Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Badania

avatar # Autor: MamaOliwki Wysłano: 11.3.2010 (11:34) Odpowiedzi: 13

Badanie dna oka u niemowlęcia

Witam wszystkie mamusie!
Idę jutro z dzieckiem do okulisty na badanie dna oka i troszkę się niepokoję. Chciałam zapytać mam, które robiły tego typu badanie swojej dzidzi jak ono dokładnie wygląda. Bardzo proszę o odpowiedź.
avatar # 11.3.2010 (12:35) Nie wiem jak to wyglada. Ale powiem Ci ze moja mala od urodzenia ma jedno mniejsze oczko i nie wyrownalo jej sie to i zezuje na jedno oko okulistka mowila ze pediatra ma mi dac skierowanie do Gdanska na badania ale ona nie chcialo mi dac bo mowila ze to jest za wczesnie bo takie male dziecko nie wspolpracuje i mam czekac do 2 lat! Niedlgo ide znow do okulisty i jej sie spytam czy ona nie moze dac skierowania bo to jest taka specjalnia klinika dla malych dzieci wiec wiedza jak zbadac takie male. Okulistka mowila zeby z tym nie czekac a pediatra co innego wiec juz nie wiem. A czemu ty idziesz na to badanie z dzieckiem?? co sie dzieje??
Oliwia
5 lat 3 miesiące 30 dni
Zuzia
5 miesięcy 10 dni
avatar # 11.3.2010 (12:54) witam smilie1.gif

moj synek mial badane dno oka ,przez wysoką zołtaczke a co za tym idzie naswietlaniami . Samo badanie dla nas niezbyt przyjemne ...gracjan mial około 6tyg ...nie bardzo chcial wspołpracowac z pania doktor ,najpierw zostaly wpuszczone do oczka kropelki ...odczekalismy 30min ,pozniej specjalnym urzadzonkiem mialo byc sprawdzane dno oka ,niestety synek za zadne skarby nie chcial oka otworzyc ,lekarka posłuzyla sie metalowymi rozpurkami(i to chyba najbardziej nie przyjemne z calego badania) zajrzala do srodka swą latareczką i bylo po badaniu ! nastepna kontrola jak dziecko skonczy roczek !

pozdrawiam
Gracjan Mateusz
4 lata 7 miesięcy 12 dni
avatar # 11.3.2010 (13:39) najpierw wpuszczaja kropelki rozszerzajace zrenice, po pol godz lekarz latarka sprawdza tarcze nerwow wzrokowych itd... jesli dziecko jest spokojne to lekarz tylko palcami przytrzymuje powieki, ale jesli nie to trzeba je trzymac a lekarz uzywa rozpórek... brzmi to srednio i srednio wyglada, dla dziecka napewno nie jest przyjemne, ale jak trzeba...
Igor Marek
5 lat 2 miesiące 4 dni
Miłosz Jakub
3 lata 7 miesięcy 11 dni
avatar # 11.3.2010 (14:01) Witej,moja starsza córka jak miala 3 miesiace miala badane dno oczka i badanie wyglada tak jak pisza dziewczyny.Najbardziej chyba dla dziecka jest ta czesc badania gdy zakładaja te rozporki,moja Sara nie chciala otworzyc i miala zakladane..ale cale badanie trwa chwilke.Pozdrawiam.
NADIA
4 lata 8 miesięcy 13 dni
Sara
9 lat 2 miesiące 1 dzień
avatar # Konto nieaktywne 11.3.2010 (15:54) U mnietez starsza corka miala bad dno oka wskutek fototerapii i powiem ze nie bylo przyjemne ale jakos dalismy rade. Teraz musze znia isc do okulisty bo cos zezuje mi na jedno oczko.
avatar # 11.3.2010 (16:07) Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję,że obędzie się bez tych rozporek i że mała będzie grzeczna i cierpliwa. Jutro napiszę, jak nam poszło smilie1.gif Najważniejszy jest wynik, oby był dobry...
#kamila 2113 neurolog polecił nam zbadać to dno oka, bo w usg główki coś tam wyszło, niby nic poważnego, niestety ta nasza neurolog jest tak nieprzyjemna, że nie można się od niej niczego dowiedzieć, podpytam pediatrę przy następnej wizycie o co chodzi. Czytałam, że u zezujących dzieci też sie bada dno oka. A na jakie badanie ma Ci dac skierowanie pediatra bo nie napisałaś?
Oliwia
4 lata 5 miesięcy 13 dni
avatar # 11.3.2010 (16:36) no okulistka mowila ze ma mi pediatra poprostu dac skierowanie do Gdanska do takiej kliniki nie wiem na jakie poprostu na to zezujace i mniejsze oko. Bo u nas nie maja okulisci takiego sprzetu zeby takie male dzieci zbadac. Pojde do okulistki i sie spytam czy ona nie moze mi dac tego skierowania. Pewnie tez chodzilo jej o badanie dna oka.
Oliwia
5 lat 3 miesiące 30 dni
Zuzia
5 miesięcy 10 dni
avatar # 11.3.2010 (16:38) sama tez musze jezdzic do gdanska na badanie GDX bo u nas takiego nie ma a mam podejrzenia jaskry.
Oliwia
5 lat 3 miesiące 30 dni
Zuzia
5 miesięcy 10 dni
avatar # 11.3.2010 (16:53) #kamila2113 w Twoim przypadku na pewno chodzi o inne badanie, bo skoro Twoje dziecko jest pod opieką okulisty, to pani doktor sama zrobiłaby badanie dna oka jeśli zaszłaby taka konieczność. Musisz sie dopytac o co konkretnie chodzi.
Oliwia
4 lata 5 miesięcy 13 dni
avatar # 11.3.2010 (17:06) ONa nie jest pod kontrola okulistki bylam z nia jak miala rok u tej co ja chodze ale jej nie zbadala nawet bo mowila ze tutaj zaden okulista nie zbada jej bo sie boja takich malych dzieci i nie maja takiego sprzetu a w gdansku jest taka poradnia okulistyczna patologii noworodkow i tam badaja to. Bo mniejsze oko moze swiadczyc o krotkowzrocznosci albo ze powieka opada itd.
Oliwia
5 lat 3 miesiące 30 dni
Zuzia
5 miesięcy 10 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 70 Pielęgnacja niemowlęcia
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 12.6.2010 (16:24)
Odpowiedzi: 1 Choroba lokomocyjna u niemowlęcia.
Autor: Izabelinda | Ostatnia odpowiedź: 20.10.2008 (09:59)
Odpowiedzi: 6 Przyprawy dla 6-miesięcznego niemowlęcia.
Autor: lauraanna | Ostatnia odpowiedź: 14.4.2011 (15:30)
Odpowiedzi: 12 czy robiliscie badanie !
Autor: foczka23 | Ostatnia odpowiedź: 3.12.2008 (10:42)
Odpowiedzi: 11 Badanie na toksoplazmoze
Autor: gosiacek87 | Ostatnia odpowiedź: 30.4.2009 (00:21)