Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Leki

avatar # Autor: weronika2502 Wysłano: 9.3.2009 (17:34) Odpowiedzi: 12

vit D3-jak długo podawac ją dziecku?

Dziewczyny(i chłopaki;p) pomocy!Odkąd moja mała skończyła 3 tygodnie podaję jej wskazaną dla niej dawkę vit D3.Mieszkam w Anglii,tutaj dzieciom nie przepisują takich witamin,więc przywiozłam sobie z Polski kilka buteleczek.Wiem,że to ważna witamina,bo dzięki niej dziecko jest mniej narażone na krzywicę,problemy z rozwojem kości,zębów.Odkąd urodziłam karmię ją piersią,od dobrych dwóch miesięcy dodatkowo zaczęłam powoli wprowadzac pokarmy stałe.Mój problem polega na tym,że nie wiem jak długo mała powinna dostawac tę vit w kropelkach.
Wiem,że wytwarza się ona w organizmie pod wpływem promieniowania słonecznego,ale tu w Anglii pogoda w kratkę,zazwyczaj niebo zachmurzone.Oprócz tego w żywności też ona występuje,ale to nie wystarcza,bo dieta półrocznego dziecka nie jest aż tak urozmaicona.Proszę pomóżcie!

nie wiem dokładnie ale chyba dopuki całkowicie nie zaniknie ciemiączko cóż moj synek ma 10 miesiecy i codziennie 2 kropelki dostaje tak lekarka zaleciła za miesiac nast wizyta wiec dowiem sie dokładnie co i jak . Tez uwazam ze to bardzo wazna witamina

avatar # Konto nieaktywne 9.3.2009 (18:48)

No my podawaliśmy do momentu, aż lekarz odstawił. Spokojnie do pół roku a możliwe że i sporo dłuzej. Niestety musi to ocenić lekarz - nie należy samemu jej odstawiać

ja mam dawac do 2 roku zycia

Zoe Julia
6 lat 5 dni

Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam, ja nadal podaję 2 kropelki, jutro mamy wizytę i właśnie zapytam czy już mam odstawić czy jeszcze podawać. Pamiętam jak na początku lekarz mówił, że do roku na pewno trzeba podawać, więc my może już powinnyśmy odstawić.

Patrycja
6 lat 9 miesięcy 19 dni

Nio ja właśnie też słyszałam,ze do roczku czasu,ale wszystko zależy od dziecka,jak się rozwija.Przedawkowac też można,czego skutki są okropne(np.zbyt szybkie zarośniecie ciemiączka).Mo jkochany chrześniaczek Gracjanek tak miał i musiał miec operację,rozcinali mu czaszkę na pół,musieli jakoś poszerzyc czy coś,bo mózg nie miał miejsca,żeby się prawidłowo rozwijac.Straszne.

Vikusia
6 lat 3 miesiące 15 dni
Gabriel Tomasz
4 lata 7 miesięcy 20 dni
avatar # Konto nieaktywne 10.3.2009 (12:48)

Dlatego powinno się to kontorlować u lekarza Nie decydować samemu

witam was to ja może troche wam zaburze myślenia o tym ile podawać ponieważ chodzę z malutką do neurologa i tak się zdarza że muszę ze starszą też bywać bo niemam z kim zostawić no i któregoś pięknego dnia na wizycie pan neurolog zauważył że mojej starszej córce ząbki wypadły i spytał kiedy jej urosną na co ona że niewie a on powiedział że wie i nastąpi to wtedy jak mama bedzie podawała witamine d 3 !!!a ona miała wtedy już 9 lat więc ja zdziwiłam sie a lekarz do mnie że pediatrzy wiedzą o tym ale mówią że niepotrzeba!! a dziecku puki rośnie potrzebna jest wit d3 i kazał podawać po 2 kropelki dziennie !! teraz mineło juz rok od tamtej wizyty i muszę powiedzieć że efekty są i rzeczywiście zęby są mocniejsze i zdrowsze i szybciej rosną powinnoi się jedynie zmniejasza dawki w czasie bardzo słonecznych dni bo słońce takowa witamine posiada mi pediatra z 2 kropel zmniejszała na 1 kropelke

ja czytałam kiedyś artykuł, że witaminę D3 powinno się podawać do 18 roku życia.

Jaś
7 lat 5 miesięcy 23 dni
Antoś Józef
2 lata 6 miesięcy 15 dni

no właśnie bo do 18 roku życia rośniemy!!!

Może i macie rację,po prostu lekarz powinien tylko dostosowac odpowiednią dawkę dla każdego.

Vikusia
6 lat 3 miesiące 15 dni
Gabriel Tomasz
4 lata 7 miesięcy 20 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 544 Jedzonko dla maluszka,kiedy zacząć podawac dziecku ...
Autor: aniulka66664 | Ostatnia odpowiedź: 4.5.2010 (14:08)
Odpowiedzi: 6 Co podawać do picia 1,5rocznemu dziecku w czasie anginy?
Autor: Marry025 | Ostatnia odpowiedź: 16.9.2011 (11:03)
Odpowiedzi: 36 Gluten- podawać czy nie ?
Autor: JoannaS | Ostatnia odpowiedź: 8.1.2011 (21:12)
Odpowiedzi: 49 Co podawac do jedzenia.
Autor: beti1323 | Ostatnia odpowiedź: 11.7.2012 (16:41)