Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Niemowlęta

avatar # Autor: asiorek218 Wysłano: 12.3.2010 (11:04) Odpowiedzi: 28

Sposoby na zaparcia u niemowlaka?

Witam wszystkie Mamusie!

Moim problemem jest to,że Mały nie potrafi się sam załatwić smilie2.gif od dwóch dni około zaczął mi się tracić pokarm,niestety mam to w genach bo zarówno moja babcia jak i mama tak miały. Po pierwszym porodzie też miałam pokarm tylko dwa tygodnie a później zaczęły się problemy z kupkami.Wtedy pomagałam Oskarkowi tym,ze masowałam brzuszek albo termoterem;/ teraz chciałabym tego uniknąć i dlatego chciałam zapytać czy są jakieś skuteczne sposoby na zaparcia u tak maleńkiego dziecka? Może jakieś leki???Skoro jest espumisan na wzdęcia to może i na zaparcia coś jest?
Bardzo proszę o radę.
avatar # 15.3.2010 (17:27) lakcid to probiotyk tak samo jak biogaia i dicoflor......bardzo dobrze reguluja prace jelit u dzieci....dzialaja tak jak jogurt ! smilie1.gif polecane dzieciom z zaparciami i z biegunka

rozne rzeczy pomagaja roznym dzieciom...jedne po koperkowej sadza 7 kup dziennie, inne maja bolesne gazy

moja lista zrobiona przeze mnie, kolezanki, znajoma polozna i jeszcze pare osob
rumianek ekspresowy
woda mineralna nieprzegotowana do przepajania
esputicon albo espumisan tez zalezy od dziecka ( u mojego po espumisanie nie bylo efektu , po esputiconie kupy ładnie szły)
plantex
probiotyki
laktuloza
debridat
czopki glicerynowe
dla starszych juz dzieci
sok jablkowy
kompot jablkowy
kompot z suszonych sliwek
jogurty naturalne
Franek
5 lat 2 miesiące 27 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 7 dni
asiorek218 napisała:
Witam wszystkie Mamusie! Moim problemem jest to,że Mały nie potrafi się sam załatwić smilie2.gif od dwóch dni około zaczął mi się tracić pokarm,niestety mam to w genach bo zarówno moja babcia jak i mama tak miały. Po pierwszym porodzie też miałam pokarm tylko dwa tygodnie a później zaczęły się problemy z kupkami.Wtedy pomagałam Oskarkowi tym,ze masowałam brzuszek albo termoterem;/ teraz chciałabym tego uniknąć i dlatego chciałam zapytać czy są jakieś skuteczne sposoby na zaparcia u tak maleńkiego dziecka? Może jakieś leki???Skoro jest espumisan na wzdęcia to może i na zaparcia coś jest? Bardzo proszę o radę.
trzymaj mu nogi ugiete w kolankach i pozwalakj zeby on parl i tak leciutko dociskaj do klatki niech probuje zrobic sam ewentualnie daj 1/3 czopka
Gracjan - Mieczysław
5 lat 20 dni
Lena Ewelina
3 lata 4 miesiące 27 dni
avatar # 16.3.2010 (22:07) Asiorek ja dawałam czopek co jakiś czas
a tak to :
-masowałam
-ogrzewałam
-zginałam prostowalam mu nóżki
jakoś samo przeszło i zaczął robić kupki
podobno i dzieci karmionych piersią tak jest
Aleksander Dawid
5 lat 11 miesięcy 14 dni
avatar # 17.3.2010 (12:33) Pomogło masowanie nóżkami dziśsmilie1.gif zrobił mega kupkę o własnych siłach a mamusia szczęśliwa i dumnasmilie5.gif Dziękuję wszystkim za radybuziak.gif
Oskarek
9 lat 2 miesiące 28 dni
Filipuś
4 lata 7 miesięcy 25 dni
avatar # 17.3.2010 (12:53) asiorek no to cieszę się razem z Tobą
rób też ciepłe okłady
ja robiłam tak brałam tetrę prasowałam żelazkiem i przykładałam do brzusia jednocześnie masowałam
Aleksander Dawid
5 lat 11 miesięcy 14 dni
avatar # 22.3.2010 (14:04) Pamiętajmy również że na powstawanie zaparć u maluszków wpływa niedostateczna ilość wody w organizmie dziecka. U noworodka woda stanowi 75 – 80% zawartości masy ciała, dlatego dzieci są bardzo wrażliwe na jej niedobór. Jeżeli dziecko dodatkowo marudzi, jest niespokojne, a mocz pachnie intensywnie, to warto podawać dziecku dodatkowe pływny, jak na przykład niskozmineralizowana woda Mama i Ja. Dlaczego takie produkty? Woda z kranu często jest niskiej jakości, a wody dobre dla dorosłych mogą zbyt mocno obciążyć wrażliwe nerki dziecka. Właśnie dlatego woda o niskiej zawartości minerałów, źródlana jest najlepsza. jeżeli maluszek nie chce jej pić, zawsze można podac mu soczki, herbatki czy kompociki ugotowane na bazie wody. Zaparcia powinny ustąpićsmilie3.gif
avatar # Konto nieaktywne 29.3.2010 (12:54) w wielkiek brytanii kaza podawac dziecku odrobine soku pomaranczowego do picia , ja tak robie i moj synek nie ma zadnych problemow z zalatwianiem sie . JA karmie butelka takze dodaje kilka kropel do kazdej butelki mleka , jezeli piersia to odrobine soku do wody i podaje sie dziecku do picia . dziala i nie uczula .
avatar # 29.3.2010 (15:35) w przypadku Twojego synka nie uczula ale ogolnie to z cytrusami lepiej sie wstrzymywac
to juz lepiej sok jablkowy
Franek
5 lat 2 miesiące 27 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 7 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 8 Zaparcia
Autor: finia | Ostatnia odpowiedź: 24.7.2009 (19:27)
Odpowiedzi: 10 Zaparcia
Autor: sad633 | Ostatnia odpowiedź: 7.5.2011 (11:02)
Odpowiedzi: 12 zaparcia
Autor: marta_20_wejhe | Ostatnia odpowiedź: 28.2.2012 (15:30)
Odpowiedzi: 3 ZAPARCIA
Autor: fruska | Ostatnia odpowiedź: 12.8.2013 (12:40)
Odpowiedzi: 8 ZAPARCIA
Autor: fruska | Ostatnia odpowiedź: 12.8.2013 (12:44)