Zamknij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.

Grupa: Poród

avatar # Autor: Konto nieaktywne Wysłano: 16.9.2008 (12:35) Odpowiedzi: 51

znieczulenie podczas porodu naturalnego

witam mam termin za dwa tygodnie bardzo się boje porodu i zastanawiam się nad znieczuleniem ale nic o nim nie wiem dlatego proszę o rady czy znieczulenie jest bezpieczne nie zaszkodzi dziecku i mamusi czy są jakieś komplikacje i czy pomaga ile kosztuje i czy trzeba się decydować wcześniej czy można poprosić o nie w trakcie porodu i czy nie przeszkadza w rodzeniu czuje się nogi itp proszę o rade
avatar # 16.9.2008 (17:10) O znieczulenie mozesz poprosic wczesniej, ale dlaczego sie juz nad tym zastanawiasz? Przeciez nie wiesz jeszcze jak bedziesz znosila bole porodowe. Moze sie okazac, ze cos tam pojeczysz i po 10 minutach bedzisz karmic piersia :)
Teoretycznie znieczuelenie to nie niesie ryzyka ani dla Ciebie ani dla dziecka. Powtarzam, ze jest to teoria, wszystko zalezy od zdolnosci anestezjologa. W koncu jakby nie patrzec, jest to ingerencja zewnetrzna w Twoj organizm wplywajaca w jakis sposob na przebieg akcji porodowej.
Jezeli boisz sie bolu to pomysl o nim inaczej, jest to dzwonek, ktory daje sygnal Tobie (do swiadomosci i podswiadomosci) o tym co i jak sie dzieje. Dzieki temu mozesz kontrolowac w pewien sposob sytuacja od momentu pierwszego skurczu do samego finalu. Zreszta lekarz bedzie sie pytal o charakter bolu, co da mu pewne informacje.
W koncowej fazie jak bol bedzie faktycznie nie do zniesienia to lekarz zaaplikuje Ci szpile w kregoslup i nastanie blogosc ;)
Podczas znieczulenie czujesz wszystko (nogi tez ale to tez zalezy od tego czy sa dobrze umyte ;)) oprocz bolu. Jak jednak anestezjolog da Ci za duza dawke to mozesz miec chwilowy problem z chodzeniem. Dzialanie srodka jest sprawa indywidualna. Ty mozesz to czuc inaczej niz Twoja sasiadka.
Dodam, ze znieczulenie to moze poprawic kondycje wyjsciowa Twojego dziecka. Zanik bolu powoduje mniejszy stres u matki , co daje lepszy przeplyw krwi (przeplyw maciczno-lozyskowy), dzieki temu dziecko jest bardziej dotlenione. Jezeli jednak radzisz sobie z bolem, to mozesz tez kontrolowac dotlenianie :)

PZDR
Rafael
7 lat 6 miesięcy 6 dni
Mila
4 lata 2 miesiące 6 dni
avatar # 16.9.2008 (20:27) Hej z uśmiechem na twarzy czytałam odpowiedź na Twoje pytanie Tomushi ponieważ wypowiedział się tak jakby sam rodził:)))Ale muszę przyznać że to co napisał to prawda:)Ja sama osobiście rodziłam dwa razy naturalnie syna rodziłam 12godz. a córkę 16 gdzie niby drugi poród powinien byś szybki i łatwiejszy hm!jak widać nie u wszystkich kobiet:) ale do tematu nie będę owijać w bawełnę ból który mi podkreślam MI towarzyszył był okropny ale do wytrzymania ja nie prosiłam o znieczulenie bo chciałam przeżyć to od początku do końca bo jest to najpiękniejsze przeżyci dla kobiety która mogła nas spotkać:)Przez całą ciąże nastawiałam się psychicznie na ból tłumaczyłam sobie że to boli ale minie gdy zobaczę swoje upragnione maleństwo:)))i podczas drugiej ciąży też tak robiłam choć wiedziałam co mnie czeka.Naprawdę jeśli nie będzie potrzebna ingerencja podczas Twojego porodu to nie rób tego pamiętaj wszystko to co nie naturalne w jakiś sposób może ale nie musi pozostawić po sobie jakiś ślad.Więc głowa do góry jak już będzie po wszystkim to nawet nie będziesz myśleć o tym jak to bolało, a może Twój poród będzie tak szybki że nawet nie będzie bolało:) i tego Ci życzę:)))Trzymam kciuki jak będzie już po wszystkim to napisz jak było:)))
POZDRAWIAM
Krystian
9 lat 10 miesięcy 9 dni
Weronika
8 lat 1 miesiąc 15 dni
avatar # Konto nieaktywne 16.9.2008 (22:25) Ja rodze dopiero pod koniec stycznia,ale czytałam juz co nie co o znieczuleniach, są rózne rodzaje po jednym czujesz błogosc, po innym nie czujesz nóg, po jeszcze innym Ty i dziecko jestes naćpana.poczytaj dokładniej w necie.Ja nie chcialabym znieczulenia jeśli nie bedzie to bardzo konieczne, wiec od początku ciązy nie biore zadnych proszków przeciwbólowych, takie małe przygotowanie do cierpien porodowych.
avatar # 16.9.2008 (22:43) @ lucy, nie mialem okazji rodzic ;) ale otoczenie pan wplywa na mnie i co nieco w glowie zostaje ;)

PZDR
Rafael
7 lat 6 miesięcy 6 dni
Mila
4 lata 2 miesiące 6 dni
avatar # 17.9.2008 (08:21) A ja mam koleżankę której źle podali znieczulenie i jest sparaliżowana od pasa w dół.Nawet nie może się zajmować swoim dzieckiem.
Ja myślę że skoro jesteśmy stworzone do porodu to go przeżyjemy bez żadnych znieczuleń!Głowa do góry,będzie dobrze!!
Maciej Antoni
5 lat 6 miesięcy 6 dni
Karol Michał
3 lata 11 miesięcy 25 dni
Piotr Adam
avatar # 17.9.2008 (09:10) tak jest ryzyko przy znieczuleniu do kregosłupa wystarczy kilka milimetrow w zla strone podczas gdy anestozjolog wbija strzykawe w kregoslup i paraliz.nawet dobry anestozjolog moze sie pomylic ja postaram sie wytrzymac bez zadnych znieczulaczy.
Dawid Sylwester
5 lat 10 miesięcy 26 dni
Wiktorek Zygmunt
10 miesięcy 29 dni
avatar # 17.9.2008 (11:17) No widze, ze nie musze zgrywac twardziochy:P bo skoro mowimy o porodzie naturalnym,to niech tak zostanie... Te srodki znieczulajace moga, ale nie musza zle wplynac na dziecko (jw wspomniala #lucy)...jednak do mnie przemawia bardziej, to ze "moga". Bo kazda z nas inaczej odbiera tego typu substancje w organizmie, ktore oddzialywuja na dziecko,wiec kazda zmiana cisnienia,zawrotow glowy itp ma wplyw na porod. Od zawsze wolalam jasne sytuacje:P i tak samo w tym przypadku,chce byc w pelni swiadomo tego co sie dzieje. Hehehe...chociaz ta sytuacja bedzie zapewne najbardziej z przejzystych, jakie przyzylam do tad w zyciu:P
Zuzanna Alicja
5 lat 10 miesięcy 19 dni
Filip
3 lata 4 miesiące 3 dni
avatar # 17.9.2008 (11:50) Ale za to jaka za to nagroda nas czeka!!
Maciej Antoni
5 lat 6 miesięcy 6 dni
Karol Michał
Piotr Adam
avatar # Konto nieaktywne 17.9.2008 (12:20) bardzo dziękuje za radę teraz już wiem na pewno że będę rodzić bez znieczulenia wszystko zniosę dla mojego dzidziusia
avatar # 17.9.2008 (14:03) Też zastanawiałam się juz czasem nad znieczulaniem, ale po tym co przeczytałam tutaj również stwierdziłam, że będę rodzić bez znieczulenia. Bo jaka wspaniała nagroda nas czeka potem:):):) Troche pocierpimy ale warto;) Dla naszych małych pociech:)
Marcelina
5 lat 11 miesięcy 12 dni

Zaloguj się by móc odpowiadać w tym wątku.

Zapisuję... Pozostało znaków 6000

Podobne dyskusje

Odpowiedzi: 1 Znieczulenie do porodu
Autor: p_a_u_l_a | Ostatnia odpowiedź: 6.11.2008 (20:46)
Odpowiedzi: 62 Znieczulenie zewnątrzoponowe w czasie porodu
Autor: justynka111 | Ostatnia odpowiedź: 16.1.2010 (12:54)
Odpowiedzi: 9 Jak to Jest podczas porodu???????
Autor: Kingaaa | Ostatnia odpowiedź: 20.4.2009 (19:57)