Kiedy dziecko samo na podwórko??? - Strona 2 - Benc.pl

# Autor: ananke_88 Wysłano: 28.10.2012 (12:55) Odpowiedzi: 13

Kiedy dziecko samo na podwórko???

Witam otóż od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna sprawa ...
Moja 6,5 letnia córka domaga się aby wypuszczać ją samą na podwórko
u nas na podwórku nie ma żadnych dzieci oprócz niej a żeby iść na podwórko na przeciwko
trzeba przejść mało ruchliwą ulicę jednokierunkową
cały czas mam w głowie to iż jest jeszcze za mała aby samodzielnie wychodzić na plac
mój mąż twierdzi że nie mogę wiecznie trzymać jej pod kloszem bo w ten sposób nigdy się nie usamodzielni
mamy też bliziutko biedronkę na tej samej ulicy co te podwórko i też trzeba przejść przez ulicę
mój mąż mówi mi abym czasem powoli zaczeła wysyłać ją do sklepu po jakieś drobne rzeczy

Na tym placu gdzie bawią się dzieci mam koleżankę która ma 5 letniego synka ale ona puszcza go samego na dwór od kąt skończył 4 lata i do biedronki też go wysyłała tyle że nie musiał przechodzić przez jezdnię ... czasem pod jej okiem zaprowadzam Wikusię na ten plac ale jak chce iść do domu to nie wolno jej samej przychodzić tylko ma powiedzieć tej mojej koleżance i ona do mnie dzwoni i przychodzę po nią
tyle że ostatnio ona nie ma czasu doglądać też wiktorii a inaczej wyczułam że raczej już nie jest chętna
nie wiem co robić z jednej strony żal mi Wiktorki że musi siedzieć w domu bo np. ja nie mam czasu z nią wyjść zaś z drugiej nie umiem się przełamać aby jej zaufać i pozwolić jej samej wyjść
wiem że za niedługo pójdzie do szkoły i też wiecznie jej nie będę odprowadzać
tylko jak przestać być tak nadopiekuńczą ?? nie wiem czy dobrze robię czy źle
wydaje mi się że z jednej strony robię z niej kalekę na nic jej nie pozwalam tam gdzie wyczuwam choć małe niebezpieczeństwo ... ale to nie uczy jej uczyć się też na błędach

A więc proszę was bardziej doświadczone mamusie o pomoc .... jak mam się zachować ???
# Konto nieaktywne 7.11.2012 (23:45) Moja Nikola ma prawie 4 i pól i nie mówię już o tym, że nie wypuszczę jej teraz samej, ale już teraz nie potrafię sobie wyobrazić żeby miała iść sama jako 6latka... Widać jesteśmy takie przewrazliwione mamuśki no ale co zrobić... Ja małej nawet nie wypuszczam samej na podwórko u teściów (wieś), zawsze musi byc ktoś dorosły, bo ja wiem co jej do głowy przyjdzie... Np teść uważa, że przesadzam ale ja tam wolę jej popilnować niż później płakać smilie1.gif
# 12.11.2012 (09:38)
Z konta usuniętego napisano:
Widać jesteśmy takie przewrazliwione mamuśki
na całe szczęście nie jestem sama smilie1.gif smilie6.gif bo myślałam że już głupieję
# 30.11.2012 (11:15) Lepiej być przewrażliwioną niż miałoby dojść do jakiegoś nieszczęścia. www.ergolift.pl

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 16 Kiedy dziecko samo je..?
Autor: euphoris | Ostatnia odpowiedź: 25.11.2009 (20:42)
Odpowiedzi: 97 Kiedy dziecko na nocnik????
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 28.3.2010 (14:46)
Odpowiedzi: 58 Kiedy czas na drugie dziecko?
Autor: Julia06 | Ostatnia odpowiedź: 26.8.2010 (18:57)
Odpowiedzi: 45 Kiedy odpowiedni wiek na dziecko???
Autor: aleksandraa89 | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2012 (12:15)

# Autor: ananke_88 Wysłano: 28.10.2012 (12:55) Odpowiedzi: 13

Kiedy dziecko samo na podwórko???

Witam otóż od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna sprawa ...
Moja 6,5 letnia córka domaga się aby wypuszczać ją samą na podwórko
u nas na podwórku nie ma żadnych dzieci oprócz niej a żeby iść na podwórko na przeciwko
trzeba przejść mało ruchliwą ulicę jednokierunkową
cały czas mam w głowie to iż jest jeszcze za mała aby samodzielnie wychodzić na plac
mój mąż twierdzi że nie mogę wiecznie trzymać jej pod kloszem bo w ten sposób nigdy się nie usamodzielni
mamy też bliziutko biedronkę na tej samej ulicy co te podwórko i też trzeba przejść przez ulicę
mój mąż mówi mi abym czasem powoli zaczeła wysyłać ją do sklepu po jakieś drobne rzeczy

Na tym placu gdzie bawią się dzieci mam koleżankę która ma 5 letniego synka ale ona puszcza go samego na dwór od kąt skończył 4 lata i do biedronki też go wysyłała tyle że nie musiał przechodzić przez jezdnię ... czasem pod jej okiem zaprowadzam Wikusię na ten plac ale jak chce iść do domu to nie wolno jej samej przychodzić tylko ma powiedzieć tej mojej koleżance i ona do mnie dzwoni i przychodzę po nią
tyle że ostatnio ona nie ma czasu doglądać też wiktorii a inaczej wyczułam że raczej już nie jest chętna
nie wiem co robić z jednej strony żal mi Wiktorki że musi siedzieć w domu bo np. ja nie mam czasu z nią wyjść zaś z drugiej nie umiem się przełamać aby jej zaufać i pozwolić jej samej wyjść
wiem że za niedługo pójdzie do szkoły i też wiecznie jej nie będę odprowadzać
tylko jak przestać być tak nadopiekuńczą ?? nie wiem czy dobrze robię czy źle
wydaje mi się że z jednej strony robię z niej kalekę na nic jej nie pozwalam tam gdzie wyczuwam choć małe niebezpieczeństwo ... ale to nie uczy jej uczyć się też na błędach

A więc proszę was bardziej doświadczone mamusie o pomoc .... jak mam się zachować ???
# Konto nieaktywne 7.11.2012 (23:45) Moja Nikola ma prawie 4 i pól i nie mówię już o tym, że nie wypuszczę jej teraz samej, ale już teraz nie potrafię sobie wyobrazić żeby miała iść sama jako 6latka... Widać jesteśmy takie przewrazliwione mamuśki no ale co zrobić... Ja małej nawet nie wypuszczam samej na podwórko u teściów (wieś), zawsze musi byc ktoś dorosły, bo ja wiem co jej do głowy przyjdzie... Np teść uważa, że przesadzam ale ja tam wolę jej popilnować niż później płakać smilie1.gif
# 12.11.2012 (09:38)
Z konta usuniętego napisano:
Widać jesteśmy takie przewrazliwione mamuśki
na całe szczęście nie jestem sama smilie1.gif smilie6.gif bo myślałam że już głupieję
# 30.11.2012 (11:15) Lepiej być przewrażliwioną niż miałoby dojść do jakiegoś nieszczęścia. www.ergolift.pl

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 16 Kiedy dziecko samo je..?
Autor: euphoris | Ostatnia odpowiedź: 25.11.2009 (20:42)
Odpowiedzi: 97 Kiedy dziecko na nocnik????
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 28.3.2010 (14:46)
Odpowiedzi: 58 Kiedy czas na drugie dziecko?
Autor: Julia06 | Ostatnia odpowiedź: 26.8.2010 (18:57)
Odpowiedzi: 45 Kiedy odpowiedni wiek na dziecko???
Autor: aleksandraa89 | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2012 (12:15)