Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Przepisy

avatar # Autor: Simi Wysłano: 24.8.2010 (11:17) Odpowiedzi: 62

Menu 4 miesięcznego dziecka

Witam.
Moja córka za parę dni skończy 4 miesiące. Chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej powinien wyglądać jej jadłospis. To znaczy ile razy dziennie mleko. Czy podawać kaszki i te różne obiadki. Jak i ile razy. Co najlepiej na początek wprowadzić a czego unikać. Może podałybyście swoje menu Waszych maluchów żebym zobaczyła jak to ma mniej więcej wyglądać.
Z góry bardzo dziękuję.
olusia25 napisała:
witajcie

jestem w szoku to co przeczytalam i zastanawiam sie czy ja zle karmilam dziecko gdy mialo 4 miesiace czy zmienily sie tak drastycznie zalecenia co do karmienia ?

jak dziecko konczy 4 miesiace to owszem trzeba zaczac podawac nowe smaki/ nowe posilki ale po kolei i bardzo ostroznie........ zaczyna sie od sloiczkow zalecanych od 4 miesiaca ale daje sie po pare lyzeczek i czeka pare dni czy nie pojawi sie np uczulenie na dany pokarm ....... pozatym nie podaje sie wszystkie od razu tylko pierwze deserki po pewnym czasie obiadki i kaszki.......... 4 miesieczne dziecko ma bardzo wraznliwy żoładeczek i trzeba uwazac aby nie bylo rewolucji.....
podstawowym pokarmem takiego malucha jest MLEKO a z płynów woda ( przegotowana) nie smakowa...........

to sa moje odczucia i napisalam tak jak ja robilam !

tez tak robilam jak ty ale deserki wprowadzilam mu jak mial 2,5 miesiaca nic mu nie bylo
Gracjan - Mieczysław
4 lata 9 miesięcy 30 dni
Lena Ewelina
3 lata 2 miesiące 7 dni
Rybka19883 napisała:
olusia25 napisała:
witajcie

jestem w szoku to co przeczytalam i zastanawiam sie czy ja zle karmilam dziecko gdy mialo 4 miesiace czy zmienily sie tak drastycznie zalecenia co do karmienia ?

jak dziecko konczy 4 miesiace to owszem trzeba zaczac podawac nowe smaki/ nowe posilki ale po kolei i bardzo ostroznie........ zaczyna sie od sloiczkow zalecanych od 4 miesiaca ale daje sie po pare lyzeczek i czeka pare dni czy nie pojawi sie np uczulenie na dany pokarm ....... pozatym nie podaje sie wszystkie od razu tylko pierwze deserki po pewnym czasie obiadki i kaszki.......... 4 miesieczne dziecko ma bardzo wraznliwy żoładeczek i trzeba uwazac aby nie bylo rewolucji.....
podstawowym pokarmem takiego malucha jest MLEKO a z płynów woda ( przegotowana) nie smakowa...........

tez tak robilam jak ty ale deserki wprowadzilam mu jak mial 2,5 miesiaca nic mu nie bylo

znowu sie zaczyna
to ze Gracjanowi Mieczysławowi nic nie było to jeszcze nie znaczy, że dobrze robisz.....i że nic mu nie będzie za kilka lat
wiesz co to jest astma oskrzelowa? alergia? AZS?
to poczytaj
Franek
5 lat 7 dni
Felicja
1 rok 7 miesięcy 17 dni
avatar # 26.8.2010 (10:01) Ja mojej jak miała trochę ponad 3 miesiące dałam soczek. i źle się to skończyło. okropnie brzuszek ją rozbolał... Więc teraz wszystko po mału i delikatnie żeby znowu jej nic nie bolało.
A co do deserków w wieku 2,5 miesiące... hmm... dziwne
Dagmara Natalia
4 lata 3 miesiące 3 dni
avatar # Konto nieaktywne 26.8.2010 (10:44) 2,5 msc to za wczesnie dla dziecka na takie nowosci....!
avatar # 26.8.2010 (10:46) Witamsmilie1.gif
Moja Maja za 2 dni skonczy 4 miesiace.Jest na mm i jak skonczylysmy 3,5 miesiaca Pani doktor stwierdzila ze powolutku zaczniemy wprowadzac nowosci.Zaczelismy od zageszczania mleczka kleikiem na 100ml 1 miarka taka jak do mleka-2 razy dziennie.I stopniowo jadlysmy jakbluszko,w 1szy dzin jedna lyzeczke,w drugo dwie w trzeci 3.Tak samo poznej z marchweczka.Nastepnie weszlo jedzonko dwuskladnikowe i na dzien dzisiejszy dzielimy sloiczek na 2-3 dni.
Jak skonczy 4 miesiace mamy zjesc zupke jarzynowa i powoli rozszerzac diete o obiadki.
Poki co jedzonko jest "poznawaniem smakow"i wciaz co 3 h Maja dostaje 150 ml mleczka w butli.
Powiem szczerze ze gdyby Pani doktor nie dala nam przyzwolenia i jasnych wskazowek jak mamy jesc,nie zdecydowalabym sie sama podawac Mai jakiegokolwiek jedzonka przed skonczeniem 4 miesiaca.
MAJA
4 lata 3 miesiące 3 dni
ANTOSIA
8 miesięcy 10 dni
avatar # Konto nieaktywne 26.8.2010 (10:46)
natagra napisała:
moja kolezanka ma ponad 2 letnia coreczke ktora karmi piersia a teraz jeszcze jest w polowie drugiej ciazy...
i jest b. zadowolona
smiley25.gif
Ojej...w sumie dobrze bo dzidziusia urodzi i mleczko bedzie ale co powie tej starszzej corce? Ze to juz nie jej cycus tylko braciszka czy siostrzyczki?????
Zreszta...wyjdzie gdzies ze przez 3 moze 4 lata bedzie karmic teraz piersiaoczy.gif
avatar # Konto nieaktywne 26.8.2010 (10:49) Asilulka no widzisz tobie lekarz dał jasne wskazania co i kiedy i jak. Sama bys sie bała i ja tez bym nie dała 3 msc dziecku cos innego niz mleczko a tu 2,5msc i deserki?/oczy.gif No cuz...

Ale powiem tak kiedys było tez inaczej i jak moja mama powiedziała ze jak ja skonczyłam 4msc to mnie napasła kwasnym mlekiem i ziemniakami i nic mi nie było to ja byłam w szoku!
avatar # 26.8.2010 (10:57) rybka twierdzi ze jej lekarz tak zalecil
ale dla mnie to jakis znachor albo felczer
albo po prostu lekarz ktory nie czyta nie rozwija sie nie doksztalca i jego rozwoj sie zatrzymal 15 lat temu
Franek
5 lat 7 dni
Felicja
1 rok 7 miesięcy 17 dni
Rybka19883 napisała:
eserki wprowadzilam mu jak mial 2,5 miesiaca nic mu nie bylo

W szoku jestem , ale rodzice robią takie rzeczy tylko na własna odpowiedzialność

Sylwiaaa131 napisała:
2,5 msc to za wczesnie dla dziecka na takie nowosci....!

Zgadzam się z Tobą

Dodam jeszcze, że u mojej córci po ukończeniu 1.5 miesiąca wykryto alergię, więc u nas wprowadzanie jedzonka odbywało się bardzo stopniowo i ostrożnie dzięki czemu od razu wyłapywałam na co Wiktoria jest uczulona, ale na szczęście mała już wyrosła z alergii smilie1.gif
Wiktoria
6 lat 8 miesięcy 24 dni
Rybka19883 napisała:
olusia25 napisała:
witajcie

rybka ale twoj mały był wczesniakiem to jemu podawał jedzenie jak miał 1,5miesiaca chyba dobrze mysle
kUBA
8 lat 4 miesiące 5 dni
OLIWIA
9 lat 6 miesięcy 16 dni
Mikołaj
4 lata 8 miesięcy 12 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 7 MENU 3 MIESIĘCZNEGO DZIECKA!!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 9.1.2009 (12:14)
Odpowiedzi: 18 Menu malucha 9 - cio miesięcznego
Autor: sad633 | Ostatnia odpowiedź: 26.11.2009 (13:51)
Odpowiedzi: 3 Menu siedmiomiesięcznego dziecka
Autor: Alutka25 | Ostatnia odpowiedź: 2.1.2010 (00:42)
Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 30 Rozwój 6, 5 miesiecznego dziecka
Autor: justyna1609 | Ostatnia odpowiedź: 26.3.2011 (08:13)