Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Noworodki

avatar # Autor: Julia06 Wysłano: 27.5.2010 (18:15) Odpowiedzi: 23

wymioty u noworodka

Hej Maja ma teraz 13 dni i od 2 dni wymiotuje Nie sa to ulewania ,ale tak zwane 'chlusniecia' praktycznie wiekszosc co zje jest zwymiotowana.Nie dzieje sie tak za kazdym razem ale jakos 2-3 razy na dobe .Polozna zalecila obserwacje poniewaz Maja przybrala na wadze 300g od porodu. Ale ja zaczynam sie niepokoic Kupki tez coraz zadziej robi Ostatnio zrobila po 24h i teraz jakos od 18h znowu nic. Czy moze byc na cos chora czy poprostu noworodki tak maja?
avatar # 27.5.2010 (19:07) A karmisz ja butlą czy piersią? bo ja butlą to może być alergia na mleko,może jeść zbyt łapczywie,lub się przejada a jeśli cyc to możliwe ze Ty zjadłaś coś nie tak lub jesz.co do kupek nie przejmuj się moja córcia robiła jedną góra dwie na dzień ważne żeby wyglądały jak jajecznica bądź musztardasmilie3.gifz grudeczkamismilie1.gif nie am się co niepokoić dopiero jak kupki nie ma około 4 dni to może mieć zaparcia .Oczywiście nie jestem żadną położną ani lekarzem więc mogę się mylić ale to mi przychodzić do głowysmilie1.gif
Wiktoria
5 lat 3 dni
avatar # Konto nieaktywne 27.5.2010 (19:27) moja tez tak miała kiedy dawałam jej przez jakis czas mleko z butelki...moze zmien mleko o ile karmisz z butelki?
avatar # 27.5.2010 (19:39) karmie piersia ,ostatnio butelka bo mialam 39 goraczki od zapalenia piersi Teraz podejrzewam ze moze od bialka Takze odstawie moje jogurciki i jajka i zobaczymy
Majeczka
4 lata 5 miesięcy 18 dni
Sebuś
3 lata 4 miesiące 21 dni
avatar # 27.5.2010 (21:20) mój tak wymiotował jak mu mleko nie spasiło, zmieniłam i problem się skończył, tylko miesiąc karmiłam piersią później musiałam wybrac mleko no i po Nan tak się działo w końcu zmieniłam na Bebiko i było ok i z kupką i z wymiotami
Tomasz Artur
5 lat 10 miesięcy 20 dni
Dawid Paweł
2 lata 3 miesiące 26 dni
Julia06 napisała:
karmie piersia ,ostatnio butelka bo mialam 39 goraczki od zapalenia piersi Teraz podejrzewam ze moze od bialka Takze odstawie moje jogurciki i jajka i zobaczymy
karm piersią nawet jak masz gorączkę to tobie ulgę przyniesie a mała przeciwciała dostaje bezpośrednio jak najwięcej do piersi to szybko minie zapalenie odstaw nabiał a z kupkami to może tak być że nawet tydzień na mleczku mamy nie musi robić ja córcię karmiłam 2i pół roku syncia mam przy piersi już ponad 9 mcy powodzenia
Wiktor
5 lat 2 miesiące 17 dni
Aleksandra
14 lat 4 miesiące 0 dni
avatar # Konto nieaktywne 28.5.2010 (07:48) Mój a też potwornie ulewał, właściwie co zjadł to wszystko spowrotem wymiotował. Lekarka zaleciła karmić mniej a częściej i podawać debridat. Pomogło.
avatar # 28.5.2010 (09:28) moj zaczal ulewac w drugim tyg zycia wlasnie, nie pomogla dieta ani zmiana mleka, potem juz wymiotowal... mial podejrzenie refluksu i musial przejsc na mleko AR, tez dostawal debridat, ale przeszlo dopiero po 4 mies jak zaczal dostawac zupki i inne posilki
Igor Marek
5 lat 8 miesięcy 19 dni
Miłosz Jakub
4 lata 1 miesiąc 26 dni
avatar # 28.5.2010 (10:21) Mikołaj od pierwszych godz zycia ulewał ma refluks nic na niego nie działało z lekarstw nadal ulewa czy po padnie Kuba ulewał do roku
kUBA
8 lat 7 miesięcy 6 dni
OLIWIA
9 lat 9 miesięcy 17 dni
Mikołaj
4 lata 11 miesięcy 13 dni
avatar # 28.5.2010 (12:48) julia06 a spróbuj nutriton.....
Franek
5 lat 3 miesiące 8 dni
Felicja
1 rok 10 miesięcy 18 dni
avatar # 29.5.2010 (11:08) Julia06
moja Julka też ulewała zresztą to mało powiedziane że ulewała ona chlustała pokarmem byłam przerażona tym co widziałam i równiez była na piersi byłam z nią u neonatologa i przyjmowała 3x dziennie debridat i to jej pomogło!
w ogóle to lekarz mi mówił że u noworodków to może być normalne ponieważ łakomo jedzą, połykają dużo powietrza, a poza tym nie mają dokłanie wykształtowanego ukł. pokarmowego i temu może się tak dziać! idźcie do dobrego lekarza!
Julia Anna
4 lata 9 miesięcy 29 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 8 ulewanie i wymioty!!
Autor: aga87 | Ostatnia odpowiedź: 27.2.2009 (23:01)
Odpowiedzi: 142 Mdłości i wymioty :]
Autor: j_adzia | Ostatnia odpowiedź: 6.12.2011 (19:00)
Odpowiedzi: 15 Wymioty podczas ciąży
Autor: Tyczka86 | Ostatnia odpowiedź: 4.8.2009 (13:46)
Odpowiedzi: 14 Wymioty w zaawansowanej ciąży...
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 30.9.2011 (10:59)
Odpowiedzi: 2 Pomocy! Wymioty i co dalej?
Autor: patusia1232 | Ostatnia odpowiedź: 19.8.2014 (16:10)