Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 5.11.2008 (21:14) Odpowiedzi: 13

Moja córeczka przy chodzeniu krzywo stawia nóżk!

Moja córeczka ma rok i 4mie, ostatnio zauwarzyłam że stawia krzywo nóżki, chciałam zrobić dla niej termin u ortopedy ale w recepcij kobieta mnie wyśmiała jak jej o tym powiedzałam. Powiedzała także, że muszę z tym zaczekać aż moja córeczka ukończy 2latka,bo jeszcze może sie wszystko zmienić. Problem jest w tym że jak nauczyła sie chodzić to stawiała prosto nuszki. Jestem w dołku nie wiem co mam robić. Czy naprawde mam czekać i na to patrzeć?

Cześć!! To wszystko może się jeszcze samo naprawić.Mój syn też tak robił jak skończył 2 latka to się wszystko samo unormowało.Moja córcia zaczeła stawiać swoje pierwsze samodzielne pod koniec 9 miesiąca i też krzywo stawia nózki

Kamil
10 lat 8 miesięcy 4 dni
Julia
7 lat 1 miesiąc 9 dni
avatar # Konto nieaktywne 6.11.2008 (09:53)

Cześć ))) dołaczam sie do ajki 24 wszystko moze sie naprawic,tylko zastanawia mnie zachowanie kobiety w recepcji nie powinna była sie tak zachować.Ja ze swoją córka chodziłam regularnie do ortopedy co pół roku nawet wtedy gdy wydawało mi sie że z nózkami Niki jest coś nie tak i nigdy nikt nie odmówił mi pomocy a tym bardziej nie wysmiał.Moja Niki stawiał nózki do srodka i lekarz zalecił ćwiczenia:chód Czaplina,chodzenie jak kaczuszka i siadanie po turecku no i profilaktycznie zakładałam jej w domu sztywne kapcie prawy bucik na lewą nózke i odwrotnie i jak na razie wszystko jest wporzadku przedewszystkim mniej przewraca sie na prostej drodze:-))))Ale sie rozpisałam:-)))Pozdrawiam

avatar # Konto nieaktywne 6.11.2008 (09:53)

moj synek jak zaczynal chodzic to ciagnal jedna nozke po podlodze i nie podnosil jej wcale jak szedl .bylam u ortopedy z tym ale powiedzial ze jest wszystko ok ze dzieci sie ucza chodzic i dlatego niektore stawiaja krzywo a inne ciagna nozke po podlodze.jak narazie jest wszystko ok zaczal normalnie stawiac juz nie ciagnie tak jak na poczatku.poczekaj jeszcze a zobaczysz jezeli bedzie to trwalo dluzszy czas to wtedy idz sprawdzic.mozesz i teraz sprobowac sie dostac do lekarza zeby to sprawdzil zebys byla spokojniejsza.ja tez sie tym bardzo denerwowalam bo starsza corka nie ciagala nozki wiec bylo to dla mnie niepokojace.daj znac jak juz sie czegos dowiesz.pozdrawiam

avatar # Konto nieaktywne 6.11.2008 (12:11)

To narazie będe tak robić jak lekarz doradzł rageti i zobaczymy!!!Dzięki dziewczyny za odrobine otuchy!!!
Po opserwuję córke i napewno dam znać!!!
pozdrawiam i dzięki

avatar # Konto nieaktywne 13.11.2008 (20:26)

Juz od paru dni zakładam córci lewy bucik na prawą nużke i odwrotnie, gdy ma je tak założone to sie nie wywraca i stawia prosto nuszki.To chyba dobrze?A co bedzie ja sie przyzwyczaj do tego?

avatar # Konto nieaktywne 14.11.2008 (14:48)

nie przyzwyczai sie do tego, jak juz zauważysz ze w normalnie załozonych bucikach ładnie juz chodzi to po prostu przestaniesz zakładac jej na opak buciki.A o tej metodzie dowiedziałam sie od kolezanki która mieszka w Hanower bo jej synek tez miał problem z nózkami.:-)))Pozdrawiam

Ta maetoda jest juz dawno znana.Moj brat jakies 23 lata temu tez tak musiał chodzić bo krzywił nóżki,ortopeda kazał tak ubierać papcie czy buciki!!!Pozdrawiam

Kamil
10 lat 8 miesięcy 4 dni
Julia
7 lat 1 miesiąc 9 dni
avatar # Konto nieaktywne 14.11.2008 (20:31)

Naj gorsze to że mam termin dopiero na 5stycznia i zobaczymy co powie.Dziś przyuwarzyłam poprawe no zobaczymy co sie będzie działo.
Dzięki dziewczyny!!
pozdrawiam

avatar # Konto nieaktywne 15.11.2008 (09:28)

Jesli chodzi ci o to czy mozesz lekarzowi powiedziec czy mozesz zakładac buciki dziecku na opak.To jasne ze tak po tym jak lekarz mi powiedział jak ma Niki cwiczyć to zapytałam czy metoda stosowana przez moja kolezanke(jej dziecku lekarz to zalecił)powiedział ze tak ze to tez jest dobry pomysł i ze warto spróbowac.I jak na razie jest super.Pozdrawiam:-)))))

avatar # Konto nieaktywne 13.4.2009 (17:28) Ja także mam taki problem.Moja córka ma dwa latka a nadal stawia nóżki do środka i przy tym ma krzywe paluszki i co chwilę się przewraca. Kupowałam jej już sztywne buciki nie wiem co jeszcze mogę zrobić a do ortopedy mam dopiero za dwa miesiące może ktoś wie co mogę jeszcze zrobić.

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 10 bol przy chodzeniu w okolicach blizny poporodowej -dlaczego!!
Autor: TEKILLA | Ostatnia odpowiedź: 18.1.2010 (13:10)
Odpowiedzi: 148 moja szwagierka
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 14.12.2008 (15:22)
Odpowiedzi: 6 Moja córcia boi się...
Autor: iza1111 | Ostatnia odpowiedź: 25.6.2011 (12:38)
Odpowiedzi: 10 TO MOJA TRZECIA CIĄZA :-)))
Autor: pasadenka | Ostatnia odpowiedź: 26.2.2009 (22:20)
Odpowiedzi: 15 czy moja córka za długo śpi??
Autor: paam | Ostatnia odpowiedź: 17.10.2011 (13:19)