Talasemia alfa i beta. Choroba dziedziczna i genetyczna. - Strona 6 - Benc.pl

Grupa: Choroby

# Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 12.9.2008 (16:16) Odpowiedzi: 52

Talasemia alfa i beta. Choroba dziedziczna i genetyczna.

Witam.

Moja 2-letnia córeczka ma potwierdzoną talasemię beta. Chorowała od 11 miesiąca na anemię.
Przez rok brała żelazo i kwas foliowy. Przez ten okres wyniki hemoglobiny były cały czas niskie. Po roku żelazo wróciło do normy a hemoglobina nie. Dlatego lekarze zdecydowali się szukać przyczyn. Trafiliśmy do szpitala do Olsztyna. Szukano, szukano,aż znaleziono- Talasemia. Teraz mąż dostał skierowanie do hematologa w celu potwierdzenia choroby. Też ma niską hemoglobinę, a Karolinka od kogoś dziedziczy tą chorobę. Ja mam bardzo dobre wyniki.

Jeżeli ktoś też nie daj Boże ma tą chorobę, lub ktoś z rodziny, znajomych - to piszcie, opowiadajcie jak trwa leczenie, od jakiego czasu trwa choroba i chyba najważniejsze jak to jest z talasemią podczas ciąży.

Pozdrawiamy.
# 20.4.2018 (13:59)
krysia1706 napisała:
Witam,
Drodzy rodzice co sądzicie o skorzystaniu z takiej formy terapii jaką jest dogoterapia? Znalazłam w sieci ośrodek, który zajmuje się tym w moim mieście. Można tam również skorzystać z pomocy psychologa i logopedy. Co sądzicie?

Daj sobie spokój z medycyną medycyną naturalną - to jest choroba genetyczna.

Beta-talasemie można już eksperymentalnie leczyć z bardzo dobrymi rezultatami:
http://human2.com.pl/po-otrzymaniu-terapii-genowej-wolni-od-objawow-beta-talsemii/
# 29.6.2018 (22:23) Dzień dobry. Czy założycielka wątku mogłaby napisać, co teraz dzieje się z Pani córką? Mój 11 miesięczny synek ma podejrzenie talasemii, choć ja ani mój mąż jej nie mamy. Mam nadzieję, że to tylko podejrzenie. Pozdrawiam

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 6 Kamienie nerkowe....Choroba genetyczna.
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.7.2010 (23:19)
Odpowiedzi: 6 czy to ciąża?czy choroba?
Autor: mariemarie | Ostatnia odpowiedź: 9.12.2015 (23:09)
Odpowiedzi: 1 Choroba lokomocyjna u niemowlęcia.
Autor: Izabelinda | Ostatnia odpowiedź: 20.10.2008 (09:59)
Odpowiedzi: 1 choroba we wszystkim przeszkadza
Autor: amelka | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2009 (15:06)
Odpowiedzi: 21 Choroba Recklinghausena-prosimy o pomoc
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 3.4.2011 (16:56)

Grupa: Choroby

# Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 12.9.2008 (16:16) Odpowiedzi: 52

Talasemia alfa i beta. Choroba dziedziczna i genetyczna.

Witam.

Moja 2-letnia córeczka ma potwierdzoną talasemię beta. Chorowała od 11 miesiąca na anemię.
Przez rok brała żelazo i kwas foliowy. Przez ten okres wyniki hemoglobiny były cały czas niskie. Po roku żelazo wróciło do normy a hemoglobina nie. Dlatego lekarze zdecydowali się szukać przyczyn. Trafiliśmy do szpitala do Olsztyna. Szukano, szukano,aż znaleziono- Talasemia. Teraz mąż dostał skierowanie do hematologa w celu potwierdzenia choroby. Też ma niską hemoglobinę, a Karolinka od kogoś dziedziczy tą chorobę. Ja mam bardzo dobre wyniki.

Jeżeli ktoś też nie daj Boże ma tą chorobę, lub ktoś z rodziny, znajomych - to piszcie, opowiadajcie jak trwa leczenie, od jakiego czasu trwa choroba i chyba najważniejsze jak to jest z talasemią podczas ciąży.

Pozdrawiamy.
# 20.4.2018 (13:59)
krysia1706 napisała:
Witam,
Drodzy rodzice co sądzicie o skorzystaniu z takiej formy terapii jaką jest dogoterapia? Znalazłam w sieci ośrodek, który zajmuje się tym w moim mieście. Można tam również skorzystać z pomocy psychologa i logopedy. Co sądzicie?

Daj sobie spokój z medycyną medycyną naturalną - to jest choroba genetyczna.

Beta-talasemie można już eksperymentalnie leczyć z bardzo dobrymi rezultatami:
http://human2.com.pl/po-otrzymaniu-terapii-genowej-wolni-od-objawow-beta-talsemii/
# 29.6.2018 (22:23) Dzień dobry. Czy założycielka wątku mogłaby napisać, co teraz dzieje się z Pani córką? Mój 11 miesięczny synek ma podejrzenie talasemii, choć ja ani mój mąż jej nie mamy. Mam nadzieję, że to tylko podejrzenie. Pozdrawiam

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 6 Kamienie nerkowe....Choroba genetyczna.
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 16.7.2010 (23:19)
Odpowiedzi: 6 czy to ciąża?czy choroba?
Autor: mariemarie | Ostatnia odpowiedź: 9.12.2015 (23:09)
Odpowiedzi: 1 Choroba lokomocyjna u niemowlęcia.
Autor: Izabelinda | Ostatnia odpowiedź: 20.10.2008 (09:59)
Odpowiedzi: 1 choroba we wszystkim przeszkadza
Autor: amelka | Ostatnia odpowiedź: 3.1.2009 (15:06)
Odpowiedzi: 21 Choroba Recklinghausena-prosimy o pomoc
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 3.4.2011 (16:56)