Czy pozwolić wywołać poród czy czekać, aż dziecko samo się będzie chciało urodzić?! - Benc.pl

Grupa: Poród# Autor: klaudia07082 Wysłano: 23.8.2013 (20:17) Odpowiedzi: 15

Czy pozwolić wywołać poród czy czekać, aż dziecko samo się będzie chciało urodzić?!

Pytanie to kieruje do mam, które mają porównanie z porodu samoistnego a porodu wywołanego. Mianowicie chodzi o to, że ja mam termin na 29 grudnia i obawiam się, że trafię na Boże Narodzenie lub Nowy Rok co lekarzy garstka i jeszcze pracujących od niechcenia. Zaproponowano mi, że jeśli się obawiam tego, że trafie w w/w dni to moge przyjść na oddział po 38 tygodniu(to będzie po 15 grudnia) dają mi kroplówke, poczekają na rozwarcie, przebiją wody i że później to już się szybko toczy.
Tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie bo słyszałam, że poród wywoływany boli bardziej czy to prawda?
# Konto nieaktywne 23.8.2013 (22:26) ee tam, ja pierwsze dziecko urodzilam 9 dni po terminie a drugie 10 dni po wiec ja bym sie raczej na styczen nastawiała. tez słyszalam, ze wywoływany bardziej boli (choc nie mialam) ale nie jest tez chyba zbyt dobry dla dziecka jesli nie ma medycznych powodów do tego?
# 23.8.2013 (23:59) syna ur 12 dni po terminie i był to poród wywoływany ,córcia też się spózniała i w 7 dzień po terminie kazał mi jechać na wywołanie ale miałam takiego stresa i dużo pracy bo okres świąteczny i akurat był to piątek więc dużo kobiet wywoływało poród żeby na wigilie być w domu .Ja przeczekałam 2 dni aż mnie skurcz obudził rano ,córcia szybko się urodziła i nie ma co porównywać z porodem wywoływanym bo to była katastrofa.Jednak lepiej jest poczekać aż dziecko samo zechce wyjść ;-)))
Jakub Oscar
10 lat 2 miesiące 15 dni
Pola Sara F.
7 lat 6 miesięcy 19 dni
Jestem w ciąży
# 24.8.2013 (01:18) Ja również urodziłam po terminie i również 9 dni, poród wywoływany zakończony CC bo córcia nie chciała wychodzić z brzuszka, a wody odeszły, więc nie ma sensu się nakręcać że urodzisz akurat w święta. Z resztą masz jeszcze 4 m-ce przed sobą a myślisz już o porodzie i wywoływaniu???? ciąża to indywidualna sprawa i może być również tak że urodzisz m-c przed terminem, więc po co teraz zawracać sobie tym głowę???? a z tego co mi wiadomo to poród może być wywoływany, ale po terminie, co to w ogóle za lekarz który proponuje wywoływanie bez żadnych wskazań medycznych?????
Weronika
8 lat 11 miesięcy 2 dni
# 24.8.2013 (11:40) Dorris - proponowałabym nie oceniać lekarza bo jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia a takich bardzo mało ostatnio jest w szpitalach. Poza tym to była tylko propozycja i wywnioskowałam, że raczej dla mojego lepszego samopoczucia a natura i tak zrobi swoje smilie1.gif To nie chodzi o to, że się grubo zastanawiam tylko chciałabym wiedzieć czy to prawda, że poród wywoływany boli bardziej i jest gorszy od porodu bez oksytocyny. Ja swojego syna urodziłam miesiąc przed terminem i poród po odejściu wód płodowych trwał bardzo krótko, więc złych wspomnień nie mama ból był znośny.

Najważniejsze, żeby mąż był w domu i zdążyliśmy dojechać do szpitala, tego którego chce a reszta jest troche mniej ważna smilie1.gif A może będzie tak, że urodzi się Mała w urodziny pierwszego syna 1 grudnia albo 1 stycznia w urodziny tatusia i będzie miał prezent na urodziny smilie1.gif Niech się dzieje co chce, szkoda męczenia się na darmo, chociaż ja podejrzewam, że jak odstawią mi fenoterol w 37 tygodniu to będzie tak jak z synem, że do dwóch dni urodze i to będzie po 15 grudnia. Znajomi mieli sylwestra na porodówce i mówili, że było fajnie smilie6.gif
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni
# 24.8.2013 (16:14) Ja córkę urodziłam 10 dni po terminie poród wywolywany ból okropny syna urodziłam dzień po terminie tez poród wywolywany najpierw oxy a pozniej przebicie pęcherza ból znosny.Jesli nie ma przeciwwskazań do wywolywania to po co to robić? Im dłużej bobas w brzuszku tym lepiej dla niego będziesmilie1.gif co do twego lekarza to bym się jednak spierala ze najlepszy bo tak jak koleżanka pisze do wywołania porodu muszą być jakieś wskazania a on co napisze? Poród wywołany aby pacjentka święta spędziła z dzieckiem w domu?smilie3.gif
Amelia
10 lat 8 miesięcy 25 dni
Filip
7 lat 6 miesięcy 23 dni
# 24.8.2013 (23:49) a ja napiszę tak
rodziłam z nocy 26 grudnia na 27, na izbę przyjęć przyjechałam o 2ej w nocy! i szczerze nie ma milszej atmosfery na oddziałach jak świąteczna smilie6.gif wszyscy mili pomocni bo czuli czar świąt smilie1.gif polecam te terminy smilie6.gif
ANTOSIEŃKA
9 lat 8 miesięcy 2 dni
MICHALINKA
7 lat 6 miesięcy 15 dni
Zosieńka
2 lata 7 miesięcy 11 dni
# 25.8.2013 (00:31) Pierwsze dziecko urodziłam 10 dni po terminie a drugie 2 dni po terminie. Pierwsze porody chyba zazwyczjaj się opozniaja, przynajmniej z tego co się słyszy..
Ja bym nie chciała wywoływac wcześniej porodu, mysle ze jak dziecko będzie gotowe to porod sam się zacznie a tak to dla niego to jest taki szok smilie6.gif
Ja Swieta Wielkanocne spędziłam w szpitalu i owszem było smutno bez rodziny ale to tylko jedne swieta..jeszcze wiele przede mną.
A co do wywoływania..moze być ciężko, nie na kazda oksy działa tak samo..ze mna leżała dziewczyna w 42 tyg na która oksytocyna nie działala i musieli wkoncu zrobić cc bo dziecko było już zmęczone..
Oliwia Wiktoria
11 lat 2 miesiące 26 dni
Kacper Józef
7 lat 11 miesięcy 15 dni
# 25.8.2013 (11:57) Dziękuje Wam wszystkim za opinie!

Ja po przeczytaniu możliwych skutków wywoływanego porodu stwierdziłam, że jednak się nie zdecyduje. Spokojnie poczekam na nature. Chociaż podejrzewam, że jak odstawią mi fenoterol(bo mam skurcze) to samo się to wszystko potoczy. Nastawiłam się już psychicznie, że to mogą być święta i nie święta, trudno! Z Jakubem miałam tak samo tylko, że termin na 1.01 a teraz mam 29.12 i też lekarz zaproponował to samo a obyło się bez bo sam się urodził po przymusowym odstawieniu fenoterolu 1.12. W większości szpitali lekarze wywołują porody przed świętami bo pacjentki tego sobie życzą i tak już jest. Mój lekarz zaproponował mi tą opcję dla mojego lepszego samopoczucia a zna moją sytuacje i wie, że i tak nie dotrzymam do terminu bo jak mi tylko w 37 tyg odstawią fenoterol to szybko przyjde na oddział rodzić. Nie wiem czy rzeczywiście by wywołał poród bo z tego co wiem, to mówi swoim pacjentkom, że mają się za mężów zabrać a jak nie podziała to później będziemy się martwić.
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni
# 25.8.2013 (13:15) Widzę, że decyzja podjęta, ale mimo wszystko dopiszę swoje zdanie i historię. Otóż moja lekarka stwierdziła 2 tygodnie przed terminem, że mam malutkie rozwarcie, dlatego też mam przyjść za tydzień na wywołanie porodu. Ja oczywiście byłam zielona w temacie i nigdzie nie zaczerpnęłam odpowiedniej wiedzy. Tak też stawiłam się tydzień przed terminem w klinice. Zrobiono mi KTG - skurczy nie było, rozwarcie wciąż minimalne. Lekarka stwierdziła jednak, że "to i tak do porodu". Ok. 9 rano podłączyli mi kroplówkę z oksytocyną. Za jakiś czas przebili mi pęcherz, powoli zaczynały się skurcze i lekarka stwierdziła, że myślała, że pójdzie to szybciej. Po kilku godzinach byłam wykończona, nie mogłam nawet na chwilę usiąść. Skurcze były niesamowicie bolesne, co jest normalne przy oksytocynie. Dopiero po 10h trafiłam na porodówkę. Na szczęście o 19.20 córcia była ze mną. Poród był wywoływany bez żadnego powodu, rodziłam w lipcu. Mała ważyła 3kg, więc spokojnie mogła sobie jeszcze przybrać na wadze. Teraz absolutnie nie zgodziłabym się na wywoływanie porodu, nawet jesli byłyby to święta!
Życzę spokojnego i naturalnego rozwiązania. smilie3.gif
Sara Wiktoria
10 lat 11 miesięcy 18 dni
Sofia
6 lat 8 miesięcy 18 dni
Jestem w ciąży
# 25.8.2013 (15:25) Fruu - i właśnie dlatego wolałam zapytać mamy doświadczone porodem wywoływanym jak to jest, żeby później nie trafić jak przysłowiowa śliwka w kompot smilie6.gif
Tak decyzja już podjęta, ale dziękuje za opinie smilie1.gif

Nie rozumie tylko jednej sprawy, dlaczego z minimalnym rozwarciem kazała się zgłosić na wywoływanie?! Z tego co słyszałam to to nie jest problem, gorzej jak jest dziura w łożysku. Ja trafiłam do szpitala w 35 tyg z synem i miałam podejrzenie, że mi wody uchodzą i musieli mi odstawić tabletki na podtrzymanie. W końcu już sama nie wiem czy to było wody czy nie a poród sam się wywołał z braku tabletek hamujących skurcze. Znajoma miała rozwarcie na 2 cm od 32 tygodnia przez 6 tygodni i nic jej się nie działo i czekali do naturalnego porodu, ona zdrowa, dziecko też.
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 16 Kiedy dziecko samo je..?
Autor: euphoris | Ostatnia odpowiedź: 25.11.2009 (20:42)
Odpowiedzi: 13 Kiedy dziecko samo na podwórko???
Autor: ananke_88 | Ostatnia odpowiedź: 28.10.2012 (12:55)
Odpowiedzi: 28 robic test?isc do lekarza?czekac i sie nie nakrecac?
Autor: KotkaPsotka | Ostatnia odpowiedź: 2.11.2011 (14:58)
Odpowiedzi: 65 Co zrobić, by urodzić???
Autor: annaoj | Ostatnia odpowiedź: 30.6.2008 (14:26)

Grupa: Poród# Autor: klaudia07082 Wysłano: 23.8.2013 (20:17) Odpowiedzi: 15

Czy pozwolić wywołać poród czy czekać, aż dziecko samo się będzie chciało urodzić?!

Pytanie to kieruje do mam, które mają porównanie z porodu samoistnego a porodu wywołanego. Mianowicie chodzi o to, że ja mam termin na 29 grudnia i obawiam się, że trafię na Boże Narodzenie lub Nowy Rok co lekarzy garstka i jeszcze pracujących od niechcenia. Zaproponowano mi, że jeśli się obawiam tego, że trafie w w/w dni to moge przyjść na oddział po 38 tygodniu(to będzie po 15 grudnia) dają mi kroplówke, poczekają na rozwarcie, przebiją wody i że później to już się szybko toczy.
Tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie bo słyszałam, że poród wywoływany boli bardziej czy to prawda?
# Konto nieaktywne 23.8.2013 (22:26) ee tam, ja pierwsze dziecko urodzilam 9 dni po terminie a drugie 10 dni po wiec ja bym sie raczej na styczen nastawiała. tez słyszalam, ze wywoływany bardziej boli (choc nie mialam) ale nie jest tez chyba zbyt dobry dla dziecka jesli nie ma medycznych powodów do tego?
# 23.8.2013 (23:59) syna ur 12 dni po terminie i był to poród wywoływany ,córcia też się spózniała i w 7 dzień po terminie kazał mi jechać na wywołanie ale miałam takiego stresa i dużo pracy bo okres świąteczny i akurat był to piątek więc dużo kobiet wywoływało poród żeby na wigilie być w domu .Ja przeczekałam 2 dni aż mnie skurcz obudził rano ,córcia szybko się urodziła i nie ma co porównywać z porodem wywoływanym bo to była katastrofa.Jednak lepiej jest poczekać aż dziecko samo zechce wyjść ;-)))
Jakub Oscar
10 lat 2 miesiące 15 dni
Pola Sara F.
7 lat 6 miesięcy 19 dni
Jestem w ciąży
# 24.8.2013 (01:18) Ja również urodziłam po terminie i również 9 dni, poród wywoływany zakończony CC bo córcia nie chciała wychodzić z brzuszka, a wody odeszły, więc nie ma sensu się nakręcać że urodzisz akurat w święta. Z resztą masz jeszcze 4 m-ce przed sobą a myślisz już o porodzie i wywoływaniu???? ciąża to indywidualna sprawa i może być również tak że urodzisz m-c przed terminem, więc po co teraz zawracać sobie tym głowę???? a z tego co mi wiadomo to poród może być wywoływany, ale po terminie, co to w ogóle za lekarz który proponuje wywoływanie bez żadnych wskazań medycznych?????
Weronika
8 lat 11 miesięcy 2 dni
# 24.8.2013 (11:40) Dorris - proponowałabym nie oceniać lekarza bo jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia a takich bardzo mało ostatnio jest w szpitalach. Poza tym to była tylko propozycja i wywnioskowałam, że raczej dla mojego lepszego samopoczucia a natura i tak zrobi swoje smilie1.gif To nie chodzi o to, że się grubo zastanawiam tylko chciałabym wiedzieć czy to prawda, że poród wywoływany boli bardziej i jest gorszy od porodu bez oksytocyny. Ja swojego syna urodziłam miesiąc przed terminem i poród po odejściu wód płodowych trwał bardzo krótko, więc złych wspomnień nie mama ból był znośny.

Najważniejsze, żeby mąż był w domu i zdążyliśmy dojechać do szpitala, tego którego chce a reszta jest troche mniej ważna smilie1.gif A może będzie tak, że urodzi się Mała w urodziny pierwszego syna 1 grudnia albo 1 stycznia w urodziny tatusia i będzie miał prezent na urodziny smilie1.gif Niech się dzieje co chce, szkoda męczenia się na darmo, chociaż ja podejrzewam, że jak odstawią mi fenoterol w 37 tygodniu to będzie tak jak z synem, że do dwóch dni urodze i to będzie po 15 grudnia. Znajomi mieli sylwestra na porodówce i mówili, że było fajnie smilie6.gif
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni
# 24.8.2013 (16:14) Ja córkę urodziłam 10 dni po terminie poród wywolywany ból okropny syna urodziłam dzień po terminie tez poród wywolywany najpierw oxy a pozniej przebicie pęcherza ból znosny.Jesli nie ma przeciwwskazań do wywolywania to po co to robić? Im dłużej bobas w brzuszku tym lepiej dla niego będziesmilie1.gif co do twego lekarza to bym się jednak spierala ze najlepszy bo tak jak koleżanka pisze do wywołania porodu muszą być jakieś wskazania a on co napisze? Poród wywołany aby pacjentka święta spędziła z dzieckiem w domu?smilie3.gif
Amelia
10 lat 8 miesięcy 25 dni
Filip
7 lat 6 miesięcy 23 dni
# 24.8.2013 (23:49) a ja napiszę tak
rodziłam z nocy 26 grudnia na 27, na izbę przyjęć przyjechałam o 2ej w nocy! i szczerze nie ma milszej atmosfery na oddziałach jak świąteczna smilie6.gif wszyscy mili pomocni bo czuli czar świąt smilie1.gif polecam te terminy smilie6.gif
ANTOSIEŃKA
9 lat 8 miesięcy 2 dni
MICHALINKA
7 lat 6 miesięcy 15 dni
Zosieńka
2 lata 7 miesięcy 11 dni
# 25.8.2013 (00:31) Pierwsze dziecko urodziłam 10 dni po terminie a drugie 2 dni po terminie. Pierwsze porody chyba zazwyczjaj się opozniaja, przynajmniej z tego co się słyszy..
Ja bym nie chciała wywoływac wcześniej porodu, mysle ze jak dziecko będzie gotowe to porod sam się zacznie a tak to dla niego to jest taki szok smilie6.gif
Ja Swieta Wielkanocne spędziłam w szpitalu i owszem było smutno bez rodziny ale to tylko jedne swieta..jeszcze wiele przede mną.
A co do wywoływania..moze być ciężko, nie na kazda oksy działa tak samo..ze mna leżała dziewczyna w 42 tyg na która oksytocyna nie działala i musieli wkoncu zrobić cc bo dziecko było już zmęczone..
Oliwia Wiktoria
11 lat 2 miesiące 26 dni
Kacper Józef
7 lat 11 miesięcy 15 dni
# 25.8.2013 (11:57) Dziękuje Wam wszystkim za opinie!

Ja po przeczytaniu możliwych skutków wywoływanego porodu stwierdziłam, że jednak się nie zdecyduje. Spokojnie poczekam na nature. Chociaż podejrzewam, że jak odstawią mi fenoterol(bo mam skurcze) to samo się to wszystko potoczy. Nastawiłam się już psychicznie, że to mogą być święta i nie święta, trudno! Z Jakubem miałam tak samo tylko, że termin na 1.01 a teraz mam 29.12 i też lekarz zaproponował to samo a obyło się bez bo sam się urodził po przymusowym odstawieniu fenoterolu 1.12. W większości szpitali lekarze wywołują porody przed świętami bo pacjentki tego sobie życzą i tak już jest. Mój lekarz zaproponował mi tą opcję dla mojego lepszego samopoczucia a zna moją sytuacje i wie, że i tak nie dotrzymam do terminu bo jak mi tylko w 37 tyg odstawią fenoterol to szybko przyjde na oddział rodzić. Nie wiem czy rzeczywiście by wywołał poród bo z tego co wiem, to mówi swoim pacjentkom, że mają się za mężów zabrać a jak nie podziała to później będziemy się martwić.
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni
# 25.8.2013 (13:15) Widzę, że decyzja podjęta, ale mimo wszystko dopiszę swoje zdanie i historię. Otóż moja lekarka stwierdziła 2 tygodnie przed terminem, że mam malutkie rozwarcie, dlatego też mam przyjść za tydzień na wywołanie porodu. Ja oczywiście byłam zielona w temacie i nigdzie nie zaczerpnęłam odpowiedniej wiedzy. Tak też stawiłam się tydzień przed terminem w klinice. Zrobiono mi KTG - skurczy nie było, rozwarcie wciąż minimalne. Lekarka stwierdziła jednak, że "to i tak do porodu". Ok. 9 rano podłączyli mi kroplówkę z oksytocyną. Za jakiś czas przebili mi pęcherz, powoli zaczynały się skurcze i lekarka stwierdziła, że myślała, że pójdzie to szybciej. Po kilku godzinach byłam wykończona, nie mogłam nawet na chwilę usiąść. Skurcze były niesamowicie bolesne, co jest normalne przy oksytocynie. Dopiero po 10h trafiłam na porodówkę. Na szczęście o 19.20 córcia była ze mną. Poród był wywoływany bez żadnego powodu, rodziłam w lipcu. Mała ważyła 3kg, więc spokojnie mogła sobie jeszcze przybrać na wadze. Teraz absolutnie nie zgodziłabym się na wywoływanie porodu, nawet jesli byłyby to święta!
Życzę spokojnego i naturalnego rozwiązania. smilie3.gif
Sara Wiktoria
10 lat 11 miesięcy 18 dni
Sofia
6 lat 8 miesięcy 18 dni
Jestem w ciąży
# 25.8.2013 (15:25) Fruu - i właśnie dlatego wolałam zapytać mamy doświadczone porodem wywoływanym jak to jest, żeby później nie trafić jak przysłowiowa śliwka w kompot smilie6.gif
Tak decyzja już podjęta, ale dziękuje za opinie smilie1.gif

Nie rozumie tylko jednej sprawy, dlaczego z minimalnym rozwarciem kazała się zgłosić na wywoływanie?! Z tego co słyszałam to to nie jest problem, gorzej jak jest dziura w łożysku. Ja trafiłam do szpitala w 35 tyg z synem i miałam podejrzenie, że mi wody uchodzą i musieli mi odstawić tabletki na podtrzymanie. W końcu już sama nie wiem czy to było wody czy nie a poród sam się wywołał z braku tabletek hamujących skurcze. Znajoma miała rozwarcie na 2 cm od 32 tygodnia przez 6 tygodni i nic jej się nie działo i czekali do naturalnego porodu, ona zdrowa, dziecko też.
Jakubek
10 lat 7 miesięcy 11 dni
Lenka
6 lat 7 miesięcy 8 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 16 Kiedy dziecko samo je..?
Autor: euphoris | Ostatnia odpowiedź: 25.11.2009 (20:42)
Odpowiedzi: 13 Kiedy dziecko samo na podwórko???
Autor: ananke_88 | Ostatnia odpowiedź: 28.10.2012 (12:55)
Odpowiedzi: 28 robic test?isc do lekarza?czekac i sie nie nakrecac?
Autor: KotkaPsotka | Ostatnia odpowiedź: 2.11.2011 (14:58)
Odpowiedzi: 65 Co zrobić, by urodzić???
Autor: annaoj | Ostatnia odpowiedź: 30.6.2008 (14:26)