Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: benc Wysłano: 7.10.2008 (23:13) Odpowiedzi: 48

Sprawdź czy jesteś w ciąży. Objawy ciąży.

1. Nie masz miesiączki?
2. Masz nudności, wymioty, ślinotok, pali cię zgaga?
3. Męczą cię wzdęcia brzucha?
4. Jesteś senna i mogłabyś zasnąć gdziekolwiek?
5. Stałaś się drażliwa, miewasz wahania nastroju?
6. Masz podwyższoną temperaturę ciała?
7. Twoje piersi są wrażliwe na dotyk i bolesne?
8. Na udach i brzuchu pojawiają się rozstępy?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś twierdząco, możesz przypuszczać, że jesteś w ciąży. Pamiętaj, że brak miesiączki nie oznacza w 100%, że jesteś w ciąży. Zatrzymanie krwawienia może być spowodowane stresem, chorobą, przemęczeniem, zmianami w dotychczasowym trybie życia. Część wymienionych objawów jest subiektywna, niektóre pojawiają się dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia (nudności, wymioty, powiększone gruczoły piersiowe ok.. 6-8 tyg. ciąży). Prawdopodobnym objawem ciąży jest podwyższona ciepłota ciała (37°C) utrzymująca się minimum 2-3 tyg. po zapłodnieniu.

Aby mieć 100% pewność należy wybrać się do ginekologa, który po badaniu ginekologicznym i USG (5 tydz ciąży) potwierdzi lub rozwieje wasze przypuszczenia.

Wszystkim przyszłym mamom GRATULUJEMY. Trzymamy za was kciuki i zapraszamy na benc.pl. Poprowadźcie swój dziennik ciąży i poznajcie przyszłe i świeżo upieczone mamy. Razem raźniej przetrwać te 9 wspaniałych ale czasem i ciężkich miesięcy

U mnie pierwszym objawem było totalne odrzucenie od alkoholu A że było to na wakacjach, gdzie zwykle z mężem lubimy raczyć się dobrymi trunkami, mąż od razu zaczął się zastanawiać, czy aby w ciąży nie jestem ;) Po powrocie zrobiliśmy test i zobaczyliśmy dwie kreseczki
A teraz te dwie kreseczki już przewracają się z pleców na brzuch i niedługo zaczną siedzieć ;)
Pozdrawiam!

Piotruś
6 lat 7 miesięcy 3 dni
Jestem w ciąży
avatar # Konto nieaktywne 8.10.2008 (19:35)

pierwszy mój objaw nabrzmiałe bolesne piersi (nawet przed okresem takich nie miałam) oraz mega ochota na ogóry kwaszone

A mnie odrzuciło od papierosow na moje szczescie a ponadto strasznie bolał mnie brzuch tak jak przy okresie

avatar # Konto nieaktywne 11.10.2008 (16:49)

Mnie też od razu odrzuciło od alkoholu (co nie jest dla mnie normalne) no i też od samego jajeczkowania bolał lewy jajnik (sprawca wszystkiego ;) ) także praktycznie od początku podejrzewałam że nie jestem już sama

ja jzu wiedzialam jeszcze zanim okres mialam dostac,jednej nocy co godzine pobudka bo duszko i wyżłopałam chyba z 5 litrow wody (az tyle nigdy nie pilam a ponadto wody nie znosze)...po 2 dniach mnie piersi zaczely bolec hihih,a dopiero pozniej okres nie przyszedl

Zoe Julia
6 lat 5 dni

Pierwsza ciąża objawiała się sennością-potrafiłam zasnąc nawet stojąc i byłam ciągle zmęczona.Druga ciąża to bóle brzucha i to dość silne ataki no i co chwila siusiu....

Ja nie mogłam palić za to mogłam bardzo dużo pić (zazwyczaj mało piję) a kiedy miałam już 100% pewności, że jestem w ciąży to wymiotowałam i jadłam tuńczyka z princessą i popijałam to mlekiem.

Oliwia
8 lat 4 miesiące 19 dni

ja nie miałam miesiączki- to był jedyny objaw ale nie wiedziałam, że ciążowy.. za to kilka dni po zrobieniu testu, przyszły gigantyczno-miażdżące nudności- wymiotowałam od 3 do 7 razy dziennie, codziennie przez 6 miesięcy! Teraz się z tego śmieję ale wtedy... masakra

acha i potem doszedł wstręt na perfumy męża :D :D zapach jego porannej kawy.. (ZAWSZE wtedy wymiotowałam )

mi się♥ nic nie działo ale brzuch zaczął rosnąć

Amelia
5 lat 5 miesięcy 4 dni
Magda
6 lat 10 miesięcy 19 dni
Kacper
9 lat 12 dni
Michał
15 lat 4 miesiące 14 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 13 objawy ciazy:)
Autor: monia19 | Ostatnia odpowiedź: 27.1.2009 (17:31)
Odpowiedzi: 3 Objawy ciąży
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 3.8.2011 (11:26)
Odpowiedzi: 24 czy to sa objawy ciazy?
Autor: norbusaga | Ostatnia odpowiedź: 8.10.2011 (16:42)
Odpowiedzi: 6 CZy To Objawy Ciąży??
Autor: Anna_Anulka | Ostatnia odpowiedź: 9.12.2011 (19:06)