Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 17.8.2008 (23:40) Odpowiedzi: 55

Czego nie można jeść w ciąży?

Hej :) Z tego co wiem nie mozemy drogie Panie jeść:watróbki, sera z pleśnią, surowego miesa w tym metki :( jak ktoś wie czego jeszcze nie mozna jeść to prosze wpisywac.Pozdrawiam
avatar # 18.8.2008 (08:23) Wątróbki? A czemu niby własciwie wątróbki nie można jeść? Własnie wątrobka dostarcza nam bardzo dużo żelaza...Z tego co ja wiem to nie mozna pić herbaty z lipy bo może się to źle skończyć.
Marcelina
5 lat 10 miesięcy 6 dni
avatar # 18.8.2008 (08:52) nalezy unikac serow plesniowych i z niepastryzowanego mleka, plesn i pewien rodzaj bakterii wystepujacy w tych serach jest ponoc niebezpieczna. Ponadto surowe mieso (tatar czy krwisty stek), surowe ryby (sushi), surowe jaja ( salmonella) rowniez nalezy wyeliminowac, a co do watrobki to jak wiadomo jest to swego rodzaju filtr zatrzymujacy toksyny (glupi przyklad - u alkoholikow najszybciej pada watroba wlasnie), wiec sie nie zaleca.
Maja
6 lat 0 dni
avatar # 18.8.2008 (09:29) mi dwoch lekarzy powiedzialo,ze rybki owszem ale zadnego lososia i tunczyka- poniewaz te ryby plywaja przy dnie i jedza jakas padline istnieje mozliwosc zakazenia toksoplazmoza,o serach dojrzewajacych tez slyszalam, jajkach typu kogel-mogel,tatarze i herbacie lub soku z lisci malin-powoduja skurcze
Zoe Julia
5 lat 11 miesięcy 1 dzień
avatar # 18.8.2008 (10:29) jeszcze grzybów nie powinno sie jesc przyszłe mamusie...;)
Wiktoria
6 lat 3 miesiące 5 dni
avatar # 18.8.2008 (12:50) Idąc za koglem moglem, również lody...salmonella;/ Ja mimo wszystko nie umiem się powstrzymać :)
Wojtuś Grześ
5 lat 9 miesięcy 21 dni
Michaś Ryś
4 lata 8 dni
avatar # 18.8.2008 (14:47) watrobe nalezy jesc,szczegolnie jak sie ma anemie.
Kamil
10 lat 6 miesięcy 3 dni
Julia
6 lat 11 miesięcy 8 dni
avatar # 18.8.2008 (14:52) Właśnie też tak myślałam...tym bardziej, ze ja mam anemię heh i dlatego tak z tą wątróbką się zdziwiłam. Mi lekarka to w ogóle kaze pić kakao i dała mi cały wykaz rzeczy które nalezy jeść i tak teraz myslę, ze wątroba też wypisana tam była
Marcelina
5 lat 10 miesięcy 6 dni
avatar # Konto nieaktywne 18.8.2008 (15:15) Mamusie, bez paniki- wykluczone są surowe produkty- jaja i mięso (również ryby) oraz sery pleśniowe. Pozostałe rzeczy jedzcie z rozsądkiem, a na pewno nic złego się nie stanie! Jeśli czegoś szczególnie Wam w ciąży potrzeba (np. macie właśnie anemię) Wasz lekarz wskarze co należy jeść w zwiększonych dawkach.
avatar # 18.8.2008 (15:21) ja tez mialam anemie przy drugiej ciazy, jadlam wlasnie duzo watrobki i mies,buraki.Wiadomo mieso nie moze byc surowe,ale dobrze wypieczone czy ugotowane.Teraz wyczytałam że rodzynki maja dużo żelaza.Po porodzie spadła mi krew jeszcze bardziej i skończyło sie na przetaczaniu krwi:)))
Kamil
10 lat 6 miesięcy 3 dni
Julia
6 lat 11 miesięcy 8 dni
avatar # 18.8.2008 (17:17) a czego nie należy pic nie mówiąc oczywiscie o alkoholu? ja czasem mam smaka na cole to się napiję wiadomo że w małych ilościach i uwielbiam sok bananowy ale najbardziej to lubie wode niegazowaną żywiec dziennie idzie mi czasem 2 litrowa butelka a mój mężulek też ją lubi to idzie jeszcze więcej
Tomasz Artur
5 lat 10 miesięcy 8 dni
Dawid Paweł
2 lata 3 miesiące 14 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 2 Co mozna zamrazac a czego nie??
Autor: mamamaucha | Ostatnia odpowiedź: 5.1.2013 (14:29)
Odpowiedzi: 32 Jeść czy nie jeść ryby w ciąży?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 18.4.2011 (11:59)
Odpowiedzi: 6 Co można stosować na grzybicę stóp w ciąży?
Autor: OlegKaEm | Ostatnia odpowiedź: 3.7.2012 (11:15)
Odpowiedzi: 10 po ilu dniach można dostrzec że jest się w ciąży.?
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 10.6.2012 (20:18)