Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: djpustus Wysłano: 11.10.2009 (23:53) Odpowiedzi: 36

jak odstawic dziecko od piersi?

Witam, mam pewien problem, poniewz mój synek ma juz prawie dwa lata ,a ja nadal karmie Go piersia i nie bardzo wiem jak go oduczyc bo ilekroć próbuje, kończy sie to płaczem. Może któraś z Was podzieli sie ze mna doświadczeniem i podsunie mi jakieś pomysły
avatar # 12.10.2009 (07:21) No ja tez chętnie poczytam, bo jak na razie to nie widzę żeby moja pijawka się sama odstawila. A już zaczynam o tym myśleć, bo w nocy domaga się ciagle, a chciałabym żeby noc przesypiala...

Czy w dzień tez się domaga Twoj synek, czy tylko wieczorem na przykład go karmisz??
Kasia
5 lat 5 miesięcy 12 dni
avatar # Konto nieaktywne 12.10.2009 (08:46) mhmmmm
no długo karmisz
ja karmiłam 10mscy musiałam nagle odstawić Olek zniósł ok ja gorzej mega duże piersi ból itd

co mogę polecić to zmniejszać ilość karmień.....
mi lekarka powiedziała ,że najlepiej do roku odstawić bo potem jest coraz gorzej i to prawda
szwagierka 1,5 roku karmiła masakra była mała wyła itd
trzymam kciuki
avatar # 12.10.2009 (09:57) Ja też mam taki problem. Nikusia ma juz prawie 10 miesięcy, a ja nie widzę perspektyw na to żeby cycuś jej się znudziłsmilie2.gif Nauczyła sie spać przy piersi i w efekcie tego ja nie mogę się wyspaćsmilie2.gif Wstaję zmęczona i obolała, bo muszę leżeć całą noc na tym samym boku.
Życzę powodzeniasmilie3.gif
Nikola
5 lat 7 miesięcy 4 dni
avatar # Konto nieaktywne 12.10.2009 (10:31)
agusiatbg21 napisała:
Ja też mam taki problem. Nikusia ma juz prawie 10 miesięcy, a ja nie widzę perspektyw na to żeby cycuś jej się znudziłsmilie2.gif Nauczyła sie spać przy piersi i w efekcie tego ja nie mogę się wyspaćsmilie2.gif Wstaję zmęczona i obolała, bo muszę leżeć całą noc na tym samym boku.

współczuję naprawde
dasz radę musisz coś wymyśleć
avatar # Konto nieaktywne 12.10.2009 (11:06) Witamsmilie1.gif
djpustus,ja niestety ci nie pomogę ale weszłam na ten wątek aby was trochę podczytać,jesli nie macie nic przeciwko temu.Mój synek za kilka dni będzie mia 4 miesiące i jeszcze karmię ale chcę wrócić do pracy wiec będę go musiała pomału odstawiać lub ograniczać.Juz teraz się martwie jak on to zniesie.No o sobie już nie wspomnę nawet.
aluska82 napisała:
agusiatbg21 napisała:
Ja też mam taki problem. Nikusia ma juz prawie 10 miesięcy, a ja nie widzę perspektyw na to żeby cycuś jej się znudziłsmilie2.gif Nauczyła sie spać przy piersi i w efekcie tego ja nie mogę się wyspaćsmilie2.gif Wstaję zmęczona i obolała, bo muszę leżeć całą noc na tym samym boku.

współczuję naprawde
dasz radę musisz coś wymyśleć

Dziękujęsmilie3.gif Jakoś musze dać radę, nie mogę jej karmić w nieskończoność, bo wracam na studia. Chociaż mi też jest bardzo szkoda tego cycusiowaniasmilie3.gif
Nikola
5 lat 7 miesięcy 4 dni
avatar # Konto nieaktywne 12.10.2009 (11:19)
agusiatbg21 napisała:
Dziękujęsmilie3.gif Jakoś musze dać radę, nie mogę jej karmić w nieskończoność, bo wracam na studia. Chociaż mi też jest bardzo szkoda tego cycusiowaniasmilie3.gif

Super,że tak długo ją karmiłaśsmilie1.gifSzkoda,że teraz to będzie już niemożliwesmilie2.gif
avatar # 12.10.2009 (11:19) Kochane,z karmieniem to ciężka sprawa! Najpierw trzeba przygtować samą siebie , żeby się zabrać za odtsawianie,bo jeśli my sie nie przygptujemy,będziemy za słabe i płacz naszego maleńtwa zmiękczy nas b.szybko. U mnie wyglądało to tak. Synek budził sie w nocy b.często,jadł iewiele,pewnie bardziej chciał sie przytulić do cycuszk. Najpeirw zaczełam odstawiać cyck,a w dzień,codziennie jedno karmienie mniej i cos innego pysznegow to miejsce póżniej przyszedł czas na odstawienie i w nocy.miałam o tyl żle,że mój Tomcio nie chciał w ogóle butli,ani wody ani hernatkia ni mleczka,nic a nic z butli. odstawiłam synka troszkę dratycznie.co noc jedno karmienie mniej az ,płakał i 2 godziny w środku nocy a ja razem z nim,ale 3 cięzkie noce i udąło się!potem mleczko mieszałam z kaszką owocową,bo musiał pic przeochydny nutramigem.Z tym tez każdego dnia mniej kaszki więcej mleczka i sie przyzwyczail.po skończeniu 10miesięcy Tomcio już nie byl na cycuszku!kochane,trzeba wielikiej siły i konsekwencji ale oplaca się,. i nie odkładajcie na póżniej,bo cyzm póżniej tym cięzej.powodzonka!!!!
Tomuś
5 lat 10 miesięcy 12 dni
Tymuś
3 lata 1 miesiąc 20 dni
avatar # 12.10.2009 (11:19) Ja też bardzo się bałam jak Ania zareaguje na odstawienie od piersi ale gdy dowiedziała się że jestem w ciąży to wiedziałam że to nieuniknione.Jak Ania miała 14 miesięcy to jadała 3 razy dziennie .Pewnego dnia dałam jej tylko raz pierś a gdy chciała znowu to powiedziałam jej że to dla drugiej dzidzi.Na drugi dzień też dałam jej tylko raz .A na trzeci już wcale jej nie dałam i nie było płaczu.Za to bardzo się do mnie tuliła a i ja okazywałam jej dużo czułości ale z zasłoniętymi piersiami.Było mi ciężko psychicznie bo lubiłam karmić a Ania do tej pory lubi się tulić .
Ania
6 lat 2 miesiące 3 dni
Szymon Seweryn
4 lata 3 miesiące 29 dni
avatar # Konto nieaktywne 12.10.2009 (11:21) wiecie co u Nas poszło dlatego lekko ponieważ ja już wcześniej mu dawałam modyfikowane(miałam zabieg i z nerwów nie byłam w stanie odciągnąć odpowiedniej ilości pokarmu)
dlatego Oluś od razu po przyjściu z przychodni dostał butlę i wypił nie płakał ani nic tylko czasami jak pił to rękę mi na pierś kładł ja wtedy się rozczulałam bo planowałam do roczku karmić ale niestety nie miałam wyjścia

Wam też życzę żeby Wasze maluszki nie płakały smilie1.gif

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 24 Jak odstawic dziecko od piersi ,gdy nie potrafi jesc z butelki?
Autor: aniaseb21 | Ostatnia odpowiedź: 8.5.2014 (18:09)
Odpowiedzi: 8 jak odstawić od piersi?.....
Autor: ada23113 | Ostatnia odpowiedź: 22.4.2009 (20:22)
Odpowiedzi: 14 6 m-czne dziecko nie chce już ssać piersi
Autor: Magda1985 | Ostatnia odpowiedź: 26.6.2010 (14:28)
Odpowiedzi: 12 Czy można ''od tak'' odstawić tabletki antykoncepcyjne?
Autor: Sylwia49 | Ostatnia odpowiedź: 26.10.2013 (10:45)