Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: trollflicka Wysłano: 28.5.2010 (15:55) Odpowiedzi: 26

Stawianie stópek do środka.

Cześćsmilie1.gif Moja córeczka zaczęła chodzić półtora miesiąca temu. Niedawno mama zwróciła moją uwagę na sposób, w jaki Madiśka stawia nóżki. Czubki palców zawsze skierowane są do środka i czasem mała się nawet potyka o własne stopy. Myślicie, ze powinnam się zaniepokoić tym? A może po prostu jej się samo odmieni z czasem, kiedy już dobrze opanuje chodzenie? Nie chciałabym dziecka bez powodu po lekarzach ciągać.
avatar # 28.5.2010 (16:13) www.edziecko.pl
Natan
13 lat 28 dni
Michalinka
5 lat 5 miesięcy 5 dni
Jakub
3 lata 1 miesiąc 27 dni
avatar # Konto nieaktywne 28.5.2010 (16:49) Hejsmilie3.gif
Oliwka tez w ten sposob nam chodziła,nawet jedna stopke bardziej do srodka stawiała i tez zdarzały sie podtkniecia...wyczytalam w poradniku ze dopoki dziecko nie ma przez to trudnosci w chodzeniu jest to normalny stan bo kosci z czasem sie prostuja czy jakos tak. Oliwka chodzi juz od ponad miesiaca i wydaje mi sie ze juz mniej te stopy sa do srodka.
Jak chcesz to idz do lekarza i to skonsultuj. Rob jak Ci serce podpowiada a zawsze dobrze sie upewnic ze wszystko jest ok.
avatar # 28.5.2010 (17:11) Dzięki dziewczynysmilie1.gif
Madiśka właśnie jedną nóżke bardziej skręca do wewnątrz. Wyolbrzymiać tego nie chcę, bo to dopiero początki a itak sobie radzi nieźle z chodzeniem. Mama mnie tylko trochę zestresowała, bo stwierdziłą, że z biodrem jest coś nie tak i to dlatego tak tą nóżkę stawia. Ale skoro nauczyła się chodzić to chyba jest ok.
Madeleine
5 lat 5 miesięcy 11 dni
Oscar Liam
2 lata 4 miesiące 2 dni
avatar # Konto nieaktywne 28.5.2010 (17:17) Jasne ze tak. Mowie Ci moja tez tak ma, identycznie a poczekaj troche jak bedziesz widziala ze sie to pogłebia lub wcale nie poprawia to wtedy idz do lekarza.
ten link od Gwiazdeczki...tam pisze ze to normalne ale tez ze trzeba do lekarza jak jedna tylko noga tak robi. Ale Oli wcale tak bardzo juz tego nie robi..
avatar # 29.5.2010 (07:12) moja emilka też tak robiła,nawet neraz chodzi na paluszkach kiedy byłam na bilansie 2 latka okazało sie ze trohche koszlawi ta nózka wiec postanoiwłam ze kupie jej butki ortopedyczne,i teraz widze ze jest poprawa.
emilia
6 lat 8 miesięcy 17 dni
avatar # Konto nieaktywne 29.5.2010 (13:59) buty ortopedyczne to dobry pomysł. A co jeszcze sprawdzaja na bilansie 2 latka?
avatar # 30.5.2010 (08:21) a ja bym poszła do ortopedy i sama na własną rękę ortopedycznych butków bym nie kupowała

Oluś na początku jak zaczął wstawać i przemieszczać się wzdłuż mebli itd też koślawił
byłam u ortopedy powiedział,że ma prawo jeszcze koślawić i że butki ort nie są potrzebne
mojej przyjaciółki synek chodził na paluszkach lekarz pow,że to normalne również brak ortopedycznych butków
Aleksander Dawid
5 lat 9 miesięcy 23 dni
avatar # 30.5.2010 (22:03) Ja bucików ortopedycznych na własną rękę nie kupię raczej. Zastanawiałam się tylko na ile to normalne, że dziecko koślawi nóżki. Wygląda na to, że zdarza się często. Poczekam więc aż się samo unormuje. Jeśli się nie poprawi to pójdę do lekarza.
Madeleine
5 lat 5 miesięcy 11 dni
Oscar Liam
2 lata 4 miesiące 2 dni
avatar # 30.5.2010 (22:13) Z tego co pamiętam to Misia jak zaczynała chodzić to też tak dziwnie stawiała nóżki,więc to chyba normalne jest.Tak jak mówisz poczekaj i obserwuj,ewentualnie przy najbliższej wizycie zapytaj pediatrę,tak dla własnego spokoju smilie1.gif
Natan
13 lat 28 dni
Michalinka
5 lat 5 miesięcy 5 dni
Jakub
3 lata 1 miesiąc 27 dni
avatar # 31.5.2010 (10:52) Moja Ircia nadal troszkę stawia jedną nogę bardziej do środka,ale 2m-ce temu byłam u ortopedy i powiedział,że do 1,5 roku nie zakłada się żadnych bucików itp i mam jeszcze poczekać,zobaczymy czy w ciągu najbliższego miesiąca coś się zmieni jeśli nie pewnie wybiorę się ponowniesmilie1.gif
Irenka
5 lat 7 miesięcy 25 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 11 stawianie stopek do srodka u 14m
Autor: Julia06 | Ostatnia odpowiedź: 13.8.2012 (19:37)