|
#
latte
23.3.2013 (22:02)
Skonsultuj z lekarzem.
Zapewne będzie Cię przekonywał do tego abyś spożywała mięso, i musisz sobie zdac z tego sprawę że jest to istotne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Ty możesz być wegetarianką, ale swojemu dziecku daj podjąć tą decyzje jak będzie na to gotowe, a na pewno w tej chwili nie jest.
Co do samych witamin - są dwie szkoły:
1) branie witamin od początku ciąży np Fembion 1, odpowiednich dla pierwszego trymestru. Z reguły zalecane sa dziewczynom które chorują na coś przewlekle ale nie tylko. Z racji Twojej diety, zapewne lekarz również Ci je zaleci.
2) nie branie witamin (na pewno nie podczas pierwszego trymestru) oczywiście oprócz kwasu foliowego.
|
|
#
revelinka
23.1.2014 (12:35)
moim zdaniem warto brać witaminy, ja brałam, bo wyniki miałam kiepskie, zaczęłam już przed ciążą, podczas starań łykać femibion natal 1, po 12 tygodniu zmieniłam na femibion natal 2, który biorę do tej pory.
|
|
#
rolfa
27.1.2014 (00:19)
A widziałaś, że jest Femibion Natal 2 plus. różni się tym że zawiera dodatkowo witaminę D3 a w tym okresie gdzie słońca w sam raz
|
|
#
revelinka
29.1.2014 (13:24)
tak widziałam ma też dodatkowo zelazo, teraz go kupuję, bo ceną się nie różni
|
|
#
ania-inofolic
29.1.2014 (14:08)
Suplementacja jest ważna już przed poczęciem dziecka. Najważniejszy jest kwas foliowy. Jego suplementacje trzeba zacząć dużo wcześniej, ponieważ cewa nerwowa płodu kształtuje się do 28-30 dnia ciąży. Czasu na pokrycie braków jest więc bardzo niewiele. Natomiast jeśli macie problemy z zajściem w ciążę i staracie się już w Waszym odczuciu za długo polecam dodania do diety inozytolu. To związek, który reguluje pracę hormonów, dzięki czemu zwiększa szanse na poczęcie dziecka.
Jeśli interesuje Was ten temat lub macie pytania dotyczące prawidłowej suplementacji w okresie starań o dziecko zachęcam do rozmowy. Postaram udzielić się odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania.
Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl
|
|
#
PatrycjaMiki
30.1.2014 (17:51)
Rozumiem, że ten Inozytol jest w składzie Inofolicu tak?
|
|
#
ania-inofolic
30.1.2014 (20:20)
Tak. Inofolic zawiera 2 g inozytolu oraz 0,2 mg kwasu foliowego. Producent zaleca stosować jedną saszetkę takiego połączenia dziennie.
Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl
|
|
#
PatrycjaMiki
31.1.2014 (12:46)
W takim razie powinno się jeszcze dodatkowo stosować sam kwas foliowy tak ?
|
|
#
ania-inofolic
31.1.2014 (16:20)
Tak, należy zapewnić dodatkową podaż kwasu foliowego w dawce minimum 0,2 mg dziennie. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, w której lekarz zaleci stosowanie dwóch saszetek Inofolicu codziennie. Wtedy zapotrzebowanie na kwas foliowy zostanie w pełni pokryte.
Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl
|
|
#
margolcia_1
15.3.2014 (19:38)
A czy można np. zwiększyć dawkę inozytolu?
|