Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: mika_200 Wysłano: 1.7.2008 (07:48) Odpowiedzi: 257

Skaza białkowa

Witam jestem mama dwojki wspaniałych dzieci (Michałka 7 lat i Zuzi 5miesiecy) . Z pierwszym dzieckiem było wszystko wpoządku , natomiast córeczka urodziła cie z skazą białkową,.Lekarz twierdził że do 3 miesiaca przejdzie ale niestety tak nie jest .Skaza jest nadal ,karmie ja zupkami z BOBOVITY jedyne ktore jej słuza .Nie mogłam jej karnic piersią dlatego od 3 tyg. jest na Bebilonie pepti.Jeżeli ktoś jest w takiej sutuacji prosze o porady .Pozdrawiam
avatar # Konto nieaktywne 1.7.2008 (15:35) Witaj. Jestem mamą 14 letniej Klaudii i 6 miesięcznego Łukaszka. Łukaszek też ma skaze. Pomimo mojej diety bezmlecznej musiałam przestac karmic piersia. Podaję mu Nutramigeni kleik ryżowy. Próbowałam podać mu kaszke ryżową z jabłkami (dla dzieci ze skazą) niestety tez ma po niej wysypke tak i po soczku z jabłuszka. Bywa że dzieci są uczulone tez na wit. C. Jest takie jedzonko o nazwie Sinlac dostepne w sklepach (np. tesco, roosman) bez recepty. Jest to dla alergigów własnie i podobno nie ma sygnałów ze uczula. Raz podałam to synkowi i miał biegunke. Za pare dni spróbuje znowu. Ma tez wysypke po kazdej szczepionce... A opinie lekarza ze to minie po 3 miesiacach... Hm, pierwsze słysze.... Ja sie dowiedziałm, ze po roku... a moze wogóle...
avatar # Konto nieaktywne 2.7.2008 (16:29) a moj rafalek od 3 tyg zycia mial zdiagnozowana skaze bialkowa, mowiono mi ze przejdzie ale...teraz ma 21 miesiecy i nic a nic nie jest lepiej. tez nie karmilam piersia, sinlac go uczylal wiec jest na nutramigenie do dzis. poza NABIALEM w kazdej postaci uczula go wiele innych prodoktow np. do 18 mc byla to marchew i jablka, do dzis kurczak, groszek, banany, oliwa z oliwek, ryz i w zasadzie to bardziej sie orientuje w tym co go nie uczula niz uczula hehe.w zasadzie to bezpieczne sa ld aniego moze z 8 produktow! kremow i masci na cialko wyprobowalismy juz wiele, jak go wysypuje konczy sie na slabym sterydzie i tyle- inaczej nocke mamy z glowy! nic mi nie pozostaje jak tylko wierzyc ze to cholerstwo wreszcie mu przejdzie.... pozdrawiam mamuski alergikow!! ;)
avatar # 3.7.2008 (13:41) do makaroone , to ze ma wysypke po kazdej szczepionce moze byc wynikiem uczulenia na bialko jaj kurzego.Moj synus Maks ma obecnie 17 mieisecy i wlasnie jest skazowcem od urodzenia i generalnie alergikiem na wiele produktow, miedzy innymi rowniez na bialko jaja kuzrego ktore zawiera sie w skladzie szcepionek dla dzieci.Problem ten rozwizazuje sie poprzez skierownaie do oddzialu zakaznego w szpitalu dziecieym i tam jest wykonywana specjlana szczepionka dla alergikow.W ikazdym regionie Polskim moze jest inaczej ale prosze o zapytania pediatry prowadzacego to on wystawi skierowanie i wytlumaczy gdzie powinna sie pani udac.Pozdrawiam:)
avatar # Konto nieaktywne 3.7.2008 (20:50) Dziękuję za radę, po kolejnej szczepionce jeśli mu znowu wyskoczy wysypka to planuje coś z tym zrobić, tymbardziej że mój ojciec jest uczulony na antybiotyki i może to przeszło na mojego synka. A w szczepionkach jest neomecyna...
avatar # 3.7.2008 (22:09) Witaj!
Mój syn obecnie jest już dużym chłopcem. W tej chwili ma skończone 11 lat. Problem skazy białkowej pojawił się zaraz po urodzeniu. Miał niesamowitą wysypkę. Kiedy poszłam do lekarza to kazał mi przede wszystkim odstawić go od piersi. Wówczas polecił mi mleko sztuczne. Nie było na rynku takiego mleka którego bym mu nie dawała. Po ostatniej próbie doszło nawet do tego że dostał wysypki aż w środku jamy ustnej i to do tego stopnia że musiałam natychmiast jechać z nim do szpitala bo zaczął puchnąć i dusić się. Wtedy stwierdziłam, że czas najwyższy poprostu zmienić lekarza i podjąć inną metodę. Trafiłam na bardzo fajną lekarz pediatrę i ona mi wówczas powiedziała że nie ma co dziecko uszczęśliwiać na siłę mlekiem bo przecież świat się na tym nie kończy. Nic dziecku się nie stanie jeśli do roku czasu nie będzie na mleku i artykułach z tym związanych. Jednocześnie powiedziała mi, że to nie jest prawdą jak dziecko nie pije mleka to kości, zęby słabe itd. Jeżeli dziecku kiedy skończy rok poda się mleko i wszystko co z nim związane nie będzie miało żadnych uczuleń ani wysypek to znaczy że już jej nie będzie miało. Ale jeśli po pierwszym jego posiłku po skończeniu roku nastąpi szybko wysypka to niestety jest skazowcem do końca. Mój syn nie pił mleka do prawie 1,5 roku i wszystko się na szczęście cofnęło, a teraz pije mleko litrami je nabiał i jest spokój. Dlatego trzeba dać sobie na luzik nie faszerować dziecka żadnymi produktami gdzie jest białko i przetrwać do tego czasu. A wtedy po tym okresie spróbować podać pierwszy lepszy produkt z tej bazy i zobaczyć reakcję. Życzę wytrwałości i zdrówka.
avatar # Konto nieaktywne 4.7.2008 (07:25) king_s71 - To ciekawe o czym piszesz... I może to jest sposób... Tylko czym w takim razie karmiłas swoje dziecko do 1,5 roku?
zuzia może miec jeszcze niedojżały układ pokarmowy do jedzenia zupek z bobowity i innych pokarmów ma jeszcze czas.prosze jej podawac pokarmy czesciej ale w mniejszych ilościach.np.butle z bebilonem pepti
czyli np.150 ml wody przegotowanej i 7 miarek lub nawet 6 mleka.
u naszej małej też to podejżewaliśmy miała takie same objawy lekarka powiedziała że to najlepsze rozwiązanie i dzsiaj sie udało.prosze spróbowaci napisać mi jak sie udało???
pozdrawiam
zuzia może miec jeszcze niedojżały układ pokarmowy do jedzenia zupek z bobowity i innych pokarmów ma jeszcze czas.prosze jej podawac pokarmy czesciej ale w mniejszych ilościach.np.butle z bebilonem pepti
czyli np.150 ml wody przegotowanej i 7 miarek lub nawet 6 mleka.
u naszej małej też to podejżewaliśmy miała takie same objawy lekarka powiedziała że to najlepsze rozwiązanie i dzsiaj sie udało.prosze spróbowaci napisać mi jak sie udało???
pozdrawiam
avatar # 4.7.2008 (17:00) Mnie się wydaje, że mylicie kilka rzeczy ze sobą. Skaza białkowa (alergia na wszelkie białka) to nie to samo, co alergia na białko mleka krowiego. Warto też się zastanowić, czy dziecko nie jest atopowcem (atopowe zapalenie skóry).

Celna uwaga z tym jajkiem i szczepionką.
Mój wychował się na kaszkach bezmlecznych. Bobovity kaszki np. jabłkowe lub inne owocowe. Wystarczyło zamiast mleka dodać wodę letnią. Oprócz tego gotowałam zupki typowo jarzynowe tyle tylko, że zamiast mięsa bo niestety one też zawierały białko gotowałam na samej wodzie i dodawałam już na sam koniec po wyłączeniu na czubeczek łyżeczki odrobinkę masła. Ta wersja była mniej więcej 2 razy w tygodniu robiona a tak normalnie to tylko na wodzie. Do smaku odrobinka wegety lub soli. Nie dużo tyle tylko żeby zmienić smak. Pochłaniał zupki z takim apetytem że miło było gotować. Ziemniaczek plus marchewka gotowana. Oprócz tego piekłam lub dusiłam w rondelku jabłuszko. To poprostu uwielbiał. Pił różnego rodzaju soczki jak również deserki ze słoiczków. W każdym bądź razie nigdy nie był głodny.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 10 Skaza białkowa u Dwulatka
Autor: sysunia2909 | Ostatnia odpowiedź: 18.8.2012 (09:32)
Odpowiedzi: 96 Skaza białkowa u dziecka co mu podawać do jedenia
Autor: tonnia | Ostatnia odpowiedź: 18.1.2009 (20:38)
Odpowiedzi: 9 Skaza bialkowa
Autor: Anioleczek16 | Ostatnia odpowiedź: 29.11.2011 (19:09)
Odpowiedzi: 14 jak rozpoznac skaze białkową u dziecka??
Autor: Etii | Ostatnia odpowiedź: 22.9.2012 (13:43)