Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Choroby

avatar # Autor: Nibylandia Wysłano: 11.10.2009 (09:24) Odpowiedzi: 10

Nadmierne pocenie się główki u niemowlaka

Witam wszystkie mamusie smilie1.gif Mojej córce bardzo poci się główka w nocy. Już tak jest od 2 miesięcy. Podaję jej wit. D ( 1 krople na dzień), już nawet lekarka zmieniła mi Devikap na Vigantol ale niestety nie widze efektów smilie2.gif A nie daje mi to spokoju bo na prawde baaardzo poci się jej ta główka. Rano jak wstajemy to muszę suszyć poduszkę bo jest cała mokra :/ Byłam przed wczoraj u lekarza, ale dowiedziałam się tylko, że nie może zwiększyć dawki wit. D bo malutkiej szybko ciemiączko zarasta (aktualnie ma 8 mm, a córka skończyła 5 miesięcy), a jak powiedziałam, że nie widzę efektów to jeszcze ochrzan dostałam, że jak wiem wszystko lepiej to po co do niej przychodze :/ i dodała jeszcze, że pewnie przegrzewam córke, co jest nie prawdą. Ma ktoś podobny problem, bądź miał? Co wtedy robiłyście?? Pozdrawiam serdecznie smilie1.gif
avatar # 11.10.2009 (12:06) Witam nibylandia,
miałam ten sam problem, mojemu synkowi przerażająco pociła się główka do 8 miesiąca. Nie mogłam patrzeć jak co chwile pot z niego ściekał. Lekarze też nie wiedzieli od czego, najpierw winili mnie, że przegrzewam dziecko, później ciągle zmieniali dawkowanie witaminy D, robili różne badania.... Nic nie wyszło. Okazała się,że Kacper poci się tak, ponieważ jego tata też się mocno poci i ma to po nim. Tak powiedział lekarka. TYlko zastanawia mnie fakt, że gdy przestaliśmy już podawać wit D główka Kacpra przestała się pocić...
Kacper
6 lat 1 miesiąc 28 dni
majaka_22 napisała:
TYlko zastanawia mnie fakt, że gdy przestaliśmy już podawać wit D główka Kacpra przestała się pocić...
No faktycznie dziwne... Hmm już sama nie wiem co o tym myśleć. Lekarka powiedziała, że niby wszystko jest w porządku i mam się nie martwić. Łatwo jej mówić bo to nie jej dziecko :/
Anastazja Elwira
5 lat 5 miesięcy 22 dni
avatar # 11.10.2009 (17:35) moja tez sie pociła przez jakiś czas, ale u nas to była kwestia przegrzewania jednak. Odkryłam, że ma pod łóżeczkiem rurę z ciepłą woda i się cała podłoga nagrzewała od tego.
A jaka temperaturę macie w pokoiku małej?
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 13 dni
Oscar Liam
2 lata 6 miesięcy 4 dni
avatar # 11.10.2009 (20:47) Polecam zrezygnować z poduszki i kłaść córcie tylko na pieluszce tetrowej. Po pierwsze zdrowiej bo płasko i będzie miała prosty kręgosłup, po drugie chłodniej, a nóż poskutkuje.
Pozdrawiam
Kacper
6 lat 1 miesiąc 28 dni
trollflicka napisała:
A jaka temperaturę macie w pokoiku małej?
22*C smilie1.gif z tym, że malutka śpi ze mną w łóżku smilie5.gif
majaka_22 napisała:
# majaka_22 8 minut temu Polecam zrezygnować z poduszki i kłaść córcie tylko na pieluszce tetrowej. Po pierwsze zdrowiej bo płasko i będzie miała prosty kręgosłup
Tymczasowo córka musi spać wyżej bo miała zapalenie ucha i gardła no i katarek został jeszcze... ale jak tylko zniknie to spróbuję. Dzięki wielkie za radę smilie1.gif
Anastazja Elwira
5 lat 5 miesięcy 22 dni
avatar # 11.10.2009 (21:09) a pod kołdra śpicie? Może jej jednak jest troszke za ciepło.
Możesz też spróbowac jak majaka_22 smilie1.gif Przestać witamine podawać.

Ja wszędzie widzę, że zalecana temp to 18 stopni i żeby dziecko spało pod 2 warstwami przykrycia (ale nie kołdrą). I zawsze mi tez położna truła, żeby nie przykrywac małej kołdra kiedy z nami śpi. Ja nie słucham i przykrywam. Mnie sie wydaje, że 18* to troszke chłodno, ale u nas chyba właśnie tyle będzie u małej. Wieczorem jest 20*, ale w ciągu nocy temp spada. Poza tym przestawiłam ja i już nie spi "na rurze" smilie6.gif
Madeleine
5 lat 7 miesięcy 13 dni
Oscar Liam
2 lata 6 miesięcy 4 dni
avatar # 11.10.2009 (23:33) mój franek tez sie strasznie pocił.kładłam mu na poduszke pieluszke tetrowa i rano była cała mokra. u mnie chyba tez to kwestia przegrzewania. zaczełam mu w nocy otwierac okno, przykrywac lzej (nie kołderka tylko sama poszewka) i teraz jest juz oki (chociaz dokładnie nie pamietam kiedy sie skonczyło ale juz jakis czas temu)

a z wit d nic nie kombinowałam (nawet nie wiedziałam ze to moze byc przyczyna) ale ja tak słabo mu podawałam ta wit - jak sobie przypomniałam, a w dni słoneczne to wogóle. z pewnością nie przesadzałam.
Franciszek Fryderyk
5 lat 11 miesięcy 28 dni
Jakub Florian
3 lata 1 miesiąc 12 dni
avatar # 12.10.2009 (07:33) Mojej pocila się glowka jak bylysmy w szpitalu i temperatura jej spadała... z 40 st... smilie2.gif
Ale Was to nie dotyczy.

Tez śpi z nami głownie, a ja przykrywam ja koldra, bo inaczej sama bylabym odkryta, ale Kasia śpi w bodziaku z długim rekawem, nóżki gołe. W sypialni mamy 20 st.

Niezbyt pomoglam.
Kasia
5 lat 8 miesięcy 19 dni
avatar # 12.10.2009 (15:22) kołdra dorosłych jest za ciepła dla maleństwa!dzidzia może mieć za gorąco, może warto ją lżej ubierać?zawsze można dokryć....a pod główkę poduszka klin (jest wyżej główka wtedy) i na nią polecam pieluszkę flanelową...
Gordian Patryk
7 lat 6 miesięcy 8 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 17 dni
avatar # 27.5.2010 (11:05) Mój syn tez się pocił ale to chyba dziedziczne wszyscy mężczyzni u męża się pocą mały śpi w nocy ze mną przykryty tylko kocem lub rożkiem w dzień śpi w wóżku i tez się poci więc różnie to bywa najlepsza tem. dla ziecka to od 18 do 21 stopni
Mateusz Emil
5 lat 27 dni
Julia Ewa
2 lata 10 miesięcy 15 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 19 sen niemowlaka
Autor: dzina123 | Ostatnia odpowiedź: 4.1.2012 (10:36)
Odpowiedzi: 37 MATERACYK DLA NIEMOWLAKA
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.8.2008 (07:30)
Odpowiedzi: 11 nosek niemowlaka
Autor: NEEYA | Ostatnia odpowiedź: 20.12.2008 (10:42)
Odpowiedzi: 10 Gorączka u niemowlaka :(
Autor: monique25 | Ostatnia odpowiedź: 24.3.2009 (13:17)
Odpowiedzi: 4 zabawka dla niemowlaka
Autor: muniah | Ostatnia odpowiedź: 22.2.2011 (15:43)