Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Odżywki

avatar # Autor: Basiagt2 Wysłano: 25.7.2008 (13:48) Odpowiedzi: 17

Jadłospis 4-miesięcznego bobasa

Witam! Mój synek kończy własnie 4 miesiące i zaczęłam wprowadzac nowe jedzonko-kaszkę i marchewkę Gerbera oraz soczki. Mam pytanie ile taki maluszek może tego zjeśc, bo muszę przyznac że Kubusiowi wyjątkowo dopisuje apetyt. Może którys rodzic poda mi przykładowy jadłospis dla takiego maleństwa? Z góry dziękuję. Acha-karmię go na przemian-piersią i mlekiem modyfikowanym( z przewagą tego drugiego ).
avatar # 17.8.2008 (12:14) witam.karmie narazie piersia.wieczorem przed spaniem podaje kaszke mleczno-bananowa.zjada do 6lyzeczek.potem przystawiam do piersi.rano miedzy 1 a 2 karmieniem podaje deserek.najlepiej wprowadzac 1rodzaj(np.marchewka-jablko)po tyg.mozna inny.ile zje tyle zje-kwestja indywidualna.pamietaj,zeby nie odstawiac calkiem od piersi do 9m.,nie wprowadzac kilku rodzajow na raz i nie zastapiac karmienia deserkiem.pozdrawiam
avatar # 17.8.2008 (21:19) Dziękuję Erica ;) ten temat poruszałam dosyc dawno, także do dzisiaj wiele sie zmieniło. Mały wcina zdrowo i jak na razie na szczęście nic mu nie dolega. Oby tak dalej. Dziekuję za radę;) Pozdrawiam
Kubuś
6 lat 8 miesięcy 26 dni
avatar # 15.9.2008 (23:08) cześć, to napisz teraz Ty basiagt2 jak wygląda ten jadłospis, bo ja właśnie jestem na tym etapie-na razie dawałam tylko kaszkę.
Julcia
6 lat 7 miesięcy 8 dni
avatar # 18.9.2008 (00:20) Rozszerzanie diety zaczęłam od samej marchewki Gerbera. Po 3 dniach dawałam już marchew z jabłkiem (po samym jabłku bolał go wtedy brzuszek). Ponieważ Kubus płakał z powodu zaparc zaczęłam mu dawac codziennie 4 łyżeczki suszonych śliwek Gerbera(mimo iż nie miał skończonych 5 m-cy) i problem rozwiazał sie natychmiast.Potem stopniowo wprowadzałam wszystkie owocki gdzie pisało ze mozna podawac po 4 m-cu. Acha-mój mały miał taki apetyt że zjadłby cały słoik, z początku sie bałam, ale lekarz powiedział, ze dawac mu tyle owocków ile zje. Pod koniec 4 m-ca zaczęłam podawac zupki jarzynowe. Teraz mały wcina już zupki z dodatkiem mięska (po całym słoiczku) ,purre marchewkowe z groszkiem,kaszki wszelkiego rodzaju. Jeżeli mam czas to zupki sama gotuję. Jak narazie Kubus wszystko toleruje i zjada z apetytem.
Powodzenia;) w razie pytań-służę pomocą. Pozdrawiam.
Kubuś
6 lat 8 miesięcy 26 dni
avatar # 18.9.2008 (12:29) Podziwiam małego Kubusia i jego apetyt.Mój Jasio jest w jego wieku i nie przepada za tego typu jedzeniem , a ponieważ karmię piersią nie stanowi to na razie problemu .Jeśli już zjada to jest to mniej niż pół słoiczka . Kiedy chcę żeby zjadł jakąś określoną ilość a tak jest z suszoną śliwką ( ma straszne zaparcia) podaje mu rozrzedzoną porcję w butelce wtedy wszystko znika .Na początku najlepiej wprowadzać jednoskładnikowe posiłki daje to gwarancje wychwycenia alergenów na które może być uczulone nasze dziecko.Jeśli chodzi o jadłospis to jest bardzo indywidualna sprawa w zależności od dziecka ale sposób Basi jest bardzo dobry . Tak naprawdę to każda zna znajdzie swoje własny menu a podyktują go nam nasze dziec .Np. mój synek nie znosi zielonych posiłków. gorąco pozdrawiam.
jaś
6 lat 8 miesięcy 17 dni
szymonek
13 lat 11 miesięcy 24 dni
Aniolek
4 lata 9 miesięcy 24 dni
avatar # 22.9.2008 (20:12) Jestem właśnie po pierwszej dawce marchewki:) No Julia na początku strasznie się krzywiła więc zrobiłam jej przerwę i za pół godz znowu wróciłam do marchewki. Juz było oki. Teraz czekam jak organizm ją zaakceptuje. Owoce chyba dam trochę później, bo myślę że jak Julia je skosztuje to warzywa pójdą w zapomnienie:)
Julcia
6 lat 7 miesięcy 8 dni
avatar # 22.9.2008 (22:30) moja mala juz dostala w 3 miesiacu marchewke jabluszko karmie butla teraz tylko na bebiko 2r bo pustego mleka nie chce je teraz wszystko lacznie z fasola ja sie nie przejmowalam co ludzie gadaja wiem ze malej smakowalo mozesz dawac chrupki biszkopty oraz ziemniaczki z maselkiem
izabela
6 lat 9 miesięcy 19 dni
Jestem w ciąży
avatar # 23.9.2008 (10:51) popieram , jeśli małej to wszystko pasuje to jest ok.mój pierwszy synek też wszystko wcinał , wolał jeść to co my ,a najlepiej z naszych talerzy.
jaś
6 lat 8 miesięcy 17 dni
szymonek
13 lat 11 miesięcy 24 dni
Aniolek
4 lata 9 miesięcy 24 dni

Witam

Mam prawie półroczną córeczkę, do niedawna karmiłam ją wyłącznie piersią. Teraz zaczynam pomału wprowadzać nowe pokarmy w tej kolejności: sok z marchewki z sokowirówki, gotowana i zmiksowana marchewka, sok z jabłka gerbera (zwymiotowała), marchewka z jabłuszkiem zmiksowane (przyjęło się). Zastanawiam się co mogłabym jej dawać dalej?
Plusem jest robienie kupek codziennie a nie jak kiedyś raz w tygodniu.

Minusem jest to że Pat przyzwyczajona jest do ssania i ma problem z jedzeniem z łyżeczki - wygląda to bardziej na lizanie niż normalne wkładanie łyżeczki do ust. Jak już się uda włożyć to się dławi. I niestety strasznie długo idzie jedzenie tym trybem.
Ma ktoś na to radę?

synek mojej kumpeli tez tak mial...wpadla wiec na to by to co dostaje lyzeczka,rozrzedzic ciut woda i dac w butelce...sprawdzilo sie...pozniej sprobowala lyzeczka raz,drugi raz,piaty,dziesiaty i w koncu matti sie nauczyl wymaga to troche cierpliwosci

Zoe Julia
6 lat 1 miesiąc 3 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 31 Jadłospis maluszka a problemy trawienne
Autor: Tusiahej | Ostatnia odpowiedź: 13.2.2012 (17:44)
Odpowiedzi: 688 staranie o bobasa
Autor: paulinka2007ju | Ostatnia odpowiedź: 19.10.2011 (14:03)
Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 7 MENU 3 MIESIĘCZNEGO DZIECKA!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 9.1.2009 (12:14)