Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Ania0286 Wysłano: 18.5.2009 (22:11) Odpowiedzi: 5

Przepuklina a ciaza

Czesc Dziweczyny,
nie wiem czy w dobrym miejscu pisze...ale chcialabym Was zapytac czy przepuklina pepkowa moze byc grozna podczas ciazy dla dziecka badz dla mnie???Tzn w ogole jest tak ze juz 2 lata temu mialam zabieg w ktorym mieli wyciac mi przepukline, no ale po rozcieciu brzucha stwierdzili ze jest mala i jej nie znalezli( w ogole to powiedzieli ze jej tam nie ma), ale jak sie pozniej okazalo przepuklina wciaz jest i wciaz daje o sobie znac. I teraz nie wiem jakie moze byc zagrozenie podczas ciazy, i czy jest w ogole jakies(juz tyle sie naczytalam w internecie ze sama nie wiem). Z gory dziekuje za pomoc.
Serdecznie pozdrawiamsmilie1.gif
avatar # 19.5.2009 (10:27) aniu ja mam przepuklinę pępkowoą -kiedyś była ona o średnicy 8-10cm, nie chcieli operować ze względu na moją ogromniastą wagęsmilie1.gif....jak widzisz jestem w ciaży i nie mam problemów jeśli chodzi o to schorzenie...natomiast nie wiem jak z porodem, bo zdania są podzielone, nie jestto wskazanie do cc, ale jest opcja, że podczas porodu naturalnego przepuklina moze(ale nie musi) uwięźnąć i wtedy automatycznie robią cc i operują przepuklinę....myślę, ze to skrajne przypadki-np takie jak ja w duzej przepuklinie...także nie martw się!
Gordian Patryk
7 lat 5 miesięcy 29 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 8 dni
avatar # 27.5.2009 (22:50) W sumie jak mam byc szczera to sie troche boje. Bo ostatnio przepuklina mimo ze nic nie nosze ciezkiego, nie dzwigam czesto mnie boli-no i w zeszlym roku mi nawet uwiezla. wiec sama nie wiem czy moge sie starac o dziecko przed usunieciem przepulkiny??? czy usunac przepukline i odczekac troche a potem sie starac o dzidziusia???
Ale powiedz mi podczas ciazy brzuszek sie powiekasza i nie odczuwasz bol przepukliny z tym zwiazanych??? Bo ja sie najbardziej tego boje ze jak zacznie brzuszek rosnac to przepuklina bedzie sie powiekszac i moze uwieznac, a nie chce dzidziusia narazac...
Sara
1 rok 11 miesięcy 25 dni
avatar # 28.5.2009 (13:31) Nic mi sie nie dzieje....byłam pytać chirurga, powiedział,zeby się nie martwić, macica rosnać wypycha wszystko w górę, ja się nie znam, wcześniej też mnie bolało, ale odkąd jestemw ciaży zero problemów z tym...zanim podejmiesz decyzje wybierz sie do chirurga i zapytaj jak to w twoim przypadku....moja przepuklina jest ogromna iaż dziwię się, ze jakby teraz jej nie odczuwam...
Gordian Patryk
7 lat 5 miesięcy 29 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 8 dni
avatar # 29.5.2009 (09:20) Uff....pocieszylas mniesmilie1.gif niedlugo wybiore sie do chirurga, ale ja nie wierze lekarzom-wczesniej bylam badana przez conajmnije 3-4 i kazdy mowil co innego... no i jak pisalam wczesniej miala miec usuwana przepukline ale po tym jak mialam zabieg okazalo sie ze jej nie ma. A potem jak mi uwiezla troche to poszlam do prywatnego chirurga w Anglii(ponad 30 letnie doswiadczenie) i powiedzial ze ta przepuklin a wcaiz tam jest. Wiec jak tu wierzyc lekarzom???ehm...dzieki wielkie za odpowiedzsmilie1.gif pocieszylas mnie i uspokoilas i to duzosmilie1.gif
Sara
1 rok 11 miesięcy 25 dni
avatar # 29.5.2009 (10:28) Cieszę się, ze mogłam pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczuciesmilie1.gif
Gordian Patryk
7 lat 5 miesięcy 29 dni
Milena Aleksandra
5 lat 4 miesiące 8 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 2 Przepuklina kręgosłupa a ciąza
Autor: sysunia2909 | Ostatnia odpowiedź: 15.4.2011 (13:30)
Odpowiedzi: 10 przepuklina na jąderku
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 7.9.2009 (14:43)
Odpowiedzi: 7 przepuklina pępkowa
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 24.9.2009 (11:51)
Odpowiedzi: 25 przepuklina przepony....
Autor: asiunia01 | Ostatnia odpowiedź: 4.2.2010 (21:22)