Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Odżywki

avatar # Autor: Tusiahej Wysłano: 13.2.2012 (17:44) Odpowiedzi: 31

Jadłospis maluszka a problemy trawienne

jestem mamą 5-miesiecznej Natalki, od kilku tygodni wprowadzamy jej nowości, ale mamy z tym potworne problemy. Mała, od momentu wprowadzenia marchewki, około 3 tygodni temu, problemy z wypróżnianiem się i potworne gazy! Kiedyś robiła kilka kupek dziennie (karmiona piersią) a teraz jest ledwie jedna na kilka dni i to z wielkim trudem, okupiona potwornym spinaniem się. Próbowaliśmy rożnych sposobów, jabłek, soków, aby wszystko wróciło do normy, ale idzie kiepsko-wszystko bardzo jej smakuje, ale potem wielki problem ze zrobieniem kupy. ?Czy któraś z Was miała taki problem?
avatar # 13.2.2012 (20:51) Nawet mnie nie strasz, wczoraj dałam małemu trochę marchewki i dzisiaj nie było kupy a nie zdarzyło mu się to od momentu urodzenia! Szlag by to trafił...
Aleksander
3 lata 13 dni
avatar # 13.2.2012 (21:21) dziewczyny bo marchewka zatwardza, i jak sa takie problemy to najlepiej ją odstawic, i wprowadzic dopiero jak juz malenstwo bedzei jadło owoce typu jabłka np cały słoiczek, a teraz to sie wstrzymac, i zacząc wporwadzac owoce. nie ktorym dziecia nie słuzy marchew.
Filipek
4 lata 1 miesiąc 10 dni
Zuzia
1 rok 7 miesięcy 28 dni
avatar # 13.2.2012 (21:30) ja też polecam jabłka, powinno pomóc. I może podczas rozszerzania diety, troszkę więcej płynów, najlepiej wody, żeby żołądeczka nie zapychać lub delikatne soczki.
Blazej
2 lata 4 miesiące 25 dni
Marceli
7 lat 2 miesiące 7 dni
Borys
5 lat 5 miesięcy 8 dni
avatar # 13.2.2012 (21:40) u nas po marchewce też był problem po 4 dniach bez kupy poleciałam do lekarza....skończyło się na czopku glicerynowym na szczęście
Aleksander
4 lata 8 miesięcy 20 dni
avatar # 13.2.2012 (22:10) tak marchewka zatwradza i tez uwazam tak jak kolezanka poniej e trzeba podawac ja wtedy kiedy wprowadi sie tez jablko i inne deserki i obiadki zeby bilansowac diete i beda regularne wyprozniania a tak moze byc problem,a jak nie zrobi kupki po dlugim czasie to podaj jej czopek glicerynowy.
Kuba
6 lat 1 miesiąc 27 dni
avatar # 13.2.2012 (22:32) Jabłko rozluźnia kupkę także jak najbardziej tak na takie problemy. Jeżeli Twoje dziecko ma kłopoty tego typu uważaj też na kaszke ryzowa.
Oliwia Wiktoria
5 lat 6 miesięcy 10 dni
Kacper Józef
2 lata 2 miesiące 29 dni
avatar # 14.2.2012 (09:27) dzięki, no to lecimy po jabłuszka dzisiaj, a marchewka na razie się z nami żegna smilie1.gif
Natalia
3 lata 1 miesiąc 15 dni
avatar # 15.2.2012 (13:56) A czy wiecie jak na kupkę działa brokuł? Bo chciałabym podać jakieś warzywko nie tylko deserki, no więc jak nie marchew to może brokuł? Akurat jest po 4 miesiącu. I chyba ziemniaki ze szpinakiem...
Aleksander
3 lata 13 dni
avatar # 15.2.2012 (19:59) ja osobiście brokułów nie polecam, Natalce podała 2 razy po ukończeniu 5-miesiaca, ale strasznie bolał ją brzuszek. Szpinak jest fajny i dynia-rewelacyjna!
Natalia
3 lata 1 miesiąc 15 dni
avatar # 5.3.2012 (19:59) Filip zjada wszystko. marchewkę,banany,czarne jagody, itp....raz mu się zdarzyło,że kupki nie zrobił ale następnego dnia to nadrobił bez żadnego wysiłku. Zamiast soczków lub wody podaję mu na przemian dwie herbatki
1. BOBOVITA- tymianek,koper,mięta i anyż
2. BOBOVITA- rumianek,koper i anyż
Oby dwie herbatki są po 4. miesiącu.
Może u Ciebie też pomoże malutkiej ?
Filip
3 lata 29 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 17 Jadłospis 4-miesięcznego bobasa
Autor: Basiagt2 | Ostatnia odpowiedź: 25.7.2008 (13:48)
Odpowiedzi: 4 Dla maluszka
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 14.1.2010 (11:28)
Odpowiedzi: 9 biegunka u maluszka:(
Autor: mamcia20 | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2009 (19:56)
Odpowiedzi: 184 Imię dla maluszka .
Autor: Anonimowaa | Ostatnia odpowiedź: 11.12.2009 (20:58)