Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Choroby

avatar # Autor: marta63210 Wysłano: 6.5.2012 (12:02) Odpowiedzi: 16

wysoka temperatura

Witam. Bardzo proszę o porady jak zbić wysoką gorączkę. Dopiero co wyszłam 20 kwietnia ze szpitala a Olek w nocy zaczął wysoko gorączkować, podaję mu nurofen forte w zalecanej dawce i robię okłady, ale gorączka spadła tylko do 38,1. już nie wiem co robić a do lekarza nie mam dziś gdzie iść.
avatar # 6.5.2012 (12:49) przy wysokiej gorączce lepiej działają czopki niż syropy... raz podawaj naprzemiennie ibuprofen i np. paracetamol, dużo picia, i nie ubieraj lekko
nawilżaj powietrze
Lidia Anna
4 lata 4 miesiące 1 dzień
Antonina Michalina
2 lata 4 miesiące 21 dni
avatar # 6.5.2012 (12:59) o czopku nie pomyślałam i chyba teraz tego spróbuję, pić i jeść nie chce z łyżeczki tylko popija wodę a ubrałam go w spodnie i bluzkę na krótki rękawek bo tak mi w szpitalu kazali ubierać, jak tam miał gorączkę to leżał na koszulce i majteczkach i nie było mowy o przykryciu go.
aleksander
6 lat 9 miesięcy 2 dni
Zosia
3 lata 11 miesięcy 25 dni
ajlanka napisała:
i nie ubieraj lekko

raczej właśnie ubieraj lekko i w domu niech będzie w miarę chłodno
ewentualnie okłady na karczek, czółko i łydki

już kilka razy spotkałam się z tym, że dziecko wychodzące ze szpitala dostaje w domu wysokiej gorączki i to było traktowane jako normalna reakcja organizmu ?? chociaż zawsze warto skonsultować ze specjalistą, nawet telefonicznie
Antosia
4 lata 3 miesiące 2 dni
martus napisała:
raczej właśnie ubieraj lekko i w domu niech będzie w miarę chłodno
ewentualnie okłady na karczek, czółko i łydki

hihi
bo najpierw chcialam napisac nie grubo a w koncu ubieraj lekko i wkradlo sie "nie" smilie6.gif
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 4 miesiące 21 dni
ajlanka napisała:
bo najpierw chcialam napisac nie grubo a w koncu ubieraj lekko i wkradlo sie "nie"

od razu pomyślałam, że przez przypadek Ci się tak napisało smilie3.gif
Antosia
4 lata 3 miesiące 2 dni
avatar # 8.5.2012 (17:25) gorączka się utrzymywała więc poszłam do lekarza, w badaniu nic nie wyszło osłuchowo czysto, gardło czyste, byliśmy u laryngologa i dostałam skierowanie na badanie krwi, zrobiłam je od razu w szpitalu i za godzinę miałam wynik miał bardzo wysokie crp-105,8 i podwyższone leukocyty, lekarz stwierdził, że to infekcja bakteryjna tylko nie wiadomo gdzie bo żadnych innych objawów nie ma. Dostaliśmy antybiotyk i na razie jesteśmy w domu. niestety dalej gorączkuje ;/
aleksander
6 lat 9 miesięcy 2 dni
Zosia
marta63210 napisała:
gorączka się utrzymywała więc poszłam do lekarza, w badaniu nic nie wyszło osłuchowo czysto, gardło czyste, byliśmy u laryngologa i dostałam skierowanie na badanie krwi, zrobiłam je od razu w szpitalu i za godzinę miałam wynik miał bardzo wysokie crp-105,8 i podwyższone leukocyty, lekarz stwierdził, że to infekcja bakteryjna tylko nie wiadomo gdzie bo żadnych innych objawów nie ma. Dostaliśmy antybiotyk i na razie jesteśmy w domu. niestety dalej gorączkuje ;/

ja tak mialam rok temu... bez kataru, gardło czyste, osłuchowo tez, a goraczka utrzymywala sie 5 dni i to nawet powyzej 39st, az w koncu nie wytrzymalam i w niedziele wieczorem poszlismy na pogotowie, dostala antybiotyk o szerokim spektrum dla dzieci taki ktory 3 dni sie podaje i jak ręką odjął
mialam wyrzuty suienia ze odrazu po antybiotyk nie poszlam
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 4 miesiące 21 dni
avatar # 8.5.2012 (17:41) tylko my 20 wyszliśmy ze szpitala bo miał bakterię w uchu a teraz uszy ma czyste, musiałam go z przedszkola wypisać bo już więcej go nie było niż był.
aleksander
6 lat 9 miesięcy 2 dni
Zosia
avatar # 25.5.2012 (18:13) NUROFENU NIE PODAJE SIĘ TAK MAŁYM DZIECIOM DOPIERO MOŻNA GO PODAC PO 3 MIESIĄCU !!!!
JA OSOBIŚCIE POLECAM NA GORĄCZKĘ PANADOL, MOJEJ CÓRCI ZAWSZE POMAGA
Helenka
2 lata 8 miesięcy 19 dni
EWELA8221 napisała:
NUROFENU NIE PODAJE SIĘ TAK MAŁYM DZIECIOM DOPIERO MOŻNA GO PODAC PO 3 MIESIĄCU !!!!
JA OSOBIŚCIE POLECAM NA GORĄCZKĘ PANADOL, MOJEJ CÓRCI ZAWSZE POMAGA

a po co te wykrzykniki?
z tego co widzę, to Olek ma 4,5 roku
Lidia Anna
Antonina Michalina
2 lata 4 miesiące 21 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 22 Wysoka prolaktyna a zajście w ciążę
Autor: MalaOla86 | Ostatnia odpowiedź: 31.8.2011 (19:51)