Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: lidenskap Wysłano: 29.4.2013 (18:25) Odpowiedzi: 13

zajscie w ciaze

Czesc kobietki smilie1.gif
z moim narzeczonym staram sie od 8msc o dziecko i nadal nic smilie2.gif
kupilam sobie kwas foliowy ? moze on w czyms pomoc??????
czy waga 80kg to za duzo zeby zajsc w ciaze?
dziekuje za odpowiedzi
avatar # 29.4.2013 (18:39) Jeśli chodzi o wagę to zależy ile masz wzrostu jednak pewnie każdy lekarz powie Ci, że powinnaś schudnąć. A co Twój ginekolog na to? Nie dawał Ci żadnych rad? Nie robił żadnych badań?
avatar # 29.4.2013 (18:53) Musiałabyś mieć ponad 180 cm, żeby waga 80 kg, była wagą w normie, a co do kwasu foliowego - nie pomaga on w żaden sposób w zajściu w ciążę, natomiast jest bardzo ważny, ponieważ pomaga zapobiegać wadom cewy nerwowej u dziecka, które powstają w I trymestrze ciąży smilie1.gif
8 m-cy to wcale nie jest długo, to dopiero 8 cykli, stracie się "na własną rękę"? czy w porozumieniu z Twoim lekarzem, z tego co wiem, po roku starań zakończonych niepowodzeniem, lekarz zleca badania i monitorowanie cyklu - przynajmniej tak jest u mnie smilie1.gif
Córusia Julusia
5 lat 6 miesięcy 8 dni
Oluś
1 rok 3 miesiące 1 dzień
Julia
5 lat 6 miesięcy 8 dni
avatar # 29.4.2013 (19:16) kupiłaś sobie kwas foliowy i nawet nie wiesz po co się go bierze? i w ogóle to dlaczego dopiero teraz kupiłaś? powinaś zacząć brać zanim zaczęłaś się starać o dziecko. W każdym bądź razie kwas foliowy nie pomoże Ci zajść w ciążę. Waga tu też nie ma nic do tego znam grubsze od Ciebie i zaszły w ciążę bez najmniejszego problemu.
Weronika
3 lata 1 miesiąc 7 dni
Dorris napisała:
Waga tu też nie ma nic do tego znam grubsze od Ciebie i zaszły w ciążę bez najmniejszego problemu.
Oj ma znaczenie i to spore. Niestety wiem coś o tym. Często u kobiet z nadwagą lub otyłych występują zaburzenia owulacji- kobieta nie owuluje w każdym cyklu. W moim przypadku owulacja wystepowała 1-2 razy w roku. Zrzuciłam wagę, leczyłam się i dopiero zaszłam w ciążę.
Anastazja
2 lata 8 miesięcy 4 dni
Mikołaj
11 miesięcy 21 dni
-J-u-s-t-a- napisała:
Dorris napisała:
Waga tu też nie ma nic do tego znam grubsze od Ciebie i zaszły w ciążę bez najmniejszego problemu.
Oj ma znaczenie i to spore. Niestety wiem coś o tym. Często u kobiet z nadwagą lub otyłych występują zaburzenia owulacji- kobieta nie owuluje w każdym cyklu. W moim przypadku owulacja wystepowała 1-2 razy w roku. Zrzuciłam wagę, leczyłam się i dopiero zaszłam w ciążę.
No tak tyle że założycielka tego wątku nic nie napisała o nieregularnych cyklach, tak więc jeśli mięsiączkę dostaje w terminie a i tak nie zachodzi w ciążę to otyłość tu nie ma nic do rzeczy smilie1.gif
Weronika
3 lata 1 miesiąc 7 dni
avatar # 29.4.2013 (21:19) Nie koniecznie brak owulacji skutkuje brakiem miesiączki smilie1.gif dlatego dziewczyna może nawet o tym nie wiedzieć.
avatar # 29.4.2013 (21:20) Dorris nie pisałam o nieregularnych cyklach , a o nieregularnie występującej owulacji. Możesz mieć okres jak w zegarku, a owulacji nie mieć.
Anastazja
2 lata 8 miesięcy 4 dni
Mikołaj
11 miesięcy 21 dni
Mariposa napisała:
Nie koniecznie brak owulacji skutkuje brakiem miesiączki smilie1.gif dlatego dziewczyna może nawet o tym nie wiedzieć.
Otóż to.
Anastazja
2 lata 8 miesięcy 4 dni
Mikołaj
11 miesięcy 21 dni
avatar # 29.4.2013 (21:38) lidenskap pamiętaj też , że to dopiero 8 miesiąc jak się staracie. Lekarze mówią o problemach z poczęciem po roku bezowocnych starań, wiec jeszcze trochę przed Wami. Głowa do góry smilie1.gif
Anastazja
2 lata 8 miesięcy 4 dni
Mikołaj
11 miesięcy 21 dni
avatar # 29.4.2013 (21:55) Dorris - wiem po co sie go bierze ! Polecila mi go moja pani ginekolog ! chcialam tylko zapytac o rade osoby z doswiadczeniem !

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 35 metody na zajście w ciążę?
Autor: ms13 | Ostatnia odpowiedź: 12.9.2012 (18:17)
Odpowiedzi: 1 sport wyczynowy a zajscie w ciąże
Autor: katiusza888 | Ostatnia odpowiedź: 16.4.2009 (13:19)
Odpowiedzi: 19 Zajście w ciąże podczas miesiączki ?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 31.10.2009 (14:55)
Odpowiedzi: 22 Wysoka prolaktyna a zajście w ciążę
Autor: MalaOla86 | Ostatnia odpowiedź: 31.8.2011 (19:51)
Odpowiedzi: 8 Zajście w ciąże poprzez palcówkę?
Autor: gorilaz | Ostatnia odpowiedź: 4.8.2014 (16:47)