Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

avatar # Autor: MamciaOlcia Wysłano: 10.1.2009 (21:58) Odpowiedzi: 95

Oznaki zblizajacego sie porodu.

Witam!Postanowilam zalozyc ten watek aby kazda z nas mogla podzielic sie doswiadczeniami na temat:"Jakie sa objawy zblizajacego sie porodu?".
Czesto kobiety ktöre maja rodza po raz pierwszy martwia sie,ze zle odczytaja sygnaly wysylane przez cialo i przegapia cos waznego co sygnalizuje,ze ten "Wielki dzien"nadchodzi duzymi krokami!
Zapraszam serdecznie Wszystkie mamy do dyskusji i do dzielenia sie swoimi doswiadczeniami

avatar # Konto nieaktywne 11.1.2009 (09:14)

raczej tego się nie da przegapić ja bóle w krzyżu czułam dwa dni przed porodem tyle że był one tak co 3,5 godzin i nie takie silne jak potem dzień przed porodem pojechałam do szpitala bo miałam co 10 minut ale okazało się fałszywy alarm ale wiele się nie pomyliłam bo rano urodziłam czop śluzowy odszedł mi w nocy jest to dość spora ilość śluzu a wody płodowe przed samym porodem,niektórym dziewczyną odchodzą wcześniej i to znak że trzeba natychmiast jechać do szpitala,też parę tygodni nawet przed porodem czasem boli brzuch jak na okres to też znak że to już niedługo ale jeszcze nie tak szybko przynajmniej tak było w moim przypadku

avatar # Konto nieaktywne 11.1.2009 (10:39)

Fajnie, że ten wątek powstał.Ja swoje wcześniejsze porody przeżywałam różnie.Z synem obudziłam się o 4 rano w nocy z bólami krzyża (wcześniej bóle dokuczały mi na około 2-3 dni przed porodem, ale myślałam, że ten ból związany był z tym, że duży miałam już brzuch).Bóle krzyża miałam początkowo co 10min. a potem już co 8min. i postanowiłam udać się wraz z mężem do szpitala.Potem jeszcze 6 godz. męki i syn był na świecie.Z córką natomiast odeszły mi wody i natychmiast udałam się do szpitala.Poród miałam wywoływany, więc oznak jako takich nie miałam.A czop śluzowy odchodził mi na sali porodowej.Obydwa porody miałam około 2 tygodnie po terminie, ale dzieci były zdrowe.

a zawsze odchodzi ten czop sluzowy?? ja jestem strasznie przewrazliwiona na tym punkcie. caly czas wydzila mi sie taki mleczny sluz i z dnia na dzien jest go coraz wiecej... jak jest go za duzo do mnie wszystko boli i piecze ale wyczytalam ze tak musi byc.. uwy tez tak mialyscie lub macie? nie wiem co to moze byc. czy to po prostu normalna wydzielina??

Bartosz Robert
5 lat 10 miesięcy 5 dni

Ja tez zauwazylam,ze mam coraz to wiecej wydzieliny i wlasnie jest to taki mleczny sluz.Gdzies kiedys czytalam,ze czop sluzowy ma konsystencje "galaretki",najczesciej jest zabarwiony troche krwia a gdzie indziej czytalam,ze wcale nie musi tak wygladac tylko jak zwykly sluz wydzielac sie po troche???Nie wiem juz co mam na ten temat myslec???

OSKAR
8 lat 9 miesięcy 22 dni
CYPRIAN
5 lat 9 miesięcy 12 dni
VIVIANA
2 lata 8 miesięcy 13 dni
avatar # Konto nieaktywne 11.1.2009 (13:07)

# f1nati mamy taki sam termin porodu zobaczymy która bedzie pierwsza mi sie obnizył brzuch i lepiej mi sie oddycha, i przedwczoraj odszedł mi czop , ale tylko niewiele i był przeźroczysty, mam częściej squrcze i jak mam te squrcze to mnie zaczyna bolec na tej samej wysokości na plecach. Mysśę ze urodze środa czwartek Piszcie dziewczyki piszcie tu bo to bardzo pomocne pozdrawiam

no wlasnie ja tez nie... ale najbardziej zaskakujece jest to ze mnie piecze i nie wiem dlaczego. podmywam sie ciagle ale to ustaje tylko na chwile...

Bartosz Robert
5 lat 10 miesięcy 5 dni
avatar # Konto nieaktywne 11.1.2009 (13:15)

A moze masz jakies bakterie w szyjce macicy? robiła ci gin posiew? ja miałam juz 3 razy i w koncu wyszło ze mam bakterie i biore antybiotyk ale w sumie to mnie nic nie swedzi ani nic.

Mi w ubiegly czwartek lekarz robil posiew,w piatek ide na kolejna wizyte wiec sie dowiem czy wszystko ok.Lepiej jeszcze teraz wszystko sprawdzic bo w razie jakiegos zapalenia bakeriologicznego to jeszcze bedzie czas na wyleczenie jakiegos paskuctwa!!!

OSKAR
8 lat 9 miesięcy 22 dni
CYPRIAN
5 lat 9 miesięcy 12 dni
VIVIANA
2 lata 8 miesięcy 13 dni
f1nati napisała:
no wlasnie ja tez nie... ale najbardziej zaskakujece jest to ze mnie piecze i nie wiem dlaczego. podmywam sie ciagle ale to ustaje tylko na chwile...
Moja polozna powiedziala,ze jakby mnie cos zaczynalo swedziec to dobrym i sprawdzonym sposobem na swedzenie lub pieczenie jest podmywanie sie naturalnym jogurtem(trzeba go na pare minut nalozyc a potem dobrze spukac pod bierzaca woda)Juz wczesniej pröbowalam i pomoglo!!! AnnaNo jezeli sie dobrze orientuje to zostalo Ci do porodu 2 tygodnie wiec mniejwiecej na 2 tyg. przed porodem powinien sie brzuch obnizyc???Czy moze byc to troche wczesniej lub pözniej???
OSKAR
8 lat 9 miesięcy 22 dni
CYPRIAN
5 lat 9 miesięcy 12 dni
VIVIANA
2 lata 8 miesięcy 13 dni

podmywam sie szarym mydlem bo czytalam ze dziala lagodzaco i przyspiesza gojenie. nie ostatnio nie mialam robionych zadnych badan.. w ciagu ostatnich 2wizyt wogole mnie nie badal... tylko mialam zrobic wyniki i z nich mi wyszlo ze w kazdej chwili moge urodzic nic poza tym...

Bartosz Robert
5 lat 10 miesięcy 5 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 44 oznaki porodu .
Autor: lolusia91 | Ostatnia odpowiedź: 14.1.2011 (07:58)
Odpowiedzi: 37 Prawdopodobne oznaki poronienia....
Autor: | Ostatnia odpowiedź: 21.6.2010 (12:49)
Odpowiedzi: 153 Termin porodu
Autor: secondshe | Ostatnia odpowiedź: 2.9.2008 (12:16)
Odpowiedzi: 1 Znieczulenie do porodu
Autor: p_a_u_l_a | Ostatnia odpowiedź: 6.11.2008 (20:46)
Odpowiedzi: 44 Boicie się porodu?
Autor: kassia022 | Ostatnia odpowiedź: 5.2.2009 (10:53)