Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 20.6.2010 (17:01) Odpowiedzi: 10

Obserwacja szyjki macicy przed ciąża jak i w trakcie....

Witam!
Zalozylam ten temat,poniewaz wiekszosc kobiet,ktore staraja sie o dziecko jak i te ktore juz sa w ciazy zastanawiaja sie jaka szyjka macicy powinna byc w danym momencie?

- jaka mozna samej zbadac szyjke macicy? i jak ja zlokalizowac?
- jaka powinna miec dlugosc? (w ciazy lub w danych fazach cyklu miesiaczkowego)
- o co chodzi z rozpulchnieniem szyjki macicy w ciazy?
- na czym polega jej zamkniecie lub tez rozwieranie?
- o co chodzi z wyskoscia polozenia szyjki macicy?

Myśle,ze wiekszosc kobiet zna odpowiedzi na niektore z tych pytan,ale wiem ze sa rowniez i takie ktore chcialyby sie czegos na ten temat dowiedziec wiecej,wiec Zapraszam do rozmowy!!!smilie1.gif
avatar # Konto nieaktywne 20.6.2010 (17:29) Witam!
Podczas kilku dni poprzedzających owulację szyjka macicy znajduje się wyżej i jest miększa (a także bardziej otwarta). Po upływie dni płodnych, szyjka będzie niżej, będzie bardziej twarda, a także bardziej zamknięta. Zmiany te można zaobserwować tylko w jeden sposób: umieszczenie palców głęboko wewnątrz pochwy.
Staraj się sprawdzać szyjkę o tej samej porze każdego dnia, gdyż jej zachowanie może się zmieniać w zależności od pory dnia.

Prowadź obserwacje zawsze w tej samej pozycji, gdyż ma ona wpływ na relatywne położenie szyjki przy badaniu.

Dobre pozycje to kucanie lub stanie z jedną stopą na stołku (albo na sedesie).

Zrelaksuj się (wraz z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze).

Ostrożnie włóż do pochwy dwa palce, tak głęboko, aż poczujesz opór. To jest szyjka macicy. Dotykając jej delikatnie zauważysz, że jest ona gładka, delikatna, I nieco bardziej zwarta, niż otaczające ją ścianki pochwy.
OBSERWACJA SZYJKI MACICY

1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.

3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.

4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.
pozdrawiamsmilie1.gif
avatar # Konto nieaktywne 20.6.2010 (21:26) Ja tam nie potrafie okreslicz kiedy jest wyzej a kiedy nizej:/ chyba musze zaczac od pocztaku cyklu bedzie latwiej....
avatar # Konto nieaktywne 20.6.2010 (23:25)
Z konta usuniętego napisano:
Ja tam nie potrafie okreslicz kiedy jest wyzej a kiedy nizej:/ chyba musze zaczac od pocztaku cyklu bedzie latwiej....
A ty nie bylas juz 2 raz w ciazy bo tak jakos mi sie wydaje
avatar # Konto nieaktywne 21.6.2010 (10:11)
Ja tam nie potrafie okreslic kiedy jest wyzej a kiedy nizej:/ chyba musze zaczac od pocztaku cyklu bedzie latwiej....
A ty nie bylas juz 2 raz w ciazy bo tak jakos mi sie wydaje
Raz bylam w ciazy...Co nie znaczy ze sama umiem zbadac sobie szyjke,zawsze robil to lekarz...
avatar # 21.6.2010 (15:54) a ja sie sama badałam i pojechałam do szpitala z 3,5cm rozwarciem smilie3.gif ale nie umiem wytłumaczyc co i jak...
Lidia Anna
4 lata 8 miesięcy 23 dni
Antonina Michalina
2 lata 9 miesięcy 13 dni
avatar # Konto nieaktywne 21.6.2010 (16:53)
ajlanka napisała:
a ja sie sama badałam i pojechałam do szpitala z 3,5cm rozwarciem ale nie umiem wytłumaczyc co i jak...
No ja sie zbadac sama nie umialam hehe ale tez pojechalam z 3,5 cm rozwarciem do szpitalasmilie3.gif nie spieszylam siesmilie5.gifsmilie5.gif jeszcze zrobilam sobie pelny makijaz i pomalowalam paznokcie bo chcialam isc zadbana do porodu hehehe smilie1.gif kupilam sobie fajna koszulke ale dali mi jakis worek:/ po porodzie zaraz sie przeberalam smilie5.gifsmilie5.gifsmilie5.gif
ajlanka napisała:
a ja sie sama badałam i pojechałam do szpitala z 3,5cm rozwarciem ale nie umiem wytłumaczyc co i jak...
No ja sie zbadac sama nie umialam hehe ale tez pojechalam z 3,5 cm rozwarciem do szpitalasmilie3.gif nie spieszylam siesmilie5.gifsmilie5.gif jeszcze zrobilam sobie pelny makijaz i pomalowalam paznokcie bo chcialam isc zadbana do porodu hehehe smilie1.gif kupilam sobie fajna koszulke ale dali mi jakis worek:/ po porodzie zaraz sie przeberalam smilie5.gifsmilie5.gifsmilie5.gif
tez sie przygotowalam, wykapalam, wyprostowalam wlosy i zrobilam makijaz,ale paznokci nie pomalowalam bo wiem ze by mnie pogonili
Lidia Anna
4 lata 8 miesięcy 23 dni
Antonina Michalina
2 lata 9 miesięcy 13 dni
avatar # Konto nieaktywne 21.6.2010 (16:58)
ajlanka napisała:
tez sie przygotowalam, wykapalam, wyprostowalam wlosy i zrobilam makijaz,ale paznokci nie pomalowalam bo wiem ze by mnie pogonili
Hehe mi nic nie powiedzieli,chciaz potem gdzies wyczytalam ze powinnam miec naturalne paznokcie wiec po porodzie zmylam smilie3.gif
avatar # 21.6.2010 (17:22) Misiairysia fachowa instrukcja trzeba spróbowaćsmilie1.gifEwaM i Ajlanka no no niezłe z was modnisie,ja to pewnie jak będę kiedyś rodzić to cała w stresie będę jechać na sygnale do szpitala,hehe
Borys
3 lata 7 miesięcy 14 dni
avatar # Konto nieaktywne 21.6.2010 (17:26) Marti cos tysmilie1.gif najwazniejsze to sie dobrze nastawic smilie1.gifporod to ma byc cos wspanialego a nie kupa strachusmilie1.gifUwiez to nie jest takie strasznesmilie1.gif

A tak swoja droga co bys chciala wiedziec?napisalam przed chwila o ciazy ektopowej...Jesli masz jakies pytania i chcialabys cos wiedziec to napisz mi w wiadomosci prywatnej i ja bardzo chetnie jesli to znajde to napisze o tymsmilie3.gif

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 2 stan przed rakowy szyjki macicy i starania o dziecko
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 2.5.2009 (14:31)
Odpowiedzi: 16 Mamy po konizacji szyjki macicy (skróceniu),a ciąża.
Autor: robalek | Ostatnia odpowiedź: 20.2.2014 (16:27)