Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: banbinka Wysłano: 29.12.2008 (18:19) Odpowiedzi: 28562

pco i bezpłodność sposoby leczenia ...

Witam dziewczyny założyłam to forum bo coraz więcej dziewczyn cierpi na bezpłodność i chorobę taką jak pco jest nie nie uleczalna choroba ale mozna z tym walczyc lekami ...
Zacznę od tego iż ja sama mam PCO i z tego powodu nie mogę mieć dziecka no chyba że się stanie cud . mimo to mam podwyższony testosteron i cienkie endometrium bo tylko 4 mm ci nie umożliwia mi poczęcie dziecka ... mam brak miesiaczki i wysoką prolaktynę lecze sie bromergonem i luteiną ... pozdrawiam wam i mam nadzieje że tu na tym forum bedą pisały dziewczyny które też mialy taki problem leczyły sie zaszły w ciąże i te osoby pomogą tym potrzebującym kobietą które tak pragna dziecka ...

avatar # Konto nieaktywne 14.1.2009 (16:31)

Banbinka dobrze, że przynajmniej cykle zaczynasz mieć regularne. Z czasem może będzie coraz lepiej Trzymam kciuki
A jak było u Ciebie z tym okresem po odstawieniu luteiny/duphastonu? Bo szukam kogoś kto brał te leki i może mi odpowiedzieć kiedy mam się spodziewać okresu

Hej. Ja brałam dwa przez 2 lata pregnyl i luteine ale nic z tego nie wyszło. Juz długo miałam przerwe w leczeniu i juz nie bardzo pamietam po jakim czasie dostawałam okres. Ale góra 5 dni. Miałam tez laparoskopie i nic nie pomogło. Pozdrawiam

OCZEKUJĄCA -z Luteiną doustną jest różnie nie raz po tygodniu można dostać okres nie raz po 10 dniach ale ja jak po roku zaczełam znowu brać Luteinę to dostałam po miesiącu , ja miesiaczki mialam nieregularne bo co 2 a nawet co 4 miesiace odkąd bioreod 1 dnia cyklu bromergon a od 16 dnia Luteinę to mam okres co 22 dni . z tym że jest to skompa miesiaczka , duphastonu nie brałam nigdy

Dzisiaj byłam po odebranie wyników i oczywiście poinformował mnie Pan ordynator o tym co juz wiem że mam PCO i że troche póxno się zaczełam starac (mówie mu ze 10 lat się staram to jak późno!!!)i odesłał do lekarza prowadzącego z wynikami
100 zł za kazdą wizyte az mnie szlak trafia jak widze lekarzy!!!! Wiec raczej się pożegnam z macierzyństwem. Zycze powodzenia dziewczyny

ewciawa nie panikuj dziewczyno bo to najgorsze co może być jakie śą twoje wyniko badań przedstaw je tu nam na forum ...
Sluchaj nie musisz prywatnie chodzic na badania są poradnie które lecza na kasę chorych .
Ja tez sie staram o dziecko i też na poczatku chciałam sie poddać ale to nie ma sensu trzeba uwierzyć ale powiem ci jedno ty za bardzo chcesz i możesz mieć blokadę psychiczna nie raz tak sie dzieje .
Dziewczyny glowa do góry i nie załamywać mi się tu !!!!!
Będzie dobrze od tego tu jesteśmy by sie wzajemnie spierać , nie stety nasi partnerzy nie rozumieja naszych potrzeb i nie wiedzą co w nas siedzi i co czujemy i oni nam nie pomog ą by nam było lepiej wiec same musimy sobie pomagać ...
Życzę wszystkim by doszlo do zafasolkowania upragnionego !!!!

Hej Dziewczyny. Z tego co widziałam to moje wyniki sa całkiem w normie nie przepisze wam tego bo jest tego 3 strony. Jak sie wybrałam leczyć do przychodni na kase chorych to skonczyłoby sie to dla mnie kolejna laparoskopią bez wczesniejszych badan hormonalnych. Lekarz sie wystraszył podwyższonego antygenu nowotworowego i skierował na laparoskope. Nie ufam im wiec poszłam do innego, który stwierdził ze nie ma takiej potrzeby wiec w ciągu miesiąca u jednego miłam podejrzenie endometriozy i raka jajnika a 2 tygodnie później u innego byłam całkowicie zdrowa Oni mnie czasami bawią Ide z tymi moimi wynikami jutro (piątek) do lekarza u którego postanowiłam sie leczyc i do dzieła Wykrzesam u siebie ostatnie pare miesięcy zapału Koncze w lipcu 35 lat poprzednie leczenia nie przyniosły ciąży, ale zycie to nie tylko posiadanie dzieci. Mam nadzieje, że bede wam juz niedługo gratulować ogromnych brzucholi i sobie również i będziemy sie wymieniac informacjami ciążowymi pozdrawiam napisze co mi powiedział jutro kolejny PAN DOKTOR przynajmniej jest przystojny

ewciawa napisała:
Hej Dziewczyny. Z tego co widziałam to moje wyniki sa całkiem w normie nie przepisze wam tego bo jest tego 3 strony. Jak sie wybrałam leczyć do przychodni na kase chorych to skonczyłoby sie to dla mnie kolejna laparoskopią bez wczesniejszych badan hormonalnych. Lekarz sie wystraszył podwyższonego antygenu nowotworowego i skierował na laparoskope. Nie ufam im wiec poszłam do innego, który stwierdził ze nie ma takiej potrzeby wiec w ciągu miesiąca u jednego miłam podejrzenie endometriozy i raka jajnika a 2 tygodnie później u innego byłam całkowicie zdrowa Oni mnie czasami bawią Ide z tymi moimi wynikami jutro (piątek) do lekarza u którego postanowiłam sie leczyc i do dzieła Wykrzesam u siebie ostatnie pare miesięcy zapału Koncze w lipcu 35 lat poprzednie leczenia nie przyniosły ciąży, ale zycie to nie tylko posiadanie dzieci. Mam nadzieje, że bede wam juz niedługo gratulować ogromnych brzucholi i sobie również i będziemy sie wymieniac informacjami ciążowymi pozdrawiam napisze co mi powiedział jutro kolejny PAN DOKTOR przynajmniej jest przystojny

NO NO NO KAŻDA Z NAS CHCIAŁA BY MIEĆ MŁODEGO I PRZYSTOJNEGO GINEKOLOGA , A CO CI DOLEGA MASZ JAKIEŚ BÓLE I OBJAWY ENDOMETRIOZY ???
JAKIEŚ TORBIELE CZY NOWOTWORY MASZ NA JAJNIKU ŻE LAPAROSKOPIE CI KAŻA ZROBIĆ ????

Czesc dziewczyny.Przylanczam sie dzis do Was niestety dlatego, ze tez nie udaje mi sie zajsc w ciaze.Jestem chyba w podobnej sytuacjii do Banbinki,ktora serdecznie pozdrawiam.Otorz mam pco,nieregularne miesiaczki,zawysoki poziom prolaktyny i za wysoki stosunek fsh do lh.Do tego moje endometrium jest za cienkie.Bylam w szpitalu aby zrobic badania hormonalne.Wyniki nie sa zadowolajace ale przynajmniej mam teaz tabletki i zaczynam sie leczyc.Zaczelam brac bromergon(0,5 tabl codziennie)+duphaston(od 16 do 25 dc)i zobaczymy.Podobno duphaston to tosamo co luteina,ktora bralam wczesniej przez 4 cykle i dostawalam miesiaczke 8 dnia brania tabl ale w ciaze oczywiscie nie zaszlam.Takze co by tu jeszcze powiedziec.Lubie czytac o dziewczynach,ktore juz zafasolkowaly bo to przynosi nadzieje.A co do mnie to juz nie wiem czy ja mam jakas szanse ? Pozoastaje tylko nadzieja Pozdrawiam i wszystkiego naj

Cześć dziewczyny.Ja też przyłączam sie do was na pco lecze sie przeszło 2 lata nieudało mi sie jeszcze zajsc w ciaze ,najpierw leczono mnie tabletkami clostibebyt metformax i oczywiscie lutejna to nic nie pomogło w pażdzierniku zdecydowalam sie na laparoskopie i do dzis jest tak samo powoli trace nadzieje ,teraz lecze sie w klinice w szczecinie pozdrawim i zycze aby kazda z nas doczekała sie swojej fasolki .

Witam was bardzo serdecznie
Po 9 latach brania tabletek antykoncepcyjnych zapragnęłam mieć dziecko.
Szczęśliwi zaczeliśmy nasze starania. Lecz po odstawieniu tabletek nie dostałam @. Poszłam do lekarza. Oczywiście dostałam luteinę na wywołanie @. I tak każdego miesiąca Moje jajniki niepracowały.
Po pół roku faszerowania mnie duphaston i dostinexem lekarka powiedziała że nie powinnam czekać tylko zgłosić się do poradni leczenia niepłodności bo po 6 m-ac powinnam być już w ciąży a pozatym powiedziała że to pewnie w partnerze jest problem . Pomyślałam sobie że kobieta nie wie co mówi. Jak w partnerze jak to we mnie jest problem. Zmieniłam lekarza , straszna niekompetencja.
Obecny lekarz jest fantastyczny od razu stwierdził pco. Wykonał badania. I tak jak sylwia85 leczono mnie clostibegytem i metformaxem. Pierwszy cykl to jajniki nawet nie drgnęły. Byłam załamana . Bo kto by się spodziwał że młoda zdrowa kobieta będzie miała taki problem
Ale już po zwiększonej dawce miałam pare dominujących pęcherzyków. Dostałam zastrzyk na pęknięcie a teraz czekam na kwie kreseczki.
Mam nadzieje że wkońcu się uda Życzę tego WAM i sobie

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 20 ciąża a bezpłodność
Autor: Olivcia | Ostatnia odpowiedź: 16.1.2009 (16:52)
Odpowiedzi: 27 sposoby na poprawienie laktacji
Autor: dziulka | Ostatnia odpowiedź: 11.11.2008 (11:01)
Odpowiedzi: 1 Sposoby na gorączkę u niemowląt.
Autor: daisypink | Ostatnia odpowiedź: 20.11.2008 (22:30)
Odpowiedzi: 28 Sposoby na zaparcia u niemowlaka?
Autor: asiorek218 | Ostatnia odpowiedź: 12.3.2010 (11:04)
Odpowiedzi: 75 SPOSOBY OSZCZĘDZANIA W DOMU
Autor: agniecha27 | Ostatnia odpowiedź: 6.1.2011 (19:11)