Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 13.10.2008 (17:33) Odpowiedzi: 25

co może jesć kobieta która karmi piersia ?

mam problem moja córeczka ma siedem dni ale nie bardzo pojada sobie moim pokarmem z piersi i muszę ją dokarmiać myślę ze spowodowane jest to tym ze mam mało urozmaiconą dietę bo kompletnie nie wiem co mogę jeść żeby było zdrowe dla dzidziusia i nie maił kolek ani żadnych brzydkich kupek

avatar # Konto nieaktywne 13.10.2008 (17:34)

proszę bardzo o pomoc!!!

avatar # Konto nieaktywne 13.10.2008 (18:00)

http://google.pl/search?q=dieta+mamy+karmi%C4%85cej+piersi%C4%85&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

avatar # Konto nieaktywne 13.10.2008 (18:05)

http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_dieta_karmiacej_mamy.html

Ja miałam podobny problem z moim synkiem, tzn. początkowo wydawało mi się że długo je - książkowe po 15 minut z jednej i drugiej piersi było nierealne, ale wszystko sie unormowało i czym starszy dzidziuś tym szybciej nauczy sie jeść, a wiadomo najlepszy jest pokarm mamusi (poza tym samo karmenie to cudowna bliskosć z dzieckiem).
Co do diety- unikaj ciężkostrawnych pokarmów, tzn, smażonych i tłustych. Ja początkowo dopóki mały nie skończył 3 miesięcy jadłam gotowane, pieczone miąsko, chudą wędlinę,niestety ze względu na skazę białkową musiałam wyeliminować nabiał z którym też nie należy przesadzać. Jedz dużo owoców poza cytrusami, warzywa, pij dużo wody niegazowanej i unikaj słodyczy, zwłaszcza czekolady.
Ja niestety nie uniknęłam kolki (ciężkie chwile) ale trwały krócej-myślę ze to dzięki diecie. Poza tym najlepiej sama zaobserwujesz czy po zjedzeniu czegos, Julci coś dolega, my mamusie uczymy się całe życie. Powodzenia!

Miłoszek
6 lat 7 miesięcy 13 dni

no wlasnie, to jest problem, kazdy mowi co innego, dieta mamy karmiacej to bardzo indywidualna sprawa. jak polozna powiedziala co moge jesc a czego zdecydowanie unikac to sie zalamamlam....moja mama jak to uslyszala, zlapala sie za glowe i powiedziala, ze wykarmila piersia dwoje dzieci i jadla wtedy normalnie. Nie nalezy z gory zakladac, ze urodzil sie nam alergik, wcale tak nie musi byc i trzeba miec nadzieje, ze nie jest...Ja od poczatku po porodzie probowalam jak to bedzie z nabialem, tyle sie slyszy o skazie bialkowej, jadlam sery, jogurty , jajko i na razie nie widze by bylo cos nie tak...dzis zjadlam kostke czekolady i tez bede obserwowac...nie dajmy sie zwariowoc, wiadomo - nie napcham sie fasolki po bretonsku ani samzonej cebuli, ale dieta musi byc bardzo zroznicowana, nie mozna odmawiac sobie wszystkiego i jechac na sucharach bo sa bankowo bezpieczne

Maja
6 lat 5 dni
avatar # Konto nieaktywne 27.10.2008 (10:40)

Jestem mamą 3-letniego chłopczyka i miesięcznej dziewczynki. Karmię ją moim mlekiem, ale malutką wysypało na twarzy. W zasadzie nie ograniczam się z tym co jem, ale nie objadam się ani czekoladą, ani owocami. Przy pierwszym dziecku nie musiałam, jadłam wszystko a synek nie miał żadnych wysypek na buzi. Córcia to inny przypadek. Pojawiły sie malutkie czerwone kropeczki. Podejrzewam, że to z jedzenia, bo nie przegrzewam jej, tzn. nie ubieram zbyt ciepło. Troszkę martwi mnie ta wysypka. Lekarz powiedział, że to nic takiego i że jej to przejdzie. Chciałam spytac czy możecie mi coś doradzić?
Pozdrawiam!

ja moige Ci jedynie doradzic abys skonsultowala sie ze specjalista, poloznikiem lub pediatra, zadna z nas nie ma chyba az tak kompetentnej wiedzy by udzielac tu rad...mozemy jedynie podzielic sie doswiadczeniami

Maja
6 lat 5 dni
avatar # Konto nieaktywne 27.10.2008 (15:45)

Zrozumiałe, chciałam tylko spytać co inne dziewczyny o tym sądzą. A mój lekarz nie udzielił mi zbytniej rady. Położna natomiast powiedziała bym zrezygnowała z wszystkiego co może uczulać. To niezbyt ciekawa rada. Ale dzięki :-)

fakt, jesli dziecko ma sklonnosci do alergii uczulac moze w zasadzie wszystko, dodajmy, ze jest to bardzo indywidualna sprawa. z tego co wiem bardzo alergenne jest krowie bialko, kakao, egzotyczne owoce, truskawki, maliny,orzechy, i pewnie mnostwo innych rzeczy. Wygoogluj sobie - "dieta matki karmiacej "a pewnie znajdziesz wiecej konkretow... ja jak na razie jem wszystko i jeszcze nie zauwazylam aby Majeczka gorzej sie czula, nie widze tez zadnych zmian skornych.ale cierpliwie i dikladnie obserwuje....

Maja
6 lat 5 dni
avatar # Konto nieaktywne 27.10.2008 (17:54)

Dziękuję Ci za poradę. Poszukam na pewno.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 21 czyk kobieta karmiaca może jesc owoce np banany albo inne
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.10.2008 (10:36)
Odpowiedzi: 27 Co może jeść??
Autor: Kasia2605 | Ostatnia odpowiedź: 18.8.2014 (19:40)