Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 16.10.2008 (10:36) Odpowiedzi: 21

czyk kobieta karmiaca może jesc owoce np banany albo inne

bardzo prosze o pomoc czy kobieta karmiaca piersia moze jesc owoce banany itp

avatar # Konto nieaktywne 16.10.2008 (11:35)

juz dobrze nie pamietam,ale wszystkie oprocz owocow pestkowych.

avatar # Konto nieaktywne 16.10.2008 (12:24)

W okresie karmienia nie wolno jeść owoców pestkowych ani pić soków z nich sporządzonych.
MIT - Nie ma badań na ten temat. Na pewno nie wolno pić kompotów sporządzonych z owoców wraz z pestkami, gdyż zawierają one pewne ilości szkodliwego kwasu pruskiego. Z takich samych powodów nie nalezy pić soków przygotowanych przemysłowo z owoców pestkowych. Jeśli nie jesteś uczulona na te owoce - nie ma powodu by rezygnowac z wiśni lub śliwek.

na początku, pierwsze 3 miesiące nie jadłam winogron i brzoskwin. raz zjadłam, to Ada miała okropne bóle brzucha. Banany jadłam już w 4 miesiącu. Teraz jem już wszystko, nawet czosnek, a na małą pijawke to nie działa

Adunia
6 lat 11 miesięcy 13 dni
avatar # Konto nieaktywne 2.11.2008 (10:56)

JA nawet w ciąży nie jem owoców cytrusowych .... potem tez nie bede.

cyrusów faktycznie jeszcze nie jadłam, bo się boję, a no i orzecha spróbowałam miesiąc temu pierwszy raz, ale wolę nie ryzykowac

Adunia
6 lat 11 miesięcy 13 dni

ja tam w ciąży jadłam wszystko, wiec i teraz nie wykluczam niczego ze swojej diety jak mi mówił mój lekarz- jeść można wszystko, ale z umiarem :D
Zuzia nie narzeka, żadnych kolek, alergii i tym podobnych :D <tfu tfu żeby nie zapeszyć> no ale każdy malec może reagować inaczej...

Zuzia
6 lat 3 miesiące 30 dni
Jestem w ciąży

Halo dziewczyny wybacie mi ale niekture z was pisza bzdury moja siostra jest polozna srodowiskowa i nawet odebrala Oliwie na swiat
JEDYNE OWOCE KTORYCH NIE MOZNA JESC TO Z DUZYMI PESTKAMI NP.BRZOSKWINIE
i ograniczac cytrusy ale to z czasem coraz czesciej je brac i wiencej tak jak i brzoskwinie naj lepiej po 3miesiacu ja ograniczylam sie tylko w tych owocach a od truskaiwek winogron babanow i kompotow nic sie nie dzieje moja mała jeszcze ani razu niemiala Kolki ani jej brzuszek nie bolał fakt faktem ma dopiero miesiac ale powoli i stopniowo wprowadzam jedzenie tak zawne cieżkie ze moge juz na spokojnie zjesc kotleta a nawet kebaba ;] wienc jedzcie wszystko ale ograniczono

Oliwia
5 lat 10 miesięcy 10 dni
Błażej
2 lata 9 miesięcy 1 dzień
avatar # Konto nieaktywne 2.12.2008 (20:28)

Ja jadłam i banany i synkowi nic nie było.

Witam ja odrazu po porodzie najadłam się bananów i Lence niec nie było.Później właściwie jadłam wszystkie w zależności od sezonu tyle, że nie przesadzałam z ilościami.Moim zdaniem to zależy od organizmu maluszka jesli nie sprawdzisz nie bedziesz wiedziała.Pozdrawiam

Lenka
6 lat 6 miesięcy 26 dni

odnośnie cytrusów, to w ciąży wcinałam mandarynki aż mi sie uszy trzęsły- ot taka zachcianka :D a teraz moja Niunia skończyła 7 m-cy i żadnej alergii nie ma... a wcina już naprawdę wiele rzeczy :D

Zuzia
6 lat 3 miesiące 30 dni
Jestem w ciąży

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 25 co może jesć kobieta która karmi piersia ?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 13.10.2008 (17:33)
Odpowiedzi: 21 Co może jeść??
Autor: Kasia2605 | Ostatnia odpowiedź: 18.8.2014 (19:40)
Odpowiedzi: 32 Jeść czy nie jeść ryby w ciąży?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 18.4.2011 (11:59)