miesiące 23 dni
avatar # 9.2.2010 (14:30) Zabki napewno tez są przyczyną rozdrażnienia i marudzenia. Moja jeszcze nie ma żadnego, ale dziaselka ma juz uwypuklone, wiec chyba sie zblizaja.
Sprobuje dać małej więcej okazji do szaleństw, bo ja mam lekką obsesje na punkcie ciągłego uspakajania jej, a ona widocznie ma taki temperament i już
Oliwia
5 lat 6 miesięcy 15 dni
avatar # 9.2.2010 (22:08) Oczywiście,że tak takie dziecko choć malutkie ma już ukształtowany charakter i pewnie tego potrzebuje,więc niech szaleją ile chcą te nasze potworkismilie3.gif

Moja Misia też nie ma jeszcze ząbków smilie6.gif
Natan
13 lat 2 miesiące 24 dni
Michalinka
5 lat 7 miesięcy 1 dzień
Jakub
3 lata 3 miesiące 23 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 16 Niemowlę na pływalni
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2009 (14:32)
Odpowiedzi: 53 Chudnące niemowlę
Autor: Asiaczek | Ostatnia odpowiedź: 5.9.2010 (22:57)
Odpowiedzi: 12 Ile i co je 4 miesieczne niemowle!!
Autor: lauraanna | Ostatnia odpowiedź: 22.2.2011 (14:09)
Odpowiedzi: 18 3 miesięczne niemowlę
Autor: dzina123 | Ostatnia odpowiedź: 18.12.2011 (15:10)
Odpowiedzi: 16 niemowlę nie chce pić mleczka!!
Autor: rybensa | Ostatnia odpowiedź: 13.4.2010 (13:11)