Stare łożysko (?) - Benc.pl

# Autor: C-Thru Wysłano: 5.8.2009 (09:53) Odpowiedzi: 3

Stare łożysko (?)

Witam,
Po wczorajszym USG wiem tyle,że to będzie córka i dodatkowo,że 'coś jest nie tak'. Coś tam lekarz pomruczał najpierw,że nie zna się na tym ultrasonografie,bo 'to stary aparat', później wspomniał coś,że łożysko już jak do porodu, że jest stare. Poza tym nie wytłumaczył mi nic, martwię się. Zamiast wytłumaczyć na czym to polega itd. to tylko mnie przestraszył i kazał zgłosić się do lekarza prowadzącego. Lekarz przyjmuje dopiero w poniedziałek, a do poniedziałku co? Mam się zamartwiać? Może któraś z Was miała/ma podobny problem i wie na czym to polega i czy jest to powód do sporych zmartwień?
I obiecuję sobie,że jeśli jeszcze kiedyś będę w ciąży to tylko wizyty prywatne.... dość.
# 5.8.2009 (13:21) kochana lozysko jest stare jezeli palilas kiedys papierosy a podczas ciazy przestalas pilas alkochol. poprostu z wiekiem ciazy lozysko dojrzewa by sie doerwac podczas porodu
Gracjan - Mieczysław
10 lat 8 miesięcy 2 dni
Lena Ewelina
9 lat 10 dni
Jestem w ciąży
# 5.8.2009 (13:23) Łożysko podlega procesom starzenia, upośledzającym jego wydolność funkcjonalną. Polega to na zarastaniu naczyń łożyskowych, odkładaniu się wapnia w kosmkach, stłuszczeniu, zwłóknieniu, dlatego ciąża przenoszona stanowi zagrożenie dla płodu.
Gracjan - Mieczysław
10 lat 8 miesięcy 2 dni
Lena Ewelina
9 lat 10 dni
Jestem w ciąży
# 5.8.2009 (14:32) Sęk w tym,że ani nie paliłam (ani przed ciążą, ani w trakcie) ani nie piłam... Być może to efekt zadymionych pomieszczeń, niestety rodzice i Kochany palą... -.-
Maja
10 lat 8 miesięcy 6 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 6 łożysko przodujace
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 2.8.2011 (12:57)
Odpowiedzi: 8 Łożysko przodujące
Autor: Malwina1987 | Ostatnia odpowiedź: 4.12.2013 (18:41)
Odpowiedzi: 25 Duchy, stare zegary i stara swieczka
Autor: Tomushi | Ostatnia odpowiedź: 30.9.2008 (22:49)
Odpowiedzi: 1 łożysko plus dodatkowy płat a jedno dziecko
Autor: manhatan | Ostatnia odpowiedź: 16.5.2013 (18:32)
Odpowiedzi: 91 rodzice pociech noszących "stare imiona"
Autor: tosiulka2008 | Ostatnia odpowiedź: 15.5.2009 (18:33)

# Autor: C-Thru Wysłano: 5.8.2009 (09:53) Odpowiedzi: 3

Stare łożysko (?)

Witam,
Po wczorajszym USG wiem tyle,że to będzie córka i dodatkowo,że 'coś jest nie tak'. Coś tam lekarz pomruczał najpierw,że nie zna się na tym ultrasonografie,bo 'to stary aparat', później wspomniał coś,że łożysko już jak do porodu, że jest stare. Poza tym nie wytłumaczył mi nic, martwię się. Zamiast wytłumaczyć na czym to polega itd. to tylko mnie przestraszył i kazał zgłosić się do lekarza prowadzącego. Lekarz przyjmuje dopiero w poniedziałek, a do poniedziałku co? Mam się zamartwiać? Może któraś z Was miała/ma podobny problem i wie na czym to polega i czy jest to powód do sporych zmartwień?
I obiecuję sobie,że jeśli jeszcze kiedyś będę w ciąży to tylko wizyty prywatne.... dość.
# 5.8.2009 (13:21) kochana lozysko jest stare jezeli palilas kiedys papierosy a podczas ciazy przestalas pilas alkochol. poprostu z wiekiem ciazy lozysko dojrzewa by sie doerwac podczas porodu
Gracjan - Mieczysław
10 lat 8 miesięcy 2 dni
Lena Ewelina
9 lat 10 dni
Jestem w ciąży
# 5.8.2009 (13:23) Łożysko podlega procesom starzenia, upośledzającym jego wydolność funkcjonalną. Polega to na zarastaniu naczyń łożyskowych, odkładaniu się wapnia w kosmkach, stłuszczeniu, zwłóknieniu, dlatego ciąża przenoszona stanowi zagrożenie dla płodu.
Gracjan - Mieczysław
10 lat 8 miesięcy 2 dni
Lena Ewelina
9 lat 10 dni
Jestem w ciąży
# 5.8.2009 (14:32) Sęk w tym,że ani nie paliłam (ani przed ciążą, ani w trakcie) ani nie piłam... Być może to efekt zadymionych pomieszczeń, niestety rodzice i Kochany palą... -.-
Maja
10 lat 8 miesięcy 6 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 6 łożysko przodujace
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 2.8.2011 (12:57)
Odpowiedzi: 8 Łożysko przodujące
Autor: Malwina1987 | Ostatnia odpowiedź: 4.12.2013 (18:41)
Odpowiedzi: 25 Duchy, stare zegary i stara swieczka
Autor: Tomushi | Ostatnia odpowiedź: 30.9.2008 (22:49)
Odpowiedzi: 1 łożysko plus dodatkowy płat a jedno dziecko
Autor: manhatan | Ostatnia odpowiedź: 16.5.2013 (18:32)
Odpowiedzi: 91 rodzice pociech noszących "stare imiona"
Autor: tosiulka2008 | Ostatnia odpowiedź: 15.5.2009 (18:33)