Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Choroby

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 26.9.2011 (17:38) Odpowiedzi: 7

Żylaki odbytnicy u dziecka

Witam smilie1.gif mój synek ma 19miesięcy.Ostatnio zauważyłam u niego w pupie dziwnie nabrzmiałą żyłkę.Poszłam z nim dziś do lekarza i pediatra stwierdzila,że to mogą być żylaki odbytusmilie2.gif dala nam skierowanie do poradni chirurgii dziecięcej. Jutro będę dzwonić i go rejestrować. Na szczęście nie ma żadnych przykrych dolegliwości typu ból,zaparcia czy krwawienie z odbytu,ale bardzo się tym zmartwiłamsmilie2.gif A tymczasem chciałabym zapytać czy dziecko którejś z Was miało hemoroidy? Jak postępować w takiej sytuacji i jakie jest leczenie u tak małego dziecka? Bardzo mnie to niepokoi,nie mam pojęcia jak wytrzymam do wizyty u lekarzasmilie2.gif Pozdrawiam
avatar # 26.9.2011 (22:18) O matko! Takie maleństwo i żylaki? Zawsze kojarzyłam tę chorobę z osobami starszymi. Trzymam kciuki za Was.
avatar # Konto nieaktywne 26.9.2011 (22:42) Ja od 5 lat z tym walczę... ale nie wiem jak to jest z małymi dziećmi...
dodam że to nie muszą być żylaki odbytu... to mogą być fałdki odbytowe czasem tak się też dzieje i ponoć nie trzeba się nimi przejmować... ale to już musisz dowiedzieć się od chirurga .. postępowanie? hmmm... nie można siedzieć na zimnym i przede wszystkim wzbogać dziecko w błonnik aby miało luźne stolce tak aby nie miało problemu z załatwianiem się bo to też wzmaga te paskudztwo... takiemu malutkiemu aniołeczkowi za bardzo nie pomożesz bez porady lekarza ale na pewno nie zaszkodzą okłady z kory dębu... można to kupić w aptece i zaparzać jak zioła... następnie namoczyć gazę i przykładać do tego miejsca ... powodzenia i oby nie były to żylaki
avatar # Konto nieaktywne 27.9.2011 (13:29) Ananke bardzo dziękuję za odp. Ja oczywiście mam nadzieję,że to nie są żylaki. Jednak troche tak to wygląda. Wizyte mam dopiero na 17 pazdziernika,chociaz to i tak nie najgorzej,bo w innych szpitalach wogóle nie mieli już miejsc albo terminy dopiero na styczeńsmilie2.gif Może uda mi się gdzieś załatwić prywatnie. Bo do tego czasu w zasadzie niewiele mogę zrobić. Dobrze,że synka to nie boli,bo gdyby tak było to bym to widziala. A on zachowuje się tak jak zwykle. Wlaściwie to ta żyłka "wychodzi" tylko od czasu do czasu. Nawet nie mam za bardzo jak pokazać tego lekarzowi bo kiedy wczoraj ją zauwazylam to odrazu chcialam pojechać do przychodni ale zanim go umyłam to już jej nie było. Wcześniej zrobiłam zdjęcie żeby móc to jakoś pokazać. I przypuszczam że temu chirurgowi również jedynie w ten sposób bede mogla to pokazać. Ale to chyba nawet lepiej ze nie ma tego caly czas. Eh mam nadzieję,że skończy się na strachuchlip.gif
avatar # 20.10.2011 (10:16) Mój starszy syn niestety tez sie nabawil, ale to niestety przez czeste zaparcia;/ Pediatra poki co przepisala nam masc Posterisan i bedziemy kontrolowac.
Wojtuś Grześ
5 lat 11 miesięcy 19 dni
Michaś Ryś
4 lata 2 miesiące 6 dni
avatar # Konto nieaktywne 20.10.2011 (16:39) Ja byłam z malym w pon. u chirurga dziecięcego zbadał go palcem od środka i powiedzial,że tam nie ma żadnych zmian-na szczescie. Przepisał czopki distreptaza i kazał robić nasiadowki w korze dębu i za 3tyg. do kontroli. Mam nadzieje,że to pomoże i że ta żyłka ktora czasem "wychodzi" zninknie na dobre.
Secondshe a czy u Twojego synka jest to widoczne caly czas czy też sie,że tak powiem,chowa?
avatar # 20.10.2011 (16:43) U niego widać bardzo po wypróżnieniu, chociaż ostatnio jak go szykowałam do nocnego spania to mimo, ze sie nie zalatwial, bylo bardzo widac, caly odbyt obrzekniety.
Wojtuś Grześ
5 lat 11 miesięcy 19 dni
Michaś Ryś
4 lata 2 miesiące 6 dni
avatar # Konto nieaktywne 20.10.2011 (16:53) U mojego właściwie tylko po kupce i to nie zawsze. No i jest to w zasadzie tylko jedna taka nabrzmiala żyłka.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 8 sen miesięcznego dziecka !!!
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 19.11.2008 (14:56)
Odpowiedzi: 2 spanie dziecka
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 6.12.2008 (13:09)
Odpowiedzi: 54 imie dla dziecka???
Autor: aga040884 | Ostatnia odpowiedź: 6.12.2008 (13:26)
Odpowiedzi: 12 gdy on nie chce dziecka......
Autor: Edyta255 | Ostatnia odpowiedź: 19.1.2009 (18:43)
Odpowiedzi: 4 Imie dla dziecka
Autor: natunia20 | Ostatnia odpowiedź: 25.2.2009 (15:06)