Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Przepisy

avatar # Autor: Simi Wysłano: 24.8.2010 (11:17) Odpowiedzi: 63

Menu 4 miesięcznego dziecka

Witam.
Moja córka za parę dni skończy 4 miesiące. Chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej powinien wyglądać jej jadłospis. To znaczy ile razy dziennie mleko. Czy podawać kaszki i te różne obiadki. Jak i ile razy. Co najlepiej na początek wprowadzić a czego unikać. Może podałybyście swoje menu Waszych maluchów żebym zobaczyła jak to ma mniej więcej wyglądać.
Z góry bardzo dziękuję.
avatar # 24.8.2010 (11:57) najlepiej zaczać od jabłuszka
Julka
5 lat 9 miesięcy 19 dni
Angelika
1 rok 10 miesięcy 4 dni
avatar # 24.8.2010 (12:11) No tak, ale chciałabym zobaczyć jak mniej więcej taki jadłospis wygląda żebym mogła się wzorowac na tym. Wiedzieć co mniej wiecej o której godzinie podawać i ile.
Dagmara Natalia
4 lata 5 miesięcy 4 dni
avatar # 24.8.2010 (14:34) Napiszę jak to było u mnie, jednak ja karmiła piersią więc dopiero pierwszy posiłek wprowadzałam ok 6 miesiąca życia. O ile dobrze pamiętam to moja córcia pierwszy posiłek jaki zjadła to było jabłuszko, później wprowadzałam warzywka marchewkę, ziemniaczka. A gdy już jadła zmiksowane zupki i kaszki to nasz jadłospis wyglądał mniej więcej tak:
- na śniadanie mleczko
- na 2 śniadanie kaszka
- na obiad ok godz 13 zupka jarzynowa (każdego dnia z różnymi składnikami)
- po południu jadła deserek najczęściej ze słoiczka, bądź jakiś owoc
- a na kolację kleik ryżowy bądź kaszka

Czasem dostawała soczki owocowe, jakieś herbatki i na żądanie między posiłkami karmiłam piersią
Wiktoria
6 lat 10 miesięcy 25 dni
avatar # 24.8.2010 (14:37) u nas wyglada to tak kochanasmilie1.gif

8-butla 180ml
12 -kaszka na 150ml mleka, taka bezglutenowa owocowa
16-obiad: zupka jarzynowa lub z mieskiem, czasem dadaje kaszke ryzowa albo robie troche kaszki ryzowej na mleku i mieszam z zupka
18-deser pol sloiczka owockow, bylo jabluszko z gruszka i banan z brzoskwinia i jablko z jagoda naraziesmilie1.gif
ok 21 butla 210ml mleka

w nocy juz nie je , chociaz ostatnio swiruje i dalam dwa razy butle smilie1.gif

zaczynalam od podawania njapierw kaszki ktora mozna zrobic z mlekiem i jednego owocka i jednego wzrzywka, np: przez 3 dni po pare lyzeczek kaszki na probe, po tych 3 dniach jak nic sie nie dzialo proba z jabluszkiem, potem znowu jak wsio oki proba z marchewka a potem juz dwa owocki, dwa warzywka itd, na poczatek dawalam sloiczki ,teraz zupki gotuje a owoce daje ze sloikowsmilie1.gif

przy tych probach dawalam mu w porze jedzenia, czyli o 16 troche marchewki a potem butla i tak co dzien coraz wiecej warzywek coraz mniej mleka az przeszlismy z butli na obiadek

czasami na obiadek robie tez kaszke warzywna np marchewkowasmilie1.gif

jak cos mi sie przypomni albo cos to pytaj

a i jeszcze w miedzyczasie daje soczki np 100ml przez caly dzien daje popijac po jedzeniu i w ciagu dnia jak np marudzi, soczki tez zaczynalam od paru lykow i tez jeden lub dwa owoce w skladzie,

wczesniej pil sama wode, teraz robie jeden dzien z soczkiem drugi dzien z woda, albo woda smakowa bo w tym kraju nie ma wody dla niemowlat jest tylko woda o jakim smakuoczy.gif
dawid
8 lat 3 miesiące 17 dni
Nathan
4 lata 6 miesięcy 1 dzień
avatar # 24.8.2010 (21:33) witajcie

jestem w szoku to co przeczytalam i zastanawiam sie czy ja zle karmilam dziecko gdy mialo 4 miesiace czy zmienily sie tak drastycznie zalecenia co do karmienia ?

jak dziecko konczy 4 miesiace to owszem trzeba zaczac podawac nowe smaki/ nowe posilki ale po kolei i bardzo ostroznie........ zaczyna sie od sloiczkow zalecanych od 4 miesiaca ale daje sie po pare lyzeczek i czeka pare dni czy nie pojawi sie np uczulenie na dany pokarm ....... pozatym nie podaje sie wszystkie od razu tylko pierwze deserki po pewnym czasie obiadki i kaszki.......... 4 miesieczne dziecko ma bardzo wraznliwy żoładeczek i trzeba uwazac aby nie bylo rewolucji.....
podstawowym pokarmem takiego malucha jest MLEKO a z płynów woda ( przegotowana) nie smakowa...........

to sa moje odczucia i napisalam tak jak ja robilam !
Wiktoria Aleksandra
5 lat 5 miesięcy 25 dni
Radosław Tomasz
3 lata 7 miesięcy 14 dni
Aniołek
6 lat 5 miesięcy 26 dni
olusia25 napisała:
woda ( przegotowana) nie smakowa...........
woda smakowa ktora ja podaje jest przeznaczona dla niemowlat po 4 miesiacu zycia tak jak niektore dania sloiczkowe smilie1.gif
dawid
8 lat 3 miesiące 17 dni
Nathan
olusia25 napisała:
pozatym nie podaje sie wszystkie od razu tylko pierwze deserki po pewnym czasie obiadki i kaszki..........
ja uwazam ze najpierw podaje sie kaszke bezglutenowa bo jest robiona na mleku wiec moze najmniej zaszkodzic ewentualniesmilie1.gif potem jeden owoc i jak sie nic nie dzieje jedno warzywko ,oczywiscie po pare lyzeczek stopniowo sie zwieksza ilosc skladnikow czyli dwu skladnikowe deserki czy zupki itd itd... ale to jest tez tylko moje zdanie starszego zaczynalam karmic tak samosmilie1.gif
dawid
8 lat 3 miesiące 17 dni
Nathan
avatar # 25.8.2010 (11:56) menu 4 miesiecznego dziecka to mleko mleko mleko i powolutku wprowadzamy cos nowego po troszku
nie ma co przesadzac zeby dziecko potem nie nabawilo sie ciezkiej alergi

ja zaczelam od jabluszka, dawalam po troszku codziennie, potem znowu cos tam nowego i znowu od minimalej ilosci do wiekszej porcji przez kilka dnii
tak samo z zupkami
zaczelam od marchewki ugotowanej zmiksowanej i co kilka dni dodawalam cos nowego...ziemniaczka, pietruszke, buraczka etc
dziecko sie nie najada nowosciami od razu wiec to raczej taka zabawa
Franek
5 lat 2 miesiące 8 dni
Felicja
1 rok 9 miesięcy 18 dni
avatar # 25.8.2010 (12:01) Dziekuję Wam wszystkim za pomoc smilie1.gif
dzisiaj dam jej marcheweczkę na parze. Zobaczymy czy jej posmakuję smilie3.gif
Dagmara Natalia
4 lata 5 miesięcy 4 dni
Simi napisała:
Dziekuję Wam wszystkim za pomoc smilie1.gif dzisiaj dam jej marcheweczkę na parze. Zobaczymy czy jej posmakuję smilie3.gif
to zacznij od malenskiej porcji bo marchewka lubi uczulac
Franek
5 lat 2 miesiące 8 dni
Felicja
1 rok 9 miesięcy 18 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 7 MENU 3 MIESIĘCZNEGO DZIECKA!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 9.1.2009 (12:14)
Odpowiedzi: 18 Menu malucha 9 - cio miesięcznego
Autor: sad633 | Ostatnia odpowiedź: 26.11.2009 (13:51)
Odpowiedzi: 3 Menu siedmiomiesięcznego dziecka
Autor: Alutka25 | Ostatnia odpowiedź: 2.1.2010 (00:42)
Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 30 Rozwój 6, 5 miesiecznego dziecka
Autor: justyna1609 | Ostatnia odpowiedź: 26.3.2011 (08:13)