Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: paula Wysłano: 16.8.2008 (17:59) Odpowiedzi: 977

Co robić przed zajściem w ciąże??

Witam.
Chciałam zapytać jak Wy przygotowywałyście się do ciąży,czy wszystko planowałyście wcześniej czy to był spontan??
Ja na przykład od 2 miesięcy zażywam kwas foliowy,ale czasem się zastanawiam czy nie lepiej by było niczego nie planować???
Jak to było z Wami??
avatar # 16.8.2008 (18:27) ja oczywiscie nie planowalam niczego... postanowilam przestac zazywac pigulki bo zwyczajnie przestaly mi sluzyc, poinformowalam meza aby uwazal, lub nie... doszlismy do wniosku, ze co ma byc to bedzie i poszlismy na zywiol. wiem, ze to niesamowite ale stalo sie za pierwszym razem:)
Maja
5 lat 9 miesięcy 9 dni
avatar # 16.8.2008 (18:38) No nam za pierwszy razem się nie udało,za drugim i następnym też,ale się nie zrażam.
Tak właśnie myślałam że spontan jest najlepszy,ale jakoś tak zawsze chciałam świadomego macierzyństwa...
Maciej Antoni
5 lat 2 miesiące 9 dni
Karol Michał
3 lata 7 miesięcy 28 dni
Piotr Adam
3 lata 7 miesięcy 28 dni
avatar # 16.8.2008 (18:58) wlasnie dlatego przyjelismy to jako szczescie i dar od Boga, widocznie Wasza chwila jeszcze nie nadeszla, co nie znaczy, ze za chwile nie nadejdzie:) glowa do gory i do roboty! nie ma przeciez nic przyjemniejszego;)
Maja
5 lat 9 miesięcy 9 dni
avatar # 16.8.2008 (19:37) dobrze że bierzesz folik ja brałam przez jakieś 8 miesięcy zanim udało się nam zajśc w ciąże, folik przygotowuje twój organizm to tego co będzie się działo później, mój lekarz kazał mi go brac i nadal biorę i jest wszystko dobrze maleństwo rośnie w odpowiednim tempie i zdrowo się rozwija
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni
avatar # 16.8.2008 (19:43) No też biorę go z myślą o maleństwie które mam nadzieję niebawem zamieszka pod moim sercem.
Życie jest przewrotne - jedni chcą dziecka nie mają,ci co nie chcą lub nie powinni mieć to mają.Takie życie,ale masz racje mamo fasolki że nie ma nic przyjemniejszego niż staranie się o dziecko:-)
Maciej Antoni
5 lat 2 miesiące 9 dni
Karol Michał
3 lata 7 miesięcy 28 dni
Piotr Adam
3 lata 7 miesięcy 28 dni
avatar # 16.8.2008 (22:35) no wlasnie, takie jest zycie. wiec kochajcie sie glownie dla przyjemnosci, bez wiekszego cisnienia a zobaczysz ze napewno w odpowiednim momencie "zaskoczysz", czego zycze Ci z calego serca
Maja
5 lat 9 miesięcy 9 dni
avatar # 17.8.2008 (09:23) Właśnie tak robimy:-).A na razie nie dziękuję żeby nie zapeszyć.Jak się uda to dam znać!
A czy są jakieś wspomagacze w zajście w ciąże??
Maciej Antoni
5 lat 2 miesiące 9 dni
Karol Michał
3 lata 7 miesięcy 28 dni
Piotr Adam
3 lata 7 miesięcy 28 dni
avatar # 17.8.2008 (09:54) tego nie wiem, ale ponoc sa dostepne w aptekach jakies testy wskazujace plodnosc kobiety - kolezanka zamierza zakupic, tylko tyle wiem. Znane sa tez konkretne pozycje sprzyjajace zaplodnieniu, ale tu tez nie jestem ekspertem:/ poza tym znane powszechnie afrodyzjaki spozywcze, zen-szen, ostrygi itp, w co akurat nieszczegolnie wierze, chyba by ludzkosc wyginela jakby to byla prawda... pobawic sie nie zaszkodzi, pozdrawiam:)
Maja
5 lat 9 miesięcy 9 dni
avatar # 17.8.2008 (11:13) To prawda sa w aptekach testy owulacyjne...pomocne w okresleniu kiedy ma sie dokladnie dni plodne:))Nie uzywalam ich ale wydaje mi sie,ze warto skorzystac z tego typu pomocy aby wiedziec kiedy dokladnie "dzialac":)))Trzymam kciuki :))
Pozdrawiam serdecznie:))
OSKAR
8 lat 5 miesięcy 28 dni
CYPRIAN
5 lat 5 miesięcy 18 dni
VIVIANA
2 lata 4 miesiące 19 dni
avatar # 17.8.2008 (11:23) tak ja je używałam i szczerze powiem że do niczego mi się nie przydały możesz spróbowac może akurat tobie się przydadzą (:
Tomasz Artur
5 lat 7 miesięcy 17 dni
Dawid Paweł
2 lata 23 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 22 co jeszcze mogę/powinnam zrobić przed planowanym zajsciem w ciaze ?
Autor: latte | Ostatnia odpowiedź: 13.7.2012 (20:22)
Odpowiedzi: 7 Problemy z zajsciem w ciaze...
Autor: Ania0286 | Ostatnia odpowiedź: 16.5.2009 (14:58)
Odpowiedzi: 14 Problemy z zajsciem w ciaze
Autor: e1w2c3i4a5 | Ostatnia odpowiedź: 27.5.2011 (14:52)
Odpowiedzi: 47 Problem z zajściem w ciążę
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 10.10.2011 (12:30)